Studium w Szmaragdzie 2 ed

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Studium w Szmaragdzie

Post autor: okon »

Witam mam pytanie do akcji przesunięcia znaczników.

Punkty za przesunięcia na torach naliczamy po każdej akcji przesunięcia znaczników ( gdy tylko sytuacja na nim sie zmienia) ?




I czy ktoś może rozpisać algorytm za pomocą którego to się liczy i parę przykładów ??

Bo nie pojmuje i strasznie złości mnie ta instrukcja która moim subiektywnym zdaniem jest napisana bardzo źle .



jeżeli jest sytuacja

L-5
R-3

i akcja r + 6

czyli

L-5
R-9
wszyscy tracą 4 pkt ??


i teraz jeżeli

akcja L+4

to

L-9
R-9

to wszyscy -4 znowu ???
Gatzky
Posty: 216
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:47
Has thanked: 14 times
Been thanked: 35 times

Re: Studium w Szmaragdzie

Post autor: Gatzky »

Spoiler:
Stan Twoich punktów wynika z zakupionych kart, pokonanych Przedwiecznych, zlikwidowanych agentów i różnicy na torach (która jako jedyna liczy się dla wszystkich graczy wspólnie).

Przy stanie 5-3 wszyscy gracze powinni być przesunięci o |5-3|=2 pola do przodu z racji premii torów.
Przy stanie 5-9 wszyscy gracze powinni być przesunięci o |5-9|=4 pola do przodu z tego samego powodu.
Ponieważ do tej pory byli przesunięci o dwa pola, więc każdego przesuwamy o kolejne dwa pola.
Przy stanie 9-9 wszyscy gracze nie dostają żadnej premii za tory. Skoro wcześniej były to 4 punkty premii, zatem każdy pionek jest cofany o 4.
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Studium w Szmaragdzie

Post autor: okon »

te punkty dodaje sie na bierzaco po kazdym przesunieciu ?
okon
Posty: 506
Rejestracja: 28 kwie 2013, 15:32
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Studium w Szmaragdzie

Post autor: okon »

i jeszcze jedno

jezeli nie mam wpływu tylko samych agentów to czy mogę zabić arystokratę ???
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Studium w Szmaragdzie

Post autor: Quetzalcoatl »

okon pisze: 08 wrz 2018, 17:56 te punkty dodaje sie na bierzaco po kazdym przesunieciu ?
tak, od razu
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Studium w Szmaragdzie

Post autor: Quetzalcoatl »

okon pisze: 08 wrz 2018, 18:11 jezeli nie mam wpływu tylko samych agentów to czy mogę zabić arystokratę ???
tak, jednak pamiętaj, że musisz mieć przewagę liczebną elementów (wpływy + agenci) nad innymi graczami
nakago
Posty: 256
Rejestracja: 16 mar 2012, 16:38
Has thanked: 28 times
Been thanked: 37 times

Re: Studium w Szmaragdzie 2 ed

Post autor: nakago »

Punkty ze swoich kart na koniec gry: dodaje do swojego wyniku końcowego czarne punkty i punkty w kolorze swojej tożsamości, a odejmuję punkty w kolorze przeciwnej frakcji? tych punktów nie dodaje się wcześniej w trakcie rozgrywki tak w żaden sposób?
ODPOWIEDZ