Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Aville »

+ czy będzie dodruk Krakena do Abyss?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
AKTUALNOŚCI:
-------------------------------------

Obrazek

Premiera nowej gry wydawnictwa Rebel - Orbis!
W grze Orbis każdy z graczy wciela się w kreatora światów, który z porozrzucanych, pozornie niezwiązanych ze sobą elementów będzie tworzył zupełnie nową, sprawnie działającą krainę.
Pierwsze egzemplarze już dziś opuściły nasz magazyn, więc od jutra szukajcie gry w okolicznych sklepach z planszówkami.

-------------------------------------

Obrazek Obrazek

Co może być lepsze od nowego Jungle Speeda? Zgadza się, dwa nowe Jungle Speedy!

W minionym miesiącu znana i lubiana gra, w której liczy się zręczność, szybkość oraz spostrzegawczość, powróciła w odświeżonym wydaniu. Jungle Speed w aktualnej odsłonie został zilustrowany przez światowej sławy francuskiego artystę. SKWAK, bo o nim mowa, stworzył własny, wielobarwny i ciągle ewoluujący świat, który wyciąga ze swojej wyobraźni i przelewa na szalenie kolorowe ilustracje.

Ponadto do sprzedaży trafiła najnowsza gra z serii - Jungle Speed: Kids. Tym razem mamy do czynienia z przyjemną wariacją na temat znanych już zasad, z którą poradzą sobie nawet czterolatki! Czy uda wam się odnaleźć pary zwierząt?

-------------------------------------

Obrazek

W końcu jest - długo oczekiwana druga edycja Wybuchowej Mieszanki trafia właśnie do sprzedaży. Nowe wydanie posiada plastikowy podajnik kulek - który charakteryzuje się o wiele większą wytrzymałością w porównaniu do kartonowego dyspensera z pierwszego wydania. Dodatkowym plusem jest też fakt, że nie trzeba go samodzielnie składać. :)
Sugerowana cena detaliczna drugiej edycji to 149,95 zł.

-------------------------------------

Obrazek Obrazek Obrazek

Essen dodatkami stoi!
Targi Spiel to nie tylko szansa na pokazanie nowych tytułów, ale też okazja do odświeżenia gier, które już dłuższy czas trafiają na stoły graczy. A czy można to zrobić lepiej, niż przy pomocy nowych rozszerzeń?

Bądźmy szczerzy - ukazanie się kolejnego dodatku do Dixita było tylko kwestią czasu. Fani gry z niecierpliwością wyczekiwali nowego zestawu kart, zastanawiając się, jakiego artystę tym razem autorzy nakłonią do współpracy. Dixit 9 jest jednak wyjątkowy: z okazji 10 rocznicy twórcy gry stworzyli niecodzienny projekt - zaprosili do współpracy wszystkich grafików, którzy do tej pory przygotowywali ilustracje i połączyli ich dzieła wspólną tematyką historii i opowieści z całego świata.
W ten sposób powstała Edycja jubileuszowa: wyjątkowy zestaw 84 kart, które trafią do Waszych serc rozbudzając moc nieograniczonej wyobraźni.

O swoim bestsellerze nie zapomnieli również twórcy gry 7 Cudów Świata. Armada, czwarte rozszerzenie, wprowadza do rozgrywki floty statków, dzięki czemu element rywalizacji istnieje teraz nie tylko między sąsiadami, ale również wśród wszystkich uczestników rozgrywki zasiadających przy stole! Nasze okręty mogą nam też przynieść szereg innych korzyści - oprócz statków wojennych dysponujemy również trzema innymi flotami" handlową, dyplomatyczną oraz kolonizacyjną.

K2 to wciąż jedyna gra polskiego autora, która zdobyła nominację do nagrody Spiel des Jahres. Choć od uzyskania wyróżnienia minęło już 6 lat, tytuł wciąż nie stracił na popularności, dlatego w tym roku ukazało się kolejne rozszerzenie do gry. K2: Lhotse to dodatek, w którym do rozegrania są 2 scenariusze - możemy zdecydować się albo na niebezpieczną wspinaczkę po południowej ścianie góry, albo na bezpieczną podróż południową przełęczą, na której pokonanie będziemy mieli jednak jedynie 15 dni.

-------------------------------------

Obrazek

Pozostając jeszcze chwilę w temacie dodatków - w minionym miesiącu na rynku pojawiło się rozszerzenie do Zamków Burgundii. Gra drużynowa to mini dodatek, który wprowadza możliwość rozgrywek drużynowych. W zabawie mogą grać udział dwie dwuosobowe grupy, z których każda będzie rozbudowywała wspólną posiadłość złożoną z dwóch połówek. To zupełnie nowy wymiar strategii i możliwości!

-------------------------------------
Obrazek Obrazek Obrazek

Na rynku planszówek co rusz pojawiają się nowe tytuły, jednak nie należy zapominać o starszych, dobrych grach, które po dziś dzień sprawiają masę frajdy!

Skaczące jajeczka to zupełnie nowa wersja popularnej gry ruchowej, która sprawdzi się zarówno podczas zabawy z dziećmi, jak i na imprezie nieco starszego towarzystwa. Kluczem do zwycięstwa jest szybkość i koordynacja, a te, jak wiadomo, często nie idą ze sobą w parze!

Mi pasuje! to klasyczna gra logiczna o bardzo prostych zasadach, zapewniająca wiele godzin rozrywki na najwyższym poziomie. Po raz pierwszy wydana w roku 1983 do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi.

Pictomania (druga edycja) to wspaniała gra rysunkowa, w której nie ma żadnego znaczenia, czy mamy talent artystyczny - na zastanawianie się nad tym zwyczajnie brakuje czasu. Każdy z uczestników ma coś do narysowania i robi to jak najszybciej tylko się da, najczęściej kilkoma szybkimi kreskami. W tym samym czasie musimy zwracać uwagę na to, co robią inni, bo rysowanie odbywa się równocześnie z odgadywaniem!

-------------------------------------
Obrazek

Jednym słowem to gra skojarzeniowa oparta na współpracy. Podczas zabawy losowane jest słowo, do którego podpowiedzi będziemy musieli wymyślać. Ale uwaga: każdy z nas będzie mógł użyć tylko jednego słowa! Co więcej - jeśli któreś ze słów się powtórzy, nie bierze ono udziału w dalszej grze, wiec odgadujący ma utrudnione zadanie.

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
gogovsky pisze: 24 paź 2018, 09:17 Rebelu a jak tam dodruk dodatków do TIME Stories?:p
szymuss pisze: 25 paź 2018, 01:05 Rebelu pisaliście ,że 3 pierwsze dodatki to TS będą do końca roku. Czy przed Świętami jest szansa na dodruk? Czy jednak dopiero 2019? Pozdrawiam
Dodatki zaliczyły mały poślizg, ale na szczęście już są w drodze. Powinny do nas dotrzeć z początkiem grudnia. :)

Miszon pisze: 28 paź 2018, 14:31 Coś jest nie tak z waszą stroną: kilka miesięcy temu się tam logowałem, przyszło mi ostrzeżenie, że strona jest niebezpieczna.
Teraz ponownie się logowałem, kilka minut później dostałem maila na swojego maila podanego na waszej stronie, niby wysłanego przez hakera, w treści był mój login i hasło do waszej strony (zgadzały się) i pogróżki że jak się kilka miesięcy logowałem to przechwycil moje hasło i zainstalował trojana i żebym mu wyslal kasę na bitcoina bo jak nie, to ma moje dane, zdjęcia, kontakty itp i będzie gdzieś wysyłał na jakie strony wchodziłem itp. Hasło od maila jest oczywiście inne niż do logowania u was, więc to jakaś ściema, ale tak czy inaczej coś jest nie tak z zabezpieczeniami na waszej stronie, bo login i hasło do sklepu rebel się zgadzały.
Przekazaliśmy sprawę do naszego działu IT w celu wyjaśnienia problemu.

Fiacik pisze: 31 paź 2018, 15:54 Czy znana jest już dokładniejsza data premiery Upadku Rzymu?
Statek z grą już do nas płynie - spodziewamy się dostawy na początku grudnia.

bluebird pisze: 03 lis 2018, 01:52 Kiedy można się spodziewać wznowienia dodatków do Memoir 44 - Mediterranean Theatre i Pacific Theatre?
Pytanie nie do końca do nas, bo Rebel nie jest wydawcą tej gry. My niestety nie dysponujemy żadnymi informacjami na temat dodruków tych dodatków.

zomboni pisze: 04 lis 2018, 21:25 Drogi Rebelu mam kilka pytań związanych z Terraformacją Marsa:

- kiedy możemy spodziewać się wysyłki Kolonii do sklepów?
- czy jest szansa na wydanie w naszym języku User-Created Corporation Pack z BGG?
- kiedyś byłą mowa o produkcji planszetek premium (coś na kształt tych z Scythe), czy ten projekt ma szansę na realizację?
Odpowiadając po kolei:
- Staramy się właśnie zorganizować transport z fabryki, liczymy, że dodatek dotrze do nas w przyszłym tygodniu. Jak tylko się u nas pojawi, od razu ruszamy z wysyłką.
- Karty ukażą się po polsku w pierwszym kwartale 2019 r. :)
- Na ten moment nie mamy żadnych informacji w tym temacie.

Spike pisze: 05 lis 2018, 05:07 Czy jest jakaś szansa na dodruk pierwszego dodatku do Pór roku, tzn. Zaczarowanego królestwa?
Aville pisze: 06 lis 2018, 08:53 + czy będzie dodruk Krakena do Abyss?
Dodruki tych dodatków nie znajdują się obecnie w naszym planie wydawniczym.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: _leigam_ »

Czy IV kwartał 2018 jest dalej aktualny do dodruku 3 pierwszych dodatków do T.I.M.E Stories?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: wirusman »

_leigam_ pisze: 12 lis 2018, 01:31 Czy IV kwartał 2018 jest dalej aktualny do dodruku 3 pierwszych dodatków do T.I.M.E Stories?
Podaje marchewke. Odpowiedź jest na tej stronie.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: _leigam_ »

wirusman pisze: 12 lis 2018, 09:31
_leigam_ pisze: 12 lis 2018, 01:31 Czy IV kwartał 2018 jest dalej aktualny do dodruku 3 pierwszych dodatków do T.I.M.E Stories?
Podaje marchewke. Odpowiedź jest na tej stronie.
Łosz kurde. Przeszukiwałem wątek wyszukajką a i tak przegapiłem. Udanym :D
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Curiosity »

Panie Rebelu, a czy jest szansa na zdjęcie plastikowego podajnika do Wybuchowej Mieszanki?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 242
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Arcziwald »

Jest szansa na dodruk Yamatai?
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: citmod »

Curiosity pisze: 12 lis 2018, 11:35 Panie Rebelu, a czy jest szansa na zdjęcie plastikowego podajnika do Wybuchowej Mieszanki?
Masz na BGG
https://boardgamegeek.com/image/4390751 ... -explosion
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Curiosity »

citmod pisze: 12 lis 2018, 12:27 Masz na BGG
Wielkie dzięki!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Arek001 »

Z tego co wiem to Rebel wydaje w Polsce Nemesis do AR. Moje pytanie: kiedy gra bedzie wysyłana do wspierających?
Zniwiarz86
Posty: 212
Rejestracja: 06 kwie 2016, 11:17
Has thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Zniwiarz86 »

Arek001 pisze: 12 lis 2018, 21:30 Z tego co wiem to Rebel wydaje w Polsce Nemesis do AR. Moje pytanie: kiedy gra bedzie wysyłana do wspierających?
Jest w updatach do Nemesis na KS, jakoś luty-marzec powinni wysyłać.
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: MaxiCas »

Underwater Cities? ;)
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: konrad.rymczak »

MaxiCas pisze: 13 lis 2018, 23:13 Underwater Cities? ;)
Jak nie Rebel to kto? ;)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
MaxiCas
Posty: 133
Rejestracja: 03 lis 2016, 10:52
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: MaxiCas »

konrad.rymczak pisze: 13 lis 2018, 23:18 Jak nie Rebel to kto? ;)
Zawsze zostaje opcja "nikt" :P
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: rattkin »

Być może NSKN będzie chciało. Kuba pisał, że ściągnał Suchego (albo może tylko Jasona Holta, nie pamiętam) do współpracy odnośnie podręczników/zasad - skoro do tego, to może i do czegoś więcej.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: konrad.rymczak »

rattkin pisze: 13 lis 2018, 23:37 Być może NSKN będzie chciało. Kuba pisał, że ściągnał Suchego (albo może tylko Jasona Holta, nie pamiętam) do współpracy odnośnie podręczników/zasad - skoro do tego, to może i do czegoś więcej.
NSKN wydaje tylko EN, jak nie Rebel to nikt :)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: rattkin »

Pewnie tak.
Aville
Posty: 254
Rejestracja: 04 paź 2016, 09:19
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Aville »

Jakieś szanse na Ice Cool 2? :D
utsyzyf
Posty: 57
Rejestracja: 09 lut 2018, 22:54

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: utsyzyf »

@Rebelu,

Kiedy będą niedźwiedzie? Już za połową listopada i dalej brak info o konkretnej dacie premiery.
W-wa Ursynów
aleplanszowki.pl - 2% ; grybezpradu.pl - 5%; am76.pl - 7% ; planszostrefa.pl - 5% ;mepel.pl - 3%; 3trolle.pl - 5%
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 341 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: tomb »

1 Czy planujecie polskie wydanie Untold: Adventures Await?
2 Story Cubes Przygody i Story Cubes Sekrety to zestawy zupełnie nowych kostek, niedostępnych w żadnych innych zestawach?
3 Czy Kolonie do TM są realne w listopadzie?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 144 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Munchhausen »

Nie planujecie może wrócić do poprzedniego rozmiaru kart CCG? Ten brak 1 mm zwyczajnie czuć, bo teraz koszulka kończy się niemal równo z kartą, co dla mnie jest wadą i powodem do dyskwalifikacji produktu. I wiem, że nie tylko ja mam taką opinię. Czemu zmieniać coś, co się sprawdza? Lepsze jest wrogiem dobrego.
Gry w Bibliotece
Posty: 148
Rejestracja: 07 cze 2017, 09:54

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Gry w Bibliotece »

Czy planujecie wydanie Szóstego studenta do Wybuchowej mieszanki?
Gry w Bibliotece - blog planszówkowo-książkowy
Ostatnie wpisy: Burano
Coimbra
Abyss: Lewiatan
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: dannte »

Hej Rebel!

Cieszę się, że prawdopodobnie już niedługo w przedsprzedaży będzie Zakazana Pustynia! Czekałem na wersję polską od momentu gdy zobaczyłem oryginał!

Pytanie odnośnie lokalizacji Pandemic: Fall of Rome - dlaczego tak nagle zdecydowaliście się wydać to po polsku? Nie mam tu na myśli żadnej aluzji, po prostu było to dla mnie spore zaskoczenie :)

Pytam, bo zastanawia mnie co z pozostałymi grami z serii Pandemic Survival (Rising Tide i Iberia) - czy jest szansa, że też je spolszczycie? Obie pozycje wydają się znacznie ciekawsze niż ta najnowsza.

Pozdrawiam!
Ardhiel
Posty: 31
Rejestracja: 24 cze 2017, 21:00
Has thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: Ardhiel »

REBEL.pl pisze: 23 kwie 2018, 13:48
Libellud ogłosiło prace nad dodatkiem do "Kowali Losu". Są szanse na polską wersję?
Jest jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje. :)
Nadal za wcześnie :D?
macivs1
Posty: 19
Rejestracja: 05 lip 2018, 15:24

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2018 rok

Post autor: macivs1 »

REBEL.pl pisze: 12 paź 2018, 10:35
Pisarka pisze: 02 paź 2018, 17:43 A jest chociażby drobna szansa na Dungeons and Dragons Adventure System Board Games?

I jeszcze - pewnie Sherlock nie ukaże się przed Mikołajkami?
Jeśli chodzi o gry planszowe Dungeons and Dragons, to na chwilę obecną nie ma na to widoków.
Sherlock może nie zdążyć na Mikołajki, ale na święta będzie jak znalazł! :)

Czy to jest pewne, że na święta się wyrobicie z Sherlockiem, czy lepiej nie planować tego na prezent?
Zablokowany