Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 343 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

Nie uda mi się teraz zrobić zdjęć, ale moim zdaniem różnica w odcieniach między DNŻ a zwykłym drukiem nie jest większa od różnic między kartami zwykłego druku z różnych pudełek. Porównałem przed chwilą rewersy kart z ostatniej fali DNŻ z kartami pierwszego cyklu i kartami z Płomienia Zachodu i to karty z tego ostatniego pudełka odstają odcieniem.

Kiedyś wrzucałem tu zdjęcia (na wysokości 2-3 cyklu), na których było widać, że rewersy kart z różnych dodatków są dość odmienne, a nawet rewersy z podstawki odstają od siebie, jeśli pochodzą z innej zafoliowanej paczki.

DNŻ od normalnych kart różni się znacząco fakturą (i chyba grubością, giętkością kart), więc używanie koszulek w zasadzie konieczne.

Dla mnie mieszanie wersji językowych to ostateczność, ale może przesadzam i po ograniu słowa kluczowe w dwóch językach zaczną się płynnie zazębiać.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: eltadziko »

tomb pisze: 23 paź 2018, 13:27 Dla mnie mieszanie wersji językowych to ostateczność, ale może przesadzam i po ograniu słowa kluczowe w dwóch językach zaczną się płynnie zazębiać.
Mieszanie wersji językowych faktycznie nie jest zbyt fajne, ale dobija mnie cena DNŻ :/ Dwa małe dodatki są droższe od jednego duzego... I angielska wersja językowa wychodzi taniej niż DNŻ.
W sumie jak zacząłem czytac ostatnio różne angielskie blogi o LOTR, to mam wrażenie, że juz bardziej mam w głowie angielskie nazewnictwo niż polskie ;P
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

warlock pisze: 23 paź 2018, 12:17Kupiłbym chętnie używane Polowanie na Golluma, ale aukcje sięgają 200 zł, a to naprawdę grube przegięcie :). Dlatego kusi mnie ta opcja DnŻ...
Już takich cen nie ma na pierwszy cykl. Kto potrzebował i nie zaspał ten ma już zaklepane w DnŻ
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1927 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Rozumiem, że DnŻ już jest zamknięty? W sensie nie da rady już zamówić Polowania?
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: donmakaron »

Mam chyba Polowanie na Golluma z druku na żądanie i karty znacząco różnią się od tych ze standardowego druku. Nie tylko kolorami, ale również rozmiarem, przycięciem rogów, elastycznością i może nawet grubością. Przez to tasowanie talli łączącej karty z DNŻ i zwykłe jest niewygodne, a karty w talii łączą się w serie dnż i nie-dnż (zamiast losowego rozkładu). Gram bez koszulek bo to tylko jeden scenariusz, który rzadko wychodzi na stół, ale przy większej ilości zestawów kupiłbym koszulki.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

tomb pisze: 23 paź 2018, 13:27
Dla mnie mieszanie wersji językowych to ostateczność, ale może przesadzam i po ograniu słowa kluczowe w dwóch językach zaczną się płynnie zazębiać.

mieszane jest oczywiście upierdliwe - ale

1) i tak korzystam przy pracy nad talią z serwisów gdzie karty są po angielsku
2) w moim przypadku chodzi o jeden dodatek ( na progu) więc maksymalnie 10% ogółu kart które mam...
3) za bardzo nie ma innego rozwiązania...:)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 310 times
Been thanked: 343 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tomb »

warlock pisze: 23 paź 2018, 14:09 Rozumiem, że DnŻ już jest zamknięty? W sensie nie da rady już zamówić Polowania?
Teraz chyba nie, ale zapewne będzie dostępny po dotarciu fali zamówień do sklepów. Planowo ma to być w listopadzie.
donmakaron pisze: 23 paź 2018, 14:21 Przez to tasowanie talli łączącej karty z DNŻ i zwykłe jest niewygodne, a karty w talii łączą się w serie dnż i nie-dnż (zamiast losowego rozkładu). Gram bez koszulek
W koszulkach problem u mnie nie występuje. Do talii przeciwności używam najtańszych jakichś "parozłotówek" i przy graniu z koszmarnymi taliami nie było kłopotu z dobrym przemieszaniem.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

rastula pisze: 23 paź 2018, 14:21
tomb pisze: 23 paź 2018, 13:27
Dla mnie mieszanie wersji językowych to ostateczność, ale może przesadzam i po ograniu słowa kluczowe w dwóch językach zaczną się płynnie zazębiać.

mieszane jest oczywiście upierdliwe - ale

1) i tak korzystam przy pracy nad talią z serwisów gdzie karty są po angielsku
2) w moim przypadku chodzi o jeden dodatek ( na progu) więc maksymalnie 10% ogółu kart które mam...
3) za bardzo nie ma innego rozwiązania...:)
Mimo wszystko wolałbym mieć prawdziwe karty po angielsku niż jakiś twór typu DnŻ. Obecnie mam wszystko (3 cykle i obie sagi) po polsku w normalnym druku, ale wcześniej miałem 2 cykle po angielsku i mieszanie wersji nie było wielkim problemem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

Nie mam nawet możliwości wyboru bo dnż nie obejmuje większych pudełek.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1927 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Gdybym grał tylko solo to mieszanie nie byłoby problemem, ale czasem zdarza mi się grać z kimś kto gorzej stoi z angielskim i tłumaczenie kart jest upierdliwe ;).

Swoją drogą - jak podchodzicie do budowy talii w tej grze? Macie stały "rdzeń", który ewentualnie delikatnie modyfikujecie przed niektórymi scenariuszami, czy staracie się tworzyć coś od zera za każdym razem? Póki co zmontowałem sobie całkiem przyjemny zestaw sfer Duch + Wiedza (nie wiem, czy to optymalne łączenie sfer ;)) i traktuję swoją drużynę jak uczestników dużej kampanii (z bardzo małą rotacją kart między scenariuszami). Ale już mnie kusi, żeby zrobić zestaw trzech sfer i dorzucić do kompletu Przywództwo. ;) Gram solo więc chyba liczy się wszechstronność. Ale nie wiem, jak daleko dam radę zajechać na jednej talii. Póki co kontrola obszarów i zagrożenia jest dobra (a na tym opiera się dużo wczesnych scenariuszy), ale czuję, że jak nadejdą przygody nastawione na duuużo walki, to nie będzie tak różowo... ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

rastula pisze: 24 paź 2018, 07:52 Nie mam nawet możliwości wyboru bo dnż nie obejmuje większych pudełek.
Dlatego chyba nie ma sensu czekać na dodruk, tylko brać angielską. Jak Galakta zrobi dodruk (o ile w ogóle zrobi) to angielską sprzedaż i kupisz polską, żeby kolekcja była spójna.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

Gdzie w takim razie można kupić "Na progu" po angielsku? Nie mam rozeznania.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

warlock pisze: 24 paź 2018, 07:59 Swoją drogą - jak podchodzicie do budowy talii w tej grze? Macie stały "rdzeń", który ewentualnie delikatnie modyfikujecie przed niektórymi scenariuszami, czy staracie się tworzyć coś od zera za każdym razem?
Dokładnie tak właśnie gram. Posiadam dosyć duży rdzeń, który trochę modyfikuję pod niektóre scenariusze. Talia jest na tyle uniwersalna, że pozwala dobrze się bawić grając w 90% przygód, które posiadam. Nie jestem optymalizatorem i lubię mieć jakieś wyzwanie w trakcie gry, a nie tylko przed. Poza tym, już nie miałbym czasu żeby tak móżdżyć nad swoją talią, dlatego zdaję się na spontaniczność. Jednak to co napisałem, sprawdza się dobrze w 3 pierwszych cyklach. W Twórcy Pierścienia musiałem poczynić spore korekty, a że nie mam już takiej ochoty na zabawy z talią, cykl poszedł na handel po zaliczeniu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1927 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

Dokładnie tak właśnie gram. Posiadam dosyć duży rdzeń, który trochę modyfikuję pod niektóre scenariusze.
Szkoda tylko, że przy dwusferowej grze solo na jedną rękę odpada mi połowa contentu gry ;). Mam drugą talię opartą na Taktyce + Przywództwie, może po prostu będę grał raz tą a raz tą żeby zmienić nieco feeling gry ;).

Chociaż cały zastanawiam się, czy Przywództwo z Duchem nie jest lepszym zestawieniem, niż Duch z Wiedzą... ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

rastula pisze: 24 paź 2018, 08:09 Gdzie w takim razie można kupić "Na progu" po angielsku? Nie mam rozeznania.
Odpowiem sobie sam...awaiting reprint na stronie ffg, czyli muszę poczekać...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

rastula pisze: 24 paź 2018, 08:09 Gdzie w takim razie można kupić "Na progu" po angielsku? Nie mam rozeznania.
Jeśli nie jest teraz dostępny to musisz czekać. Zakładam że przejrzałeś najbardziej znane sklepy, a jeśli tam nie ma, to lipa. Z angielskimi dodatkami zawsze było trudniej, bo niewiele sklepów je posiadało w ofercie.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

warlock pisze: 24 paź 2018, 08:20
Dokładnie tak właśnie gram. Posiadam dosyć duży rdzeń, który trochę modyfikuję pod niektóre scenariusze.
Szkoda tylko, że przy dwusferowej grze solo na jedną rękę odpada mi połowa contentu gry ;). Mam drugą talię opartą na Taktyce + Przywództwie, może po prostu będę grał raz tą a raz tą żeby zmienić nieco feeling gry ;).
Gdzieś widziałem wariant solo na 4 bohaterów (zagrożenie startowe z 3 najdroższych), dobieranie co rundę 2 kart z talii i odkrywanie 2 kart z talii spotkań. Wtedy mógłbyś grać wszystkimi sferami :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 67 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: inzkulozik »

warlock pisze: 24 paź 2018, 08:20Szkoda tylko, że przy dwusferowej grze solo na jedną rękę odpada mi połowa contentu gry ;). Mam drugą talię opartą na Taktyce + Przywództwie, może po prostu będę grał raz tą a raz tą żeby zmienić nieco feeling gry ;).
Prędzej czy później któryś scenariusz zmusi Cię do zagrania na dwie ręce, bądź do wywalenia wszystkich talii, które sobie do tej pory przygotowałeś, także nudy nie będzie :D
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Sarseth »

warlock pisze: 24 paź 2018, 07:59 Swoją drogą - jak podchodzicie do budowy talii w tej grze? Macie stały "rdzeń", który ewentualnie delikatnie modyfikujecie przed niektórymi scenariuszami, czy staracie się tworzyć coś od zera za każdym razem? Póki co zmontowałem sobie całkiem przyjemny zestaw sfer Duch + Wiedza (nie wiem, czy to optymalne łączenie sfer ;)) i traktuję swoją drużynę jak uczestników dużej kampanii (z bardzo małą rotacją kart między scenariuszami). Ale już mnie kusi, żeby zrobić zestaw trzech sfer i dorzucić do kompletu Przywództwo. ;) Gram solo więc chyba liczy się wszechstronność. Ale nie wiem, jak daleko dam radę zajechać na jednej talii. Póki co kontrola obszarów i zagrożenia jest dobra (a na tym opiera się dużo wczesnych scenariuszy), ale czuję, że jak nadejdą przygody nastawione na duuużo walki, to nie będzie tak różowo... ;)
Numenor powinien wrzucić Twoją talię zielono niebieską do kosza ;) A na pewno deluxe, bo reszty nie poznałem jeszcze.
Ja zazwyczaj urozmaicałem sobie tym, że korzystałem z bohatera nowego zawsze, więc kolor mi się talii zmieniał co scenariusz prawie. A i tak bardzo lubię trzy kolorowe talie na solo, już od pierwszego cyklu jak zaczęły dochodzić neutrale co dają symbol innej sfery ;) Zazwyczaj, więc dosć sporo zmian zawsze było.
Takze nie, nigdy nie miałem stałego rdzenia ;P Jakoś mnie to szybko się przejada i bawi mnie deckbulding z scenariusza na scenariusz od nowa. Tzn jak wchodzę ślepo w scenariusz (nowa paczka odblokowana progression series, to tylko zmieniam kilka z tymi nowymi, chyba że bohater zmienia kolor) i dopiero po pierwszej czy drugiej porażce buduje na nowo znajać już go trochę. No chyba że przypadkiem wygram.. to czuję niesmak że za łatwy scenariusz..
Rebel 6% (trójmiasto)
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: olsszak »

RUNner pisze: 24 paź 2018, 08:34
warlock pisze: 24 paź 2018, 08:20
Dokładnie tak właśnie gram. Posiadam dosyć duży rdzeń, który trochę modyfikuję pod niektóre scenariusze.
Szkoda tylko, że przy dwusferowej grze solo na jedną rękę odpada mi połowa contentu gry ;). Mam drugą talię opartą na Taktyce + Przywództwie, może po prostu będę grał raz tą a raz tą żeby zmienić nieco feeling gry ;).
Gdzieś widziałem wariant solo na 4 bohaterów (zagrożenie startowe z 3 najdroższych), dobieranie co rundę 2 kart z talii i odkrywanie 2 kart z talii spotkań. Wtedy mógłbyś grać wszystkimi sferami :)
Można też zagrać na dwie ręce i każda na dwie sfery :) Ja zaczynałem grać solo na jedną rękę właśnie dwusferową talią, ale po jakimś czasie przerzuciłem się na dwie ręce jednosferowe i teraz przymierzam się do wskazanego przeze mnie pomysłu :) Brakuje mi po prostu możliwości korzystania z wszystkich kart a przy grze na jedną rękę współpracy między graczami :(
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: arqueek »

rastula pisze: 24 paź 2018, 08:24
rastula pisze: 24 paź 2018, 08:09 Gdzie w takim razie można kupić "Na progu" po angielsku? Nie mam rozeznania.
Odpowiem sobie sam...awaiting reprint na stronie ffg, czyli muszę poczekać...
Jeśli nie przeszkadza Ci nieco wyższa cena to właśnie sprawdziłem w sklepach holenderskich i są dostępne ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1927 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: warlock »

A holenderskie sklepy to...? ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

arqueek pisze: 24 paź 2018, 10:49
rastula pisze: 24 paź 2018, 08:24
rastula pisze: 24 paź 2018, 08:09 Gdzie w takim razie można kupić "Na progu" po angielsku? Nie mam rozeznania.
Odpowiem sobie sam...awaiting reprint na stronie ffg, czyli muszę poczekać...
Jeśli nie przeszkadza Ci nieco wyższa cena to właśnie sprawdziłem w sklepach holenderskich i są dostępne ;)
jakiś link? :)


Obrazek
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: arqueek »

Nie wiem jak wyglada podawanie linków do zagranicznych sklepów w świetle regulaminu forum, ale zaryzykuję ;)

https://bordspelenzo.nl/home/1581-lord- ... 15406.html
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: rastula »

dzięki ale z wysyłką to pewnie z 50 eurasi będzie... poczekam chyba ;)...


wrzuciłem "zapotrzebowanie" na subforum (k) - może komuś zalega :)
ODPOWIEDZ