Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: emka »

Czy ktoś byłby może zainteresowany zbiorowym zamówieniem ręcznie wykonanych komponentów do Robinsona? Jak dla mnie wyglądają fantastycznie, zwłaszcza znaczniki jedzenia, a jest ich mnóstwo. Nie kontaktowałam się jeszcze z autorem i nie znam szczegółów ani ceny ale podejrzewam, że w pojedynkę koszta pewnie by mnie zabiły ;) może grupowo wyszłoby trochę taniej, a przynajmniej zaoszczędzilibyśmy na kosztach wysyłki. Jeśli zebrałaby się jakaś grupa osób, moglibyśmy wyjść z jakąś propozycją do autora.
Więcej info i zdjęć tutaj: http://cultofgame.blogspot.com/p/pimp.html

Obrazek
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1531
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Furan »

Kajzerki na Przeklętej Wyspie! :twisted:
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: emka »

Furan pisze: 19 wrz 2018, 23:35 Kajzerki na Przeklętej Wyspie! :twisted:
Ekspansja terytorialna Biedronki :lol:
Są i wędzone ryby, sery, pieczarki, mango, pomarańcze, papaje... do wyboru, do koloru:)
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Casiliasplp »

emka pisze: 19 wrz 2018, 22:58 Czy ktoś byłby może zainteresowany zbiorowym zamówieniem ręcznie wykonanych komponentów do Robinsona? Jak dla mnie wyglądają fantastycznie, zwłaszcza znaczniki jedzenia, a jest ich mnóstwo. Nie kontaktowałam się jeszcze z autorem i nie znam szczegółów ani ceny ale podejrzewam, że w pojedynkę koszta pewnie by mnie zabiły ;) może grupowo wyszłoby trochę taniej, a przynajmniej zaoszczędzilibyśmy na kosztach wysyłki. Jeśli zebrałaby się jakaś grupa osób, moglibyśmy wyjść z jakąś propozycją do autora.
Więcej info i zdjęć tutaj: http://cultofgame.blogspot.com/p/pimp.html

Obrazek
Jak będziesz znał cenę napisz priv ! :)
Hala Madrid
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1803
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: hipcio_stg »

Ależ te surowce są "smakowite"... Znając życie cena podwoi wartość gry ;)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Mixthoor »

Również zainteresowany. Gdy będziesz znał cenę poszczególnych elementów, podziel się z nami.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: c08mk »

Ja jednak wolę klasyczne surowce. Z takimi jak powyżej to nikt by tej wyspy nie chciał opuścić. Do pełni szczęścia tylko Wi-Fi brakuje.
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: emka »

Dostałam odpowiedź od autora, niestety na razie ma wypełniony grafik na parę miesięcy, ale jak skończy obecne zamówienia to może się podjąć następnych. Przesłał mi szczegółowy cennik w pdf, wrzuciłam go na serwer, do pobrania tutaj. Generalnie cena za pojedynczy element jedzenia to ok. 4-5 dolarów nowozelandzkich, z wyjątkiem ananasa (NZ $25) i papai (NZ $15). Są podane też ceny za inne rodzaje znaczników i całe zestawy.
Koszt wysyłki międzynarodowej to około NZ $50 w zależności od rozmiaru paczki.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: playerator »

emka pisze: 22 wrz 2018, 17:13 (...) cena za pojedynczy element jedzenia to ok. 4-5 dolarów nowozelandzkich, z wyjątkiem ananasa (NZ $25) i papai (NZ $15). (...)
Huh, taki zestaw zamieniłby Robinsona Crusoe w Hrabiego Monte Christo :wink:

Fajnie, że ktoś zapytał, zawsze byłem ciekaw, ile te cudeńka kosztują.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
floyd
Posty: 128
Rejestracja: 10 paź 2014, 16:47
Lokalizacja: Londyn/Inowrocław
Has thanked: 34 times
Been thanked: 13 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: floyd »

Wiem, że to kompletnie inny poziom, ale fimo, kilka godzin dłubania i coś podobnego da się zrobić. Daje sporo do klimatu.


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: playerator »

floyd pisze: 23 wrz 2018, 00:35 Wiem, że to kompletnie inny poziom (...)
Nie przesadzałbym. Twoje ryby wyglądają lepiej. Będziesz bogaty :)
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

MrAtrion pisze: 20 sie 2018, 16:36 Przesyłka z portalu dotarła :D

Te kafelki ulepszonych schronień trzeba ulepszyć w następnej turze po zbudowaniu ulepszenia. Czyli nic od razu. Tylko opis jednego z nich mnie zastanawia...
Spoiler:
Podwójne ulepszenie palisady? A może błąd w opisie?
Chyba juz wiem o co chodzi z tym opisem. Niektóre pomysły ulepszają palisadę mając w opisie ten symbol. I chyba tylko wtedy ulepszamy ją "podwójnie". Podczas normalnej budowy nie.

Btw. który scenariusz wg Was jest najtrudniejszy? :)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Mixthoor »

Nigdy nie ukończyłem Wyspy Ognia... Wstyd?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3357
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: seki »

Mixthoor pisze: 23 wrz 2018, 16:58 Nigdy nie ukończyłem Wyspy Ognia... Wstyd?
Nie sądzę. Niektóre scenariusze ukończyłem za pierwszym razem, w tym Kanibali, które mają opinie trudnego scenariusza. Natomiast z Wyspą Ognia męczyłem się 7 czy 8 razy zanim się udało. Jak dla mnie to również póki co najtrudniejszy scenariusz choć po Kanibalach zwolniłem z ogrywaniem Robinsona i 2 czy 3 scenariusze jeszcze nie rozgrywałem.
ms-trex
Posty: 11
Rejestracja: 10 wrz 2018, 20:20

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: ms-trex »

No nie wiem, ja całego talismana ze wszystkimi dodatkami zakoszulkowałem Rebelami Premium i mam kiepskie z nimi doświadczenie, bo w jednym opakowaniu to co druga koszulka ma inny wymiar, już nie mówiąc o opakowaniach, które tez i kolorem się potrafią różnić. No ale jak mówisz że Rebele pasują to chyba będe je musiał kupić bo innych nie widzę.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: vikingowa »

seki pisze: 23 wrz 2018, 19:25
Mixthoor pisze: 23 wrz 2018, 16:58 Nigdy nie ukończyłem Wyspy Ognia... Wstyd?
Nie sądzę. Niektóre scenariusze ukończyłem za pierwszym razem, w tym Kanibali, które mają opinie trudnego scenariusza. Natomiast z Wyspą Ognia męczyłem się 7 czy 8 razy zanim się udało. Jak dla mnie to również póki co najtrudniejszy scenariusz choć po Kanibalach zwolniłem z ogrywaniem Robinsona i 2 czy 3 scenariusze jeszcze nie rozgrywałem.
Oczywiście, że nie wstyd :-) Ja jeszcze ani razu nie przeżyłam scenariusza King Kong... dla mnie na razie najtrudniejszy. W teczce czekają też scenariusze fanowskie więc jestem ciekawa czy któryś pobije go poziomem trudności. Nie poddawaj się i ciesz każdą rozgrywką bo nie musi być wygrana żeby sprawić radość :D
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

Właśnie przeszedłem 2 scenariusz. 1 Był trudny mocno, ale zacząłem planować i na początku gry od razu przemyślałem jakie pomysły będą warte realizowania. Gram z jedną postacią + Piętaszek i pies + załogant. Małe bonusy dodają i prawie nie wpływają na grę, ale daje to pewną zmienność w grze. No i skoro ich kupiłem to szkoda, żeby leżeli :) 2 scenariusz za drugim podejściem się udało. Za pierwszym Piętaszek poległ szybko i nie dałem rady z czasem :) Za drugim ledwo przeżyłem, ale udało się :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 869 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: raj »

Przeniosłem dyskusję o koszulkach do odpowiedniego wątku.
viewtopic.php?f=1&t=39299&start=325

Co innego odpowiedzieć krótko na to jakiego rozmiaru koszulek użyć do danej gry a co innego dyskutować o jakości koszulek.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

Udało się przejść Wyspę Ognia :D Za pierwszym razem. Wszystko dzięki kart im tajemnic (głównie skarby wypadały :D). Zobaczymy jak pójdzie z kanibalami. Na pewno gorzej :)
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Pastorkris »

Wiadomo coś kiedy drugi duży dodatek do Robinsona?
MrAtrion
Posty: 651
Rejestracja: 01 lip 2017, 13:38
Has thanked: 86 times
Been thanked: 43 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: MrAtrion »

Chyba pod koniec roku.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: p_olo86 »

Pastorkris pisze: 18 paź 2018, 12:37 Wiadomo coś kiedy drugi duży dodatek do Robinsona?
Pierwszy kwartał 2019.
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: emka »

Czy ktoś wie coś na temat planowanej aplikacji do Robinsona? Co ona ma dać/zmienić? Może jakieś wirtualne karty w zastępstwie tych fizycznych? Planuję zakup mini-dodatków i zastanawiam się nad sensem kupowania dodatkowych kart.
janjedlikowski
Posty: 50
Rejestracja: 03 lis 2018, 10:43
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: janjedlikowski »

Nowie piony i scenariusz dostępne w 2019.
https://portalgames.pl/pl/loot-box/

No i kolejne dodruki Robinsona będą z nową okładką na wzór tej z anglojęzycznego wydania. Moim zdaniem lepsza od poprzedniej i szkoda, że nie będą sprzedawać jej osobno.
https://portalgames.pl/pl/robinson-crus ... a-okladka/
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: eventide »

Czy ktoś rozważał stosowanie jakichś domowych zasad do scenariusza "Wyspa Kanibali"? Szczerze mówiąc nie bawi mnie ciągłe umieranie w 3. i 4. rundzie tylko dlatego że "bo tak". Po tym scenariuszu przestałem lubić tą grę. Uważam, że sam scenariusz jest źle zaprojektowany i z tego co widzę, w mojej opinii nie jestem odosobniony. Czuję się dokładnie tak, jak napisał Trolliszcze:
Trolliszcze pisze: 01 wrz 2014, 19:03 Mówiłeś, że masz Robinsona. Zrób sobie prosty test: zagraj w kanibali, układając na szczycie stosu kafelków wyspy same kafelki z totemami i rozegraj dwa pierwsze wydarzenia, jakby to były księgi. A potem daj nam znać, jak Ci poszło. To będzie lepszy dowód niż wszystko, co tutaj napiszę.
W takim układzie kafli wysp i kart wydarzeń, a prawdopodobieństwo jego wystąpienia jest całkiem spore, to aż mi szkoda czasu, żeby nawet rozłożyć grę.

Przeczytałem ileś komentarzy ludzi, którzy przeszli ten scenariusz i za każdym razem warunki zwycięstwa wydają się być takie same: 1. wyjście kafli bez totemów w pierwszych rundach, 2. wyjście kart bez ksiąg w pierwszych rundach, 3. posiadanie żołnierza. Jednym słowem - scenariusz, w którym wygrana zależy od szczęścia. Moje pytanie brzmi: po co robić scenariusz, który można przejść tylko wtedy, gdy ułożą się dobrze karty i kafle. Może lepiej sobie od razu rzucić monetą? Nawet nie można poddać gry, tak jak w niektórych karciankach, gdzie widzisz, że przeciwnik ma za dobrą rękę, żebyś kiedykolwiek go dogonił. Nie, tutaj musisz siedzieć nad stołem i patrzeć jak tracisz połowę życia w pierwszej rundzie i drugą połowę życia w dwóch następnych. Frajdy co niemiara.
ODPOWIEDZ