Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: vcrproszek »

Z tego co ja się orientuje to 2x tak :)
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: pan_satyros »

Daetorian pisze: 01 paź 2018, 11:22 ktoś jest mi wstanie wytłumaczyć czy sezon 2 jest w pełni kompatybilny.

chodzi mi o:

1 Plansze z 1 są nadal grywalne?
2 Karty można dowolnie mieszać między sezonami?
2x tak + dla posiadaczy 1 sezonu będzie dodatek uzupełniający z nowymi kartami.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: KamradziejTomal »

2x tak + dla posiadaczy 1 sezonu będzie dodatek uzupełniający z nowymi kartami.
Który pojawi się całkiem niedługo wraz z pierwszymi dwiema dodatkowymi bandami (+2 z poprzedniego startera):

https://www.warhammer-community.com/201 ... warhounds/
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Czyli poza podstawką muszę kupić zaległy dodatek co by mieć komplet. Chyba wypróbuję zmiany w 2 edycji licząc na pojawienie się latających krasnoludów ;).
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: KamradziejTomal »

Jeżeli złapiesz gdzieś na rynku 1 ED to warto ją jeszcze zakupić (i potem osobno 2 ED). Dostaniesz wtedy karty z obu edycji, w sumie 4 bandy i 4 różne połówki planszy do gry - czyli sumarycznie wyjdzie korzystniej cenowo nić kupić 2 ED + 2 badny + stare karty (w tym rozwiązaniu jesteś biedniejszy o plansze a i tak płacisz więcej).
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: pan_satyros »

stare plansze też już można kupić jako pakiet chyba, po prostu rozparcelowali starą podstawkę na kawałki.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: KamradziejTomal »

Możliwe ale z tego co kojarzę (nie mam teraz wglądu do cennika) to Banda Steelheart + Banda Garrek + Pakiet kart + plansze > Starter 1 ED.

Także zakładając, że gdzieś jeszcze na magazynie albo w czyjejś szafie leży egzemplarz 1 ED w cenie zbliżonej do standardowej to jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie (plus zostanie garść ekstra kostek).
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Przecież pierwsza podstawka jest cały czas w sprzedaży :shock: Co do luźnych plansz to z podstawki chyba nie ma luzem do kupienia, jest tylko ta dodatkowa (chyba że jakieś sklepy sprzedają na części).
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: pan_satyros »

Nie no jasne, cenowo lepiej kupić stary box, zdecydowanie
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: KamradziejTomal »

Przecież pierwsza podstawka jest cały czas w sprzedaży
Ale to już są chyba ostatnie egzemplarze - tzn. jeżeli teraz ze sklepu X zniknie 1 ED to już nie pojawi się znowu bo będzie już tylko 2 ED do wzięcia od GW.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Pierwszą i tak mam całą poza kartami z ostatniego dodatku i o nim właśnie pisałem. :)

Też mi się wydaje, że 1 edycja jak się skończy no to dodruków nie będzie, w końcu bandy z podstawki wydają teraz w osobnych packach chyba.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Morsereg »

nowe wydanie steelheartow i garreka zawiera nowe karty (nie beda sie dublowaly karty z podstawki shadespire i nightvault)
dlatego wychodzi pakiet kart, ktore beda w tych pudelkach a nie bylo w podstawce
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Daetorian »

Morsereg pisze: 01 paź 2018, 23:24 nowe wydanie steelheartow i garreka zawiera nowe karty (nie beda sie dublowaly karty z podstawki shadespire i nightvault)
dlatego wychodzi pakiet kart, ktore beda w tych pudelkach a nie bylo w podstawce
Serio? czyli co trzeba kupić, pomimo posiadania pierwszej podstawki ? :D
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: KamradziejTomal »

Serio? czyli co trzeba kupić, pomimo posiadania pierwszej podstawki ?
Z tego co rozumiem, to aby mieć wszystko z 1 i 2 ED, zakładając, że masz wszystko z 1ED i nie chcesz kupować startera 2 ED:

- Paczkę kart Echoes of Glory (upgrade Garrecka i Steelhearta do ich wersji z 2 ED)
- Magic dice pack (będą potrzebne do nowych band, które używają czarów)

Czego Ci to nie da w stosunku do startera 2 ED:

- Dwóch nowych band
- Wszystkich kart ze starteru 2 ED
- Znacznika rozrzutu zaklęć ("scatter template")
- Plansz od Nightvault

Najzabawniejsze jest, że poza starterem 2 ED nie ma chyba skąd wziąć "Scatter template" :D Bo w paczce czarodziejskich kości go nie ma, więc pozostaje pamięciówka lub samoróbka :D
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Daetorian »

to inaczej, ja mam wszystko co do tej pory wyszło.

Mam też coś z mózgiem i kupuje wszystko nawet jakby na 100 kart była jedna której nie mam :D

Reasumując ten pakiet kart muszę kupić bo nie ma tych kart w 1 edycji oraz nigdzie poza tym pakiem eho...
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: KamradziejTomal »

Reasumując ten pakiet kart muszę kupić bo nie ma tych kart w 1 edycji oraz nigdzie poza tym pakiem eho...
Skoro masz wszystko to żeby dalej mieć wszystko musiałbyś zakupić starter 2 ED i pakiet Echoes - wtedy masz wszystko.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Vezyr
Posty: 95
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:53
Lokalizacja: Poznań/Kalisz
Has thanked: 68 times
Been thanked: 20 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Vezyr »

Od dłuższego czasu czaję się na wejście w jakiś system z figurkami i jestem prawie przekonany do Warhammer Underworlds. Puki co wypstrykałem się z wolnej kasy więc zakup musi poczekać (możliwe, że załapie się jako prezent gwiazdkowy). Z tego co widzę to wyszła 2 edycja (2 sezon?). Czy jeżeli nie kupię teraz ostatniej sztuki 1 edycji to jest szansa, że GW zrobi dodruk w przyszłości? Orientuje się ktoś jakie GW podchodzi do tego? Czy jeżeli chce mieć komplet Shadespire to muszę się spieszyć puki jest (i ma "rozsądne" ceny)?
Everyone loves perfectly balanced skill-based gameplay until they realize they're not as skilled as they thought.
kolekcja
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: pan_satyros »

Polecam poczytać wcześniej temat, nim zapytasz ;) odpowiedź masz 2 posty wyżej :lol:
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: 13thSON »

Szukałem i znaleźć nie mogę. Czy jest szansa, że ta gra będzie po polsku ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Daetorian »

13thSON pisze: 23 paź 2018, 13:07 Szukałem i znaleźć nie mogę. Czy jest szansa, że ta gra będzie po polsku ?
Nie ma
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Phate »

Czy powstaje fanowskie tłumaczenie kart do drugiego sezonu (Nightvault) ?
Może ktoś coś wie na ten temat
Awatar użytkownika
Vezyr
Posty: 95
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:53
Lokalizacja: Poznań/Kalisz
Has thanked: 68 times
Been thanked: 20 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Vezyr »

Pytanie, czy do grania w 3-4 osoby potrzebuję dodatkowe plansze + 2 bandy czy mimo wszystko potrzebuję drugi core set (z powodu brakujących kart celów)? Jeżeli potrzebuję core set to czy Shadespire i Nightvault będą ze sobą grały?
Everyone loves perfectly balanced skill-based gameplay until they realize they're not as skilled as they thought.
kolekcja
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

Pytanie, czy do grania w 3-4 osoby potrzebuję dodatkowe plansze + 2 bandy czy mimo wszystko potrzebuję drugi core set (z powodu brakujących kart celów)? Jeżeli potrzebuję core set to czy Shadespire i Nightvault będą ze sobą grały?
Lepszym interesem jest zakup drugiego startera (jeżeli masz 1 ED to 2 ED i vice versa). Koszt dwóch band + planszy jest wyższy niż startera, który dodatkowo ma wspomniane przez Ciebie karty, plus do tego kostki, itp.

Wyjątkiem jest przypadek gdzie zależy Ci na konkretnych bandach (lub kartach z nimi przychodzącymi).

Brak kart celów będzie odczuwalny jeżeli będzie więcej band/talii niż 2 nastawionych na utrzymanie celów, można je oczywiście podzielić sprawiedliwie między wszystkich graczy ale dla np. takich Reaversów, czy Sepulchrarów może to być dotkliwe osłabienie ich zdolności do łupania punktów za opanowanie planszy.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Szpanerski »

Hej znajomi posiadają 2 podstawki do SP. Dostałem od nich Bandę Orków, aby móc z nimi pogrywac. Jest tam sporo kart. Mam 2 Pytanka:
1. Jakich kart z podstawki/ uniwersalnych potrzebuje żeby zrobić dobre talie celów, ulepszeń itd.?
2. Chciałbym pomalować figurki. Nie mam pojęcia czy wykręce się w temat malowania, nawet w temat samego Shadespire nie wiem czy długo program w te gre (póki co podobało mnie się gdy grałem ich frakcja raz). Jaki jest zupełnie najtańszy zestaw do malowania? Można kupić powiedzmy 3 farbki i mieszać kolory? Coś zupełnie podstawowego. Jakieś takie NAJTANSZE zestawy z pędzelkami sa?
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

Hej znajomi posiadają 2 podstawki do SP. Dostałem od nich Bandę Orków, aby móc z nimi pogrywac. Jest tam sporo kart. Mam 2 Pytanka:
1. Jakich kart z podstawki/ uniwersalnych potrzebuje żeby zrobić dobre talie celów, ulepszeń itd.?
2. Chciałbym pomalować figurki. Nie mam pojęcia czy wykręce się w temat malowania, nawet w temat samego Shadespire nie wiem czy długo program w te gre (póki co podobało mnie się gdy grałem ich frakcja raz). Jaki jest zupełnie najtańszy zestaw do malowania? Można kupić powiedzmy 3 farbki i mieszać kolory? Coś zupełnie podstawowego. Jakieś takie NAJTANSZE zestawy z pędzelkami sa?
Ad. 1 - Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Żeby pogrywać, możesz złożyć nawet talie tylko z tych dostępnych w paczce z orkami i do grania będą zdatni - wyniki mogą nie być zadowalające ale grać się da. Plus "dobre talie" to też pojęcie względne. Chcesz grać dla zabawy, czy grać jako mistrz turniejów? Masz dostęp do wszystkich kart z podstawek, czy tylko tych, których nie używają Twoi znajomi? Najlepiej:
a) Poszukaj na googlu prropozycji talii do gry i zobaczysz jakich kart Ci ew. brakuje
b) Poproś kolegów, z którymi grasz o pomoc z wyborem kart na pewno pomogą.
c) Zrób coś na czuja z tego co masz + ew. będziesz miał dostęp

W każdym razie tutaj masz fanowskie narzędzie do budowania i dzielenia się taliami, może Ci się przyda:

https://www.underworlds-deckers.com/

Ad. 2 - Temat TUTAJ jest pełen dobrych porad dla początkujących malarzy. Musisz ocenić swoje chęci, budżet i dostosować zakup. Krótka odpowiedź - tak są zestawy startowe farb + pędzelki, sprzedaje je praktycznie każdy producent farb do figurek GW, Vallejo, Army Painter.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
ODPOWIEDZ