Sword & Sorcery (Simone Romano, Nunzio Surace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Tygrys69 »

Gratuluję ogarniania całej piątki bohaterów!:) Odniosę się tylko na szybko do mnogości zasad w grze i popełnianych przez nas błędów. Wydaje mi się, że co do zasad trzeba podejść na luzie. O czymś się zapomni, a coś się przypomni w kolejnej planszy. Przygoda za to nie straci na miodności. A co do samej gry to nie znam drugiej tak dużej i wyczerpującej gry (rozłożenie planszy 30 min, gra 2-3h, sprzątanie 10min) w którą mógłbym zagrać od razu kolejny scenariusz :).
Focus!
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: awawa »

michal2014 pisze: 19 wrz 2018, 21:14 Ja zdecydowałem się odpuścić AP. Czekam tylko na DF. Nie mam już w planach dokupowania kolejnych dodatków.
Dla mnie 14 questów i 10 bohaterów w zupełności wystarcza, żeby ograć tą grę do bólu.
To podobnie jak ja, czekam jedynie na Darkness Falls choć na pewno nie zamówię go w cenach obecnie zaproponowanych przez nasze sklepy. Nie mogłem się też oprzeć, aby nie zakupić Onamor Hero Pack - na tle pozostałych bohaterów jest wyjątkowy. Dalej mówię sobie stop ;)
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: duulamon »

Czy ktoś ma jakiekolwiek informacje czy będzie kiedyś wersja polska?
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: LynUlv »

awawa pisze: 20 wrz 2018, 09:34
Spoiler:
A to nie jest tak, że Arcane Portal zawiera kontynuacje kampanii? A Darkness Falls jest kontynuacją Arcane Portal? :)

Na pewno bohaterowie z dodatków zawierają przedmioty z drugiego aktu, także mam wrażenie, że przeskakując dodatek, tracimy historię.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: awawa »

Arcane Portal nie zawiera nowych bohaterów i bez tego jest dla mnie bezbarwne. Rozumiem jednak, że hero packi muszą się sprzedawać ;) Nie wiem czy będzie duża dziura w historii ale i tak nawet w podstawce do każdego scenariusza podchodzę jak do oddzielnej historii - dla mnie najistotniejszy w tym wszystkim jest bohater, jego rozwój i on to scala. Dlatego można tą grę przechodzić wielokrotnie rożnymi postaciami.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: LynUlv »

Tak, prawda. Zapomniałem, że można rozgrywać po prostu scenariusze.
Dlatego też się trochę zastanawiałem, czy ma sens przeskoczyć jeden dodatek, ale dla mnie odpowiedź jest jasna - gram głównie kampanię.
Z "trzeciej" strony, większa ilość stworów, i bossów pozwoli w przyszłości na większą różnorodność dodatkowych/fanowskich kampanii. No i dodatkowe tile i przedmioty.
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: awawa »

Dla jasności - ja też gram kampanię z rozwojem bohatera, choć ze względu na spore odstępy między sesjami jak dla mnie to są oddzielne historie ;-)
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: michal2014 »

Arcane Portal nie jest częścią kampanii, to 4 questy stanowiące wątek poboczny.
Na szybko nie udało mi się znaleźć źródła ( praca ), ale kilka razy natknąłem się na takie info w necie.
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: hamish »

michal2014 pisze: 20 wrz 2018, 12:58 Arcane Portal nie jest częścią kampanii, to 4 questy stanowiące wątek poboczny.
Na szybko nie udało mi się znaleźć źródła ( praca ), ale kilka razy natknąłem się na takie info w necie.
Jest dokładnie tak jak piszesz. Arcane Portal to cztery side questy, przeznaczone dla bohaterów będących na poziomie 4. O ile się nie mylę ta informacja znajduje się na pudełku.

A dodam od siebie, a nawet się pochwalę, że ostatnio może i nie miałem czasu, żeby pograć, chociaż się przymierzałem od dawna, ale nocami przesiadywałem i wymyśliłem taki zestaw, w którym zmieszczą się wszystkie papierowe elementy gry, z miejscem zapasowym na to, co będzie dodane w DF oraz VL. Figurki umieściłem w pudełku po Arcane Portal i też pewnie zaprojektuję sobie na nie jakieś pojemniki. Strasznie mnie mierzi to, że w grze, w której jest tyle elementów nie ma żadnej konkretnej wypraski mieszczącej to wszystko. Więc... jak zwykle człowiek musi podziałać sam.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2018, 14:11 przez hamish, łącznie zmieniany 1 raz.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: michal2014 »

Super Tomku ! Teraz to jest porządeczek. BO u mnie bałagan. Tylko żetony mam w 2 plastikowych pudełkach.
I nie kuś już proszę kolejnymi dodatkami, bo robisz mi smaka.
Dziś rano po twoim poście wszedłem na gamlord.pl w temat S&S i zastanawiałem nad tym Arcane Portal.
Pozdrawiam serdecznie.
;0)
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Tygrys69 »

Wspaniały insert! Ja również będę robił własny po zakupie DF. Planowałem zmieścić grę w 2 pudełkach. Pochwalę się jak zrobię.

Nie zastanawiałbym się nad zakupem Arcane Portal... PO PROSTU BYM GO KUPIŁ :) To naprawdę świetny dodatek! Figurki są wspaniałe, cena zachęca, a o możliwości użycia elementów we własnym scenariuszu już nie wspomnę. Dodatek ma fajne i rozbudowane scenariusze, według mnie lepsze niż w podstawce. Figurki też bardziej mi się podobają niż te z podstawki.
Focus!
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: LynUlv »

michal2014 pisze: 20 wrz 2018, 12:58 Arcane Portal nie jest częścią kampanii, to 4 questy stanowiące wątek poboczny.
Na szybko nie udało mi się znaleźć źródła ( praca ), ale kilka razy natknąłem się na takie info w necie.
Dzięki za info, sam jestem przed zakupem.
hamish pisze: 20 wrz 2018, 13:54
Spoiler:
Super to wygląda :o
Osobiście gnieżdżę się w oficjalnej wyprasce - kafelki i żetony w woreczkach posegregowane pod nią, a figurki w przegródkach.
Byś podpowiedział co to za pojemniczki, których użyłeś?
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Posty: 1646
Rejestracja: 21 cze 2014, 18:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 47 times
Been thanked: 360 times
Kontakt:

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Sir_Yaro »

A to ja też się pochwalę... :P Klikniecie przenosi do albumu.

Obrazek
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: awawa »

Świetnie wyszło :) A dla leniwców takich jak ja polecam https://www.thingiverse.com/thing:2640824 ;-)
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: hamish »

Sir_Yaro, jak wiadomo, wyższa półka. U mnie to tylko tektura introligatorska o grubości 1 mm, mata do cięcia, liniał, ekierka co by kąt prosty trzymać, no i skalpel. Jak kiedyś kupię sobie frezarkę CNC to może też będę w stanie takie wypasione inserty tworzyć ;) Wszystko szło metodą prób i błędów. Przymiarki, poprawki, kolejne przymiarki i poprawki, szkice no i w efekcie powstały takie boxy. Miałem w zamyśle układać je w stosy, żeby było praktyczniej i myślę, że się udało. Muszę sobie jedynie przegródki porobić w pudełkach z kartami, żeby nawigacja szybciej szła.

Dla porównania dodam, że mój wcześniejszy insert to była totalna jazda bez trzymanki:
Spoiler:
A tak bawiłem się z tym insertem.
Spoiler:
A wracając do tematu Arcane Portal, informacja czym ten dodatek dokładnie jest:
Spoiler:
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: hamish »

Dla zainteresowanych jest jeszcze taki short preview tego, co znajdzie się w drugim akcie:

Darkness Falls
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Tygrys69 »

A ja zachęcam do śledzenia facebook-a Ares https://www.facebook.com/SwordAndSorceryBoardGame/ . Jest już trochę materiału o nowej podstawce. Fajnie wygląda koncepcja chowańców i plansza miasta :). No i w S&S II pojawią się w końcu pająki:).

Zmieniając temat, dziwi mnie brak fanowskich scenariuszy. Ta gra jest idealna pod własne przygody!:)
Focus!
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: LynUlv »

O, i jakaś nowa mechanika z "pękaniem" pancerzy :) ( Prawa, górna karta ).

Brak scenariuszy wynika pewnie z dosyć krótkiej obecności gry na rynku. Trzeba się wziąć za to samemu, jak tylko wyjdą smoki :twisted:
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: hamish »

Jest też oficjalna Grupa na Facebooku, gdzie fani gry dzielą się swoimi pomysłami i gdzie pojawiają się świeżynki informacyjne ;) Żeby dołączyć trzeba odpowiedzieć na trudne pytanie :D
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Ygethmor »

Zakupiłem wszystko co jest obecnie dostępne do S&S i planuję dokupić resztę - jedyny dungeon jaki planuję posiadać.
KS też jest niewykluczony.
Mimo, iż gra ma sporo małych zasad, które mogą przyprawić o zawrót głowy, jest niezwykle satysfakcjonująca (w wyczerpująca czasami ;))
Grałem w zeszłym tygodniu po raz pierwszy w Massive Darkness i po partii byłem mocno zaskoczony jak prosta jest to gra.

Bawiłem się nieźle, ale jednak wolę bardziej złożoną rozgrywkę, przypominającą bardziej grę przygodową/klasyczne dungeony,
niż tłuczenie mobków zalewających korytarze w ilościach hurtowych.

Zobaczymy jaką cenę za DF zaoferuje Gamelord

@Edit: Cena AP i DF z pewnością będzie się różnić. Wystarczy porównać zawartość:
http://www.aresgames.eu/games/sword-and ... ane-portal
http://www.aresgames.eu/games/sword-and ... ness-falls
janusznosacz
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2018, 15:56

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: janusznosacz »

Wersja PL mogłaby być sporym sukcesem, widząc poruszenie po informacji o spolszczeniu Gloomhaven
zizek
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2017, 21:51
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: zizek »

A może by zrobić fanowskie tłumaczenie gry? i nie liczyć na łaskę polskich wydawców gier?
Dobry początek już jest - na BGG jest dostępne tłumaczenie instrukcji, zostały by jeszcze tylko :D book of secret i storybook i byłby komplet.
Może są chętni z dobrą znajomością angielskiego którzy by pomogli?
Ja niestety nie pomogę bo mój angielski jest słaby ale mógłbym pomóc graficznie żeby wszystko ładnie wyglądało :D
Awatar użytkownika
Ygethmor
Posty: 65
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: Ygethmor »

Na polskich wydawców bym nie liczył. To zbyt "ciężki" kaliber, że tak powiem.
Przynajmniej nie w najbliższym czasie.
Rodzimi wydawcy, nawet jeśli coś większego wydają, z reguły mają kilkuletnią obsuwę w stosunku do premiery.
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 253 times
Been thanked: 113 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: hamish »

Ygethmor pisze: 24 wrz 2018, 11:06 @Edit: Cena AP i DF z pewnością będzie się różnić.
Arcane Portal to tylko side questy, trochę kartonu i kilkanaście figurek. Darkness Falls to cała kampania, zapewne rozbudowana tak samo jak Immortal Souls. Stąd zapewne taka jest jej cena, oscylująca średnio wokół $50. U nas gra może się ukazać w okolicach 200 złotych, ale nie chcę spekulować nad ceną, kiedy jej jeszcze nie ma u nas, bo to bez sensu przy takim rozrzucie w polskich sklepach.
janusznosacz pisze: 24 wrz 2018, 12:04 Wersja PL mogłaby być sporym sukcesem, widząc poruszenie po informacji o spolszczeniu Gloomhaven
Gra od samego początku nie miała u nas takiego brania jak Gloomhaven. Kampania przeszła bez echa, egzemplarze KS wisiały na allegro i mało kto się nimi interesował. Dopiero z drugim drukiem coś się ruszyło. Nie dziwię się Galakcie, że nie chce się pakować w ten tytuł, bo to wielka niewiadoma. Podstawka, trzy duże dodatki (Arcane Portal, Darkness Falls i Vastaryous' Lair) oraz jak na razie sześć hero packów, i to wszystko kosztuje. Jestem zdania, że Galakta nie sprzedałaby nakładu nawet w 10 lat. Teraz dopiero skończył się nakład Wojny o Pierścień, a o ile dobrze kojarzę, to był to druk z 2012 roku? (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę)
zizek pisze: 24 wrz 2018, 12:52 A może by zrobić fanowskie tłumaczenie gry? i nie liczyć na łaskę polskich wydawców gier?
Dobry początek już jest - na BGG jest dostępne tłumaczenie instrukcji, zostały by jeszcze tylko :D book of secret i storybook i byłby komplet.
Z pewnego punktu widzenia, problematyczna może być Księga Tajemnic właśnie. Żeby ją przetłumaczyć ktoś będzie musiał sobie zrobić mega spoiler i pozbawić się przyjemności z odkrywania gry ;) No chyba, że rozegra zylion misji i już nic nie będzie dla niego tajemnicą. Sam bym się podjął, ale mam zamiar jeszcze trochę pograć w podstawkę :)
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
zizek
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2017, 21:51
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Swords & Sorcery [ARES]

Post autor: zizek »

Z pewnego punktu widzenia, problematyczna może być Księga Tajemnic właśnie. Żeby ją przetłumaczyć ktoś będzie musiał sobie zrobić mega spoiler i pozbawić się przyjemności z odkrywania gry ;) No chyba, że rozegra zylion misji i już nic nie będzie dla niego tajemnicą. Sam bym się podjął, ale mam zamiar jeszcze trochę pograć w podstawkę :)
No to może chociaż dałbyś radę podjąć się tłumaczenia storybooka - zawsze by to było już coś więcej :D
ODPOWIEDZ