Nanty Narking (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: Lord Voldemort »

Warszawa ciagle na drugim miejscu, szacun :)

@KrzysiekL
Specjalnie dla Ciebie może być komplet drewna, zamiast figsow. Mamy jeszcze odrobine zapasu po porzedniku.

A tak na serio, to nie zmarnujemy dobrych rzeźb do NN jakimś kiepskim plastikiem. Tylko nie wiemy czy nas nie wsadza za zbyt dobre podrabianie angielskich monet z epoki :twisted:
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: Galatolol »

Lord Voldemort pisze: 10 wrz 2018, 18:23 Warszawa ciagle na drugim miejscu, szacun :)
Jakie miasto jest pierwsze? To są jawne dane?
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: WRS »

Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: E2MD »

Jeszcze kilkanaście osób i będziemy prze Francją. Ten złamałem się rano :-)

Zastanawia mnie jedno - dlaczego trzeba będzie czekać rok na ta grę (Oct'2019) przy praktycznie braku SG oraz tym, że wygląda na gotową.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: ShapooBah »

Obstawiam, że produkcja figurek i ulepszania ich jakości może zająć sporo czasu. Tłuczenie sięz chińczykami o detale to ciężki kawał chleba. no i lepiej założyć większy czas i potem mile zaskoczyć graczy, niż założyć, że gry wysyłamy za miesiąc, a potem z każdym miesiącem przekładać jej premierę.


Ja gry raczej nie wspieram. Ankh-Morpork mi wystarcza. Chociaż:
Lord Voldemort pisze: 10 wrz 2018, 18:23 @KrzysiekL
Specjalnie dla Ciebie może być komplet drewna, zamiast figsow. Mamy jeszcze odrobine zapasu po porzedniku.
Jest szansa w drugą stronę :)? Kupić same figurki :D?
lukasz22
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2018, 07:44
Has thanked: 1 time

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: lukasz22 »

czy po zbiórce na ks gra będzie dostępna do kupienia w polskich sklepach?
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: bigbluedragon »

lukasz22 pisze: 12 wrz 2018, 10:28 czy po zbiórce na ks gra będzie dostępna do kupienia w polskich sklepach?
biorąc pod uwagę, że na stronie kampanii jest napisane "Receive the game before it hits retail distribution." to raczej będzie, dodatkowo nie ma żadnych exclusive'ów więc o ile nie zależy ci na czasie i monetach to można spokojnie czekać :)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: KrzysiekL »

Lord Voldemort pisze: 10 wrz 2018, 18:23 Warszawa ciagle na drugim miejscu, szacun :)

@KrzysiekL
Specjalnie dla Ciebie może być komplet drewna, zamiast figsow. Mamy jeszcze odrobine zapasu po porzedniku.
Dzięki, doceniam propozycję! Mam nadzieję, że nie będzie to potrzebne, ale w razie czego wrócę do tematu. :)
Lord Voldemort pisze: 10 wrz 2018, 18:23 A tak na serio, to nie zmarnujemy dobrych rzeźb do NN jakimś kiepskim plastikiem. Tylko nie wiemy czy nas nie wsadza za zbyt dobre podrabianie angielskich monet z epoki :twisted:
Czyli rzeźby do UBOOT były z zamierzania kiepskie? :P
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: rastula »

mają oddawać problemy zaopatrzeniowe nękające krigsmarine ;)...


monety fajne - chętnie przygarnę zestaw... samej gry ( choć ładna) nie kupię, bo rzadko gram w większym gronie a i mam Świat Dysku AM,
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: awawa »

Ja cały czas się zastanawiam, najbardziej odstrasza mnie forma w postaci KS i cena, gdyż to niemal 3xAnkh-Morpork (w czasach gdy ją kupowałem). Chyba poczekam na finalny produkt.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: rastula »

awawa pisze: 12 wrz 2018, 12:18 Ja cały czas się zastanawiam, najbardziej odstrasza mnie forma w postaci KS i cena, gdyż to niemal 3xAnkh-Morpork (w czasach gdy ją kupowałem). Chyba poczekam na finalny produkt.

No te monety warte realnie koło 90 PLN to jest jakiś bonus - ale oczywiście zawarty w "zachodniej" cenie. Też mam wrażenie, że ludzie trochę, się rzucili na tę grę w pośpiechu...ale chwała Phalanxowi za sztukę sprzedaży.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: Lord Voldemort »

KrzysiekL pisze: 12 wrz 2018, 11:09
Lord Voldemort pisze: 10 wrz 2018, 18:23 Warszawa ciagle na drugim miejscu, szacun :)

@KrzysiekL
Specjalnie dla Ciebie może być komplet drewna, zamiast figsow. Mamy jeszcze odrobine zapasu po porzedniku.
Dzięki, doceniam propozycję! Mam nadzieję, że nie będzie to potrzebne, ale w razie czego wrócę do tematu. :)
Lord Voldemort pisze: 10 wrz 2018, 18:23 A tak na serio, to nie zmarnujemy dobrych rzeźb do NN jakimś kiepskim plastikiem. Tylko nie wiemy czy nas nie wsadza za zbyt dobre podrabianie angielskich monet z epoki :twisted:
Czyli rzeźby do UBOOT były z zamierzania kiepskie? :P
Są w innej skali 1:72, która współgra z modelem okrętu i innymi dodatkami (peryskopy, działa itp.).
Figurki do NN są większe, zatem i poziom szczegółu oraz detalu jaki można uzyskać, jest nieporównywalnie lepszy.

Za to funkcjonalnie, figsy do Uboota nawet w wersji przez nas odrzuconej, spelniaja swoja role - wyraznie widac kolor oraz ksztalt podstawki, bo tylko to tak naprawde podczas rozgrywki ma znaczenie. Oczywiscie sama poza marynarza to fajny chrom, ktory sensownie wygladac bedzie tylko po pomalowaniu (a niezbyt wysoki poziom detalu umozliwia to nawet zupelnym laikom w tej dziedzinie).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: rastula »

Mistrzowski marketing...mała ilość detali ułatwia malowanie :mrgreen:
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: ozy »

E2MD pisze: 10 wrz 2018, 20:07 Zastanawia mnie jedno - dlaczego trzeba będzie czekać rok na ta grę (Oct'2019) przy praktycznie braku SG oraz tym, że wygląda na gotową.
To jest termin premiery detalicznej gry. Chcemy by wspierający dostali ją wcześniej.
lukasz22 pisze: 12 wrz 2018, 10:28 czy po zbiórce na ks gra będzie dostępna do kupienia w polskich sklepach?
Tak, po rozesłaniu gier do wspierających kampanię.

Figurki do U-boota robiło inne studio, specjalizujące się w poprawności historycznej. Figurki do Nanty Narking robi Studio Hexy, specjalizujące się w świetnie wyglądających modelach. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: Lord Voldemort »

A w dzisiejszym updejcie kampanii, Pan Scrooge odslonił zupełnie nowy, do tej pory ściśle tajny wariant - karty budynków.
Teraz rodzaj figurki już ma znaczenie :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: Rocy7 »

Jak wygląda mechanika budynków? Są ściśle powiązane z kartami na ręce?

Z tego co widzę alternatywne karty postaci bazują na pomyśle / mechanice fanowskiego dodatku do ŚD z BGG, gdzie też intencją było danie bardziej zróżnicowanych celów wygranej. Tam ubocznym ubocznym efektem tego dodatku było pewne zatarcie różnic między warunkami wygranej poszczególnych postaci, poprawili ie to jakoś?
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: Lord Voldemort »

Rocy7 pisze: 14 wrz 2018, 16:29 Jak wygląda mechanika budynków? Są ściśle powiązane z kartami na ręce?
Ależ skąd. Są powiązane z rodzajem figurki budynku umieszczonej na planszy.
Z tego co widzę alternatywne karty postaci bazują na pomyśle / mechanice fanowskiego dodatku do ŚD z BGG, gdzie też intencją było danie bardziej zróżnicowanych celów wygranej. Tam ubocznym ubocznym efektem tego dodatku było pewne zatarcie różnic między warunkami wygranej poszczególnych postaci, poprawili ie to jakoś?
Bazujemy na ogranej mechanice, fanowski dodatek usunął większość problemów "oryginalnych" zasad.
Holmes już nie zawsze wygra na koniec gry, Lordowie mają zróżnicowane cele itp. itd.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: playerator »

- Alternatywne karty postaci
- nowa tożsamość (podobna do Vetinariego, ale trudniejsza do wypatrzenia)
- całkiem nowe karty budynków
Wszystkie te nowości są wariantami możliwymi do pominięcia, gdyby ktoś chciał zagrać "po staremu". Bardzo dobry pomysł.
Zafoliuję z powrotem swój egzemplarz AM :D

Czy zróżnicowanie figurek też przełoży się na jakiś twist w zasadach? (Poza Hotelem).
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: ozy »

Tak. Każda figurka będzie miała swoją akcję. Ale nie będziesz 'grał' wszystkimi, bo to by było przegięcie. 3 agentów i 1 budynek będą miały akcję u każdego gracza, by szło się w tym połapać.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Nanty Narking, czyli "powraca" Świat Dysku: Ankh-Morpork

Post autor: Tringa »

Hej,

Wsparłam NN w ciągu pierwszych 48h, czyli wg kampanii powinnam mieć w gratisie poza monetkami artbook. Jednak z MP dodaje mi tylko monetki, bez artbooka. Jak jest u Was? Pisałam do Phalanxa w tej sprawie na fb, ale milczą. Ktoś coś wie? Jakiś błąd, czy coś muszę zrobić?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: E2MD »

Drogi Phalaxie - czy jest szansa na instrukcję pl w pdfie?

Gra dojechała w poniedziałek i na razie następuje zaznajomienie. Wygląda wszystko bardzo dobrze
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Gra za ponad dwie stówy więc się pytam czy warto, czy mechanicznie to je coś fajowego?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: ozy »

E2MD pisze: 10 paź 2019, 11:17 Drogi Phalaxie - czy jest szansa na instrukcję pl w pdfie?

Gra dojechała w poniedziałek i na razie następuje zaznajomienie. Wygląda wszystko bardzo dobrze
Tak, z czasem wrzucimy. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: mauserem »

Dr. Nikczemniuk pisze: 10 paź 2019, 11:43 Gra za ponad dwie stówy więc się pytam czy warto, czy mechanicznie to je coś fajowego?
eee... no To jest Przecież reskin Ankh-Morpork - za którą ludzie dawali duuuużo więcej - miliony much nie mogą się mylić... :mrgreen:
A tak na poważnie, Core gry pozostał bez zmian, to jest to nadal kawał dobrej gry. Co prawda w pierwotnej wersji dużo roboty robił świetny, znany setting - który był niejako "selfexplained" - bardzo intuicyjny.
W Nanty trzeba sobie przyswoić klimat - ale powinno iść gładko. U nas AM ogrywaliśmy już na meta poziomie - wszyscy wiedzieli o wszystkich wszystko - zaczynało się wielopiętrowe blefowanie - bo grę w którymś momencie łatwo przegrać - idąc po prostu do celu - działania robią się zbyt czytelne. Ciężko się to grało z nowymi - byli jak dzieci we mgle i baranki idące na rzeź. Ekipa się wykruszyła to sprzedałem z duuuuużą górką w dobrym momencie.
A do Nanty mnie tak już nie ciągnie - niby XIX wieczny Londyn to niejako pierwowzór AM, ale uniwersum Świata Dysku ma w sobie coś unikalnego... mam te wszystkie książki w głowie :D
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Nanty Narking (Martin Wallace)

Post autor: Largo »

Czym konkretnie różni się wersja retail dostępna obecnie w przedsprzedaży od tej z KSa? Z tego, co mi wiadomo na ks dorzucane były monety, ale czy istnieją jeszcze jakieś różnice?
ODPOWIEDZ