The Edge: Dawnfall (M. Oracz, K. Piskorski, M. Świerkot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: pan_satyros »

Curiosity pisze: 19 paź 2018, 23:00 23 października, ruszy zbiórka na kickstarterze 2 edycji.
330$ + wysyłka za całość? Kurdę, trochę dużo :/

https://www.kickstarter.com/projects/aw ... n=b8590446
jakich dolarów, funtów!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Curiosity »

Faktycznie, przepraszam. Przecież w dolarach by było za tanio...
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Arius »

Curiosity pisze: 19 paź 2018, 23:07 Faktycznie, przepraszam. Przecież w dolarach by było za tanio...
Przecież to by było dziwne, gdyby 1 KS był droższy od drugiego.
No nie takie standardy są wdrażane :)
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Acererak »

Arius pisze: 19 paź 2018, 23:47
Przecież to by było dziwne, gdyby 1 KS był droższy od drugiego.
No nie takie standardy są wdrażane :)
Zwłaszcza, że mówili że się przeliczyli z kosztami przy poprzedniej kampanii ;P Ja się zastanawiam nad kupnem, bo poprzednio sobie odpuściłem rzucając tylko taktycznego funciaka, ale gra wygląda na jednak dobrą. Mam tylko nadzieję, że tym razem w sklepach edycja KS będzie, bo zamierzam dotrzymać obietnicy niewspierania nowych projektów AR, dopóki się nie poprawią (choć poniekąd to reprint, który już wsparłem, więc jeśli nie będzie w sklepach to być może wesprę).
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: wirusman »

Curiosity pisze: 19 paź 2018, 23:00 23 października, ruszy zbiórka na kickstarterze 2 edycji.
330$ + wysyłka za całość? Kurdę, trochę dużo :/

https://www.kickstarter.com/projects/aw ... n=b8590446
To ja już odpuszcze.
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: bigbluedragon »

Szczerze to nie rozumiem żali, co do ceny patrząc na pierwszego KSa gdzie 150£ kosztował warchest + 35£ sun expansion +130£ za teren więc już mamy 315, a to jeszcze bez bossow i darmowej figurki z 24h pierwszych, która w ostatnim KSie kosztowała bodajże 6£. To takie narzekanie żeby narzekać? Czego się spodziewaliscie?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Curiosity »

bigbluedragon pisze: 22 paź 2018, 08:56 Szczerze to nie rozumiem żali
Tu nie ma za wiele do rozumienia. Żałuję, że mnie nie stać i tyle.

EDIT: jednak nie, nie żałuję. Obejrzałem filmik Asi i mi przeszło :)
https://www.youtube.com/watch?v=V3XqyMuUKvM
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Wosho »

175 funtów plus przesyłka, pewnie nie mało za takie pudło plus gra w listopadzie lub styczniu..
I am new in KS but masakra..
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Arius »

Curiosity pisze: 22 paź 2018, 09:09
bigbluedragon pisze: 22 paź 2018, 08:56 Szczerze to nie rozumiem żali
Tu nie ma za wiele do rozumienia. Żałuję, że mnie nie stać i tyle.

EDIT: jednak nie, nie żałuję. Obejrzałem filmik Asi i mi przeszło :)
https://www.youtube.com/watch?v=V3XqyMuUKvM
Co sprawiło, że Ci przeszło?
bigbluedragon
Posty: 233
Rejestracja: 03 lut 2017, 01:36
Been thanked: 1 time

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: bigbluedragon »

Curiosity pisze: 22 paź 2018, 09:09
bigbluedragon pisze: 22 paź 2018, 08:56 Szczerze to nie rozumiem żali
Tu nie ma za wiele do rozumienia. Żałuję, że mnie nie stać i tyle.

EDIT: jednak nie, nie żałuję. Obejrzałem filmik Asi i mi przeszło :)
https://www.youtube.com/watch?v=V3XqyMuUKvM
Heh to przepraszam za zarzuty w takim razie :) ja generalnie też raczej odpuszczę jak i za pierwszym KSem, ze względu na to, że ostatecznie to skirmish z urozmaiceniami i milionem figurek których nigdy nie pomaluje (i będzie mnie to męczyć), a na stole lądował by od wielkiego dzwonu. Plus pudło zajmuje tyle miejsca że nie było by go gdzie na szafę już wcisnąć :D.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Curiosity »

Arius pisze: 22 paź 2018, 16:40 Co sprawiło, że Ci przeszło?
Tak najkrócej: nigdy nie interesowałem się tą grą od strony mechanicznej. Jestem fanem figurek i to mnie w pierwszej chwili przyciąga do gry. Potem dopiero zgłębiam mechanikę i albo mi się podoba, albo nie. Przy The Edge, nigdy nie zgłębiłem mechaniki; gdzieś mi się obiło o uszy, że autorem gry jest M.Oracz i to w zasadzie wszystko. Poza tym, widziałem uboxing na jakimś kanale. Skoro przegapiłem zbiórkę, to więcej się w nią nie zagłębiałem.

Dopiero jak wizja zakupu pełnej wersji z KS stałą się realna (bo zrobią re-launch), zainteresowałem się mechaniką i okazało się, że ja po prostu w takich grach nie gustuję.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Revol
Posty: 69
Rejestracja: 23 paź 2018, 15:36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Revol »

Jeżeli dobrze przeczytałem tp cena £175 (około 900 zł z przesyłką) za Warchest ( 6 grywalnych frakcji ) + dodatek i odblokowane cele ... Wysyłka dopiero za rok.
Jestem nowy na kickstarterze i jeżeli może ktoś powiedzieć jak wygląda wsparcie projektu to bd zadowolony :) Dokładniej chodzi mi o płatność. Czy automatycznie przelicza na PLN podczas płatności ? Jeżeli chodzi o wybór języka gry to zapewne już w wiadomości należy uwzględnić.... Jeżeli już miał ktoś mozliwośc "wspierania" na kickstarterze niech da znać co i jak. Na forum nie znalazłem konkretnego tematu.
Pozdr.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: czeczot »

Płatność jest pobierana i przeliczana na złotówki po skończonej kampanii. Po 1-2 miesiącach wydawca gry uruchami stronę gdzie wybierasz język, możesz domówić dodatki jak ich nie wsparłeś w kampanii itp. Grę dostaniesz za rok zgodnie z opisem. Do terminu dostawy bym się za mocno nie przywiązywał, na pewno będzie kilka miesięcy opuźnienia.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Arius »

Revol pisze: 23 paź 2018, 15:57 Jeżeli dobrze przeczytałem tp cena £175 (około 900 zł z przesyłką) za Warchest ( 6 grywalnych frakcji ) + dodatek i odblokowane cele ... Wysyłka dopiero za rok.
Jestem nowy na kickstarterze i jeżeli może ktoś powiedzieć jak wygląda wsparcie projektu to bd zadowolony :) Dokładniej chodzi mi o płatność. Czy automatycznie przelicza na PLN podczas płatności ? Jeżeli chodzi o wybór języka gry to zapewne już w wiadomości należy uwzględnić.... Jeżeli już miał ktoś mozliwośc "wspierania" na kickstarterze niech da znać co i jak. Na forum nie znalazłem konkretnego tematu.
Pozdr.
Po pierwsze zależy jaką kartą płacisz.
Ja np. wolałem sam w kantorze kupić obcą walutę i tak zapłacić. Kurs na pewno lepszy niż w bazowym koncie.
Często też warto się rozejrzeć, czy ktoś nie robi grupowego zamówienia. Czasem można na wspólnej przesyłce z 50 złotych zaoszczędzić.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Curiosity »

Gra ufundowana w 12 minut :mrgreen:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Gatherey »

No tyle plastiku, że nie dziwne :D pytanie, czy ktokolwiek w ogóle użył chociaż połowy w normalnym graniu :D
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: longmen76 »

Gatherey pisze: 23 paź 2018, 17:21 No tyle plastiku, że nie dziwne :D pytanie, czy ktokolwiek w ogóle użył chociaż połowy w normalnym graniu :D
To już dawno nie chodzi o granie, tylko o budowanie kolekcji... 8)
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Acererak »

Curiosity pisze: 23 paź 2018, 17:11 Gra ufundowana w 12 minut :mrgreen:
Chyba znowu "zaskoczeni" sukcesem, bo dwie godziny mijają i dalej żadnego update'u :D Nie wierzę, że znowu się na to nie przygotowali xD A może faktycznie zastanowili się i serio się nie spodziewali...
Revol
Posty: 69
Rejestracja: 23 paź 2018, 15:36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Revol »

Do terminu dostawy nie przywiązuje wagi bd miał w co grać do tego 2019 czy nawet 2020 :) Przy wparciu nie widzę nigdzie "opcji dostawy" to też dopiero przy płatności ? Co do waluty jeżeli bd miał na koncie funty to pobierze płatność w funtach ?
PS: Z tego co doczytałem to adress i inne dane tuż przed wysyłką ...
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Arius »

Revol pisze: 24 paź 2018, 02:41 Do terminu dostawy nie przywiązuje wagi bd miał w co grać do tego 2019 czy nawet 2020 :) Przy wparciu nie widzę nigdzie "opcji dostawy" to też dopiero przy płatności ? Co do waluty jeżeli bd miał na koncie funty to pobierze płatność w funtach ?
PS: Z tego co doczytałem to adress i inne dane tuż przed wysyłką ...
Przy wsparciu nie ma nic o dostawie, ponieważ po kampanii będzie jeszcze otwarty pledge menager, gdzie będziesz mógł sobie dobrać rzeczy.
I dopiero jak będziesz miał kompletne zamówienie, to wtedy będzie wyliczony koszt dostawy. W trakcie trwania kampanii ustalasz pledge który chcesz wziąć, ewentualnie możesz dorzucić więcej na dodatki.
Revol
Posty: 69
Rejestracja: 23 paź 2018, 15:36
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Revol »

Zauważyłem właśnie, że minimalna cena dajmy te 175 funtów ale można wpłacić więcej... z taką opcją się jeszcze nie spotkałem. :) Wyżej w postach wspomniano że gra jest droga ja szukałem na necie zeby zakupić i znalazłem gościa co chciał sprzedać SC(2 frakcje + dodatek) za 700 zł. A jak już jesteśy w temacie grał może ktoś w The Edge i może powiedzieć coś więcej :)?.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Nidhogg »

Revol pisze: 24 paź 2018, 10:50 Zauważyłem właśnie, że minimalna cena dajmy te 175 funtów ale można wpłacić więcej... z taką opcją się jeszcze nie spotkałem. :) Wyżej w postach wspomniano że gra jest droga ja szukałem na necie zeby zakupić i znalazłem gościa co chciał sprzedać SC(2 frakcje + dodatek) za 700 zł. A jak już jesteśy w temacie grał może ktoś w The Edge i może powiedzieć coś więcej :)?.
Wyżej na tej stronie i na poprzedniej stronie masz linki do recenzji i do prezentacji figurek
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Arius »

Revol pisze: 24 paź 2018, 10:50 Zauważyłem właśnie, że minimalna cena dajmy te 175 funtów ale można wpłacić więcej... z taką opcją się jeszcze nie spotkałem. :) Wyżej w postach wspomniano że gra jest droga ja szukałem na necie zeby zakupić i znalazłem gościa co chciał sprzedać SC(2 frakcje + dodatek) za 700 zł. A jak już jesteśy w temacie grał może ktoś w The Edge i może powiedzieć coś więcej :)?.
Odezwij się na FB do Paweł Malon. On ma (znaczy ja też, tylko niewiele grałem, aktualnie brak czasu na granie w cokolwiek) i chętnie odpowie na pytania.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Pan_K »

Revol pisze: 24 paź 2018, 10:50 Zauważyłem właśnie, że minimalna cena dajmy te 175 funtów ale można wpłacić więcej... z taką opcją się jeszcze nie spotkałem. :)
Czyli jeszcze nigdy nie spoglądałeś na KSa. Zawsze można zapłacić więcej. Z tego, co pamiętam, na w.to również...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: The Edge: Dawnfall

Post autor: Acererak »

Revol pisze: 24 paź 2018, 10:50 Zauważyłem właśnie, że minimalna cena dajmy te 175 funtów ale można wpłacić więcej... z taką opcją się jeszcze nie spotkałem. :)
Płacąc więcej opłacasz add-ony(fundusze z KS dodadzą Ci się potem w Pledge Managerze, w którym robisz właściwy zakup i wybierasz jakie dodatki chcesz, jaka wersja językowa itd) lub... po prostu wspierasz twórców :P
ODPOWIEDZ