Heroes of Normandie (Yann and Clem)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: WieszKto »

Czy Portal planuje może wydać po polsku trzeciego ARMY BOX COMMONWEALTH?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Heroes of Normandie

Post autor: mauserem »

WieszKto pisze: 24 sie 2018, 15:23 Czy Portal planuje może wydać po polsku trzeciego ARMY BOX COMMONWEALTH?
Portal nie planuje, linia HoN została "ucięta" - kupuj EN
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: WieszKto »

Szkoda jednak PL się przydają szczególnie w jakichś specjalnych umiejętnościach. Ostatnio kupiłem Kompanie Braci i tam są trójkątne żetony kompletnie nie wiem od czego tak samo jak tajemnicze żetony Sosabowskiego.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Paskuder »

HoN to jedna z moich ulubionych gier. Top 3 na pewno. Jeżeli ktoś się wciągnie to niestety nie ma rady i za cenę dużego dodatku trzeba się poświęcić i kupić kompendium. Mam i nie żałuję ani złotówki. Wszystko klarownie wyjaśnione i w jednym miejscu z graficznymi ilustracjami. Plus nowe zasady niedostępne nigdzie indziej jak np. możliwość przepychania wraków pojazdami itp.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: WieszKto »

A polecisz poza kompendium jakiś dodatek must have?
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Rigidigi »

Możecie podać lini o jakie kompendium chodzi?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Paskuder »

Może inaczej. Dla mnie wszystkie dodatki są fajne i będę kompletował jak leci natomiast są one opcjonalne a nie must have. Są jednak dodatki które uwazam za bezsensowne i ich na pewno nie kupię. Jest to commonwealth army box - jak dla mnie Amerykanie w innych mundurach szkoda kasy, guardians chronicles - superbohaterowie z super mocami które mi totalnie nie leżą w świecie HoNa, oraz civilians under fire - czyli partyzantka francuska nie moje klimaty.
Jeżeli chodzi o dostępność to wydaje mi się że najlepiej zaopatrzony jest mepel. Natomiast pełny asortyment jest na stronie wydawcy devil pig games. A tam to mają takie cuda że oczy wychodzą z orbit 😉 Jakiś czas temu mieli 50% zniżki na całego HoNa z okazji urodzin. Paczka dotarła w 4 dni, kurier płakał jak nosił 😜
Osobiście mam wszystko co wydał portal, dwa pierwsze terrain packi, kompendium, special units, carentan, st mare eglise (akurat te dodatki polecam od razu oba bo wtedy jest komplet spadochroniarzy obu stron) i trzy gazetki (branderburger, easy i market garden)
Fajne jest to że im masz więcej różnych rozszerzeń tym możesz zagrać w więcej dodatkowych scenariuszy które są za darmo do pobrania z strony dpg (poza tymi które są w samych dodatkach).
Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 09:43 przez Paskuder, łącznie zmieniany 2 razy.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Paskuder »

Rigidigi pisze: 29 sie 2018, 09:17 Możecie podać lini o jakie kompendium chodzi?
https://mepel.pl/heroes-of-normandie-compedium
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: wirusman »

Pytanie bo mam caly zestaw jaki został wydany przez portal. I nadają sie do czegoś te wypraski z dodatków armijnych? Czy odrazu je wyrzuciliscie?
Figa
Posty: 23
Rejestracja: 16 kwie 2016, 10:10
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 2 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Figa »

Witam Szanownych Kolegów
Czy może posiada ktoś tłumaczenie dodatków Carentan albo D-Day i byłby tak uprzejmy udostępnić... Jestem na bakier z angielskim :oops:
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Paskuder »

Nigdy nie wyszły pl więc jedynie jakieś fanowskie tłumaczenie, ale wątpię, przy tej niszowej u nas pozycji :cry:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Paskuder »

wirusman pisze: 07 paź 2018, 16:33 Pytanie bo mam caly zestaw jaki został wydany przez portal. I nadają sie do czegoś te wypraski z dodatków armijnych? Czy odrazu je wyrzuciliscie?
Ja w nich trzymam wszystkie armie. "Jeszcze" mam miejsce :roll:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: eltadziko »

Można tę grę teraz dostać dość tanio z powodu promocji, więc zastanawiam się nad jej kupnem, mam jednak cały czas wątpliwości :P Nie wydaje się tu na forum zbytnio popularna ;)
Kusi mnie trochę ona, ponieważ nie mam żadnej tego typu gry, w bitewniaki tez nie grywam, a gdzieś czytałem, że to właśnie takie połączenie planszówki z bitewniakiem, więc wydawałoby się ok dla mnie. Takiej czysto wojennej gry bym nie chciał, bo ogrom zasad i długość rozgrywki by do mnie nie przemawiały :P Tutaj największą moją wątpliwością jest chyba losowość - atak jest na podstawie jednego rzutu kością plus słyszałem o losowości kart. A raczej nie przepadam zbytnio za losowością ;P
Jak to w końcu jest z tą grą? :P
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: karawanken »

eltadziko pisze: 05 gru 2018, 16:45 Można tę grę teraz dostać dość tanio z powodu promocji, więc zastanawiam się nad jej kupnem, mam jednak cały czas wątpliwości :P Nie wydaje się tu na forum zbytnio popularna ;)
Kusi mnie trochę ona, ponieważ nie mam żadnej tego typu gry, w bitewniaki tez nie grywam, a gdzieś czytałem, że to właśnie takie połączenie planszówki z bitewniakiem, więc wydawałoby się ok dla mnie. Takiej czysto wojennej gry bym nie chciał, bo ogrom zasad i długość rozgrywki by do mnie nie przemawiały :P Tutaj największą moją wątpliwością jest chyba losowość - atak jest na podstawie jednego rzutu kością plus słyszałem o losowości kart. A raczej nie przepadam zbytnio za losowością ;P
Jak to w końcu jest z tą grą? :P
Warto brać bo to świetna gra jest. Losowość jak to na wojnie ma swój udział w zwycięstwie. Siła ataku to rzut kością + współczynnik ataku i to musi być większe od obrony atakowanego, wiadomo czasami pewny atak zakończy się niepowodzeniem a innym razem doskonałe pozycje obronne na niewiele się przydadzą. Ja mimo wszystko dobrze się przy niej bawię.
Lambrso
Posty: 60
Rejestracja: 05 gru 2006, 08:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 6 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Lambrso »

eltadziko pisze: 05 gru 2018, 16:45 Jak to w końcu jest z tą grą? :P
Posiadam grę HoN w kolekcji wraz z wieloma dodatkami, oprócz tego czynnie gram w grę bitewną Flames of War (2 wojna światowa, skala 1/100).
W większości gier bitewnych dochodzi do momentu gdy taktyka i strategia przeradza się w nudne rzuty kośćmi, cóż taki los.

W HoN jest masa taktyki, są zdolności specjalne jednostek, karty które potrafią mocno namieszać i przeszkodzić przeciwnikowi, gra też sam teren tzn. jego ukształtowanie.
Dla niektórych minusem jest fakt, że to gra tylko dla dwóch osób.
Osobiście zawsze się bardzo dobrze bawię przy tej grze i szkoda tylko, że cena 99,00 zł za grę jest dopiero teraz.
Polecam.
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: anonim »

Zastanawiam się czy dało by się dodać do tej gry figurki. 1/72 pewnie były by za duże ale 1/100? Czy czołg w skali 1/100 zmieścił by się na żetonie czołgu i było by miejsce na te wszystkie symbole?
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Paskuder »

Generalnie te tekturowe żetony są tak zrobione że można na nie kłaść miniatury i nie zasłaniają ikon. Tylko nie pamiętam jaka skala modeli. Można zobaczyć grafiki na necie i filmiki na yt.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Lambrso
Posty: 60
Rejestracja: 05 gru 2006, 08:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 6 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Lambrso »

anonim pisze: 06 gru 2018, 16:41 Zastanawiam się czy dało by się dodać do tej gry figurki. 1/72 pewnie były by za duże ale 1/100? Czy czołg w skali 1/100 zmieścił by się na żetonie czołgu i było by miejsce na te wszystkie symbole?
Idealnie pasują modele do Flames of War, które są w skali 1/100. Sprzedaj je kilka sklepów np. Wargamer, Bolter.
Można również użyć tańszych zamienników tj. modeli które produkują inne firmy np. Zvezda (pojazdy), Plastic Soldier (pojazdy i piechota).
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: maciejo »

Czy ktoś z Was grał w wariant dla jednego gracza ?
https://boardgamegeek.com/filepage/1059 ... e-fan-made
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: anonim »

No to jeszcze jedno mam pytanie, myślę o kupnie podstawki i mini dodatków wydanych po polsku. Będę grał w gotowe scenariusze z gry i tych mini dodatków, raczej nie będę tworzył własnych. Czy jest sens kupowania tych Army Box amerykanów i Niemców? Scenariuszy tam nie ma tylko dodatkowe armie.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
Lambrso
Posty: 60
Rejestracja: 05 gru 2006, 08:27
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 6 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Lambrso »

anonim pisze: 07 gru 2018, 10:26 No to jeszcze jedno mam pytanie, myślę o kupnie podstawki i mini dodatków wydanych po polsku. Będę grał w gotowe scenariusze z gry i tych mini dodatków, raczej nie będę tworzył własnych. Czy jest sens kupowania tych Army Box amerykanów i Niemców? Scenariuszy tam nie ma tylko dodatkowe armie.
Swego czasu najpierw kupiłem podstawkę, zagrałem w każdy scenariusz po 2-3 razy.
Jako, że lubię tego rodzaju klimat oraz rozwiązania taktyczne gra mi się spodobała i wyjątkowo zdecydowałem się na zakup mini dodatków (mają od razu gotowy scenariusz, jedną jednostkę, kosztują od 20-30 zł) a później dużych dodatków.

Pudełka armijne dadzą Ci nowe jednostki z nowymi umiejętnościami, plastikowe wpraski na ułożenie kolekcji żetonów, kostek etc. tylko tyle i aż tyle.

Jeżeli wolisz gotowe scenariusze od razu proponuję dodatki: Carentan, Sainte-Mere Eglise, niestety tylko ich ceny są jakie są.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Paskuder »

Co do ceny dużych dodatków. Wczoraj rozpakowałem Carentan. Jestem w szoku jak dużo kontentu upchnęli w tak płaskim pudle. :shock: Kafle terenu, od groma budynków i jednostek. Zawartość jak w podstawce albo i więcej :D Jak ktoś jest fanem to zdecydowanie polecam! A Saint Mare Eglise czeka pod choinkę :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: ariser »

Te dodatki są zależne językowo poza instrukcjami?
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: WieszKto »

Kupiłem sobie 3 dodatkowe odziały z gazetek - komandosów Otto Skorzennego, Kompanie braci i spadochroniarzy Sosabowskiego. Klimatycznie fajne niestety pojawiają się tam różne znaczniki których nie ma w podstawce jakieś trójkątne żetony itp. Część jest opisana w gazetkach po angielsku ale językowo nie dałem rady - w szkole przespałem lekcje angielskiego i teraz boli :( Ale miło czasem zagrać Polakami nawet jeśli nie wszystko rozumiem. Dodatkowo ostatnio kupiłem terytoria te z rzeką i polami - niestety też nie wszystkie symbole są wyjaśnione. Podejrzewam że jedynie w kompedium jest wszystko niestety cena i angielski odstraszają mnie skutecznie. Mam Armyboxy US i Germany i chyba wystarczy. Anglicy przydaliby się jedynie w grze we 3 żeby lepiej oddziały odróżnić ale ciśnienia nie mam.Gra sama w sobie bardzo fajna szkoda że nie w pełni PL i portal tego dalej nie wspiera. Na poważnie gram ze szwagrem a home rules z 7 letnim synem. Fajne bo wojna pokazana jest nie na tyle realnie że dziecko może grać bez strat w psychice :) Przy okazji zaczyna się interesować uzbrojeniem czołgami jednostkami. Lepsze to niż wszechobecny Minecraft...

Pozdrawiam
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Heroes of Normandie

Post autor: Paskuder »

ariser pisze: 07 gru 2018, 11:49 Te dodatki są zależne językowo poza instrukcjami?
Poza instrukcją i księgą kampanii - nie.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
ODPOWIEDZ