(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze: (...) są gry, np. Prezencik, gdzie można się bawić (i nawet wygrać) już za pierwszym razem. Są tylko 4 środy w miesiącu - szkoda czasu na drogę przez mękę ku światłości.
Jeśli stosować taką analogię w życiu, to po co oglądać piłkarską Ligę Mistrzów jak jest tzw. ekstraklasa polska ;) ten sam sport, a jednak zupełnie inny w odbiorze ;)
rozumiem co kolega ma na myśli, choć mogę mieć (zapewne mam) odmienne zdanie. To tak w ramach żartu było i nie podejmuję polemiki. Już nie idźmy tą drogą. Tym bardziej, że głos przybywających wśród niej się zagubi ;)
Ostatnio zmieniony 09 lis 2018, 10:00 przez piton, łącznie zmieniany 1 raz.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Nala pisze: 08 lis 2018, 19:37 Jednak musisz przyznać, że tym razem byłam miła i nie zabiłam Ci żadnego agenta, zaledwie raz czy dwa powalczyłam z Tobą o zasoby (karty). Może to dobrze, że wykonywałeś akcję przede mną i nigdy się nie dowiemy co by się stało gdybyś nie uciekł na czas. :D
Walczyliśmy dzielnie, jak Lojalista z Lojalistą... a Restauratorka pani Ewa Gessler wesoło pięła się w punktacji. Dobrze, że Kuba ją sKubał.
Nala pisze: 08 lis 2018, 19:37 PS: Miło było spotkać dziś przyjazną (planszówkową) twarz.
Wow, kogo jeszcze, poza mną, dziś spotkałaś? (albo znowu jakiś blef)
piton pisze: 08 lis 2018, 20:19 Jeśli stosować taką analogię w życiu, to po co oglądać piłkarską Ligę Mistrzów
No tak... odnosząc się do sytuacji dotyczącej grania w planszówki, chcesz dla odmiany zastosować analogię wziętą z życia i zapodajesz o oglądaniu meczów... wszyscy jesteśmy popaprani...
piton pisze: 08 lis 2018, 20:19 Już nie idźmy tą drogą. Tym bardziej, że głos przybywających wśród niej się zagubi ;)
E tam... Dopóki nikt nie napisze, że zamierza przyjść można floodować do woli...
piton pisze: 08 lis 2018, 20:19 Chciałby ktoś posiadać Santorini albo Coimbrę?
Rozumiem, że nie przy tym samym stanie portfela? (ja tam nie mam miejsca w chacie; kupę miejsca zajmują poststudenckie książki z matematyki - jak pomożecie mi się ich pozbyć to obiecuję połowę miejsca przeznaczyć w ciągu dwóch lat na planszówki i przynosić jakąś co środę; od razu mówię, że wyrzucenie na makulaturę lub oddanie biednym dzieciom nie przejdzie u mojej kohabitantki).

PS. Odnośnie Studiomowanego szmaragdu i naszej pomysłowości - z wątku na forum wynika, że te bonusy nad miastem to nie za zabicie agenta, tylko po prostu mają przypominać o tym jakie bonusy ma na sobie karta tego konkretnego miasta (może dlatego nie mogliśmy nic o tym znaleźć w instrukcji, bo to po prostu robi wielkie nic), a agent jest poświęcany po zabiciu arystokraty i wyrzuceniu na kości poczytalności (brawo Jadzia).
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

I jak tam? Rozumiem, że gonię jutro do biblioteki po szmaragdowe studium?

PS. Dziękuję raz jeszcze frakcji świerklańskiej za zaproszenie i inicjatywę łikendowego grania - były Duuuuszki i Fresco, ale tylko w teorii, a w praktyce to poleciało Labyrinth: Paths of destiny, Taluva x2, Obecność.
buszman
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2018, 20:43

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: buszman »

Bardzo chętnie bym dokończył szmaragdowe studium, ale niestety za dużo roboty i nie będę miał czasu wpaść, także miłej gry :D
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

No i kostka rzucona. Pożyczone. Trzeba będzie studiumować. Nie chcę słyszeć żadnych wymówek typu '-nie mam czasu', '-dziecko chore' albo '-umieram'.
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

Potwierdzam, że będę jutro.
Co do godziny to powinnam się pojawić około 16:45.
j_g pisze: 08 lis 2018, 22:38
Nala pisze: 08 lis 2018, 19:37 Jednak musisz przyznać, że tym razem byłam miła i nie zabiłam Ci żadnego agenta, zaledwie raz czy dwa powalczyłam z Tobą o zasoby (karty). Może to dobrze, że wykonywałeś akcję przede mną i nigdy się nie dowiemy co by się stało gdybyś nie uciekł na czas. :D
Walczyliśmy dzielnie, jak Lojalista z Lojalistą... a Restauratorka pani Ewa Gessler wesoło pięła się w punktacji. Dobrze, że Kuba ją sKubał.
Taa... Nawet nie wiem na czym się Ona tak wybiła, pewnie miała jakieś mroczne wsparcie tajemnych sił specjalnych.
Ciekawa jestem jak potoczy się jutrzejsza gra - komu jutro dopisze szczęście?
j_g pisze: 08 lis 2018, 22:38
Nala pisze: 08 lis 2018, 19:37 PS: Miło było spotkać dziś przyjazną (planszówkową) twarz.
Wow, kogo jeszcze, poza mną, dziś spotkałaś? (albo znowu jakiś blef)
Uważasz, że Twoja twarz nie jest przyjazna?
j_g pisze: 08 lis 2018, 22:38 PS. Odnośnie Studiomowanego szmaragdu i naszej pomysłowości - z wątku na forum wynika, że te bonusy nad miastem to nie za zabicie agenta, tylko po prostu mają przypominać o tym jakie bonusy ma na sobie karta tego konkretnego miasta (może dlatego nie mogliśmy nic o tym znaleźć w instrukcji, bo to po prostu robi wielkie nic), a agent jest poświęcany po zabiciu arystokraty i wyrzuceniu na kości poczytalności (brawo Jadzia).
Ouuu... Ktoś tu dokładnie przestudiował instrukcję. Dzięki Tobie - teraz na pewno wszystko będzie jasne :]
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ja jutro będę.

Jacku - nie zapomnij Aeona ;)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

ja odpadam niestety. obowiązki poza-planszowe. Do zobaczenia, oby za tydzień.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cyb3k »

Postaram się tym razem dojechać, przez ostatnie 3 tyg. się nie dało.

Zabiorę Poszukiwania Pierścienia, Terraformację Marsa, Ad Astrę.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Nala pisze: 13 lis 2018, 17:03 Potwierdzam, że będę jutro.
Co do godziny to powinnam się pojawić około 16:45.
Też powinienem jakoś o tej porze dotrzeć. A może trochę wcześniej.
Nala pisze: 13 lis 2018, 17:03 Ciekawa jestem jak potoczy się jutrzejsza gra - komu jutro dopisze szczęście?
Nie pisz o szczęściu, bo tylko czekać a posypią się komentarze, że gramy w głupie i losowe gry...
Nala pisze: 13 lis 2018, 17:03 Uważasz, że Twoja twarz nie jest przyjazna?
Zdecydowana większość z moich twarzy jest przyjazna, ale to zależy od reguł gry.
Nala pisze: 13 lis 2018, 17:03 Ouuu... Ktoś tu dokładnie przestudiował instrukcję. Dzięki Tobie - teraz na pewno wszystko będzie jasne :]
Nie żartuj... Dalej słabo, ale jeszcze doczytam trochę przed snem.
rman89 pisze: 13 lis 2018, 18:12 Jacku - nie zapomnij Aeona ;)
No to bierę, tylko z kim Ty będziesz się w to bawił?
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Niestety znów z racji pracy nas nie będzie ale - o cudzie - będziemy za tydzień 21.11 - oboje mamy wolne, wtedy zagramy:)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Teoretycznie będę.
Kto i co będzie grane?
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja będę koło 16. Możemy zagrać w Rftg zanim dotrze reszta graczy. Potem w planach studium w szmaragdzie. A potem się zobaczy :)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Się było, się zobaczyło.

Najpierw 3 osoby pocięły w RftG, potem 4 osoby studiumowały (nawet dwa razy), 2 osoby w tym czasie Aegonowały i Taluvowały też chyba dwa razy.

A na koniec, po tym jak obowiązki wezwały co niektórych do ciepłych domów, to pojedynek w 4 osoby w Trutkę.

Studium - jak dla mnie szału nie ma, ale zagrać jak najbardziej można, dla samego zmierzenia się z konspiracyjną tematyką i z czystej ciekawości, kto kogo, z kim i jak. Trochę nierówne te partie były. Zależy jak się gra poukłada, czasem na wozie, a czasem pod wozem i nie idzie się wygrzebać. Brakowało mi możliwości pozbycia się słabych kart z decku. Pozyskuje się fajne karty, ale rzadko przychodziły na rękę.

Dzięki za dzisiejsze pogrywanki. Dozo.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

A w nadchodzącą środę będzie mi miło, o ile nic mi nie wyskoczy, zaprosić 3 osoby (albo tylko dwie, jeśli mój kolega, Łukasz, zdecyduje się przybyć) na sponsorowaną przez bibliotekę partyjkę w El Gaucho. Jeśli ktoś czuje w sobie predyspozycję do zostania kościanym krowim pastuchem na pampie to zachęcam.

Sijusun.

PS. I, być może, jeszcze przyniesę jakąś małą niespodziankę, ale na razie o tym sza.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Planowo będę po 16:01
Zabiorę - bo bym zagrał - w Pulsara albo Le Havre. Ewentualnie Cywilizacja (3 os. najlepiej) Ktoś chętny?
Innych gier nie przewiduję
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Civ to Ja!
Le Havre też mogę ale jakoś nie podchodzi mi ta gra tak jak np. Agricola, którą mogę grać w kółko :D
A co z Lizboną!?
Ale w sumie to nie wiem czy się wyrobię... ryję na budowie:

Obrazek
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Szacunek ludzi bez masek pyłowych!
Agricolę mogę zabrać.
Lizbony sobie nie przypomnę, nie dam rady przeczytać instrukcji do jutra,a to sroga lektura (potem z godzina objaśniania zasad)
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ja jutro spasuję i chyba najprędzej zjawię się dopiero 19ego przed świętami, może coś prędzej, lecz nie obiecuję niczego. Czuję, że muszę trochę przystopować z wyjazdami bo czuję się zmęczony jeżdżeniem.
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Pudelek
Posty: 645
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

My będziemy pewnie standardowo. Na Civkę jakby co się oczywiście piszemy, ewentualnie Le Havre :)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

rman89 pisze: 20 lis 2018, 19:45 Czuję, że muszę trochę przystopować z wyjazdami bo czuję się zmęczony jeżdżeniem.
Zrozumiałe. Doceniając dotychczasowy dojeżdży trud nawijania setek kilometrów dziurawego asfaltu na koła, trzymamy kciuka za grudniowy powrót w chwale.
buszman
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2018, 20:43

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: buszman »

Niestety w tym tygodniu też nie mogę, obowiązki wzywają, ale za tydzień napewno będę
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

...a tak się Piton ładnie wczoraj rozpisał. na szczęście zdążyłem przeczytać przed cenzurą.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Ja nie zdążyłem!
"Momenty były?"
Streścić proszę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Kurde taka piękna relacja, epicki komentarz do epickiej rozgrywki. Eh
durne serwery
ODPOWIEDZ