Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

Golfang pisze: 19 paź 2018, 07:42 Jak że kupiłem podstawkę i czekam aż mi ją dostarczy poczta... chciałem już teraz zapytać odnośnie dodatków.
Jak to jest z tymi rozszerzeniami - np droga do Carcosy? W tym dużym pudełku co się otrzymuje? Z tego co wyczytałem na ogłoszeniach tylko dwa scenariusze - trochę kart no i kilku nowych badaczy... - tak? No i jak później z jakimiś kolejnymi scenariuszami do tej "Drogi"? Czy trzeba kupować dokładnie w kolejności? Czy można coś ominąć?
No i jak oceniacie właśnie tę "Drogę" - warto? Ktoś wyżej opisał Dunwich jako "rozpykane" - o co chodzi?
My jesteśmy świeżo po zakupie podstawki i całej kampanii Carcosy. Wygląda to tak.
Masz jeden zestaw wprowadzający do kampanii (tzw. delux) w którym jest sześciu nowych badaczy (btw. bardzo fajne postacie - ich mechanika i zasady specjalne dają bardzo dużo możliwości przy robieniu talii), nowe karty graczy (nie pamiętam ile ich jest ale nie tyle co w podstawce - tak z głowy powiem, że po pięć różnych kart w dwóch kopiach dla każdego rodzaju badacza), dwa scenariusze rozpoczynające kampanię oraz karty spotkań do talii mitów (które pewnie są potrzebne do wszystkich scenariuszy w całej kampanii).
Oprócz tego zestawu opisanego powyżej masz później 6 paczek mitów w których jest po jednym scenariuszu oraz nowe karty dla badaczy. Ilości nie znam bo narazie rozegraliśmy dwa scenariusze z deluxa.

Myślę, że ze względu na to iż wybory dokonane w jednych scenariuszach wpływają na to co się dzieje w kolejnym i fabuła w nich przedstawiona dla pełnej frajdy z gry i odkrywania historii wymusza grę po kolei. Aczkolwiek nikt Ci nie zabroni czegoś ominąć i grać dalej lub wogóle nie bawić się w kampanię tylko grać "stand alone" (Każdy scenariusz ma taką możliwość - jego przygotowanie opisane jest na kartce dołączonej do kart)

My z żoną nie graliśmy w Dunwich bo póki co jest ciężko dostępny także nie wypowiem się na jego temat (wydaje mi się, że "rozpykane" oznacza po prostu zakończone z sukcesem grając danymi badaczami i daną talią)

Jeśli natomiast chodzi o ocenę Carcossy to jak wyżej pisałem jesteśmy zaledwie po dwóch pierwszych scenariuszach i póki co scenariusz nr II został okrzyknięty najlepszym z dotychczas poznanych. Podobają się nam również nowe mechaniki wprowadzone np. niejawne karty spotkań, które po dociągnięciu wpływają tylko na twoją postać i wg autorów nie powinno się o nich mówić innym graczom żeby był fajny klimat zaszczucia.

DEyON - Nie wiem czy istnieje w necie taki plik z kartami (było by to chyba nawet nielegalne). My robiąc kilka proxy po prostu kserowaliśmy potrzebne karty, wycinaliśmy i wkładaliśmy w koszulkę z inną kartą - Jakość raczej średnia ale da się grać.
yadyam
Posty: 81
Rejestracja: 09 mar 2017, 09:50
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: yadyam »

Czy Strażnicy Otchłani będą normalnie do kupienia w sklepie, czy to tylko turniejowy gift był? Jeśli tak, to kiedy?
Arius
Posty: 1411
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Arius »

yadyam pisze: 19 paź 2018, 08:46 Czy Strażnicy Otchłani będą normalnie do kupienia w sklepie, czy to tylko turniejowy gift był? Jeśli tak, to kiedy?
Będą, ale kiedy? Nie wiadomo.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: zakwas »

Galakta na FB mi odpisała, że równo z premierą światową, której data jeszcze nie jest ogłoszona przez FFG.
Prawdopodobnie transport dodatku przybył do nas wcześniej niż do Ameryki (duh!) i stąd przesunięcia. :)
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Golfang »

Zagrałem 2 razy w pierwszy scenariusz - w sumie to za każdym razem robię jakieś błędy - coraz mnie ale jednak. Wydaje mi się, że ostatnim razem zapomniałem o atakach towarzyszących tylko (chyba).
Ciągle mam jednak problem z żetonami chaosu. W czasie testu/ataku da się otrzymać żeton, który nie jest oznaczonym cyfrą - tylko obrazkiem, ani nie jest podany na karcie zadania/scenariusza... Co w takim przypadku? Czy liczy się go jako 0 czy po prostu dociąga nowy? czy może wg zasad wyznacza się najgorszą dla graczy opcję - czyli nie zdanie testu/ataku? Tego chyba nie ma w instrukcji nigdzie opisanego...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Berni77 »

To skąd masz taki żeton w worku?
Generalnie nie ma opcji aby pojawił się jakiś, którego nie ma opisanego na karcie scenariusza (lub w samym scenariuszu).
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Golfang »

Berni77 pisze: 22 paź 2018, 09:18 To skąd masz taki żeton w worku?
Generalnie nie ma opcji aby pojawił się jakiś, którego nie ma opisanego na karcie scenariusza (lub w samym scenariuszu).
Hmm
W scenariuszu nie ma chyba informacji które żetony należy wrzucać - tak mi się wydaje. Pierwszy scenariusz mają opisane rysunki czaszki, zielonej gęby elfa (albo coś takiego...), oraz biały żeton z 3ma jakby kostkami. W worku mam wszystkie te z cyframi + te 3 rodzaje które są na karcie scenariusza + niebieskie który oznacza umiejętność postaci + czerwony które oznaczają porażkę + BIAŁY (wygląda jakby ostrze miecza z 4 odstającymi gałkami ocznymi - albo paszcza BEHOLDERA). I właśnie ten ostatni nie wiem co oznacza... Założyłem na razie, że może być wykorzystany na kolejnych scenariuszach (ale na razie ich nie czytałem)
----------------
10% flamberg.com.pl
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Ten opisany przez ciebie zeton nie powinien byc w worku - dochodzi dopiero w 3cim scenariuszu podstawki. W ksiedze kampanii masz opisane jakie zetony maja sie znajdowac w worku w zaleznosci od stopnia trudnosci.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Golfang »

Zorak pisze: 22 paź 2018, 09:50 Ten opisany przez ciebie zeton nie powinien byc w worku - dochodzi dopiero w 3cim scenariuszu podstawki. W ksiedze kampanii masz opisane jakie zetony maja sie znajdowac w worku w zaleznosci od stopnia trudnosci.
No to wszystko jasne - zacząłem grać od na podstawie książeczki - ZASADY WPROWADZAJCE - a tam chyba nic nie ma na temat tych żetonów.. (nie czytałem książki kampanii)
Dzięki za informację
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sebs »

Zasady Wprowadzające - strona 4 - punkt 5.

Masz dokładnie opisane jakie żetony masz wsadzić do worka.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Phate »

Jako, że w deckbuildingu jesteśmy póki co z żoną słabi a kart w miarę otwierania paczek z Carcossy robi się coraz więcej, mam pytanie.
Wiecie może gdzie można poczytać o podstawowych kombosach / mocnych / słabych stronach poszczególnych badaczy (mamy tylko tylko z podstawki + Carcossa). Mam np. problem z awansowaniem postaci po każdym ze scenariuszy - jest tyle dobrych kart, które można by kupić a tak mało punktów doświadczenia :]
Awatar użytkownika
Sebs
Posty: 179
Rejestracja: 07 wrz 2012, 22:36
Lokalizacja: Mielec
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sebs »

www.arkahmdb.com - masz tam zakładkę Reviews, jesli jezyk angielski ci nie straszny to znajdziesz tam duzo pomocnych informacji.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Jacek_PL »

Czy mnie się wydaje czy Galakta tak jakoś po cichu zrobiła dodruk podstawki ? Tak pytam bo zauważyłem w jednym ze sklepów tekst że wysyłka na początku listopada po dodruku.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Munchhausen »

Nie wiedziałem nawet, że podstawka się wyczerpała - słyszałem tylko o dodruku Dunwicha.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Super, że będzie dodruk. Chciałem kupić 2-gi core set, ale nie z błędami. Jak ktoś kupi to proszę niech napisze, czy wszystkie literówki na kartach zostały poprawione.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Miło, że się sprzedaje - to zwiększa szanse, że nie wygaszą serii (a skoro robią dodruk podstawki, to chyba chwilowo raczej nie zamierzają). Swoją drogą, ciekawe, kiedy polska zapowiedź nowego cyklu - bo że się pojawi, jestem niemal pewien. Widać to prawda, że u nas z jakiegoś powodu macki trzymają się mocno; Władca Pierścieni już się chyba czwartego cyklu nie doczekał w normalnym trybie, tylko DnŻ, a teoretycznie IP mocniejsze, i też kooperacja. Pozostaje trzymać kciuki, żeby HwA nigdy w ten paskudny tryb nie przeszedł.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kamil018 »

Takie pytanie, id dłuższego czasu nie da się kupić ffg standard szarych, czy razem z tym dodrukiem się pojawią jak nie to którymi koszulkami je zastąpiliście? Mam wszystko co wyszło po polsku ale od miasta archiwów i labiryntu już nie mam w co koszulki waćpan 🙁
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Golfang »

kamil018 pisze: 26 paź 2018, 10:40 Takie pytanie, id dłuższego czasu nie da się kupić ffg standard szarych, czy razem z tym dodrukiem się pojawią jak nie to którymi koszulkami je zastąpiliście? Mam wszystko co wyszło po polsku ale od miasta archiwów i labiryntu już nie mam w co koszulki waćpan 🙁
Dla meni to zaleta
Ja całość włożyłem do koszulek Ultra-Pro. Karty pasują IDEALNIE - to znaczy nie ma żadnych luzów z boków i na górze.Dla mnie to zaleta że pasują idealnie nie ma żanych zbędnych kawałków folii, która się zagina. Niestety jest też drobny minus - od góry karta praktycznie kończy się na granicy folii - przez co może się na samym szczycie brudzić. Pewnie się tak nie stanie ale może... bo przecież nawet jak się tasuje to karty trzymamy od boku - jak trzyma się karty to od dołu... Zaletą tych kart jest cena - na flambergu - gdzie ja kupuję są po 9 zł - kolega znalazł gdzie indziej najtaniej za 8,50.... za 100 sztuk.

http://flamberg.com.pl/product_info.php ... s_id=22960
----------------
10% flamberg.com.pl
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Golfang »

Panowie jak wyglądają te scenariusze DNŻ? (na razie mam podstawkę + cały Szlak do Carcosy).
Warte są wydania 60 czy 70 zł? Czy raczej sobie darować...
Jak skończę Carcosę to co następnego brać?
----------------
10% flamberg.com.pl
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Ja bym brał albo Dunwich albo Zapomnianą Erę. Z pojedyńczych scenariuszy grałem tylko w Labirynty Obłędu i jest ok, ale bez rewelacji. IMO gra najlepiej sprawdza się w trybie kampanii, dzięki połączonymi ze sobą scenariuszami i ulepszaniem kart.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kamil018 »

Scenariusze dodatkowe można zagrać jako przerywniki w kampanii tylko pytanie czy warto? Jest dużo punkt zwycięstwa do uzyskania? Kosztem ewentualnych dodatkowych traum?
A jakie żeby na wysokość były takie jak ffg bo podczas tasowania będzie to przeszkadzało jak jedne dłuższe drugie krótsze...
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 160 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: kozz84 »

Dla mnie rozgrywanie ich jako przerywniki jest nietematyczne.

Labirytny Obłędu niczym nie różnią się od zwykłych kart, dodatek drukowany jest normalnie. Klątwa Rougarou i Karnawał koszmarów to "druk na życzenie"TM i inny rozmiar kart to będzie najmniejsze zmartwienie :) Wnioskując po innych dnż spodziewam się tragicznej jakości kart. Źle przycięte, krzywo wydrukowane, złe kolory itp...
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Morsereg »

kozz84 pisze: 26 paź 2018, 11:35 Dla mnie rozgrywanie ich jako przerywniki jest nietematyczne.
dlatego ja kampanie zaczynam tymi scenariuszami dodatkowymi.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

IMO warto kupic - scenariusze sa ciekawe, klimatyczne i maja spora regrywalnosc (Klatwa i Karnawał). Sam ich nigdy nie wplatalem w kampanie mimo ze mozna. Nadaja sie super na spotkania w wiekszym gronie albo jak chceaz soboe pograc ale nie masz ochoty zaczynac calej kampanii. Sa tez trudne wiec w trybie standalone dobrze jest dodac kart za doswiadczenie.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Sekator »

Morsereg pisze: 26 paź 2018, 11:42
kozz84 pisze: 26 paź 2018, 11:35 Dla mnie rozgrywanie ich jako przerywniki jest nietematyczne.
dlatego ja kampanie zaczynam tymi scenariuszami dodatkowymi.
A nie trzeba wydać punktów doświadczenia żeby taki scenariusz zagrać w kampanii?
ODPOWIEDZ