Generator słów losowych

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
mazuro
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:27

Generator słów losowych

Post autor: mazuro »

Cześć,

Niedawno zrobiłem aplikację webową - generator słów losowych. Chciałbym, aby ktoś ją przetestował i powiedział, czy jest ona przydatna, ew. co trzeba zmienić/czego brakuje - taki feedback. Myślę, że może się ona przydać osobom grającym w towrazyskie gry słowne, typu np. kalambury.

http://generatorslow.pl

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 04 mar 2019, 00:12 przez mazuro, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Generator słów losowych

Post autor: ariser »

To jeszcze może dorzuć linka jakiegoś.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
mazuro
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:27

Re: Generator słów losowych

Post autor: mazuro »

Przesuwam temat w górę, ponieważ strona została nieco odświeżona i urozmaicona, przez co bardziej przydatna, poza tym zmieniła się domena - teraz jest http://generatorslow.pl :)
Ostatnio zmieniony 04 mar 2019, 00:12 przez mazuro, łącznie zmieniany 1 raz.
lola
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2018, 16:28

Re: Generator słów losowych

Post autor: lola »

Bardzo fajna rzecz. Przyda się faktycznie przy grach grupowych. My na pewno skorzystamy przy najbliższej okazji :)
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Generator słów losowych

Post autor: Pan_K »

Mi się strona ładuje, ale nic nie losuje... Choć trzeba przyznać, że to jej jedyny mankament, bo poza tym wszystko działa: i info o stronie, i propozycje zastosowań, i wybór kategorii...
Pracuję na Windzie 10 i z Operą 55.0
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Generator słów losowych

Post autor: MichalStajszczak »

U mnie pod Operą sytuacja wygląda tak samo. Spróbowałem na Google Chrome i okazało się, że jednak działa. Problem jest tylko taki, że baza słów jest niezbyt duża i np. są tylko 4 dziesięcioliterowe zwierzęta. A niektóre kategorie całkiem nie działają.
mazuro
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:27

Re: Generator słów losowych

Post autor: mazuro »

Losowanie powinno już działać. Baza jest do zapełnienia. Chętnie przygarnę jakieś słowa zebrane wg kategorii.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Generator słów losowych

Post autor: Pan_K »

Pod Operą dalej nie działa. Wygrzebałem Edge (katastrofa winzgrozy) i okazało się, że działa. Ale po zaznaczeniu kategorii miasta, ilość słów 6 i ilość liter 6 - zawiesił się.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
mazuro
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:27

Re: Generator słów losowych

Post autor: mazuro »

Można spróbować wyczyścić cache z ustawień przeglądarki, żeby strona korzystała z nowych plików.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Generator słów losowych

Post autor: MichalStajszczak »

Pan_K pisze: 14 wrz 2018, 23:50 Ale po zaznaczeniu kategorii miasta, ilość słów 6 i ilość liter 6 - zawiesił się.
Na Chromie i na Vivaldi po wybraniu kategorii "miasta" nie tyle zawiesza się, co po prostu nie podaje żadnych słów. Podobnie jest ze słowami z kategorii "emocje i uczucia", "film i muzyka" oraz "sławni ludzie". A w dziale inne losują się tylko litery, liczba 0 oraz dwa suchary.
mazuro pisze: 14 wrz 2018, 23:00 Chętnie przygarnę jakieś słowa zebrane wg kategorii.
Na pewno trzeba umieścić w bazie danych więcej słów. Ale trzeba też odfiltrować słowa niepasujące. Np. nie wiem czy w kategorii "zwierzęta" powinny być takie słowa jak "kotek" ("kot" też jest) albo "szczeniak". A tym bardziej słowo "latać". Albo w anatomii słowo "stóp". Nie mam też pewności, czy "kryminalista" jest właściwym słowem w kategorii "zawód".
mazuro
Posty: 5
Rejestracja: 17 kwie 2017, 21:27

Re: Generator słów losowych

Post autor: mazuro »

Kategorie są, rekordów brak, dlatego nic się nie pojawia. Wylosowanie liczby wymaga podania zakresu.
Kalgakar
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2019, 12:40

Re: Generator słów losowych

Post autor: Kalgakar »

Jak dla mnie brakuje tylko jednej rzeczy :) Żeby jeżeli zaznaczę kilka kategorii np przymiotnik owoc i pogoda wyszukiwało po jednym ze słów z każdej kategorii :) to by tworzyło dodatkowo losowe wyrażenia :) Poza tym generator naprawdę świetny :)
janieszka
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2019, 10:12

Re: Generator słów losowych

Post autor: janieszka »

Super! Byłoby fajnie dodać też takie kategorie jak: frazy, liczby, zdania, pomysły na prezenty, pomysły na obiad, pytania (tak, nie, może odpowiedzi), fakt :D Doskonały generator!
ODPOWIEDZ