Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Portal Games »

Kilson pisze: 27 wrz 2018, 02:44 Skąd ten PDF z 6 sprawą można pobrać? Nie chce startować kampanii "w złym składzie", wolę na osobnym scenariuszu przetestować :)
Sprawa 6 wkrótce trafi do naszego Sklepu Internetowego w wersji drukowanej. Będzie można ją także ograć na żywo podczas tegorocznego Falkonu, na specjalnym wydarzeniu (szczegóły wkrótce).
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Kilson »

No nic. Ja się właśnie wyleczyłem z preorderów.
Trzeba kupować używane gry, bo znów się czuje oszukany i to jeszcze wykładając pieniądze przed premierą.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2018, 11:14 przez Kilson, łącznie zmieniany 1 raz.
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Mario_Max »

Na pudełku do detektywa jest wielkie logo,że istrukcja video w sieci (youtube) zrobiona przez najlepszego czyli
Watch It Played :) z napisami w języku polskim. Zaglądam a tam tylko cyrylica , przypadek nie sądzę :D :D :D
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: toblakai »

Kilson pisze: 27 wrz 2018, 11:09 No nic. Ja się właśnie wyleczyłem z preorderów.
Trzeba kupować używane gry, bo znów się czuje oszukany i to jeszcze wykładając pieniądze przed premierą.
Jeżeli uważasz, że sklep cię oszukał to masz prawo jako konsument reklamować usługę. Portal tutaj nie jest stroną. Zupełnie inną kwestią jest to, że 'czuć się oszukanym' to nie to samo co takim zostać :D
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Kilson »

Wiem, co innego jest zmanipulować klienta a co innego oszukać go ;)
Sklep nic tu nie zawinił (ewentualnie nie do końca jasny opis produktu, czyli że preorder to nie ten sam pre order co na sklepie portalu), raczej polityka wydawcy.
toblakai
Posty: 1270
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 222 times
Been thanked: 227 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: toblakai »

Rozumiem rozgoryczenie, ale poważnie wina leży jak już to 100% po stronie sklepu - jeżeli zakomunikował, że dodatki będą również u nich. Nie można pociągać do odpowiedzialności wydawnictwa za to, że inne sklepy rozpoczynają przedsprzedaż w tym samym czasie. Portal dosyć jasno sygnalizuje, że kupując u nich w przedsprzedaży masz bonusy - u nich w sklepie.

To by było irracjonalne gdybyś mógł kupić taniej w innym sklepie i dostać to samo, prawda? Bonusy są za zostawienie kasy w sklepiku Portalu - bez zniżek.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Kilson »

Pewnie, niech dorzucają maty i inne pierdoły, ale nie udostępnić scenariusza w wersji "PDF zrób to sam" to już przesada.

To trochę jak CD-Projekt vs. EA... Jedna firma ma dobry PR i wszyscy są zadowoleni z ich podejścia do klienta, a druga ma na całym świecie opinie szmaciarzy, którzy doją graczy do ostatniego grosza sprzedając jakieś pierdoły i mikrododatki w cenie zbliżonej do dużych dodatków np. do wiedźmina ;)

Zresztą nie ważne, wylałem swoją gorycz. Więcej nie popełnię tego błędu w przypadku Portalu. Mam nadzieję, że gra jest tak dobra jak mówicie i że ekipa z którą zamierzam zagrać łyknie ten typ rozgrywki i "nie zepsuje" mi początku kampanii - skoro nie mogę sobie wydrukować osobnego scenariusza na próbę.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: detrytusek »

Nie przesadzałbym z tym scenariuszem 6 jakoby bez niego to "omatkoboskoświnto jak my sobie poradzimy". Przecież 95% kupujących grę będzie zaczynało bez niego, więc Twórca zapewne to przewidział. Jak siądziecie w 4 osoby i jedna powie, że mu się nie podoba to co to zmieni oprócz tego, że będzie w przyszłości więcej piwa?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
kmd7
Posty: 1018
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: kmd7 »

Też bym nie demonizował 6 scenariusza. Ale miło byłoby, gdyby w Detektywie było coś na kształt szkoleniowej rozgrywki (tak sobie gdybię, bo moja kopia gry jest w drodze), jak np. w Unlock. Choć z drugiej strony, w TIME Stories takowej nie ma i przeżyliśmy ;). Generalnie liczę na moc pozytywnych wrażeń związanych z Detektywem.
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: rhcorvin »

zaczynam rozumieć Trzewika czemu znikł z tego forum:(
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Usul »

Dołączam do grona oczarowanych grą. Klimat leje się, 3 godzinki pękają jak z bicza strzelił.

Mam tylko pytanie o bazę Antares - może wiecie jak są liczone "Odkryte ślady" ? Bo system nalicza nam ich bardzo mało (np. 1/30), a uważam, że poszło nam dobrze, rozkminiliśmy właściwie cały przebieg (z jedną dziurką małą) wydarzeń wymagany przez scenariusz i było ogromne zdziwienie w punktacji.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Portal Games »

Usul pisze: 27 wrz 2018, 14:19 Mam tylko pytanie o bazę Antares - może wiecie jak są liczone "Odkryte ślady" ? Bo system nalicza nam ich bardzo mało (np. 1/30), a uważam, że poszło nam dobrze, rozkminiliśmy właściwie cały przebieg (z jedną dziurką małą) wydarzeń wymagany przez scenariusz i było ogromne zdziwienie w punktacji.
Szczegóły na ten temat można znaleźć w dziale pomocy Bazy Antares: https://antaresdatabase.com/public/index.php/help

Ponadto należy pamiętać, że zgodnie z zasadami gry, każdą napotkaną sygnaturę należy dodać do bazy - albo poprzez kliknięcie odpowiedniego przycisku w bazie, albo poprzez przepisanie z karty.
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: emka »

Mata z tego co widzę to nie jest niezbędna, a portrety postaci? Łatwiej się z nimi rozwiązuje sprawy czy też to raczej zbędny gadżet?
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: PawelWAW »

emka pisze: 27 wrz 2018, 22:50 Mata z tego co widzę to nie jest niezbędna, a portrety postaci? Łatwiej się z nimi rozwiązuje sprawy czy też to raczej zbędny gadżet?
Niby gadżet, ale pomagają ułożyć sobie informacje, no i dodają dużo klimatu :)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Mixthoor »

W sprawie nr 6 również wydrukowałem zdjęcia i wykorzystałem je podczas kolejnej rozgrywki z drugą osobą, pozwalając jej prowadzić śledztwo. Jej sposób dedukcji fascynował mnie, podążyliśmy nieco innymi tropami w innej kolejności, dowiedzieliśmy się o innych rzeczach i również ukończyliśmy sprawę, lecz z nieco mniejszym wynikiem punktowym.

Osobiście korzystam z dużej, białej, suchościeralnej tablicy, mam kolorowe mazaki i wykorzystując zdjęcia, jestem w stanie na bieżąco dopisywać nowe informacje i wykreślać stare wokół ofiary/podejrzanych/osób trzecich. Zdjęcia postaci dodają grze autentyczności. Gdy jest mowa o osobie A, mając dostęp do jej kartoteki w bazie danych Antares i tak widzimy jej portret. Nie jest to zatem suchy wpis, lecz rekord o konkretnej, fikcyjnej osobie. Mając ją jednocześnie na tablicy, zwiększa to nam wiarygodność rozgrywki. Analogicznie jest w przypadku pozyskiwania informacji w sieci (istniejąca linia komunikacji miejskiej, prawdziwa broń, realne medykamenty). Dla mnie to zatem obowiązkowy dodatek. O innych wspomniałem kilka postów wyżej (viewtopic.php?p=1076849#p1076849).
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Usul »

Moim zdaniem najlepszą rzeczą z preordera są zdjęcia. Mata pozwala na uporządkowanie gry, a zdjęcia dodają tonę klimatu i bardzo ułatwiają tworzenie mapy myśli + np. ja jestem wzrokowcem i jak czytaliśmy nazwiko na karcie np. Kowalski to od razu widziałem go na naszej mapie myśli już w głowie.
PawelWAW
Posty: 182
Rejestracja: 06 lut 2017, 16:56
Has thanked: 11 times
Been thanked: 1 time

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: PawelWAW »

Usul pisze: 28 wrz 2018, 08:35 Moim zdaniem najlepszą rzeczą z preordera są zdjęcia. Mata pozwala na uporządkowanie gry, a zdjęcia dodają tonę klimatu i bardzo ułatwiają tworzenie mapy myśli...
Dokładnie tak ! :)
Awatar użytkownika
swiroff
Posty: 303
Rejestracja: 22 mar 2014, 11:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: swiroff »

Pytanie do graczy, którzy ukończyli scenariusze: czekam na swój egzemplarz (niestety spóźniłem się z preorderem i będę miał zwykłą sklepową wersję) i zastanawiam się czy poczekać najpierw na druk 6 scenariusza. Myślicie, że warto najpierw zapoznać się z tą historią i dopiero później zacząć kampanię? Nie chodzi mi o fabularne powiązania (bo tych, jak mniemam, nie ma), raczej o poziom trudności. Wiele osób traktuje ten scenariusz jako tutorialowy.
feniks_ciapek
Posty: 2290
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1595 times
Been thanked: 931 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: feniks_ciapek »

Ja zacząłem od razu od kampanii. PIerwsza misja też jest tam niejako tutorialem, a w kolejnych prezentowane są dodatkowe możliwości "silniczka" Detektywa, więc można się nieźle zaskoczyć i nie ma co liczyć, że sprawa 6 do czegokolwiek przygotuje :). Sprawę 6 rozwiązałem już po kampanii.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Bruno »

feniks_ciapek pisze: 26 wrz 2018, 15:56 Dwie noce.
Dzięki za odpowiedź! Graliście intensywnie :wink:
My jutro siadamy do rozpoczęcia kampanii.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Xardas123 »

Bruno pisze: 29 wrz 2018, 01:33
feniks_ciapek pisze: 26 wrz 2018, 15:56 Dwie noce.
Dzięki za odpowiedź! Graliście intensywnie :wink:
My jutro siadamy do rozpoczęcia kampanii.
Ja polecam się delektować grą:) jedno spotkanie, jeden scenariusz. Na razie nie wiadomo kiedy będą nowe kampanie, miejmy nadzieję że dość szybko.
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: gregoff »

Kilson pisze: 27 wrz 2018, 12:21 Pewnie, niech dorzucają maty i inne pierdoły, ale nie udostępnić scenariusza w wersji "PDF zrób to sam" to już przesada.

To trochę jak CD-Projekt vs. EA... Jedna firma ma dobry PR i wszyscy są zadowoleni z ich podejścia do klienta, a druga ma na całym świecie opinie szmaciarzy, którzy doją graczy do ostatniego grosza sprzedając jakieś pierdoły i mikrododatki w cenie zbliżonej do dużych dodatków np. do wiedźmina ;)

Zresztą nie ważne, wylałem swoją gorycz. Więcej nie popełnię tego błędu w przypadku Portalu. Mam nadzieję, że gra jest tak dobra jak mówicie i że ekipa z którą zamierzam zagrać łyknie ten typ rozgrywki i "nie zepsuje" mi początku kampanii - skoro nie mogę sobie wydrukować osobnego scenariusza na próbę.
Z tego co mówił Trzewiczek na planszowki tv to będzie dostępna w formie pdf ta sprawa.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: emka »

gregoff pisze: 29 wrz 2018, 10:44 Z tego co mówił Trzewiczek na planszowki tv to będzie dostępna w formie pdf ta sprawa.
W pdf chyba nie. Będzie do kupienia w wersji papierowej za kolejne X miesięcy.
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: autopaga »

A ja mam takie pytanie do portalu. Czy można rozegrać 2 scenariusze w jednej parze, potem 2 para nadgoni te same 2 pierwsze scenariusze. A następnie jak siądzemy razem od 3 scenariusza będzie wszystko dobrze? Czy możemy za dużo wiedzieć z różnych kart po rozgrywkach pierwszej i drugiej pary?
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Xardas123 »

Raczej ciezko będzie, tym bardziej ze po 2 scenariuszach i tu pojawia sie dużo zmiennych.
Każda z par może podążyć inna drogą do zwycięstwa, mieć inne informacje, dowody itd. Jedni coś odkryją co drudzy pominą.
Osobiście jestem za stałą ekipą.
ODPOWIEDZ