tania i szybka gra dla dwóch osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
stilla_sanguinis
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2018, 15:07

tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: stilla_sanguinis »

Poszukuję gry/ gier które dobrze sprawdzą się w dwie osoby- to mój pierwszy wymóg, następne:
-koszt max 50zł
-ma niewiele zajmować miejsca (mam mały stolik z Ikei)
-czas rozgrywki max godzina
-lubię gry które wymagają choć minimum pomyślunku, może jakaś strategia? (nigdy nie próbowałam)- odpada na pewno duża doza losowości
To co mamy i lubimy z małych gier to: Splendor, Red7 (uwielbiam i jakby znalazło się coś podobnego to bardzo chętnie), Jaipur, Niezłe ziółka (nawet nawet), 7 cudów: pojedynek, o mój zboże, najemnicy, hero realms, patchwork (ale już się znudził).
To co mamy i średnio podchodzi: waleczne piksele2, na grzyby, gejsze (jak dla mnie nieporozumienie).
Także mam nadzieję, że to coś wam podpowie i będzie wam łatwiej wstrzelić się w mój gust :D
Ostatnio zmieniony 15 paź 2018, 17:47 przez stilla_sanguinis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1377
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 190 times

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: Brylantino »

Boss Monster? :)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: gregos »

Jaipur.
stilla_sanguinis
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2018, 15:07

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: stilla_sanguinis »

Brylantino pisze: 10 paź 2018, 13:42 Boss Monster? :)
a nie jest przypadkiem w klimacie Walecznych Pikseli?
stilla_sanguinis
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2018, 15:07

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: stilla_sanguinis »

gregos pisze: 10 paź 2018, 23:55Jaipur.
Jaipura mam :p
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: gregos »

Ach faktycznie, teraz dostrzegłem. Proponuję zatem Schotten Totten.
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: emka »

Sprawdź List Miłosny. Nie grałam, ale jest mocno zachwalany jako tania, szybka i dobra gra.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: p_olo86 »

Ja ze swojej strony polecę Zamki Burgundii wersja kościana.
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: matten »

List miłosny, Hack Trick, Na grzyby! - wszystkie z tych karcianek są małe, tanie, względnie szybkie i łatwe do opanowania. Z nieco większych gier podrzucę Haru Ichiban - pod względem atrakcyjności wydania i nietypowej tematyki przypomina Patchworka; regrywalność stoi na niższym poziomie, ale i tak rozegrałem kilkadziesiąt miłych partii zanim sprzedałem :)
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: trance-atlantic »

Może Holmes: Sherlock & Mycroft? Niby proste zbieranie kart określonego typu, ale partyjki nigdy nie odmówię. Regrywalność zapewniają postaci, które pojawiają się w różnych fazach gry.

Hack Trick! W promocji za mniej niż 25 zł, nie wiem ki diabeł w tej grze siedzi, ale podobnie jak w przypadku Sherlocka, dwa razy mnie do niej namawiać nie trzeba (właściwie do tej nie trzeba nawet raz, bo sam ją proponuję ;) ). Prosta, szybka, bez klimatu, ale jakie emocje! :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
gripek7
Posty: 18
Rejestracja: 11 gru 2017, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: gripek7 »

Sztuka Wojny (Sun Tzu), Serce Smoka, Santiago de Cuba, Kawerna: Jaskinia kontra Jaskinia, Multiuniversum, Wyspa kwitnącej wiśni, Rzymianie do domu, Karmaka

Z bardziej abstrakcyjnych: Blockers, Callisto, NMBR 9
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: Pisarka »

p_olo86 pisze: 11 paź 2018, 07:10 Ja ze swojej strony polecę Zamki Burgundii wersja kościana.
Popieram, świetna sprawa.

No i wreszcie ktoś się ze mną zgadza co do Gejsz ;)

Możesz też spróbować Serce Smoka - wypróbuj online czy Ci podpasi.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
stilla_sanguinis
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2018, 15:07

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: stilla_sanguinis »

p_olo86 pisze: 11 paź 2018, 07:10 Ja ze swojej strony polecę Zamki Burgundii wersja kościana.
A jeśli posiadam normalne Zamki Burgundii to nadal warto? Nie są do siebie za bardzo podobne?
stilla_sanguinis
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2018, 15:07

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: stilla_sanguinis »

Pisarka pisze: 13 paź 2018, 13:00
p_olo86 pisze: 11 paź 2018, 07:10 Ja ze swojej strony polecę Zamki Burgundii wersja kościana.
Popieram, świetna sprawa.

No i wreszcie ktoś się ze mną zgadza co do Gejsz ;)

Możesz też spróbować Serce Smoka - wypróbuj online czy Ci podpasi.
można prosić linka do Serca Smoka?
stilla_sanguinis
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2018, 15:07

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: stilla_sanguinis »

trance-atlantic pisze: 12 paź 2018, 17:03 Może Holmes: Sherlock & Mycroft? Niby proste zbieranie kart określonego typu, ale partyjki nigdy nie odmówię. Regrywalność zapewniają postaci, które pojawiają się w różnych fazach gry.

Hack Trick! W promocji za mniej niż 25 zł, nie wiem ki diabeł w tej grze siedzi, ale podobnie jak w przypadku Sherlocka, dwa razy mnie do niej namawiać nie trzeba (właściwie do tej nie trzeba nawet raz, bo sam ją proponuję ;) ). Prosta, szybka, bez klimatu, ale jakie emocje! :)
Hack Trick? A na czym ta gra polega? Daje radę na dwoje?
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: trance-atlantic »

Gra de facto jest dla dwóch/dwojga, warianty na 3 i 4 osoby trochę dodane na siłę, chociaż na upartego można się fajnie bawić zespołowo we czwórkę. Dla mnie to jednak wciąż pojedynek dwuosobowy.

A o co chodzi? O kółko i krzyżyk. :)

Musisz ułożyć trzy swoje znaczniki poziomo, pionowo, po przekątnej lub trzy na jednym polu. W talii jest 18 kart, ponumerowane od 0 do 5. Każda wartość występuje więc w trzech egzemplarzach. Na początku losowo odrzuca się (odkryte) dwie karty i rozdajesz przeciwnikowi cztery a sobie trzy karty. Przeciwnik z tych czterech kart wybiera jedną, kładzie ją odkrytą obok planszy (plansza 3x3 z cyframi w środku od 1 do 9, ułożonymi na wzór sudoku) i zaczynamy.

Generalna zasada polega na tym, że sumujesz wartość ostatniej wyłożonej karty z kartą, którą Ty zagrywasz. Jeśli na stole leży 4 a Ty dokładasz 3, to swój znacznik umieszczasz na polu 7. Teraz jednak Twoja wyłożona trójka jest ostatnią kartą, więc jeśli przeciwnik wyłoży 1, to położy swój znacznik na polu 4 (3+1), i tak dalej. Jeśli kładziesz swój znacznik w miejscu, w którym znajduje się znacznik przeciwnika, zabierasz jego znacznik do siebie i podmieniasz na swój. Jedyny wyjątek jest taki, że nie możesz nigdy zagrać takiej samej karty, jaka leży już na stole, czyli jeśli ostatnio zagrana była dwójka, Ty nie możesz zagrać tej wartości aby położyć znacznik na polu 4 (2+2). Ma to oczywiście sens, bo zagranie piątki na piątkę lub zera na zero dałoby odpowiednio 10 i 0, a takich wartości na planszy nie ma. Karty na stół dokładasz w taki sposób, by wszystkie były widoczne, więc z pozornie losowego doboru zaczynasz kombinować - jak zagrać, aby nie dać rywalowi ukończyć układu a samemu otworzyć sobie drogę do wygranej.

Przechwycone znaczniki przeciwnika można wykorzystać do tego, by podpowiedział Ci sumę swoich kart na ręku, z kolei przy pomocy swoich znaczników możesz zmusić rywala do zagrania karty w kolejnej rundzie, zamiast dobierania jej z talii (można mieć max 4 na ręku).

Dodatkowo mamy w grze 12 kart programowania, które zmieniają nam trochę warunki gry - za każdy punkt zwycięstwa otrzymujesz jedną taką kartę i przed rozpoczęciem kolejnej rundy możesz ją zagrać. Warunki te, jeśli się nie mylę, działają tylko na Ciebie, nie na rywala.

Występuje też jeden, grubszy znacznik, który może dać dwa punkty zwycięstwa, jeśli oczywiście tworzy wygrywający układ i nie został dołożony do tego układu jako ostatni.

W cenie promocyjnej zdecydowanie polecam. Dostajesz 6 kart planszy, 18 kart z wartościami, 12 kart programowania, 22 drewniane znaczniki graczy i 12 znaczników punktacji.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 411
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: Arachion »

Od siebie Holmes, serce smoka - to było wymienione

oraz sztuka wojny - gra kontroli obszaru dla dwoch graczy
Sucharzysta
Awatar użytkownika
alxndr
Posty: 16
Rejestracja: 26 lut 2017, 11:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: alxndr »

Polecam "Hive" w wersji pocket. Szybkie, zajmuje mało miejsca, zdecydowanie trzeba myśleć :-)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: seki »

To ja zwrócę uwagę jeszcze na Pocket Mars, Blueprints i Azul.

[Edit] doczytałem, że cena max 50 zl to popatrz na Pocket Mars.
stilla_sanguinis
Posty: 14
Rejestracja: 18 wrz 2018, 15:07

Re: tania i szybka gra dla dwóch osób

Post autor: stilla_sanguinis »

Azul ostatnio dostałam w prezencie i bardzo mi się podoba :) ogólnie bardzo lubię gry w takim klimacie--> czyli abstrakcyjne?;p

Dziękuję za wszystkie propozycje z pewnością coś się wybierze :D
ODPOWIEDZ