Karcianka konfrontacyjna

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Karcianka konfrontacyjna

Post autor: szyimon »

Witam wszystkich,

Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem karcianki, w której mógłbym pojedynkować się z bratem. W dzieciństwie graliśmy w Yu-Gi-Oh (byliśmy fanami anime), trochę w Magica i teraz czasami wracamy myślami do tamtych czasów. Chcielibyśmy od czasu do czasu, pomiędzy planszówkami zagrać w coś, co mogłoby przypominać tamte czasy.
Mieliśmy ostatnio okazję zagrać w Summoner Wars, było ok, ale nie wciągnął nas ten pojedynek zbyt mocno. Może przez nieciekawe grafiki, może przez poruszanie jednostek na planszy, więc szukamy czegoś innego.
Zależy nam, aby gra miała dosyć przystępne zasady, najlepiej, żeby wersja podstawowa wystarczała do okazjonalnego zagrania. Dodatkowo gdyby gra była dostępna w polskiej wersji językowej.
Mam na oku Ashes oraz Mage Wars. Chciałbym usłyszeć Wasze opinie w tej sprawie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Karcianka konfrontacyjna

Post autor: Losiek »

Polecam Star/Hero Realms. Zasady proste, obydwie po polsku, grafiki to kwestia gustu (mam Star Realms i mnie grafiki nie porwały).
Jak się spodoba to do Star Realms są dodatki po polsku a do Hero są zapowiedziane.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Karcianka konfrontacyjna

Post autor: Golfang »

Możesz też rozważyć World of Tanks: Rush -> karcianka z czołgami w tle.
Póki co można kupić bardzo tanio tę grę - podstawkę (około 30 zł). Chyba jednak marne szanse na zakup dodatków do tej gry (chyba że wydawca wznowi...).
----------------
10% flamberg.com.pl
Bunia
Posty: 6
Rejestracja: 25 lip 2018, 14:34

Re: Karcianka konfrontacyjna

Post autor: Bunia »

Legendy Blue Moon!
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Karcianka konfrontacyjna

Post autor: szyimon »

Losiek pisze: 10 paź 2018, 10:31 Polecam Star/Hero Realms. Zasady proste, obydwie po polsku, grafiki to kwestia gustu (mam Star Realms i mnie grafiki nie porwały).
Jak się spodoba to do Star Realms są dodatki po polsku a do Hero są zapowiedziane.
Nie wspomniałem, że mieliśmy okazję kiedyś zagrać w Star Realms, ale podobnie jak w Summoner Wars było tylko ok. Przez jakiś czas grywałem w wersję elektroniczną, ale po pewnym czasie mi się znudziła.
Raczej szukamy klasycznego pojedynku magów, gdzie talie przygotowujemy przed grą podobnie jak w Magicu czy YGO...
Bunia pisze: 10 paź 2018, 11:34 Legendy Blue Moon!
Nie zwróciłem uwagi na ten tytuł wcześniej. Muszę poczytać, co i jak :)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Karcianka konfrontacyjna

Post autor: gregos »

szyimon pisze: 10 paź 2018, 12:30 Raczej szukamy klasycznego pojedynku magów, gdzie talie przygotowujemy przed grą podobnie jak w Magicu czy YGO...
Zatem najbardziej Wam przypasuje Mage Wars.
A jeśli chcecie ultra szybką nawalankę, to zerknij na Junktech:Duel (gra obecnie jest na wspieram.to).
Awatar użytkownika
gram_niebieskim
Posty: 48
Rejestracja: 12 kwie 2018, 12:14
Has thanked: 25 times
Been thanked: 6 times

Re: Karcianka konfrontacyjna

Post autor: gram_niebieskim »

Gra o Tron Gra Karciana - obecnie dostępna za bezcen
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Karcianka konfrontacyjna

Post autor: ShapooBah »

Keyforge który niedlugo będzie miał swoją premierę. Gra z tanim wsadem (koszt jednej talii to około 10€) i pewną dozą unikalności.
Może to przypadnie wam do gustu.
szyimon
Posty: 59
Rejestracja: 20 wrz 2016, 11:14
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Karcianka konfrontacyjna

Post autor: szyimon »

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Na chwilę obecną skłaniam się ku dwóm tytułom: Legendy Blue Moon oraz Ashes. Oby dwie gry mają stosunkowo proste zasady. Brak w nich aspektu przestrzennego, który nas nie porwał w Summoner Warsa, cena szczególnie za Legendy bardzo atrakcyjna, no i jedno podstawowe pudełko tych gier wystarcza nie wiele rozgrywek - nie trzeba się bawić w dodatki, przynajmniej na początku. Ashes dodatkowo mnie przyciąga pięknymi grafikami...
Będę się nim dokładnie przyglądał w najbliższym czasie :)
Ostatnio zmieniony 11 paź 2018, 11:55 przez szyimon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Karcianka konfrontacyjna

Post autor: Andy »

szyimon pisze: 11 paź 2018, 08:08cena szczególnie za Legendy bardzo atrakcyjna, no i jedno podstawowe pudełko tych gier wystarcza nie wiele rozgrywek - nie trzeba się bawić w dodatki, przynajmniej na początku.
W przypadku Legend Blue Moon w ogóle nie trzeba się bawić w dodatki, bo wszystkie są w pudle podstawowym. :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 351
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 32 times
Been thanked: 98 times

Re: Karcianka konfrontacyjna

Post autor: Grellenort »

Twoja potrzeba planszówkowa pojawiła się w bardzo korzystnych czasach, z uwagi na korzystne ceny większości tego typu gier w rodzimym języku (tak, o wyprzedaże chodzi :p ). Przyjrzyj się jeszcze Grze o Tron LCG i Warhammer: Podbój LCG. Obie gry są serio bardzo dobre, a wybór sprowadza się w zasadzie do realiów które bardziej ci się spodobają. Mage Wars to numer jeden na liście rzeczy godnych polecenia, jednak wstrzymałbym się do momentu ogłoszenia przez rodzime wydawnictwo dalszych planów wydawniczych, kiedy to stanie się jasne, czy polska wersja dostanie szansę na dalszy rozwój.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Karcianka konfrontacyjna

Post autor: Rafal75 »

Epic card game - swietna karcianka z niskim progiem wejscia
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Karcianka konfrontacyjna

Post autor: Pixa »

Rozważ jeszcze Waleczne Pixele, a jeśli nie musi być karciana to Neuroshima Hex.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
ODPOWIEDZ