Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: ShapooBah »

Rebelu chodzą plotki że wydajecie DnD 5ed. Prawda to?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: zioombel »

ShapooBah pisze: 15 wrz 2018, 15:05 Rebelu chodzą plotki że wydajecie DnD 5ed. Prawda to?
To nie plotki. Wydają.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: seki »

Pisarka pisze: 15 wrz 2018, 08:55
seki pisze: 14 wrz 2018, 11:41
DarkSide pisze: 14 wrz 2018, 11:37
To ja bym wolał Rising Tide lub Iberię.
Ja o Rising Tide nękam Rebela przy każdym wpisie dotyczącym Pandemic (ostatnio kilka wątków na facebooku). Dla mnie to ciekawsza odsłona od zapowiedzianego Upadku Rzymu.
A można krótko - dlaczego? Chodzi o temat? Bo o strony graficznej to Rising Time jest chyba najbrzydszym z Pandemiców IMHO - wystarczająco by nie chciało mi się w niego grać, mimo że Pandemica uwielbiam. :wink:
Jasne. Przede wszystkim dlatego, że jest zupełnie inna od poprzednich odsłon Pandemica. Już nie tylko coś usuwamy z planszy ale też na niej budujemy. Oprócz usuwania kostek (tutaj wody) mamy dość szerokie możliwości budowania różnych struktur. Ilość decyzji jest większa niż w Pandemicu czy Iberii. Mechanicznie wygląda świetnie, a graficznie? Mnie się podoba ale niezależnie od tego mechanika i tak ma u mnie wyższą wagę. Upadek Rzymu również wydaje się być czymś nowym ale po pierwsze niewiele jeszcze wiemy a po drugie to co wyczytałem nakazuje ostrożność. Nie jestem wielbicielem gier, w których sukces akcji związany jest z losowym rzutem kości a te mają wystąpić w najnowszej odsłonie Pandemica.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Pisarka »

seki pisze: 15 wrz 2018, 15:19 Nie jestem wielbicielem gier, w których sukces akcji związany jest z losowym rzutem kości a te mają wystąpić w najnowszej odsłonie Pandemica.
O! - to mnie zaskoczyłeś :shock:

Ciekawe jednak, dlaczego Rebel wybrał Rzym a nie Iberię czy właśnie Rising Tide.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 771
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: raphaell7 »

Pisarka pisze: 15 wrz 2018, 18:50O! - to mnie zaskoczyłeś :shock:

Ciekawe jednak, dlaczego Rebel wybrał Rzym a nie Iberię czy właśnie Rising Tide.
Być może dlatego, że Rzym dopiero wychodzi i jest szansa na dołączenie do druku. Jeśli kiedyś będzie dodruk Iberii, to być może też pojawi się taka możliwość. Tak tylko zgaduję :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Pisarka »

aaa, zapomniałam, że nie to nie oni wydawali serię do tej pory...
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
TajemniczyZyly
Posty: 28
Rejestracja: 01 lis 2011, 03:13

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: TajemniczyZyly »

REBEL.pl pisze: 12 lip 2018, 14:05 Cyklady, Hades oraz Tytani będą miały polską nazwę "Cyklady". W przypadku Monumentów nie było to możliwe, bo jest to wersja produkowana przez inne kraje oraz Polskę w małych nakładach. Matagot, by utrzymać cenę, oferował więc wersję wieczka w języku angielskim.
W waszym sklepie pojawił się dodatek do tytanów z międzynarodowego wydania. Czy obietnica edycji z polską nazwą na pudełku jest dalej aktualna?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Coen »

REBEL.pl pisze: 21 maja 2018, 14:10
Coen pisze: 21 maja 2018, 13:40 2. Czy będzie możliwość zakupu samego dyspensera kulek do Wybuchowej Mieszanki?
2) Dowiadujemy się, damy znać. :)
Wiadomo już? :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Gry w Bibliotece »

Coen pisze: 17 wrz 2018, 21:41
REBEL.pl pisze: 21 maja 2018, 14:10
Coen pisze: 21 maja 2018, 13:40 2. Czy będzie możliwość zakupu samego dyspensera kulek do Wybuchowej Mieszanki?
2) Dowiadujemy się, damy znać. :)
Wiadomo już? :)
Pytanie jeszcze, czy nawet, gdyby się to udalo, to czy mieściłby się do oryginalnego pudełka ;)
No i ja nadal czekam na SCD nowego wydania :D
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Xardas123 »

Dziekuję za przesłanie dobrego koła do Tzolkina;)

I pytanie a dodatek do Alchemików czy planujecie dodruk?
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: EsperanzaDMV »

Xardas123 pisze: 19 wrz 2018, 16:13I pytanie a dodatek do Alchemików czy planujecie dodruk?
W wątku o Alchemikach pojawił się taki screen:
Spoiler:
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Xardas123 »

Dzieki za dobra wiadomość;)
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: 8janek8 »

Czy planowane jest polskie wydanie Adrenaline: Team Play DLC ?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Lukas82
Posty: 40
Rejestracja: 14 mar 2018, 14:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Lukas82 »

Czy planujecie wydać polską wersję: Pandemic: Fall of Rome ? Pandemia w realiach 7 cudów świata.....miód :)

Co z przedsprzedażą 7 cudów: Armada? 3Trolle wystawiły na przedsprzedaż, a u was nic na ten temat nie ma.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: predki »

Jakieś plany na wydanie Wybuchowej Mieszanki - Szósty student? Tak żeby mieć plastikowy podajnik najlepiej w rozsądnej cenie.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

Po nieco dłuższej przerwie wracamy ze świeżymi informacjami dotyczącymi naszych planów wydawniczych. Zapraszamy do lektury! :)

-------------------------------------
AKTUALNOŚCI:
-------------------------------------

Obrazek

W połowie września swoją premierę miała druga edycja gry figurkowej Star Wars: X-Wing. Odświeżone zasady, nowe frakcje i statki, a także całkowicie nowe rozwiązania mechaniczne (Użyj Mocy, Luke) - to wszystko tylko czeka na Was, dowódców gwiezdnych eskadr.
Przypominamy też, że gracze posiadający statki z pierwszego wydania mogą łatwo zacząć rozgrywki w drugą edycję, a to za sprawą zestawów konwertujących.

Czas na nową erę międzygwiezdnych potyczek! Niech moc będzie z Wami!

-------------------------------------

Obrazek

Z nieopisaną satysfakcją ogłaszamy, że już w kwietniu 2019 roku w sklepach pojawi się polska edycja najpopularniejszej gry fabularnej w dziejach - Dungeons & Dragons®!

Już od ponad 40 lat gra autorstwa Garego Gygaxa i Dave’a Arnesona rozpala wyobraźnię wielu milionów graczy na całym świecie. Dungeons & Dragons to gra fabularna, która przeniesie nas do pełnego niesamowitych przygód świata fantasy, gdzie przyjdzie nam - graczom - sprostać wielu niezwykłym wyzwaniom. Epicka przygoda czeka!

Więcej informacji znaleźć można w artykule na stronie naszego wydawnictwa: https://www.wydawnictworebel.pl/pages/d ... -1189.html

Pamiętajcie - przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę!

-------------------------------------

Obrazek

Hej! To moja ryba! to popularna i lubiana gra logiczna dla całej rodziny. Jej najnowsza edycja ukazała się właśnie nakładem naszego wydawnictwa w nowym, kompaktowym wydaniu - idealnym, by zabrać je ze sobą w podróż.
Gra jest już dostępna na sklepowych półkach.

-------------------------------------

Obrazek Obrazek

Cortex 2 oraz Cortex dla Dzieci 2 to kontynuacje bestsellerowych gier dla całej rodziny, które działają pobudzająco na funkcje ludzkiego mózgu. Nowe pudełka to, a jakże, nowe zadania, z którymi będziemy musieli sobie poradzić.
Karty z zadaniami można bez problemu mieszać z tymi z pierwszych części w celu urozmaicenia rozgrywki i zwiększenia emocji.

-------------------------------------

Na stronie wydawnictwa ukazały się trzy nowe artykuły przybliżające nową edycję gry figurkowej Star Wars: X-Wing:

Przełomowa technologia
Obrazek


Wyższa Szkoła Latania: zyskaj więcej za mniej
Obrazek


Wyższa Szkoła Latania: Zasada 11
Obrazek


-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
playerator pisze: 10 wrz 2018, 16:09 Chibis? Everdell..? :)
Takenoko: Chibis zostało przez nas zamówione już jakiś czas temu, czekamy już tylko na informację, że gra jest do odbioru.
Natomiast co do Everdell to tytuł nie znajduje się obecnie w naszych planach wydawniczych.

Aville pisze: 10 wrz 2018, 20:09 Rebelu, a ta nowa Wybuchowa Mieszanka jaka będzie miała SCD? Tam będzie plastikowy dystrybutor kulek?
Tak, nowe wydanie będzie z plastikowym dystrybutorem. :)
SCD wyniesie 139,95 zł.

kenigis pisze: 11 wrz 2018, 09:15Rebelu jeśli ta mała szansa ciągle istnieje to czekamy. Dodatek już jest wyceniany na 200 zł z drugiej ręki co oznacza że jest popyt.
Chodzi oczywiście o królewskiego golema
Dodatek powinien powrócić do sprzedaży na wiosnę 2019.

8janek8 pisze: 12 wrz 2018, 20:47 Rebelu! Root?
Na ten moment gra nie znajduje się w naszych planach.

Retro pisze: 14 wrz 2018, 11:03 Rebelu, porwałbyś się na wydanie dodatku do PandemiC Lekarstwo?
Na chwilę obecną nie znajduje się on w naszych planach wydawniczych. Na pewno będziemy mieli go na uwadze przy rozwijaniu linii Pandemica.

TajemniczyZyly pisze: 17 wrz 2018, 21:33W waszym sklepie pojawił się dodatek do tytanów z międzynarodowego wydania. Czy obietnica edycji z polską nazwą na pudełku jest dalej aktualna?
Niestety przy obecnym druku wydanie dodatku z Polskim pudełkiem okazało się niemożliwe. Na pewno będziemy się starać o takie wydanie przy okazji kolejnych druków.

Coen pisze: 17 wrz 2018, 21:41
REBEL.pl pisze: 21 maja 2018, 14:10
Coen pisze: 21 maja 2018, 13:40 2. Czy będzie możliwość zakupu samego dyspensera kulek do Wybuchowej Mieszanki?
2) Dowiadujemy się, damy znać. :)
Wiadomo już? :)
Nie otrzymaliśmy możliwości sprowadzenia pojedynczych dyspenserów, więc niestety nie będzie on dostępny w sprzedaży w tej formie.

8janek8 pisze: 20 wrz 2018, 14:33 Czy planowane jest polskie wydanie Adrenaline: Team Play DLC ?
Ze względu na niskie zainteresowanie podstawową grą nie zdecydowaliśmy się na tłumaczenie rozszerzenia. Dodatek będzie jednak u nas dostępny w wersji angielskiej z przetłumaczoną kartą pomocy.

Lukas82 pisze: 26 wrz 2018, 09:14 Czy planujecie wydać polską wersję: Pandemic: Fall of Rome ? Pandemia w realiach 7 cudów świata.....miód :)

Co z przedsprzedażą 7 cudów: Armada? 3Trolle wystawiły na przedsprzedaż, a u was nic na ten temat nie ma.
Tak, Pandemic: Upadek Rzymu ukaże się naszym nakładem w języku polskim. Więcej informacji na jego temat już niebawem. :)
Co do przedsprzedaży na 7 Cudów Świata: Armada - standardowo uruchomimy ją bliżej premiery dodatku, prawdopodobnie na około 2 tygodnie przed premierą.

predki pisze: 28 wrz 2018, 07:30 Jakieś plany na wydanie Wybuchowej Mieszanki - Szósty student? Tak żeby mieć plastikowy podajnik najlepiej w rozsądnej cenie.
Na chwilę obecną nie planujemy jego wydania, natomiast nie wykluczamy tego, że w przyszłości ukaże się on naszym nakładem.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Aville »

Dzięki za odpowiedź! :) A kiedy nowa Wybuchowa Mieszanka trafi do sklepów?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Coen »

REBEL.pl pisze: 01 paź 2018, 14:41
Coen pisze: 17 wrz 2018, 21:41
REBEL.pl pisze: 21 maja 2018, 14:10
2) Dowiadujemy się, damy znać. :)
Wiadomo już? :)
Nie otrzymaliśmy możliwości sprowadzenia pojedynczych dyspenserów, więc niestety nie będzie on dostępny w sprzedaży w tej formie.
No to słabo :(
Zostałem w takim razie ze starą edycją gry i rozwalonym już prawie dyspenserem :(
Postarajcie się wydać przynajmniej tego Szóstego studenta :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Aville »

Coen pisze: 02 paź 2018, 10:08
No to słabo :(
Zostałem w takim razie ze starą edycją gry i rozwalonym już prawie dyspenserem :(
Postarajcie się wydać przynajmniej tego Szóstego studenta :)
Ja tylko podpowiem, ze ten tekturowy warto skleic "na szytwno" na przyklad klejem magic - zasycha przezroczysty, jak sie go nalozy "od srodka", to nic nie widac, a dyspenser jest niezniszczalny niemalze i przyjemnie stabilny. Wiadomo nie to samo co plastik, ale działa ;)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Coen »

Aville pisze: 02 paź 2018, 10:42
Coen pisze: 02 paź 2018, 10:08
No to słabo :(
Zostałem w takim razie ze starą edycją gry i rozwalonym już prawie dyspenserem :(
Postarajcie się wydać przynajmniej tego Szóstego studenta :)
Ja tylko podpowiem, ze ten tekturowy warto skleic "na szytwno" na przyklad klejem magic - zasycha przezroczysty, jak sie go nalozy "od srodka", to nic nie widac, a dyspenser jest niezniszczalny niemalze i przyjemnie stabilny. Wiadomo nie to samo co plastik, ale działa ;)
Sklejony mam już od jakiegoś czasu. Niestety/stety jest to ulubiona gra dzieciaków, które grając same nie zawsze obchodzą się z nim delikatnie ;)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Xardas123 »

Witam ponownie Rebelu drogi i mam kolejne pytanie. Czy planujecie może wydać shadow over camelot ( days of wonders) po Polsku?
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Pisarka »

A jest chociażby drobna szansa na Dungeons and Dragons Adventure System Board Games?

I jeszcze - pewnie Sherlock nie ukaże się przed Mikołajkami?

Pozdrawiam.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: rastula »

Xardas123 pisze: 02 paź 2018, 17:34 Witam ponownie Rebelu drogi i mam kolejne pytanie. Czy planujecie może wydać shadow over camelot ( days of wonders) po Polsku?
Odpowiadano już że nie
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: hipcio_stg »

Rebelu co z Koloniamii do Terraformacji?
Shinhaevel
Posty: 39
Rejestracja: 07 sty 2018, 18:21
Has thanked: 22 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Shinhaevel »

Pisarka pisze: 02 paź 2018, 17:43 A jest chociażby drobna szansa na Dungeons and Dragons Adventure System Board Games?
Rebelu, skoro przejmujecie D&D, to czy jest może szansa na książki z Forgotten Realms (książki, nie podręczniki)?
Zablokowany