Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: FoxGames »

feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: feniks_ciapek »

FoxGames pisze: 30 paź 2018, 15:11 Nie do końca zerowa- często przejście sprawy nie oznacza, że znaliśmy odpowiedź na wszystkie pytania.
O ile się nie przeczyta "Solution", to zgoda - sam wracałem ze dwa razy, żeby sprawdzić trop, który zgubiłem. Ale po przeczytaniu "Solution" to już raczej granie jest chyba tylko po to, żeby sprawdzić wszystkie karty, bo czasami okazuje się, że jakiś narysowany przedmiot należy do innej kategorii, niż się początkowo myślało. Albo żeby jeszcze raz złożyć raport, bo czasem nie do końca wiadomo, jaką kartę zeskanować w odpowiedzi.

Gra się w sumie bardzo miło i stosunkowo szybko. Efekt końcowy - jak zwykle - zależy od scenariusza i oczekiwań graczy. Czekam na następne scenariusze :)
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: osa1908 »

Gra mi wlasnie przyszla planszetki trzeba przyznac ze sa slabej jakosci.Jest miejsce na okulary i kostki wydaje mi sie ze starczy miejsca na dwa dodatki Noir i welcome to redview.
Lukers
Posty: 64
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: Lukers »

FoxGames pisze: 22 paź 2018, 16:52
Lukers pisze: 22 paź 2018, 13:19 Jak pisałem swojego posta to jeszcze była promocyjn cena. Widocznie już po promocji :/.

Pytanie do wydawcy : Jakiej wielkości są karty i jaka jest ich ilość?
Duże karty: 6,4x8,9 (ilość: 55)
Małe karty: 4,3x6,5 (ilość: 52)
niestety ale wielkośc małych kart to 4,4 x 6,8 przez co nie mieszczą się w koszulki które kupiłem biorąc pod uwagę rozmiar, który podaliście :/
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: feniks_ciapek »

osa1908 pisze: 31 paź 2018, 21:41 Gra mi wlasnie przyszla planszetki trzeba przyznac ze sa slabej jakosci.Jest miejsce na okulary i kostki wydaje mi sie ze starczy miejsca na dwa dodatki Noir i welcome to redview.
Wszystkie dodatki mieszczą się w pudełku.
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: crus221 »

Wie ktoś czy gra jest już dostępna w sprzedaży? Na znad planszy jest napisana informacja o sprzedaży w empiku ale dalej na stronie jest niedostępna.
Awatar użytkownika
loshameros
Posty: 43
Rejestracja: 02 mar 2011, 13:59
Lokalizacja: Wrocław i okolica
Been thanked: 7 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: loshameros »

Mój egzemplarz czeka na mnie od wczoraj w EMPIKU😁
Zamówione tydzień temu
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: FoxGames »

crus221 pisze: 01 lis 2018, 08:20 Wie ktoś czy gra jest już dostępna w sprzedaży? Na znad planszy jest napisana informacja o sprzedaży w empiku ale dalej na stronie jest niedostępna.
Na dniach będzie ponownie w Empiku. To jeden z tych kłopotów, które by chciał mieć każdy wydawca - zwyczajnie empik.com wyprzedał cały swój nakład. Uzupełniamy stany i na dniach na pewno będzie dostępny.
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: FoxGames »

Lukers pisze: 31 paź 2018, 23:27
FoxGames pisze: 22 paź 2018, 16:52
Lukers pisze: 22 paź 2018, 13:19 Jak pisałem swojego posta to jeszcze była promocyjn cena. Widocznie już po promocji :/.

Pytanie do wydawcy : Jakiej wielkości są karty i jaka jest ich ilość?
Duże karty: 6,4x8,9 (ilość: 55)
Małe karty: 4,4x6,8 (ilość: 52)
niestety ale wielkośc małych kart to 4,4 x 6,8 przez co nie mieszczą się w koszulki które kupiłem biorąc pod uwagę rozmiar, który podaliście :/
Najmocniej przepraszamy. Zmierzyliśmy na szybko makietę, bo tego dnia nie mieliśmy jeszcze finalnego polskiego wydania w biurze.
Prosimy o kontakt na adres: anna.kietzman@gwfoksal.pl
W ramach przeprosin podeślemy dowolny komiks paragrafowy.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: grzemek »

Cudowna reakcja! jak ja Was foxy lubie!
A co do gry:
Skończyłem właśnie pierwszy scenariusz gra mi się bardzo podoba, bałem się się ze będzie to gra jednej osoby tylko w telefonie ale wystarczy wrzucić na ekran tv obraz i wszyscy sie dobrze bawią :)
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: crus221 »

Dziękuję za informację. Jest jakiś przybliżony termin wznowienia sprzedaży czy to się już pytać empik? Życzę więcej takich kłopotów ;)
Lukers
Posty: 64
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: Lukers »

FoxGames pisze: 22 paź 2018, 16:52
Najmocniej przepraszamy. Zmierzyliśmy na szybko makietę, bo tego dnia nie mieliśmy jeszcze finalnego polskiego wydania w biurze.
Prosimy o kontakt na adres: anna.kietzman@gwfoksal.pl
W ramach przeprosin podeślemy dowolny komiks paragrafowy.
Nie spodziewałem się takiej reakcji. Wielki szacunek. Niektórzy wydawcy powinni się od Was uczyć. Mail wysłany :)
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: FoxGames »

Nie ma problemu ;) Błędy jak każdemu nam się zdarzają - wychodzimy z założenia, że nie ma co chować głowy w piasek.

Gra powinna być dostępna na empik.com już jutro (piątek) - będziemy informować. Przyznajemy, że nie spodziewaliśmy takiej skali zainteresowania.

Grę będzie też można kupić (i to trochę taniej od SCD) na naszych stoiskach na Gramy i Planszówkach na Narodowym (acz bez gratisowego scenariusza, jak w kopiach empikowych). Będzie też już Sagrada, Leśne duchy i The Mind tak więc zapraszamy.

Zrobimy też pewnie jakiś konkurs, w którym do wygrania będą dodatkowe scenariusze :)
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: FoxGames »

grzemek pisze: 01 lis 2018, 13:29 Cudowna reakcja! jak ja Was foxy lubie!
A co do gry:
Skończyłem właśnie pierwszy scenariusz gra mi się bardzo podoba, bałem się się ze będzie to gra jednej osoby tylko w telefonie ale wystarczy wrzucić na ekran tv obraz i wszyscy sie dobrze bawią :)
Tak, to się bardzo fajnie sprawdza. Łączycie się przez bluetooth normalnie?
W mniejsze skali można się z tabletem połączyć, który sobie stoi na stole :)
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: grzemek »

Tak, to się bardzo fajnie sprawdza. Łączycie się przez bluetooth normalnie?
W mniejsze skali można się z tabletem połączyć, który sobie stoi na stole :)
Wrzucamy obraz na tv poprzez screen share i przekazujemy sobie tylko telefon do skanowania. Dodatkowo jak ktos ma ochote lata z okularami po pokoju a reszta patrzy w tv :)
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: crus221 »

Gra trafiła na półki :)
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: FoxGames »

Meldujemy, że gra Kroniki zbrodni ponownie dostępna na stronie empik.com, jak i w salonach stacjonarnych. Przypominamy, że wersja "empikowa" zawiera scenariusz Piekielna kuchnia, który osobno dostępny jest za 22 zł.

Moduł VR (29,99) zawiera natomiast scenariusz Tajny raport.

A już niebawem kolejne scenariusze, nad których tłumaczeniem właśnie pracujemy. Za jeden z nich (Wampir we mgle) odpowiedzialny jest sam Mark Rein Hagen, współtwórca legendarnego systemu RPG - Wampir: Maskarada.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: kaimada »

grzemek pisze: 01 lis 2018, 22:33
Tak, to się bardzo fajnie sprawdza. Łączycie się przez bluetooth normalnie?
W mniejsze skali można się z tabletem połączyć, który sobie stoi na stole :)
Wrzucamy obraz na tv poprzez screen share i przekazujemy sobie tylko telefon do skanowania. Dodatkowo jak ktos ma ochote lata z okularami po pokoju a reszta patrzy w tv :)
Aplikacja sama w sobie takiej funkcji nie ma, a przynajmniej ja jej nie widzę.

Używacie jakiejś aplikacji zewnętrznej? Masz coś do polecenia na androida? Testowałem dziś trzy i żadna nie była wystarczająca. Jedna działała ale wywołały reklamy co chwile i zużycie baterii było olbrzymie.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2811
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 100 times
Been thanked: 154 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: Ink »

FoxGames pisze: 02 lis 2018, 21:49A już niebawem kolejne scenariusze, nad których tłumaczeniem właśnie pracujemy. Za jeden z nich (Wampir we mgle) odpowiedzialny jest sam Mark Rein Hagen, współtwórca legendarnego systemu RPG - Wampir: Maskarada.
Heh, właśnie przed momentem oglądałem sobie stopkę Kronik i z niemałym zdziwieniem znalazłem tam Rein•Hagena.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: grzemek »

Aplikacja sama w sobie takiej funkcji nie ma, a przynajmniej ja jej nie widzę.

Używacie jakiejś aplikacji zewnętrznej? Masz coś do polecenia na androida? Testowałem dziś trzy i żadna nie była wystarczająca. Jedna działała ale wywołały reklamy co chwile i zużycie baterii było olbrzymie.
Na tel (u mnie w Huawei) klikamy:
Ustawienia - > Połączenie z urządzeniem - > multi ekran,
Na TV (u mnie LG) Screen Share i połącz
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: Xardas123 »

FoxGames pisze: 02 lis 2018, 21:49 Meldujemy, że gra Kroniki zbrodni ponownie dostępna na stronie empik.com, jak i w salonach stacjonarnych. Przypominamy, że wersja "empikowa" zawiera scenariusz Piekielna kuchnia, który osobno dostępny jest za 22 zł.

Moduł VR (29,99) zawiera natomiast scenariusz Tajny raport.

A już niebawem kolejne scenariusze, nad których tłumaczeniem właśnie pracujemy. Za jeden z nich (Wampir we mgle) odpowiedzialny jest sam Mark Rein Hagen, współtwórca legendarnego systemu RPG - Wampir: Maskarada.
Kurka no niestety w Empiku w Siedlcach nie było;/ Byłem akurat w kinie i chciałem zgarnać dodatkowo egzemplarz ;/
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: crus221 »

Empik dzisiaj dodał możliwość sprawdzania dostępności:) w Warszawie i Łodzi mozna dostac.
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: FoxGames »

Xardas123 pisze: 03 lis 2018, 10:31
FoxGames pisze: 02 lis 2018, 21:49 Meldujemy, że gra Kroniki zbrodni ponownie dostępna na stronie empik.com, jak i w salonach stacjonarnych. Przypominamy, że wersja "empikowa" zawiera scenariusz Piekielna kuchnia, który osobno dostępny jest za 22 zł.

Moduł VR (29,99) zawiera natomiast scenariusz Tajny raport.

A już niebawem kolejne scenariusze, nad których tłumaczeniem właśnie pracujemy. Za jeden z nich (Wampir we mgle) odpowiedzialny jest sam Mark Rein Hagen, współtwórca legendarnego systemu RPG - Wampir: Maskarada.
Kurka no niestety w Empiku w Siedlcach nie było;/ Byłem akurat w kinie i chciałem zgarnać dodatkowo egzemplarz ;/
Po weekendzie powinna być - Empik dostał w zeszłym tygodniu w środę na stan. Niestety - w każdym Empiku inna obsługa - niektóre salony wrzuciły na czas, niektóre pewnie robię to dziś. Jest to wyłączność, więc gry powinny być w każdym większym salonie w kraju. Chyba, że to jakiś mały Salonik, w którym mają jeden mały regał z grami - wtedy może nie być, bo tam stoi Monopoly, Dobble i tego typu gry ;) Niemniej na pewno można zamówić z odbiorem w każdym salonie :)
albertksi
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2015, 16:01

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: albertksi »

Coś mało informacji o samej grze. Jak wypada w stosunku do Detektywa?
Tak czy inaczej, dziś zamówiłem swój egzemplarz i biorę wszystkie dodatkowe scenariusze jak tylko wyjdą :D
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: FoxGames »

Planszą po kostkach zrobiło fajne video z graniem. Możecie w pełni zobaczyć jak to wszystko działa w praktyce :)

https://www.youtube.com/watch?v=BybqWNC-0Is (cz.1)
https://www.youtube.com/watch?v=x4JQuUi0Xes (cz.2)

a tu podsumowanie o i ocena:

https://www.youtube.com/watch?v=QRfcQ98uhx4
ODPOWIEDZ