Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: aryss »

rastula pisze: 10 wrz 2018, 15:11
costi pisze: 10 wrz 2018, 14:37 Hm, a będziesz miał z kim grać w pierwszą edycję?
myślę, że "scena" - szczególnie w Polsce to tak 5% sprzedaży ...no może w przypadku dodatków to 10% :)...
Wydaje Ci sie, duzo wiekszy procent graczy w 1 edycji gral w rozny sposob zorganizowanie ( miniturnieje, spotkania cykliczne ). Troche podupadlo to w ostatnim roku zapewne ale to poklosie jest nowej edycji i popsutego balansu/filmowosci statkow/nowego rzutu graczy ( niepotrzebne skreslic w zaleznosci od osoby :D )
Mimo wszystko sila tej gry to byly pojedynki na rozne rozpiski, style gry bo w przeciwniym razie mogla sie szybko nudzic.
A co do kupowania teraz na promocjach przywejsciu od 0to imo jedyne sensowne rozwiazanie to kupowanie pod conversion sety , czyli stara podstawka + rebelia albo imperium albo niebieska + fo/resistance. Bo predzej czy pozniej kazdy jednak stwierdzi ze warto sprobowac 2 edycji a lepiej uniknac niepotrzebnych wydatkow.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Xardas123 »

costi pisze: 10 wrz 2018, 14:37 Hm, a będziesz miał z kim grać w pierwszą edycję?
Ja np nie mam zamiaru grac w turnieje tylko co jakis czas wyciągnąć na planszowkowym wieczorze;) wiec nie potrzebna mi 2 edycja. Narazie;) Poza tym juz nawet przeliczalem ze przy tej liczbie zestawow co bede mial,2 duze upgrejdy + core set z 2 edycji to wychodzi praktycznie cena 1:1 (1.ed z upg./2.ed calośc). Wiec poki co nie ma co przepłacać. Dalej nie wiadomo jak te zestawy modyfikujace beda schodzi i moze beda za jakiś czas dobre promki.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

Dokładnie. Niektórym się w głowie nie mieści, że ludzie z przyjemnością grają w starsze edycję gier w domu i z przyjaciółmi i nigdy nie chodzą na turnieje, zjazdy czy inne organized play. :).
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: costi »

rastula pisze: 10 wrz 2018, 20:34 Dokładnie. Niektórym się w głowie nie mieści, że ludzie z przyjemnością grają w starsze edycję gier w domu i z przyjaciółmi i nigdy nie chodzą na turnieje, zjazdy czy inne organized play. :).
Cóż, bitewniaki to trochę inne zwierzę niż planszówki, szczególnie te z rozbudowaną sceną turniejową.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

Ja to rozumiem i szanuję, ale to naprawdę nie czyni gry niegrywalną w domu. Nawet podstawka może dać dużo radości i godziny zabawy przy stole. Dla osób które chcą sobie polatać jak Luke i Vader z kolegami czy dzieciakami nastał świetny moment, można to zrobić za 1/2 ceny. To raczej gracze scenowi są inni, nie gry :).
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: costi »

rastula pisze: 11 wrz 2018, 02:17 Ja to rozumiem i szanuję, ale to naprawdę nie czyni gry niegrywalną w domu. Nawet podstawka może dać dużo radości i godziny zabawy przy stole. Dla osób które chcą sobie polatać jak Luke i Vader z kolegami czy dzieciakami nastał świetny moment, można to zrobić za 1/2 ceny. To raczej gracze scenowi są inni, nie gry :).
Scena tu nie ma nic do rzeczy, bardziej kwestia tego w jakim gronie grasz. Jeśli grasz tylko w domu w stałej ekipie to fakt - nie ma teraz lepszego momentu, bo zestawy są za bezcen, a karty ludzie sprzedają po cenie makulatury.
Ale jeśli lubisz grać w klubie czy na spotkaniach (jak np. X-Wingowe wtorki w warszawskim Paradoxie), to może się okazać że będzie problem ze znalezieniem przeciwnika, bo wszyscy już łupią w drugą edycję.
No i jest też kwestia tego, że do pierwszej edycji nic już nie wyjdzie, a dostępność będzie tylko maleć.

A graczom stricte domowym serdecznie polecam fanowską kampanię Heroes of the Aturi Cluster (została też przetłumaczona na polski) - kupa bardzo dobrej zabawy.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

To że nic nie wyjdzie to żaden problem bo i tak już wymyślali jakieś dziwne statki, których z niczym nie kojarzę. Zresztą to też powód rebootu, nie mieli już czego wydawać. Dostępność też nie problem, bo mam wszystko co chciałem.

Faktycznie gra w klubie w tego typu gry mnie zupełnie nie interesuje :).
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Xardas123 »

costi pisze: 11 wrz 2018, 17:31 Scena tu nie ma nic do rzeczy, bardziej kwestia tego w jakim gronie grasz. Jeśli grasz tylko w domu w stałej ekipie to fakt - nie ma teraz lepszego momentu, bo zestawy są za bezcen, a karty ludzie sprzedają po cenie makulatury.
Gdzie tak tanio karty sprzedaja;)?

Moze ktoś sie podzieli w takim razie kartami z x winga gdzie był wedge antilles z nim łącznie + rozwinięcia:) Bo mam akurat juz 3 różne x-wingi i wolałbym dokupić ewentualnie coś innego( 2 z podstawek-roznych + z bohaterów ruchu oporu) , wiec przydałyby mi sie w/w karty.
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Arek001 »

Czy macie może informacje, na kiedy dokładnie Rebel zaplanował premierę X-Wing 2ed.?
Golfang
Posty: 1980
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Golfang »

Podłączam się do pytanie - kiedy zaczną wysyłać pre-ordery X-Winga?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: LynUlv »

Kiedy pytałem w sklepie Rebela we Wrzeszczu mowa była o 15 września jako dacie premiery.

To samo potwierdza ulotka, którą dostałem z jednym z zamówień z innego sklepu internetowego.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

Na grupie x Winga przedstawiciel Rebela wspomniał że dziś będą już u nich zestawy i jak się uda to od razu będą rozsyłać.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: costi »

rastula pisze: 11 wrz 2018, 20:01 To że nic nie wyjdzie to żaden problem bo i tak już wymyślali jakieś dziwne statki, których z niczym nie kojarzę. Zresztą to też powód rebootu, nie mieli już czego wydawać. Dostępność też nie problem, bo mam wszystko co chciałem.

Faktycznie gra w klubie w tego typu gry mnie zupełnie nie interesuje :).
Reboot był z zupełnie innych powodów, bo statków do wydania jest jeszcze cała masa - tym bardziej, że dojdą frakcje Separatystów i Republiki.
Gra wymagała poważnego rebalansu i zmiany bardzo wielu kart, bo zaczynała się sypać, a kombosy jakie istniały pod koniec 1.0 skutecznie odbierały chęć do gry.

A FFG wymyśliło cały jeden statek - korwetę typu Raider. I mała ciekawostka: ich wynalazek wylądował w oficjalnym kanonie dzięki SW Battlefront II. ;)
Szeroko czerpią z gier i Legend, dużo statków jest z SW Galaxies.

@Xardas123 - akurat kartonika Wedge się chyba już pozbyłem,a le jak chcesz karty do 1.0 to pisz na PW ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

To była hiperbola, oczywiście że te statki gdzieś tam występują, rozsiane po 7 odprysku uniwersuma między 4 a 8 sekundą wyciętej sceny. :) - w każdym bądź razie na pewno nie są "legendarne"... :).

Każdy wydaje pieniądze jak chce - na pewno ludziom grającym po klubach 2 edycja się przyda - ja tam wole wydać dolary na inną grę.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: costi »

rastula pisze: 12 wrz 2018, 10:27 To była hiperbola, oczywiście że te statki gdzieś tam występują, rozsiane po 7 odprysku uniwersuma między 4 a 8 sekundą wyciętej sceny. :) - w każdym bądź razie na pewno nie są "legendarne"... :).

Każdy wydaje pieniądze jak chce - na pewno ludziom grającym po klubach 2 edycja się przyda - ja tam wole wydać dolary na inną grę.
Gdyby mieli się ograniczyć do filmów, to po pierwszej fali trzeba by zamknąć grę, bo Imperium miało by 3 statki, a Rebelia 4. ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

costi pisze: 12 wrz 2018, 10:32
rastula pisze: 12 wrz 2018, 10:27 To była hiperbola, oczywiście że te statki gdzieś tam występują, rozsiane po 7 odprysku uniwersuma między 4 a 8 sekundą wyciętej sceny. :) - w każdym bądź razie na pewno nie są "legendarne"... :).

Każdy wydaje pieniądze jak chce - na pewno ludziom grającym po klubach 2 edycja się przyda - ja tam wole wydać dolary na inną grę.
Gdyby mieli się ograniczyć do filmów, to po pierwszej fali trzeba by zamknąć grę, bo Imperium miało by 3 statki, a Rebelia 4. ;)

i tak są mistrzami w opier$%niu tego samego modelu tie-fightera w 7 wersjach ;)...
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: kudlacz135 »

Czytaliście może opisy nowych frakcji? Ruch oporu i rebelia będą teraz osobnymi "armiami" jest gdzieś może opis czym się będą różnić i czy będzie można je łączyć drugiej edycji?

Jestem kompletnym swieżakiem, kupiłem dopiero co po jednej podstawce (Czerwonej i niebieskiej) zachęcony komentarzami powyżej żeby spróbować czy mi podpasuje gra :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

Nie będzie można ich łączyć. Wyjaśnienie, że chodzi o coś innego niż wyciąganie kasy to już zostawiam fanom 2 edycji :D.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: costi »

rastula pisze: 12 wrz 2018, 11:51 Nie będzie można ich łączyć. Wyjaśnienie, że chodzi o coś innego niż wyciąganie kasy to już zostawiam fanom 2 edycji :D.
Kasy wyciągają w zasadzie tyle samo (gdyby nie były oddzielnymi frakcjami to conversion kity Imp/Reb byłyby po prostu większe i droższe ;) ). Niby na czym polega to "wyciąganie"?

Poza tym w 2.0 ma już nie być wymogu kupowania "out of faction" dla samych kart, podobnie jak w Runewars i Legionie.

Moja osobista teoria jest taka, że robią oddzielne frakcje dla każdej epoki (trylogia oryginalna/prequele/sequele) i pewnie w którymś momencie zrobią eventy np. "tylko wojny klonów", z dopuszczonymi tylko statkami z konkretnej epoki. I tylko Scumy są ponadczasowe :D

Rozbijają też różne interakcje między statkami z różnych epok, np. Dash/Poe, Rey/Lowhrick, Howard Aces, ale to IMHO efekt uboczny a nie zamierzony efekt. Chociaż mniejsza pula pilotów w każdej frakcji ułatwia balansowanie...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

Już nie orzesadzajmyz z tym wyciąganiem pieniędzy. Twórcy zrobili to czego oczekiwali gracze, wydali nowa edycję która w domyśle ma ukrocic przegięcia przez które gra robiła się mało strawna. Dodatkowo ilość errat powodowała że ciężko było nowym osobom ogarnąć niuanse zasad.
Nie oszukujemy się, FFG wydaje gry w celach zarobkowych więc to normalne że chcą zarobić. Ale jak dla mnie to zrobili to całkiem rozsądnie, podstawka 2.0 sprzedawana obecnie ma dwa damage decki i tak naprawdę wystarczy dla dwóch osób. Wensie że można kupić podstawke na start dla dwójki graczy. Nie jest też jakoś bardzo droga, w preorderach chodziła po ok 100 pln.
Mogli zedrzec bardziej ;)
Zresztą bitewniaki mają to do siebie że po jakimś czasie zawsze wyjdzie nowa edycja która wymaga wyłożenia kilku płn. Trzeba być na to gotowym pchając się na poletko gier bitewnych.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Xardas123 »

Wiem że ten dział tego nie dotyczy, ale ktoś bardziej doświadczony mam nadzieje szybko mi odpowie. Jestem po 1 rozgrywce w 1ed i razem ze współgraczami zastanawialiśmy się czy strzał "w plecy" jest jakoś dodatkowo premiowany bo niestety w instrukcji tego nie odnalazłem... a było by to logiczne że powinno coś być tu dodane.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Banan2 »

Xardas123 pisze: 14 wrz 2018, 10:22 Wiem że ten dział tego nie dotyczy, ale ktoś bardziej doświadczony mam nadzieje szybko mi odpowie. Jestem po 1 rozgrywce w 1ed i razem ze współgraczami zastanawialiśmy się czy strzał "w plecy" jest jakoś dodatkowo premiowany bo niestety w instrukcji tego nie odnalazłem... a było by to logiczne że powinno coś być tu dodane.
No co ty?! :shock: W "plecy"?! :shock:
A tak na serio to nie jest. Wszystkie strzały traktowane są tak samo.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
szczudel
Posty: 1432
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 99 times
Been thanked: 142 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: szczudel »

Dzięki uzytkowniku rastula oraz Xardas123!
Pewnie za jakiś tydzień moja paka, zbudowana w oparciu o wasze sugestie, wyląduje w domu i "Pźźźiu Pźźźiu" będą całymi wieczorami rozlegać się po domu.

Jeśli ktoś z 2-ed owców sprzedaje karty do 1ED (x-Wingi, Awingi, Tie defender, interceptor, advaced, fighter, w szczególności Hana solo do Sokoła) to ja jestem chętny. Jak teraz zbuduje kolekcje to już zapewne nic do niej nie kupię, więc kuję żelazo póki gorące.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Indar »

Bonusowane są tylko zasiegi. W trzecim obrońca dostaje kostkę obrony, w pierwszym atakujacy kość ataku.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Xardas123 »

Banan2 pisze: 14 wrz 2018, 10:51
Xardas123 pisze: 14 wrz 2018, 10:22 Wiem że ten dział tego nie dotyczy, ale ktoś bardziej doświadczony mam nadzieje szybko mi odpowie. Jestem po 1 rozgrywce w 1ed i razem ze współgraczami zastanawialiśmy się czy strzał "w plecy" jest jakoś dodatkowo premiowany bo niestety w instrukcji tego nie odnalazłem... a było by to logiczne że powinno coś być tu dodane.
No co ty?! :shock: W "plecy"?! :shock:
A tak na serio to nie jest. Wszystkie strzały traktowane są tak samo.
Pozdrawiam
Przcież w plecy jest " " :) lepiej tak niż w d...:)
Swoją drogą szkoda że nic to nie robi.

Natomiast i tak hitem wieczoru była ostra 2:) 8)
ODPOWIEDZ