Promy w Ticket to Ride: Nordic Countries

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
dw4463757
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2011, 00:54

Promy w Ticket to Ride: Nordic Countries

Post autor: dw4463757 »

Witam!

W instrukcji TtR:NC stoi coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

Promy:
Gracz może zagrać dodatkową kartę Lokomotywy jako zamiennik karty kolorowej
Dowolny zestaw trzech kart może być użyty jako zamiennik karty Lokomotywy
Czy w takim razie, budując prom o długości trzech pociągów, mogę dać 9 dowolnych kart?
Po 3 za zamiennik karty Lokomotywy, a wtedy karta Lokomotywy jako zamiennik karty kolorowej?
Nie jest tu napisane, że to są zamienniki pola z lokomotywą, tylko karty, więc wydaje się logiczne, że
tak można... Można? :D
dw4463757
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2011, 00:54

Re: Promy w Ticket to Ride: Nordic Countries

Post autor: dw4463757 »

Co jest nie tak w tym pytaniu/temacie, że nikt nie chce odpowiedzieć?

Bo wątpię, żeby osoby przebywające tutaj i grające w dużo bardziej
zaawansowane gry, nie miały o tym pojęcia ani nie wiedziały...
dw4463757
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2011, 00:54

Re: Promy w Ticket to Ride: Nordic Countries

Post autor: dw4463757 »

O, super :)
Dziękuję bardzo, widzę że nie tylko ja miałem ten problem.

Szczerze powiem, że nie do końca mi się to widziało, bo tak
można by z głupa robić wszystkie promy... Co rundę brać brać
i się uzbiera te powiedzmy 12 czy 9 kart. No ale instrukcja nie wykluczała :)


Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :)
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Promy w Ticket to Ride: Nordic Countries

Post autor: emka »

Odkopię temat, bo mam dokładnie to samo pytanie co autor wątku a MisterC usunął swoją odpowiedź :wink: więc jak to jest? No i "dowolne" oznacza 3 dowolne wagony jednego koloru tak jak w przypadku szarych pól czy mogą być różne?
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Promy w Ticket to Ride: Nordic Countries

Post autor: Nidhogg »

W tej wersji jak budujesz promy to możesz użyć dowolnych 3 kart jak lokomotywy. Czyli jak masz do zrobienia 3 częściowy prom to możesz rzucić 9 kart. Pamiętaj że jak robisz szary prom który wymaga powiedzmy 1 lokomotywy to możesz zagrać np. 2 pomarańczowe + 3 inne karty (jako lokomotywa)
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Promy w Ticket to Ride: Nordic Countries

Post autor: emka »

Czyli czyni to połączenia promowe łatwiejszymi od innych, a wydawac by sie moglo, ze powinno byc na odwrot ☺
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Promy w Ticket to Ride: Nordic Countries

Post autor: Koziełło »

Nie mam pod ręką instrukcji, ale cały czas mi chodzi po głowie, że do zastąpienia lokomotywy potrzebne były trzy karty w jednym kolorze
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Promy w Ticket to Ride: Nordic Countries

Post autor: emka »

Koziełło pisze: 11 paź 2018, 14:16 Nie mam pod ręką instrukcji, ale cały czas mi chodzi po głowie, że do zastąpienia lokomotywy potrzebne były trzy karty w jednym kolorze
Hm, a nie pomyliłeś z Europą?

Z instrukcji Europy: Promy to specjalne szare trasy łączące 2 miasta przez wodę. Wyróżnia je symbol Lokomotywy znajdujący się na co najmniej 1 polu trasy. Aby utworzyć połączenie promowe, gracz musi zagrać tyle Lokomotyw, ile symboli znajduje się na polach, i uzupełnić je zestawem kart w odpowiednim kolorze, by suma zgadzała się z liczbą pól.

Z instrukcji Nordica: Promy to specjalne połączenia pomiędzy 2 miastami rozdzielonymi przez wodę. Wyróżnia je symbol lokomotywy znajdujący się na co najmniej 1 polu połączenia. Aby utworzyć połączenie promowe, gracz musi zagrać tyle kart Lokomotyw, ile ich symboli znajduje się na polach, i uzupełnić je zestawem kart Wagonów w odpowiednim kolorze, tak aby liczba zagranych kart zgadzała się z liczbą pól utworzonego połączenia.
Dodatkowo: Gracz może zagrać dodatkowe karty Lokomotyw, aby zastępować karty Wagonów dowolnego koloru. Dowolne 3 karty Wagonów mogą zastąpić kartę Lokomotywy.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Promy w Ticket to Ride: Nordic Countries

Post autor: Koziełło »

Z Europą na pewno nie pomyliłem, bo tam nie ma zastępowania lokomotyw innymi kartami. To istnieje chyba tylko w Skandynawii. Natomiast jestem dość mocno przekonany, że zawsze stosowaliśmy zasadę, że lokomotywę można zastąpić trzema kartami w dowolnym, ale tym samym kolorze.

Edit: Poczytałem instrukcję plus BGG i wychodzi, że nie mieliśmy racji i sami sobie utrudnialiśmy życie. Rzeczywiście wystarczą trzy dowolne karty za lokomotywę.
ODPOWIEDZ