Gra kościana na dwie osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Gra kościana na dwie osoby

Post autor: xBronsonx »

Serwus :)

Nie mam żadnej gry kościanej w kolekcji i chyba pora to zmienić! Więc szukam tytułu, gdzie kości pełnią główną rolę w grze.
Zazwyczaj 90% partii to rozgrywki z dziewczyną, więc wiadomo, szukam czegoś co mocno działa przy dwuosobowym składzie.
Wydanie PL (chyba, że wydanie międzynarodowe bez tekstu).
Złożoność - poziom familijny, średnio zaawansowany (ale raczej, im prostsze zasady tym lepiej ;) ).
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 848
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: Qrzy »

Gorąco polecę Waggle Dance :)
Lekki temat, dużo kostek, mojej żonie mocno podeszło. ;)
Za pierwszym razem jest trochę do tłumaczenia, bo trzeba omówić każdą dostępna akcję, ale później leci już z górki.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 994
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 56 times
Been thanked: 46 times

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: charlie »

W pierwszej kolejności zaproponowałbym Blueprints. Może być też Stone Age.
Z trudniejszych Zamki Burgundii albo Pory Roku.
gripek7
Posty: 18
Rejestracja: 11 gru 2017, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: gripek7 »

Z większych gier: Grand Austria Hotel, Zamki Burgundii, Marco Polo, Epoka Kamienia.
Mniejsze gry: Ganz Schon Clever (niezależna językowo, jest polska instrukcja, wystarczy 6 kostek k6 w różnych kolorach, wydruk arkuszy graczy na A4 i zalaminowanie lub włożenie w zwykłe biurowe koszulki foliowe + 2 markery suchościeralne)
https://boardgamegeek.com/boardgame/244 ... hon-clever
, ten sam komplet jest do niedawno wydanej gry Bukiet.

Oprócz tego: Karciane podziemia, Metropolia, Pędzące Ślimaki, Dice Brewing.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: Gromb »

Sagrada za chwilkę wyjdzie lub już wyszła po polsku
Znak Starszych Bogów przyjemna turlanka w climacie Lovecrafta
Karciane Podziemia patrz wyżej, tylko nie w klimacie Lovecrafta
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: schen »

Polecam Roll for the Galaxy, często gram w 2 osoby i bardzo fajnie się sprawdza. Zasady nie są specjalnie skomplikowane (choć może to jest delikatnie więcej niż gra familijna), ale każdy musie je koniecznie dobrze rozumieć, bo każdy samemu operuje swymi kośćmi po rzucie i inni gracze nie mają jakiejkolwiek możliwości, by np. wskazać mu, że coś robi źle, czy przy czymś podpowiedzieć.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Zamki Burgundii
Troyes
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: xBronsonx »

Zamki Burgundii kupiłem bardzo nie dawno i to właśnie po nich naszło mnie na grę kościaną.
Ale taką o wiele bardziej kościaną, w sensie gdzie kości są praktycznie fundamentem i fajnie jakby ich była kupka i rzucało się w miarę często (więc generalnie więcej niż w Zamkach ;) ). Lubię to uczucie jak trzeba turlnąć garścią kości :D Na plus jednak też by było gdyby jednak poziom złożoności był mniejszy niż w Zamkach, trochę na większym luzie jakaś gra.

Czytam sobie pobieżnie o propozycjach przez Was proponowanych i tak się zatrzymałem na Karcianych Podziemiach - widzę, że był problem z komponentami przy tej grze (kijowe kostki, tłumaczenie itd.). Zostało to jakoś naprawione i kupując tą grę teraz w sklepie dostane wersje poprawioną czy nadal tą na którą ludzie psioczyli?
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: trance-atlantic »

Jak na luzie, to Las Vegas, chociaż większe emocje są na więcej osób.

Pozostaje też nieśmiertelny Decathlon. Wystarczy pobrać arkusz z BGG, mieć pod ręką osiem kości i igrzyska można zacząć. W tym przypadku nie ma nic innego poza rzucaniem (i zapisywaniem wyników). :)
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: hipcio_stg »

Możesz spróbować Roll for the Galaxy, lub Statki łupy kościotrupy.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: gregos »

Roll Player.
Awatar użytkownika
loshameros
Posty: 43
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:59
Lokalizacja: Wrocław i okolica
Been thanked: 7 times

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: loshameros »

Od siebie polecę Istanbul kościany, bardzo ale to bardzo przyjemne i na luzie :D
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: xBronsonx »

Huh, widzę, że będę miał ciężki wybór. Na tą chwilę wytypowałem (w kolejności od największego mego zainteresowania): Sagrada, Istanbul kościany, Waggle Dance , Bukiet (+Ganz Schon Clever), Las Vegas. Zadecyduje chyba to, która z nich chodzi najlepiej na dwie osoby, może ma ktoś porównanie?

Jako erpegowiec na emeryturze kuszą mnie również Kościane Podziemia - ale chyba odpadną z dalszego typowania, ponieważ nie wiem czy błędy w aktualnie sprzedawanej wersji sklepowej zostały naprawione.

Roll for the galaxy wydaje się świetny mechanicznie, ale tutaj stopuje mnie tematyka i cena :cry:

Estetycznie też tak średnio mi leżą Pory Roku, ale jeszcze ich nie skreślam - tylko pytanie czy to bardziej karcianka czy kościanka?

Dice Brewing zakupię, ale w prezencie dla kolegi piwosza :) Dzięki za wskazanie tytułu, tematycznie idealny ;)
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: Azriel »

Pory Roku to karcianka z dodatkiem kości.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: p_olo86 »

Jak ma być dużo kości to ja tak jak poprzednicy polecę Sagradę i Karciane podziemia. Jeśli kości nie muszą być aż takim fundamentem ale jednak nadal jedną z głównych mechanik ( tak jak w Zamkach Burgundii) to Grand Austria Hotel i Santa Maria.
Marokin21
Posty: 88
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 60 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: Marokin21 »

p_olo86 pisze: 17 paź 2018, 07:22 Jak ma być dużo kości to ja tak jak poprzednicy polecę Sagradę i Karciane podziemia. Jeśli kości nie muszą być aż takim fundamentem ale jednak nadal jedną z głównych mechanik ( tak jak w Zamkach Burgundii) to Grand Austria Hotel i Santa Maria.
Grand Hotel Austria bym raczej nie polecał, ze względu na dużo małych zasad i ilość różnych symboli na kartach.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: p_olo86 »

Marokin21 pisze: 17 paź 2018, 19:32
p_olo86 pisze: 17 paź 2018, 07:22 Jak ma być dużo kości to ja tak jak poprzednicy polecę Sagradę i Karciane podziemia. Jeśli kości nie muszą być aż takim fundamentem ale jednak nadal jedną z głównych mechanik ( tak jak w Zamkach Burgundii) to Grand Austria Hotel i Santa Maria.
Grand Hotel Austria bym raczej nie polecał, ze względu na dużo małych zasad i ilość różnych symboli na kartach.
Nie przesadzał bym z tą ilością małych zasad i symboli. Grywam w tą grę z powodzeniem z 10-cio latką i po pierwszej partii nie było już problemów z zasadami ani interpretacją symboli.
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: xBronsonx »

Okej, jeszcze nic nie kupiłem ale wykombinowałem sobie kostki i wydruk planszetek do Ganz Schon Clever i o bogowie, ależ ta gra wciąga! Plus jest to pierwsza gra w którą zacząłem grać solo i jest duża frajda jak uda się przebić kolejny raz swój rekord.
Poczekam jeszcze na recki Rolls & Wall i pewnie w listopadzie któryś z tytułów poleci do koszyka :twisted:
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: Pisarka »

- kościane zamki burgundii
- kościany istanbul
- zombiaki ameryki
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
kierunkowy052
Posty: 12
Rejestracja: 05 mar 2016, 14:41
Has thanked: 1 time

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: kierunkowy052 »

Na dwie osoby najlepsza jest Sagrada (bardzo lekka) lub nieco trudniejsze Roll Player. Bukiet też jest fajny i tani.
Skojarz 2 obrazy i dźwięk z tytułem gry planszowej.
www.fb.me/zagradki
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 260 times
Been thanked: 274 times

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: roadrunner »

- Sagrada +1. Uniwersalny klasyk.
- Las vegas. Specyficzna ale wysoka regrywalnosc zapewnia jej wysokie opinie mimo uplywu lat. Warto sprobowac. Przystepna cena.
- Top kitchen. Skoro wspominasz ze lubisz turlnac gascia kosci ;) Gra zrecydowanie typu: wolisz sprawdzic przed kupnem. Poniewaz to polska gra, bywa czesto do dostania w roznych wypozyczalniach planszowek. Dla mnie jedno z wiekszych zaskoczen w planszowkach ever. Spodziewalem sie badziewia a to jest naprawde spoko gra. "Sympatyczna", ale w fajny sposob :)
- Seasons +1 - warto sprobowac nawet jesli odpowiada tylko czesciowo temu, co szukasz.

Dice brewing juz ograne? Jak wrazenia??
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra kościana na dwie osoby

Post autor: xBronsonx »

Odświeżam trochę swój temat, ponieważ jestem ciekaw Waszego zdania o grze Znak Starszych Bogów? Jak się sprawdza w grze na 1 i 2 osoby, czysto mechanicznie i jako gra do przeżycia jakiejś fajnej przygody? Warto dać szansę? Dodam tylko, ze poprzednia edycja planszowego Horroru w Arkham jest dla mnie jedną z najnudniejszych gier jakie miałem okazję grać i po jednej partii więcej się nie przemogłem do ponownego podejścia.
ODPOWIEDZ