(Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Pierzasty »

Są różne gusta i różne doświadczenia, i tyle :P Do mnie Gloomhaven przyszło ze 2 miesiące temu a jeszcze nawet nie rozpakowałem :lol:

Also, odbierzcie PM.
gregoldi
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2010, 20:11
Lokalizacja: Otwock

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: gregoldi »

Witajcie starzy i nowi Koledzy
Miło słyszeć że poza Graj Cafe są miejsca gdzie spotykają się ludzie podzielający nasze hobby. Traciliśmy już pomału wiarę. Ja podobnie jak Pierzasty nie posiadam FB. Upodobania mamy podobne, jednak nie podzielam jego opinii o X wingu, którego posiadam i chętnie zagram.
Pisałem o tym w jednym z pierwszych postów, ale dla przypomnienia -
”Chaos w starym świecie”, 
„Wojna o pierścień”,
„Crusader rex”, 
„Commands & Colors: Napoleonics”,
„Warriors & Traders”,
„A few acres of snow”.
- to tytuły , które stoją na półce i czekają na chętnych do podjęcia rękawicy. A może jakieś euro typu Caylus, Agricola czy Eufrat i Tygrys? Pisaliście o Chaosie – świetna gra jestem za. Ustalimy pasujący wszystkim termin.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Pierzasty »

Ale ja nie powiedziałem że X-Wing jest zły. Po prostu miałem nadzieję na coś z bitewniaków które ja gram, a XW przychodzi na myśl zaraz po GW.

vvv: Dla uściślenia: NIE gram ani w XW, ani w żadne produkty GW. Po prostu są popularne.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2018, 23:16 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 1 raz.
gregoldi
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2010, 20:11
Lokalizacja: Otwock

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: gregoldi »

Świetnie , rozumiem. Doceniam Twoje wybory i nie pozostaje mi nic innego jak tylko zapoznać się z GW - to musi być dobre :-)
Kołata
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2018, 12:38

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Kołata »

Cześć Gregoldi,

Wczoraj graliśmy 1szy raz w Agricole. Gierka spoko, ale nie powaliła nas. Miła, przyjemna, ale trochę za mało emocji, tylko spokojne farmienie ;)
Potem zagraliśmy jeszcze 1 scenariusz z Zombiecide: Black Plague. Gra bardziej w naszym stylu, chociaż poszło zaskakująco łatwo jak na scenariusz ósmy z dziesięciu.

W Chaos bardzo chętnie zagramy, bo jeszcze nie mieliśmy okazji zagrać w 4 czy 5 (dodatku nie mamy - masz?), a gra nam się bardzo spodobała. tylko że na 3 graczy było za luźno na mapie. Musi być większy kocioł żeby to miało sens ;]

A co do bitewniaków to mam 2 ogromne i pięknie pomalowane armie do Warhammera (obecnie 9th Age) także intro mogę zrobić jakbyś miał ochotę :)

Co do ustawki, to co powiecie na wtorek lub środę w przyszłym tygodniu?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Pierzasty »

@wtorek/środa: Ogólnie jestem chętny, ale to dni robocze i dopiero danego dnia będę mógł powiedzieć na 99%, że nie wyskoczy mi pilne zlecenie i będę miał wolny wieczór.

A jak lubicie bardziej emocjonujące gry, to polecam Eufrat i Tygrys i mogę przynieść. Gra trochę abstrakcyjna, ale przypomina cztery wygłodniałe piranie w jednym kubełku. Albo Merchants & Marauders, to na 99% wam podejdzie 8)
gregoldi
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2010, 20:11
Lokalizacja: Otwock

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: gregoldi »

Cześć
Jeśli chodzi o Agricolę to tytuł wybitnie rodzinny. Był okres że nim zarażałem do planszówek nowych graczy. Jednak uwierzcie mi gra może być bardzo emocjonująca i lekko złośliwa, a walka i niepewność do ostatniej rundy.
Zombiecide Black Plague to gra o kupnie której myślałem na długo przed jej pojawieniem w sklepach. Tytuł bardzo ciekawy, lecz trochę jak na mój gust zbyt mało urozmaicony. Trzeba by wpompować sporo kasy w dodatki – postacie i scenariusze. Klimaty średniowiecza z odrobiną fantasy należą do moich ulubionych. Bardzo chętnie zagram.
Co do Chaosu. Gra jedna z najlepszych jeśli chodzi o kontrolę obszaru i zróżnicowanie armii. Wiele czytałem, raz grałem. Świetna mimo klimatu, który trochę nie dla mnie. Lecz mechanika rekompensuje wszystkie niedogodności. Dobra regrywalność. Pozycja rozwija skrzydła od 4 graczy. Im więcej zresztą tym lepiej. Mam dodatek dla 5 gracza. Pozycja na nasze spotkanie obowiązkowa. Przyniosę.
W swojej kolekcji mam również fajne pozycje kontroli obszaru jak Ethnos (szybka 2-6 graczy), Szogun z dodatkiem Dwór Teno (5 graczy...pozycja kontrowersyjna przez występującą w niej wieżę bitewną. Na początku nie mogłem do niej przywyknąć lecz daje się ją lekko kontrolować, za to mechanika planowania rozkazów - super), czy też Mare nostrum z dodatkiem Atlas ( 2-6 graczy), Cyklady z dodatkami. Tej ostatniej chyba reklamować nie trzeba. We wszystkie warto zagrać i jeśli jesteście zainteresowani przyniosę.
Mam też sporo tytułów lżejszych jak 7 Cudów Świata z dodatkami i fanowską wersją dodatkowych miast (na pewno ponad 30, Gra dla 3-8 graczy) czy np. 51 stan master set.
Piszcie o preferencjach i ustalmy termin spotkania oraz skład. Jest nas już sporo i nic nie stoi na przeszkodzie aby spotkać się w większym gronie i zagrać na dwa stoliki.
Jeśli chodzi o mnie to w następnym tygodniu w grę wchodzi w moim przypadku czwartek lub piątek. Mogę potwierdzić około wtorku.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Pierzasty »

BTW, przypominam, że jutro Dungeon Petz, zasady przeczytane? :mrgreen:
gregoldi
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2010, 20:11
Lokalizacja: Otwock

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: gregoldi »

Mnie niestety jutro nie będzie. Trzymajcie się !!!
plzdontkillme
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2018, 09:27

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: plzdontkillme »

Hej,

Wymieniłeś sporo gier, z przyjemnością spróbowałbym ostatnio hajpowanego Ehnosu i Cyklad.
Więc chętnie chętnie, daj znać kiedy Ci pasuje.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Pierzasty »

Dziękuję za grę w Petzy, udało się nam skończyć mimo wcześniejszego zamknięcia kafe i długiego tłumaczenia zasad. Ja stwierdzam że gra jest zajebista i liczcie się z tym, że będę was nią prześladował :lol:
gregoldi
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2010, 20:11
Lokalizacja: Otwock

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: gregoldi »

Hey Rodacy

A co sądzicie o spotkaniu w większym gronie przy większych stołach? Może połączymy siły porozmawiamy o grach, kolekcjach i zagramy na dwa stoliki? Ekipa Graj Cafe to w porywach 5 graczy. Pizdontkillme pisał że jest ich 3. Pierzasty przyniósłby Petzy. Ja Ethnos i Cyklady. Co do mojej osoby moją obecność mogę potwierdzić dopiero około wtorku/środy. Wyjeżdżam w delegację i planuję wrócić w piątek. Jeśli mnie nie będzie Pierzasty coś wymyśli bo w rezerwie posiada zawsze jakieś niespodzianki. I jeszcze jedno. Pisaliście że spotykacie się na Tysiąclecia w godzinach 21 – 01. Jeśli chodzi o mnie to trochę za późno. W Graj Cafe spotykaliśmy się od 17. Dajcie znać czy możliwe jest wcześniejsze spotkanie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Pierzasty »

Jutro wyjątkowo spotkanie odwołane, zbiegły się okoliczności prywatne i nikt w tym tygodniu nie ma czasu :|
Kołata
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2018, 12:38

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Kołata »

My w miniony wtorek graliśmy w 5 osób w Spartakusa z dodatkami. Bardzo fajna gra, tylko nie można się zbytnio spinać, bo polega ona na nieustannym nękaniu się nawzajem na wszelkie sposoby. Dokładnie jak w serialu :mrgreen:
Także pozycja absolutnie się nie nadaje dla obrażalskich ;)
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 63
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Flank3r »

Czy spotkania w naszym pięknym mieście jeszcze są praktykowane, czy inicjatywa zawieszona?
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Pierzasty »

Flank3r pisze: 02 mar 2019, 00:20 Czy spotkania w naszym pięknym mieście jeszcze są praktykowane, czy inicjatywa zawieszona?
Są praktykowane, zawieszają się tylko doraźnie jak się złożą ludziom studia+delegacja+crunch w robocie :lol:
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Minimaniak »

Hej

Kolejne 2 osoby zgłaszam - gramy we wszystko - ostatnio Blood Rage, Pandemia, Zombicide,
Kupiliśmy Robinsoina Cruzoe Pan Lodowego Ogrodu Terraformacja Marsa i Ojciec Chrzestny

Chetnie spotkamy sie i zagramy

jestesmy z Jozefowa
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Pierzasty »

To kto wpada w piątek i co brać? Osobiście mam ochotę na Dungeon Petz, Eufrat i Tygrys, Merchants & Marauders, chyba że są jakieś konkretne kontrpropozycje :)
Minimaniak
Posty: 87
Rejestracja: 05 lut 2012, 09:51
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Minimaniak »

Ten piątek odpada

My znamy zasady
Blood Rage
Terraformacja Marsa - ale tutaj zawsze schodzi nam 3-4 h


Chetnie poznamy nową grę - albo może ktoś smiga w Pana Lodowego Ogrodu i chciałby nam wytłumaczyć
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Pierzasty »

Ktoś coś jutro? Jakby coś to jestem od 17.
SeliG
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2019, 19:53
Has thanked: 1 time

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: SeliG »

Witam serdecznie :)
Jestem tu nowy i szukam grupy do pogrania w planszówki. Generalnie od listopada będę miał więcej czasu na spotkania, ale chciałbym już zakomunikować o tym. Gry, jakie posiadam w swej kolekcji to:
Colt Express
Catan
Pandemia
Dark Souls Board Game z 2 dodatkami
Nemesis

najbardziej mi zależy żeby pograć w ostatni tytuł (Nemesis od Awaken Realms) gdyż mocno się wkręciłem, a moja paczka z którą grałem praktycznie się rozsypała i zostałem sam :roll: być może 13 września udałoby mi się wpaść. Potem 27 ewentualnie, a później to dopiero po październiku

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Pierzasty »

Jestem za, ostatnio trochę zaniedbaliśmy spotkania w kafe przez magisterkę kolegi i fakt że Gloomhaven jest nieprzenośny :v
Nemesis to to z figurkami alienów?
SeliG
Posty: 6
Rejestracja: 08 wrz 2019, 19:53
Has thanked: 1 time

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: SeliG »

Właśnie się dowiedziałem, że grubszą robotę zaczynam wcześniej czyli od następnego poniedziałku i na mniej więcej miesiąc jestem wyjety z życia. Potem już będzie lepiej z czasem.
Zgadza się, to jest gra z figurkami "alienów" ;) Pierwsza rozgrywka może trwać ponad 2h przy przyswajaniu zasad, ale później można zejść poniżej tego czasu. Tak w ogóle to super, że jest odzew! Obawiałem się, że ten temat już umarł i został zapomniany
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Pierzasty »

Ktoś coś jutro? Bo się mnie ludzie pytają. SeliG?
Awatar użytkownika
Flank3r
Posty: 63
Rejestracja: 09 gru 2018, 16:41
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 30 times
Been thanked: 31 times

Re: (Otwock) Spotkania - piątki w Graj Cafe

Post autor: Flank3r »

Ja bym w końcu spróbował wpaść, ale niestety jutro pracuję do 22 Za tydzień pisałbym się na takie spotkanie.
Ile zazwyczaj udaje zebrać się osób?
Bo mam też na stanie lekką grę wojenną Quartermaster General 1914 na 5 osób.
Nigdy nie udało mi się ograć jej w pełnym składzie. Ode mnie mogła by być jeszcze jedna osoba.
Tylko pytanie czy taki temat Was nie odstrasza, no i gra wymaga minimalnej znajomości angielskiego (ale mam też listę ze spolszczonymi działaniami kart).

Inne tytuły na 3+ które mogą Was zainteresować:
Kosmiczne Spotkania
Krótka Historia Cywilizacji
Niepodległa
ODPOWIEDZ