Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

Mata ładna ale dla mnie te wydzielone linie są wadą projektu. W niektórych grach na pewno się to sprawdza ale tutaj w WP do kart się dołącza dodatki, które będą schodzić coraz niżej im ich będzie więcej na jednej postaci. Bardziej bym polecał maty bez wydzielonych linii na combat zone czy play area. Można wtedy karty układać tak jak akurat potrzeba.
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Baloosh »

Sebs pisze: 30 sie 2018, 11:59 Byłby ktos tak dobry i zeskanował mi instrukcje dla cyklu Dwarrowdelf w jezyku polskim?
Potrzebujesz jeszcze? Jutro mógłbym zeskanować i wrzucić gdzieś...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

c08mk pisze: 30 sie 2018, 19:53 Mata ładna ale dla mnie te wydzielone linie są wadą projektu. W niektórych grach na pewno się to sprawdza ale tutaj w WP do kart się dołącza dodatki, które będą schodzić coraz niżej im ich będzie więcej na jednej postaci. Bardziej bym polecał maty bez wydzielonych linii na combat zone czy play area. Można wtedy karty układać tak jak akurat potrzeba.



Chyba sprawię sobie na urodziny tę dużą od ffg w takim razie, z mapą Śródziemia. 38$ z wysyłką, ale jak płacić 80 zł za baner to wolę wydać więcej i mieć porządną.

www.amazon.com/gp/aw/d/B07CRNPH37/ref=o ... 5663855297
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

rastula pisze: 30 sie 2018, 23:41Chyba sprawię sobie na urodziny tę dużą od ffg w takim razie, z mapą Śródziemia. 38$ z wysyłką, ale jak płacić 80 zł za baner to wolę wydać więcej i mieć porządną.
Polecam te matę :)
Zamawiałem na MM, wyjdzie Ci taniej i wysyłka ze Szwecji https://www.miniaturemarket.com/ffgmes01.html
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Olgierdd »

W dziale planszówek na komputerze wrzuciłem opis jak wygląda wersja online: viewtopic.php?f=9&t=57480
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1558
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 61 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

Dawno nic nie kupowałem, zawsze brałem dodatki w pierwszym rzucie i obudziłem się z ręką w nocniku. Brakuje mi ostatniej sagi - Mountain of Fire. Ostatni update pochodzi z marca - "Awaiting reprint". Faktycznie mogę liczyć na na to, że będzie dostępny? W sklepach nigdzie nie widzę, ani w w polskich ani zagranicznych.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

rastula pisze: 30 sie 2018, 23:41Chyba sprawię sobie na urodziny tę dużą od ffg w takim razie, z mapą Śródziemia. 38$ z wysyłką, ale jak płacić 80 zł za baner to wolę wydać więcej i mieć porządną.
Mata ma jedną wadę. Czuć ją farbą. Po za tym dla mnie jest klimatyczna. Zawsze sobie sprawdzam w jakim zakątku Śródziemia dzieje się akcja. : )
Muad'Dib pisze: 31 sie 2018, 11:13Brakuje mi ostatniej sagi - Mountain of Fire. Ostatni update pochodzi z marca - "Awaiting reprint". Faktycznie mogę liczyć na na to, że będzie dostępny?
Wersja angielska powinna się pojawić. Na razie nie ma plotek o wypięciu się FFG na licencje do LotRa. Wersja polska raczej nie będzie mieć dodruków.
cinek966
Posty: 35
Rejestracja: 31 paź 2015, 20:17
Has thanked: 8 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: cinek966 »

rastula pisze: 30 sie 2018, 15:58 Podoba mi się projekt, ale "baner" mnie trochę odrzuca...no ale mają tylko to w ofercie chyba.

Znacie jakieś alternatywy?
Powiem tak, baner banerowi nie równy. Banery mają różne gramatury i struktury. W większości przypadków mieliście pewnie do czynienia z najtańszą wersja banera laminowanego (bo jak pojdziecie do punktu gdzie drukują na banerach to mają tam najtańsze możliwe materiały bo na te droższe nie ma zbytu) . Ten tutaj użyty do maty to frontlight powlekany, dużo grubszy i ładnie układający się. Karty ładnie się "trzymają" podłoża a sama plansza łatwa jest w złożeniu i schowaniu. Kto co lubi:)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

inzkulozik pisze: 31 sie 2018, 08:51
rastula pisze: 30 sie 2018, 23:41Chyba sprawię sobie na urodziny tę dużą od ffg w takim razie, z mapą Śródziemia. 38$ z wysyłką, ale jak płacić 80 zł za baner to wolę wydać więcej i mieć porządną.
Polecam te matę :)
Zamawiałem na MM, wyjdzie Ci taniej i wysyłka ze Szwecji https://www.miniaturemarket.com/ffgmes01.html
Dzięki . Skorzystałem... oczywiście wydałem więcej, jak już tam wszedłem ;)...
natruszka
Posty: 36
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:46

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: natruszka »

Jakieś info jak Galakta podchodzi do wydawania najnowszych dużych dodatków? Będą cały czas dodrukowywane na przestrzeni kilku lat czy warto się już w nie zaopatrzyć w razie czego?
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Raczej nie ma się czego obawiać, nie znikną ze wszystkich sklepów jednocześnie, a wygląda jakby leżały i nikt nie kupował... Jednak jeśli sam będziesz się zbyt długo zastanawiać nad zakupem to miej świadomość, że to tak jakbyś wbijał powolutku gwóźdź do trumny...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

rastula pisze: 31 sie 2018, 15:47
inzkulozik pisze: 31 sie 2018, 08:51
rastula pisze: 30 sie 2018, 23:41Chyba sprawię sobie na urodziny tę dużą od ffg w takim razie, z mapą Śródziemia. 38$ z wysyłką, ale jak płacić 80 zł za baner to wolę wydać więcej i mieć porządną.
Polecam te matę :)
Zamawiałem na MM, wyjdzie Ci taniej i wysyłka ze Szwecji https://www.miniaturemarket.com/ffgmes01.html
Dzięki . Skorzystałem... oczywiście wydałem więcej, jak już tam wszedłem ;)...

Mata doszła do mnie. Jest świetna ... tyle powiem.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1946 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Ile PLN z przesyłką za tą matę Was Panowie wyszło? Wygląda przepięknie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

nie wiem ile PLN bo płaciłem kartą USD ( kantor alior) via pay pal


mata plus wysyłka 34 dolary +/- 0,5 usd bo miałem jakieś punkty zniżkowe i dorzuciłem jakąś figurkę...


mata ma taki fajny lekki połysk, którego na zdjęciu nie widać...wydaje się odrobinę cieńsza niż ta z alienów ( ale to muszę w domu sprawdzić) , natomiast zupełnie to nie szkodzi jej funkcjonalności , ma 66x66 cm i aż chce się zagrać ;D...
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2018, 14:23 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1946 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Zamówiłem ;). Nie wiem czy to nie był zbyt impulsywny zakup za taką kasę, ale w LoTra na gołym blacie grało mi się trochę dziwnie :D.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

cena wydaje się całkiem uczciwa nawet "na metry" - blanki ultra pro kosztują ok 30 PLN - a ta jest 4 x większa ;)
no 90% to mapa bez linii podziałów itp, tak więc mata jest naprawdę uniwersalna i posłuży do wielu gier...


wiem, że racjonalizuję - ale to w końcu hobby jest :D
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

Chyba tylko 2x większa :) w mojej ocenie grubsza od tej Alienowej, ale też do sprawdzenia w domu ;)
Jeśli by ktoś szukał jeszcze fajnych mat to
Link 1

Link 2
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

inzkulozik pisze: 19 wrz 2018, 15:14 Chyba tylko 2x większa :) w mojej ocenie grubsza od tej Alienowej, ale też do sprawdzenia w domu ;)
Jeśli by ktoś szukał jeszcze fajnych mat to
Link 1

Link 2
no dobra ;) 2x - trochę mnie poniosło :D...
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: c08mk »

rastula pisze: 19 wrz 2018, 14:26 cena wydaje się całkiem uczciwa nawet "na metry" - blanki ultra pro kosztują ok 30 PLN - a ta jest 4 x większa ;)
no 90% to mapa bez linii podziałów itp, tak więc mata jest naprawdę uniwersalna i posłuży do wielu gier...


wiem, że racjonalizuję - ale to w końcu hobby jest :D
Niestety potwierdzam, że jest warta swojej ceny. Duża, ładna, z uniwersalną grafiką mapy na której można sobie sprawdzić gdzie rozgrywa się aktualną przygodę.
Na grubość mata wydaje mi się, że jest taka sama jak w Legendary Villans. Na pewno jest cieńsza niż Ultimate Guard bez grafiki ale to jest na plus, bo łatwiej się zwija.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

Wszystko sobie musiałem przypomnieć o tej grze :mrgreen:
Mata śmierdzi jak jaskinia Szeloby...ale pewnie się wywietrzy.
Obrazek
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1946 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

To nie dość, że mi insert od geekmoda śmierdzi wędzonką, to jeszcze mata będzie capić...
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zack »

Jeśli uważacie, że LotR LCG to gra tematyczna to można głosować na BGG, żeby wyświetlała się tak kategoria przy grze ;)

https://boardgamegeek.com/thread/207233 ... anking-bgg

Jest aktualnie 20,8% głosów na tematyczną i 76,6% na customizable. Jeśli dojdzie do 30% tematycznej to będą się wyświetlać przy opisie gry obie kategorie

Ps. Głosować na te kategorie można zawsze i cały czas, ale akurat taki temat niedawno powstał na BGG konkretnie w kontekście wp lcg
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 492 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Miszon »

warlock pisze: 19 wrz 2018, 23:48 To nie dość, że mi insert od geekmoda śmierdzi wędzonką
przestaje śmierdzieć po około miesiącu ;-) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1946 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Mata spisuje się świetnie (ani mata, ani insert już nie śmierdzą) :). Póki co na roboczo pogrupowałem sobie karty w pudle, ale czuję, że lepszym rozwiązaniem byłby segregator z w wkładkami.

Obrazek

Potrzebuję porady od wyjadaczy w kwestii wejścia w nowy cykl. Kupiłem Khazad Dum i cały Dwarrowdelf za jednym zamachem i trochę nie wiem, jak się za to zabrać jeśli chodzi o budowę talii. Czy korzystać ze wszystkich kart z cyklu, czy nie dokładać tych, których teoretycznie jeszcze nie powinienem odpakować (bo są z późniejszych chronologicznie zestawów przygodowych niż ten, który właśnie przechodzę?) ;). Traktować to na zasadzie: nowa przygoda - nowe zabawki, czy po prostu korzystać ze wszystkiego jak leci - także "wstecz"?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4131
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

To trochę zależy od "filozofii" grania. Ortodoksi powiedzą - graj po kolei i korzystaj tylko z kart dostępnych w momencie ukazania się scenariusza. Ja powiem - klej talię z czego chcesz, a potem możesz ograniczać sobie możliwości. Chyba że nie wracasz do pokonanych przygód. Wtedy jak wolisz, ale dla mnie granie zgodnie z ograniczeniem chronologicznym kart to zaczynanie przygody od najtrudniejszej opcji. Masochizm.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ