Aeon's End (Kevin Riley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
jedroll
Posty: 39
Rejestracja: 07 sie 2018, 18:07
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Aeon's End

Post autor: jedroll »

j_g pisze: 27 wrz 2018, 16:22Z gry usunąć i wywalić do kosza - tak mi się wydaje, ale ja tam się nie znam.
Wystarczy doczytać pytanie od początku do końca, bez silenia się na kiepskiej jakości żart. Wyraźnie zapytałem: "z której talii należy je usunąć w takim wypadku?". Ponieważ karty były zdublowane znalazły się w dwóch taliach oznaczonych literami A, B lub C... W instrukcji nie znalazłem informacji, z której mam je usunąć, i czy w ogóle ma to znaczenie (zapewne nie ma, ale właśnie chciałbym się upewnić).
j_g pisze: 27 wrz 2018, 16:22 Wydaje mi się, że ta kolejność akurat nie musiała się zgadzać, mają być pomieszane (oczywiście w ramach swoich grup, jeśli mówimy o nemezisach - 1ki osobno, 2ki osobno, 3ki osobno) - tylko skład talii miał być odpowiedni, a kolejność losowa. Chyba, że Cię nie zrozumiałem - wtedy sorki.
Tutaj też wyraźnie napisałem o co mi chodzi - "nie zgadza się kolejność kart klejnotów, artefaktów i zaklęć z numeracją na kartach". Nie zauważyłem, żeby tego typu karty wchodziły w skład talii nemesis... Mechanika tych kart jest mi dobrze znana i nie o nie pytałem.
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wroobel »

Razem z poprawionymi elementami dostałem kilka kart promocyjnych. Orientuje się ktoś jak ich używać?
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Aeon's End

Post autor: Fiacik »

To nie są promki, odwróć kartę z instrukcjami i doczytaj dokładnie co trzeba z nimi zrobić.
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wroobel »

To jednak są promki. Te zwykłe już dodałem i usunąłem.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Aeon's End

Post autor: krwlng »

Glif-pułapkę dorzucasz do zasobów kart podstawowych nemezis 1 rzędu, modyfikator "Utonięcie w płomieniach" wrzucasz do puli modyfikatorów zaklęć - reszta kart się przyda przy przygotowaniu gry jak "Utonięcie w płomieniach" znajdzie się w puli zaklęć na rynku :wink:
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 270 times
Been thanked: 111 times

Re: Aeon's End

Post autor: preshiq »

Witam,
Czy Portal jakoś wypowiadał sie na temat wydania dodatków i War Eternal ?
Migello84
Posty: 41
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon's End

Post autor: Migello84 »

Marrr84 pisze: 01 paź 2018, 11:49 Witam,
Czy Portal jakoś wypowiadał sie na temat wydania dodatków i War Eternal ?
Prezes wspominał przed premierą, że wszystko zależy od sprzedaży i zainteresowania podstawką. Nic oficjalnie nie potwierdzono w sprawie dodatków.
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Re: Aeon's End

Post autor: marcindlubacz »

Witam czy ktoś zauważył, że ma braki kart. Mi brakuje 1 karty modyfikatorów i 1 karty nemezis powinno być 75 mam 74.
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Re: Aeon's End

Post autor: marcindlubacz »

Namierzyłem że chodzi o kartę o numerze 242 czy może ktoś zrobić foto i mi podesłać bądź napisać co na niej jest.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Aeon's End

Post autor: ShapooBah »

marcindlubacz pisze: 01 paź 2018, 16:30 Namierzyłem że chodzi o kartę o numerze 242 czy może ktoś zrobić foto i mi podesłać bądź napisać co na niej jest.
Napisz do Portalu, powinni bez problemu dosłać brakujące elementy.
Migello84
Posty: 41
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon's End

Post autor: Migello84 »

marcindlubacz pisze: 01 paź 2018, 16:30 Namierzyłem że chodzi o kartę o numerze 242 czy może ktoś zrobić foto i mi podesłać bądź napisać co na niej jest.
Marcin jaka to jest karta ? To jest zaklecie czy cos z talii nemezisa?
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Re: Aeon's End

Post autor: marcindlubacz »

Z talii nemezis.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Aeon's End

Post autor: cezarr »

marcindlubacz pisze: 01 paź 2018, 16:30 Namierzyłem że chodzi o kartę o numerze 242 czy może ktoś zrobić foto i mi podesłać bądź napisać co na niej jest.
242 Mędrzec Opętania, poplecznik Maski Kłamstw. 14 życia. Fajny. ;) Zdjęcie na priv zaraz.
marcindlubacz
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:23
Been thanked: 1 time

Re: Aeon's End

Post autor: marcindlubacz »

Dzięki bardzo. Na pewno jej nie mam. Spróbuję napisać do portalu może doślą. Mam nadzieję, że nie muszę mieć paragonu bo nie spodziewając się niczego wyrzuciłem go ;-)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: Portal Games »

marcindlubacz pisze: 01 paź 2018, 20:22 Dzięki bardzo. Na pewno jej nie mam. Spróbuję napisać do portalu może doślą. Mam nadzieję, że nie muszę mieć paragonu bo nie spodziewając się niczego wyrzuciłem go ;-)
Doślemy, doślemy. Proszę pisać: https://portalgames.pl/pl/reklamacje/
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Aeon's End

Post autor: ajvven »

Hej,

chociaż zazwyczaj tego nie robię to czytając wątek również przeliczyłem swoje karty :).

O ile chyba jest komplet to okazuje się, że karty z talii Nemezis o numerach 244-254 (11 sztuk) na Rewersie mają grafikę z talii gracza zamiast z talii Nemezis.

Czy tak jest u Was ? Tak powinno być ?

Dodam, że w grę jeszcze nie grałem.

Łukasz
KamilT
Posty: 29
Rejestracja: 10 gru 2014, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 15 times
Been thanked: 4 times

Re: Aeon's End

Post autor: KamilT »

ajvven pisze: 03 paź 2018, 14:10 Hej,

chociaż zazwyczaj tego nie robię to czytając wątek również przeliczyłem swoje karty :).

O ile chyba jest komplet to okazuje się, że karty z talii Nemezis o numerach 244-254 (11 sztuk) na Rewersie mają grafikę z talii gracza zamiast z talii Nemezis.

Czy tak jest u Was ? Tak powinno być ?

Dodam, że w grę jeszcze nie grałem.

Łukasz
Tak powinno być. Podczas wyzwolenia Nemezis dodajesz do swojej tali kartę zepsucia (244-254).
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Aeon's End

Post autor: ajvven »

Dziękuje za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Aeon's End

Post autor: seki »

Czy można już kupować? Ktoś sprawdził wydanie na obecność błędów?
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Aeon's End

Post autor: Retro »

seki pisze: 08 paź 2018, 10:44 Czy można już kupować? Ktoś sprawdził wydanie na obecność błędów?
Sam sprawdź i daj nam znać
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Aeon's End

Post autor: Portal Games »

Obrazek

Z ciekawostek na temat Aeon's End, mata do gry dostępna jest już w sprzedaży: https://portalgames.pl/sklep/pl/aeons-e ... 510.p.html
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Aeon's End

Post autor: vikingowa »

No piękna, piękna.... na żywo piękniejsza :D
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Aeon's End

Post autor: seki »

Retro pisze: 08 paź 2018, 13:51
seki pisze: 08 paź 2018, 10:44 Czy można już kupować? Ktoś sprawdził wydanie na obecność błędów?
Sam sprawdź i daj nam znać
Gdyby kupno gry bez błędów nie było dla mnie istotne to na pewno bym to zrobił. Nie trzeba być wielce inteligentnym by się domyślić, że skoro pytam to spodziewam się odpowiedzi kogoś kto ma na ten temat wiedzę. Portalu również możecie potwierdzić jeśli nie dostaliście żadnych sygnałów o błędach. Z góry dziękuję za odpowiedź na temat.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Aeon's End

Post autor: cezarr »

Znalazłem jeden, chyba nieduży: w zasadach przygotowania gry z Księciem Pożeraczy (na odwrocie jego karty) napisano o kartach zasobów zamiast klejnotów, przez co stos pochłoniętych kart mialby od początku 9 kart zamiast 3. Sporo trudniej, może to dobrze? ;)

Innych byków nie widziałem. Grałem już wszystkimi postaciami i przeciw wszystkim Nemezis, ale nie znam angielskiej wersji gry, więc nie daję żadnej gwarancji, że nic więcej nie ma. ;)

Swoją drogą, pogralem i mam pewien niedosyt. Porównując z innymi grami z budowaniem talii, które znam, jest: ubogo w karty, tzn. rodzaje różnych dostępnych kart (w zestawieniu ze Star Realms) i ubogo w kombinowaniu, co z kartami zrobić (porównując do Dominiona). Wiem, że ta gra nie jest z tej samej półki co SR, ale opisuję swoje odczucia i skojarzenia. Pogralem trochę w SR i teraz jak przez całą partię widzę na stole ledwie 9 rodzajów kart do wyboru, to mi mina rzednie. Jest klimat, jest przygoda, jest sprawiedliwie (tzn. niedużo losowości, dla mnie w sam raz). Z drugiej strony, trochę się tu czasem nudzę (odpalam zaklęcie, zagrywam nowe, kupuję karty, potem biore się za bramy i ładunki - jakieś to wszystko takie prostolinijne). Być może czegoś nie dostrzegam w tej grze, co widzi "reszta świata", albo jest jak zwykle z grami z Kickstartera, które np. w takiej skali BGG, która lubię się posługiwać, wydają się mieć zawsze zawyżone srednie oceny o co najmniej 1-1.5 punktu (moja skromna opinia).
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Aeon's End

Post autor: Wosho »

To jest podstawka, wiecej opcji dostajesz w dodatkach :)
ODPOWIEDZ