Cyklady vs Rising Sun | Ładny eurosuchar (GWT?)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
QLUKI
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2018, 10:57

Cyklady vs Rising Sun | Ładny eurosuchar (GWT?)

Post autor: QLUKI »

Hej,

Prosiłbym o pomoc w wyborze gier.

1) Area control - tutaj zastanawiam się nad Cykladami z dodatkiem (hades lub tytani na początek) lub Rising Sun. Biorę też pod uwagę INIS. Zależy mi żeby ładnie się prezentowała na stole (fajny klimat) i mechanika była w miarę mało losowa oraz żeby gra była regrywalna. Dodatkowo fajnie jakby się sprawdzał wariant na 2 osoby (przy RS odpada, bo od 3 graczy).

2) Ładny eurosuchar - tutaj zastanawiam się głównie nad great western trial. Regrywalność, ograniczona losowość oraz skalowanie na 2 osoby (tutaj warunek konieczny) są dla mnie najważniejsze. Z chęcią posłucham innych propozycji.

Na pewno odpada Scythe oraz terraformacja Marsa.

Z góry dzięki za pomoc! :)
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Cyklady vs Rising Sun | Ładny eurosuchar (GWT?)

Post autor: Xardas123 »

1. Wybrałeś 3 dobre gry. Każda jest ciekawa sama w sobie. Ja mam cyklady podstawkę i inisa i naprawde obie mi sie podobają ob bardzo dobrze wyglądają. Nikt nie wybierze tu za Ciebie, wybierz tytuł który najbardziej Ci klimatem odpowiada.

2. Euraski? Mojej ekipie podoba się mój niedawny nabytek czyli Agricola wersja dla graczy. Poza tym ostatnimi czasy grywaliśmy w Tzolkina, Mombase, Grand Austria Hotel, Epokę Kamienia i każda ma coś w sobie.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Cyklady vs Rising Sun | Ładny eurosuchar (GWT?)

Post autor: sqb1978 »

1. Jeśli na 2 osoby to weź Inis. Cyklady mimo, że da się w nie grać we dwójkę to jednak nie polecam, bo to gra do pierwszego błędu. Inis się skaluje bardzo dobrze.

2. Tutaj wybór jest spory. GWT jest super i na pewno warto mieć tą grę. Na każdą ilość osób.
asd123
Posty: 67
Rejestracja: 18 gru 2016, 11:58
Has thanked: 5 times

Re: Cyklady vs Rising Sun | Ładny eurosuchar (GWT?)

Post autor: asd123 »

1) zamis rising sun polecalbym Blood rage, w mojej opinii co najmniej pół półki wyzej

2) gwt nie powiedziałbym, że jest jakieś ekstra ładne, ale mechanicznie jest super. Więc tu kupowałbym bez wachania
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Cyklady vs Rising Sun | Ładny eurosuchar (GWT?)

Post autor: gregos »

Ad. 1 Z wymienionych przez Ciebie najlepszym wyborem będzie Inis.
Ad. 2 GWT jest wg mnie i ładna, i regrywalna (z dodatkiem to już zupełnie). Ale jeśli chcesz coś naprawdę ładnego i świetnego mechanicznie, to zdecydowanie bierz The Gallerist.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Cyklady vs Rising Sun | Ładny eurosuchar (GWT?)

Post autor: czeczot »

1. Jak ma się ładnie prezentować to Rising Sun albo Blood Rage. Blood Rage w 2 osoby da się grać ale gra zyskuje na większą ilość graczy. Losowość jest tylko przy wyborze kart wiec w miarę znośna. Cyklady to bardziej gra licytacyjna niż area control i na pewno nie tak ładna jak 2 powyższe. W Inis też jest losowość jakie dostaniesz karty ale też jest to akceptowalnym poziom z powodu fanie zrobionego mechanizmu ich doboru. Jak ci zależy na area control to ewentualnie Pan Lodowego Ogrodu - jest trochę plastiku ale nie tak ładnego. Jak ma być efekt "łał' to Lords of Hellas.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1284
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 360 times
Been thanked: 214 times

Re: Cyklady vs Rising Sun | Ładny eurosuchar (GWT?)

Post autor: ShapooBah »

asd123 pisze: 16 wrz 2018, 19:56 1) zamis rising sun polecalbym Blood rage, w mojej opinii co najmniej pół półki wyzej
Powiedziałbym odwrotnie. Rising sun podeszło mi bardziej i mechanicznie i klimatycznie.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Cyklady vs Rising Sun | Ładny eurosuchar (GWT?)

Post autor: RUNner »

sqb1978 pisze: 16 wrz 2018, 17:29 Cyklady mimo, że da się w nie grać we dwójkę to jednak nie polecam, bo to gra do pierwszego błędu.
Czyli jak w szachach :) Ja mimo wszystko polecam Cyklady na 2 osoby, choć na pewno przy komplecie graczy jest ciekawiej.

Można rozważyć Lords of Hellas, który dobrze się skaluje i w 2 osoby też nieźle działa.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Cyklady vs Rising Sun | Ładny eurosuchar (GWT?)

Post autor: RUNner »

ShapooBah pisze: 17 wrz 2018, 12:40
asd123 pisze: 16 wrz 2018, 19:56 1) zamis rising sun polecalbym Blood rage, w mojej opinii co najmniej pół półki wyzej
Powiedziałbym odwrotnie. Rising sun podeszło mi bardziej i mechanicznie i klimatycznie.
Tyle że RS jest od 3 graczy, więc nie spełnia założeń minimalnych.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Cyklady vs Rising Sun | Ładny eurosuchar (GWT?)

Post autor: KrzysiekL »

1. Rozważałeś Godfathera? Prezentuje się świetnie, a z area control podobnych zdecydowanie najlepiej chodzi na dwie osoby. Co do Inis i Cyklady, to moim zdaniem obie nie chodzą za dobrze na dwie osoby, Blood Rage podobnie.

2. Może nowe wydanie Brass lub Brass Birmingham? Są śliczne, dobrze chodzą na dwie osoby i są regrywalne (Birmingham wydaje się być nawet bardziej przez losowy setup zapotrzebowania na towary). Klany Kaledonii i Najeźdźcy z północy
Gallerist i Vinhos to świetnie wydane gry, ale dużo dłuższe, trudniejsze i gorzej chodzą na dwie osoby.
Dość kontrowersyjny tu może być Food Chain Magnate, bo nie wszystkim podoba się taki styl, ale dla mnie to jeden z ładniejszych eurasków jak przyjmiemy, że ma być w klimacie konkretnych lat. Na dwie osoby dość zażarta, ale satysfakcjonująca rozgrywka, dużo decyzji i kombinowania. Easy to learn, hard to master.
Zresztą tak naprawdę do punktu 2. też pasuje Godfather. ;)
Awatar użytkownika
Luke555
Posty: 156
Rejestracja: 06 paź 2016, 13:06
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Cyklady vs Rising Sun | Ładny eurosuchar (GWT?)

Post autor: Luke555 »

Area Control ładnie wydana, regrywalna i dobrze chodząca także na dwie osoby ?
- moje ostatnie odkrycie: Path of light and shadow

PS - Cyklady, blood rage jak wspominali poprzednicy - mocno kuleją na dwie osoby
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Cyklady vs Rising Sun | Ładny eurosuchar (GWT?)

Post autor: sqb1978 »

RUNner pisze: 17 wrz 2018, 12:50 Czyli jak w szachach :) Ja mimo wszystko polecam Cyklady na 2 osoby, choć na pewno przy komplecie graczy jest ciekawiej.
Dokładnie ;) dla mnie osobiście skupianie się tak aby nie popełnić błędu jest zbyt męczące, aby kwalifikować się do rozrywki. To już sport :P
RUNner pisze: 17 wrz 2018, 12:50 Można rozważyć Lords of Hellas, który dobrze się skaluje i w 2 osoby też nieźle działa.
Popieram :) Do tego nieźle wygląda.
ODPOWIEDZ