Horror w Arkham: Gra karciana / Arkham Horror: The Card Game LCG (N. French, M. Newman)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

"Koń pociągowy" to prawdopodobnie spora przesada. Jest dobrze, jeśli HwA LCG nie przynosi im strat, ale jeszcze się w historii Galakty nie zdarzyło, żeby jakaś karcianka ciągnęła im całe wydawnictwo. Zwykle było zupełnie odwrotnie.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: brazylianwisnia »

Trolliszcze pisze: 05 lis 2018, 16:41 "Koń pociągowy" to prawdopodobnie spora przesada. Jest dobrze, jeśli HwA LCG nie przynosi im strat, ale jeszcze się w historii Galakty nie zdarzyło, żeby jakaś karcianka ciągnęła im całe wydawnictwo. Zwykle było zupełnie odwrotnie.
Czyli wydaja dla własnej satysfakcji i chętnie dokładają do interesu? marka Arkham (gra planszowa i karcianka) to być może ostatnia marka FFG która będą ciągnąć a przecież dotychczas mocno opierali się o ich gry. Zabijając to co im pozostalo nie będą mieli zbyt bogatego katalogu produktow skoro Keyforge przejął już Rebel i tak pewnie będzie z każdą kolejną nowa gra.

Nie mówiąc już o tym że postanowili stracić jeszcze więcej kasy dodrukowujac podstawkę I dunwich..

Kon pociągowy to może skrót myślowy - kończąc z Arkham LCG są skończeni na rynku karcianek.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Mówisz o podstawce i pierwszym deluxie, produktach, które w założeniu sprzedają się najlepiej. Żeby mieć jakikolwiek pogląd o zyskowności tego przedsięwzięcia, musielibyśmy raczej spytać, jak się sprzedają dodatki z najnowszego cyklu (a generalnie zasada jest taka, że z każdego kolejnego sprzedają się coraz gorzej). Jako całość być może nie notują jeszcze strat, ale od umiarkowanego zysku do "konia pociągowego" droga daleka. Oczywiście mogę się mylić, ale historycznie żaden LCG nie przynosił im kokosów (jedyny doprowadzony do końca to WH:I, z czasów, gdy ta gra w segmencie LCG nie miała żadnej konkurencji). Ja się oczywiście cieszę, że linia jest ciągnięta, i z optymizmem patrzę w przyszłość, jest to jednak optymizm nacechowany sporą dozą ostrożności.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Karit »

Myślę że dodruk podstawki i pierwszego deluxa, to już dobra oznaka, jak na historie LCG-ów w Galakcie.
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Gothik »

Trolliszcze pisze: 05 lis 2018, 20:24 jedyny doprowadzony do końca to WH:I, z czasów, gdy ta gra w segmencie LCG nie miała żadnej konkurencji.
Do końca dociągnęli też WH40K: Podbój, chociaż nie wiemy, co by było gdyby GW nie wzieło rozwodu z FFG :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: brazylianwisnia »

Trolliszcze pisze: 05 lis 2018, 20:24 Mówisz o podstawce i pierwszym deluxie, produktach, które w założeniu sprzedają się najlepiej. Żeby mieć jakikolwiek pogląd o zyskowności tego przedsięwzięcia, musielibyśmy raczej spytać, jak się sprzedają dodatki z najnowszego cyklu (a generalnie zasada jest taka, że z każdego kolejnego sprzedają się coraz gorzej). Jako całość być może nie notują jeszcze strat, ale od umiarkowanego zysku do "konia pociągowego" droga daleka. Oczywiście mogę się mylić, ale historycznie żaden LCG nie przynosił im kokosów (jedyny doprowadzony do końca to WH:I, z czasów, gdy ta gra w segmencie LCG nie miała żadnej konkurencji). Ja się oczywiście cieszę, że linia jest ciągnięta, i z optymizmem patrzę w przyszłość, jest to jednak optymizm nacechowany sporą dozą ostrożności.
Starałem się wyjaśnić o co chodzi z koniem pociągowym. Kończąc Arkham tak jakby wyjdą z rynku karcianek kolekcjonerskich. Będą musieli wtedy zapewne przebudować trochę swoją strukturę. Nie sądzę że Rebel cokolwiek znaczącego jeszcze im odda. Logicznie jakiś zysk na LCG muszą mieć skoro wciąż chcieli w to brnac a narzekanie na brak opłacalności karcianek to zapewne Damage Control przy zamykaniu linii produktów. Arkham jest tez specyficzne bo tutaj jednak jest nacisk żeby mieć wszystkie dodatki z powodu kampanii i nowych historii a nie tylko wyborcze potrzebne do decku który chcemy zbudować. Myślę że spokojnie można oczekiwać że dobijemy przynajmniej do 6 cykli PL.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: rattkin »

brazylianwisnia pisze: 08 lis 2018, 12:37 Myślę że spokojnie można oczekiwać że dobijemy przynajmniej do 6 cykli PL.
LOTR wytrzymał tylko 3 cykle, zanim przeszedł w POD, a to jest popularniejszy lore niż cthulhu. Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby AH doszło do sześciu normalnie wydawanych cykli.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

A nie jesteś już zdziwiony? Jeszcze jakiś czas temu wieszczyłeś, że AH nie wytrzyma nawet tyle co LotR, a tymczasem zapowiedź czwartego cyklu wisi w powietrzu.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 2332 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Curiosity »

Teraz jest po prostu Zdziwiony. Ewentualnie może być w przyszłości Bardzo Zdziwiony.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: rattkin »

Kiedy jestem Bardzo Zdziwiony, koszt zagrania kart zwiększa się o 2.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Ja tam nie widze na tym etapie powodów do strachu.
Jest dodruk zarowno podstawki jak i 1szego dodatku czego nie bylo w przypadku ostatnich LCG.
Galakta organizuje spotkania dla fanow.
Macki w Polsce maja sie dobrze (patrz EH, MoM itp)

Gra jest naprawde bardzo dobra o ile nie najlepsza gra FFG w tych klimatach. Jej minusami w stosunku do poprzednich gier jest koszt bo LCG i próg wejscia bo tez LCG.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4081
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: brazylianwisnia »

rattkin pisze: 08 lis 2018, 13:12
brazylianwisnia pisze: 08 lis 2018, 12:37 Myślę że spokojnie można oczekiwać że dobijemy przynajmniej do 6 cykli PL.
LOTR wytrzymał tylko 3 cykle, zanim przeszedł w POD, a to jest popularniejszy lore niż cthulhu. Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby AH doszło do sześciu normalnie wydawanych cykli.
LOTR nie ma takiego wymuszania kompletowania całych cykli, wyszedł w czasie gdzie ilość graczy w PL była znacząco mniejsza. Do tego nie jestem pewien czy LOTR jest popularniejszy wśród graczy niż Arkham Ranking BGG też dodaje swoje do popularności. Nie ma podstaw sądzić że wytrzyma mniej niż GOT.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: rattkin »

brazylianwisnia pisze: 08 lis 2018, 15:41 LOTR nie ma takiego wymuszania kompletowania całych cykli
"Wymuszanie" działa raczej na niekorzyść, jeśli chodzi o kupowanie, przynajmniej tak mi się wydaje (albo wszystko z cyklu albo nic).

Cóż, zobaczymy. Ja wciąż zbieram, w sumie.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

brazylianwisnia pisze: 08 lis 2018, 15:41LOTR nie ma takiego wymuszania kompletowania całych cykli, wyszedł w czasie gdzie ilość graczy w PL była znacząco mniejsza. Do tego nie jestem pewien czy LOTR jest popularniejszy wśród graczy niż Arkham Ranking BGG też dodaje swoje do popularności. Nie ma podstaw sądzić że wytrzyma mniej niż GOT.
Wśród graczy i klientów FFG Arkham Files jest popularniejsze od uniwersum LotRa, nie pomoże tu żadne zaklinanie rzeczywistości. Na fejsie polska społeczność fanów AH LCG przerosła społeczność LotR LCG niedługo po premierze (a przecież LotR liczy już sobie ładnych parę lat, miał czas na zbudowanie bazy fanów). W Stanach jest podobnie; wg statystyk BGG LotR LCG posiada obecnie 27k graczy - tyle samo co AH LCG, mimo że to gra o pięć lat młodsza. Na wishlistach więcej osób ma obecnie AH LCG - trendy wyraźnie pokazują, że wg tych statystyk już wkrótce więcej ludzi będzie grać w AH niż w LotR.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2320
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 567 times
Been thanked: 914 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Galatolol »

Równie dobrze może chodzić o to, że ogólna pula graczy jest większa plus fakt, że większość z nich woli sięgać po nowe niż odkrywać "starocie".
Ostatnio zmieniony 08 lis 2018, 17:30 przez Galatolol, łącznie zmieniany 1 raz.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

Tak czy inaczej pisanie ze HwA LCG pl ma nie dotrwac 6 cyklu jest smieszne biorac pod uwage jak wyglada scena.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: DEyON »

Myśle, ze to dobry moment zeby wejsc w Horror w Arkham LCG bo jest dodruk polskiej podstawi :) Ale niestety pierwszy cykl "Dziedzictwo Dunwich" jest niedostepny, nie chce wchodzic w all in, ale chcialbym zaczac od podstawki + 1 cykl. Jaki cykl polecacie na poczatek, skoro ten pierwszy jest na razie niedostepny? :)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Zorak »

DEyON pisze: 08 lis 2018, 18:46 Myśle, ze to dobry moment zeby wejsc w Horror w Arkham LCG bo jest dodruk polskiej podstawi :) Ale niestety pierwszy cykl "Dziedzictwo Dunwich" jest niedostepny, nie chce wchodzic w all in, ale chcialbym zaczac od podstawki + 1 cykl. Jaki cykl polecacie na poczatek, skoro ten pierwszy jest na razie niedostepny? :)
2gi cykl tj ścieżki do Carcosy. 3ci Cykl zdecydowanie wymaga więcej ogrania i doświadczenia.
BTW dodruk Dunwich ma być jakoś na początku 2019 r.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: jax »

Oto trochę 'mięska' (sam lubię najbardziej je czytać), czyli wrażenia z kampanii Path to Carcosa rozegranej solo, jednym badaczem - mistyczką Akachi Onyele. A w zasadzie nie tyle wrażenia z kampanii co garść uwag co do deck-buildingu dla tej postaci.

Zacznijmy od podstaw: Shrivelling - podstawa ataku, Rite of Seeking - podstawa szukania wskazówek. Obie karty mocne (Shrivelling - bardzo) i ładnie kombujące się ze zdolnością specjalną Akachi (-> +1 charge dla każdej karty) oraz efektem niebieskiego żetonem chaosu (-> +1 charge).
Po kilku eksperymentach jedyny sprzymierzeniec, który mi pozostał w talii to Alyssa Graham - łata piętę achillesową Akachi (czyli 'książki') i bardzo ładnie przewiduje przyszłe zagrożenia. Do 'czyszczenia' Alyssy z żetonów zagłady włączyłem do talii Midnight Ritual.

Bardzo ale to bardzo (nie wiem czy to kwestia akurat kampanii Path to Carcosa) przydawała się wysoka wartość siły woli Akachi. A i tak zawsze byłem zadowolony gdy dodatkowo ciągnąłem i zagrywałem Rosary.

Z podstawowych kart _zawsze_ bardzo przydawało się Arcane Studies. I tu dochodzimy do ekonomii. Nie miałem z tym żadnego problemu. Komplet Emergency Cache i Uncage the Soulów dawał/oszczędzał zasoby. Dodatkowo - trochę ekstrawagancko dorzuciłem Alchemical Transmutation - to już nie jest karta obowiązkowa dla Akachi, ale sytuacyjnie się przydawała :)
Wspomnę przy okazji o Jewel of Aureolus (który wchodzi później, bo kosztuje doświadczenie). Dla mnie karta absolutnie genialna. Nawet grając jednym badaczem. Mnóstwo razy podczas testów pojawia się żeton chaosu z obrazkiem i wówczas opcja pociągnięcia karty lub 2 zasobów jest bardzo pomocna.
Delikatny problem, że Jewel jest naszyjnikiem (-> konflikt z Rosary), ale spokojnie mogę Rosary zdjąć z szyi żeby zrobić miejsce na Jewel :)

Z punktami doświadczenia robiłem różne zakupy i upgrade'y, przeważnie udane, tym niemniej mustem wydaje się upgrade Shrivelling i zakup Grotesque Statue (kolejna genialna karta, na dodatek z chargami więc idealna dla Akachi). Oczywiście również Jewel of Aureolus.
Z nie-frakcyjnych kart mistyków ostatecznie w talii ostało się tylko Suggestion (frakcja Rogue). Bardziej jako polisa ubezpieczeniowa (ale za to jaka! i mocno przydała się w finałowym scenariuszu), bo przez większość czasu dwa sloty na czary będą używane jednak przez Shrivelling i Rite of Seeking (dlatego rozważałem zakup karty podnoszącej ilość slotów na czary - nie pamiętam nazwy; ale to było już pod koniec kampanii, więc nie chciało mi się mieszać a i punktów doświadczenia nie zbywało).

Ogólnie pod koniec kampanii jak już wyskoczyły na stół te wszystkie karty z chargami, do obrotu wszedł dedykowany dla Akachi Spirit-Seeker (wracający chargowalne karty na rękę na życzenie) i Jewel produkujący karty/zasoby jak oszalały oraz Arcane Studies dopalający testy - to Akachi szła jak burza. Była moc.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze stylu w jakim grało się Akachi. Teraz czas na jakąś inną frakcję. Chyba 'pomarańczowi', bo stosunkowo mało nimi dotąd grałem. Za bardzo ich nie lubię, ale grę trzeba ograć ze wszystkich perspektyw :)

Wszelkie uwagi dot. talii Akachi mile widziane :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Golfang »

Mam erratę kart - i zastanawia mnie jedno!
Dlaczego faktycznie niektóre kraty z podstawki mają różnice - np Agnes Baker oraz Na skrzydłach ciemności, podczas gdy Automatyczna.45 jest identyczną z tą którą mam? Podobną sytuację mam z kartami Niech Rozpęta się Burza (ze Szlaku do Carcosy)?
Dlaczego w erracie znalazły się karty wyglądające identycznie z kartami z podstawki? Dla mnie jedynym rozwiązaniem, jest to, że osoba która mi sprzedała podstawkę (kupiłem używkę) miała dostęp do poprawionej karty Automatyczna.45. Jeśli zaś chodzi o Szlak do Carcosy - to kupowałem nowe zestawy - więc może już są poprawione?
----------------
10% flamberg.com.pl
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Gatherey »

jax pisze: 08 lis 2018, 20:41 Oto trochę 'mięska' (sam lubię najbardziej je czytać), czyli wrażenia z kampanii Path to Carcosa rozegranej solo, jednym badaczem - mistyczką Akachi Onyele. A w zasadzie nie tyle wrażenia z kampanii co garść uwag co do deck-buildingu dla tej postaci.

Zacznijmy od podstaw: Shrivelling - podstawa ataku, Rite of Seeking - podstawa szukania wskazówek. Obie karty mocne (Shrivelling - bardzo) i ładnie kombujące się ze zdolnością specjalną Akachi (-> +1 charge dla każdej karty) oraz efektem niebieskiego żetonem chaosu (-> +1 charge).
Po kilku eksperymentach jedyny sprzymierzeniec, który mi pozostał w talii to Alyssa Graham - łata piętę achillesową Akachi (czyli 'książki') i bardzo ładnie przewiduje przyszłe zagrożenia. Do 'czyszczenia' Alyssy z żetonów zagłady włączyłem do talii Midnight Ritual.

Bardzo ale to bardzo (nie wiem czy to kwestia akurat kampanii Path to Carcosa) przydawała się wysoka wartość siły woli Akachi. A i tak zawsze byłem zadowolony gdy dodatkowo ciągnąłem i zagrywałem Rosary.

Z podstawowych kart _zawsze_ bardzo przydawało się Arcane Studies. I tu dochodzimy do ekonomii. Nie miałem z tym żadnego problemu. Komplet Emergency Cache i Uncage the Soulów dawał/oszczędzał zasoby. Dodatkowo - trochę ekstrawagancko dorzuciłem Alchemical Transmutation - to już nie jest karta obowiązkowa dla Akachi, ale sytuacyjnie się przydawała :)
Wspomnę przy okazji o Jewel of Aureolus (który wchodzi później, bo kosztuje doświadczenie). Dla mnie karta absolutnie genialna. Nawet grając jednym badaczem. Mnóstwo razy podczas testów pojawia się żeton chaosu z obrazkiem i wówczas opcja pociągnięcia karty lub 2 zasobów jest bardzo pomocna.
Delikatny problem, że Jewel jest naszyjnikiem (-> konflikt z Rosary), ale spokojnie mogę Rosary zdjąć z szyi żeby zrobić miejsce na Jewel :)

Z punktami doświadczenia robiłem różne zakupy i upgrade'y, przeważnie udane, tym niemniej mustem wydaje się upgrade Shrivelling i zakup Grotesque Statue (kolejna genialna karta, na dodatek z chargami więc idealna dla Akachi). Oczywiście również Jewel of Aureolus.
Z nie-frakcyjnych kart mistyków ostatecznie w talii ostało się tylko Suggestion (frakcja Rogue). Bardziej jako polisa ubezpieczeniowa (ale za to jaka! i mocno przydała się w finałowym scenariuszu), bo przez większość czasu dwa sloty na czary będą używane jednak przez Shrivelling i Rite of Seeking (dlatego rozważałem zakup karty podnoszącej ilość slotów na czary - nie pamiętam nazwy; ale to było już pod koniec kampanii, więc nie chciało mi się mieszać a i punktów doświadczenia nie zbywało).

Ogólnie pod koniec kampanii jak już wyskoczyły na stół te wszystkie karty z chargami, do obrotu wszedł dedykowany dla Akachi Spirit-Seeker (wracający chargowalne karty na rękę na życzenie) i Jewel produkujący karty/zasoby jak oszalały oraz Arcane Studies dopalający testy - to Akachi szła jak burza. Była moc.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze stylu w jakim grało się Akachi. Teraz czas na jakąś inną frakcję. Chyba 'pomarańczowi', bo stosunkowo mało nimi dotąd grałem. Za bardzo ich nie lubię, ale grę trzeba ograć ze wszystkich perspektyw :)

Wszelkie uwagi dot. talii Akachi mile widziane :)

Dalej jestem zdania, że fioletowi to najmocniejsza frakcja w grze przez karty typu Shrivelling i RoS - inne klasy albo nie mają czegoś podobnego, albo ja nie znalazłem.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Trolliszcze »

Pograj sobie chwilę Misytkiem bez tych kart, bo nie dojdą, to zobaczysz, jacy są mocni :D
Guardian wrzuca sobie maczetkę (albo jedną z paru innych broni) i robi to samo co Mistyk ze Shrivellingiem, tylko lepiej. Jedyną przewagą Mistyka jest to, że teoretycznie z wysoką wolą może wszystko - jak dojdą karty i jak starczy ładunków. Seeker z wysokim gołym intelektem i odpowiednim wyposażeniem zawsze będzie lepiej badać, guardian z wysoką siłą i dobrą bronią zawsze będzie lepiej walczyć.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Golfang »

Wczoraj bardzo późno w nocy rozegrałem pierwszy raz 3 scenariusz z podstawki (ostatni). Chciałbym się upewnić - ostatni boss ma podane że ma +4 za każdego gracza/postać. Jego wytrzymałość bazowa to 6 - czyli grając tylko jednym bohaterem ten przeciwnik ma 10 - tak? Chodzi mi o to czy ma +4 za każdego bohatera czy +4 za każdego poza pierwszym. Zagrałem że miał 10...
----------------
10% flamberg.com.pl
Seba2000
Posty: 63
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Seba2000 »

DEyON pisze: 08 lis 2018, 18:46 Myśle, ze to dobry moment zeby wejsc w Horror w Arkham LCG bo jest dodruk polskiej podstawi :) Ale niestety pierwszy cykl "Dziedzictwo Dunwich" jest niedostepny, nie chce wchodzic w all in, ale chcialbym zaczac od podstawki + 1 cykl. Jaki cykl polecacie na poczatek, skoro ten pierwszy jest na razie niedostepny? :)
Ktoś z Was się orientuje, czy dodruk podstawki ma już poprawione błędy na kartach?
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Arkham Horror: The Card Game (Horror w Arkham: Gra karciana)

Post autor: Gothik »

Golfang pisze: 09 lis 2018, 10:01 Wczoraj bardzo późno w nocy rozegrałem pierwszy raz 3 scenariusz z podstawki (ostatni). Chciałbym się upewnić - ostatni boss ma podane że ma +4 za każdego gracza/postać. Jego wytrzymałość bazowa to 6 - czyli grając tylko jednym bohaterem ten przeciwnik ma 10 - tak? Chodzi mi o to czy ma +4 za każdego bohatera czy +4 za każdego poza pierwszym. Zagrałem że miał 10...
I co, dałeś mu radę? Bo ma +4 za każdego bohatera poza pierwszym :)
ODPOWIEDZ