Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Post autor: Probe9 »

Obrazek

Chyba jeszcze nie ma wątku a pojawił się już draft kampanii na KS - https://www.kickstarter.com/projects/aw ... LFjQ2kgzeY

Link do profilu na BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/264 ... all-avalon

Przygodówka dla 1-4 graczy w świecie celtyckich mitologii. Zapowiada się fajnie :)

Opis wydawcy:
Spoiler:
Pytania o zasady
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 39 times
Been thanked: 15 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon [Awaken Realms]

Post autor: Haloon »

Biorę na celownik. Ciekawy temat, przygodówka, eksploracja, no i bez kilograma plastiku, który zazwyczaj podwyższa znacznie cenę gry i maskuje średnią mechanikę.
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon [Awaken Realms]

Post autor: Probe9 »

Mało plastiku też mnie trochę dziwi ale to zbyt piękne żeby było prawdziwe, więc spodziewam się, że jeszcze go trochę dodadzą :) Chociaż w sumie w grze tego typu nie jest on potrzebny, więc niewykluczone, że wygra zdrowy rozsądek :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
EmilYo
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon [Awaken Realms]

Post autor: EmilYo »

Bedą dwie wersje - z nimimalną ilością plastiku i żetonami stworów (tańsza), oraz z plastikowymi stworami (droższa).
Ja prawie na pewno kupuję. Gra solo z ciekawą fabułą to coś co mnie bardzo zachęca. Grafiki w tej grze wyglądają obłędnie.
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon [Awaken Realms]

Post autor: Probe9 »

Jeszcze zależy jaka będzie różnica w cenie, ja teraz przerabiam kampanię Monumental gdzie różnica pomiędzy tymi wersjami to 25 euro przy 80+ miniaturach czym producent jasno daje do zrozumienia, że nie chce żeby ktokolwiek kupował wersję bez mini :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon [Awaken Realms]

Post autor: pavel »

Idą za trendami, prawie wszystkie ich produkcję stawiają od 1... graczy. Co oczywiście na plus. Podoba mi się oprawa graficzna, chyba tak na prawdę pierwszy raz. Nemesis wygląda kolorystycznie jak this war of mine, natomiast LoH to kolorystyczna pizza. Wracając do Tainted Grail, fajny pomysł z kartami-terenami. Pozwoli grze rozwinąć skrzydła, mam nadzieję, że na duże zróżnicowane obszary, nieregularność mapy. Przez to widzę otwartą furtkę na ewentualne karty terenu w dodatkach. Wiadomo 7thC. zadziałał na wyobraźnie nie tylko w AR, ale widać inspirację.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 39 times
Been thanked: 15 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon [Awaken Realms]

Post autor: Haloon »

EmilYo pisze: 17 lis 2018, 16:13 Bedą dwie wersje - z nimimalną ilością plastiku i żetonami stworów (tańsza), oraz z plastikowymi stworami (droższa).
Ja prawie na pewno kupuję. Gra solo z ciekawą fabułą to coś co mnie bardzo zachęca. Grafiki w tej grze wyglądają obłędnie.

No i drugi duzy plus. Nawet wiem ktora wersję biorę :]
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Paskuder »

Akurat na tą grę jestem nagrzany jak pustelnik na dziewicę :wink:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: keldorn »

A ze tak sie głupio spytam... Czy wersja jezykowa PL jest w planach czy tylko EN?
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: wirusman »

Wygląda to jak 7th continent
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Deem »

wirusman pisze: 18 lis 2018, 21:07 Wygląda to jak 7th continent
Ale wygląda mechanicznie, koncepcyjnie, fabularnie? Bo jeśli chodzi Ci o to, że mapę układa się z kart i odkrywa, to masz rację, wygląda.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: wirusman »

Deem pisze: 18 lis 2018, 21:24
wirusman pisze: 18 lis 2018, 21:07 Wygląda to jak 7th continent
Ale wygląda mechanicznie, koncepcyjnie, fabularnie? Bo jeśli chodzi Ci o to, że mapę układa się z kart i odkrywa, to masz rację, wygląda.
To tylko mogę powiedzieć o przejrzeniu kampanii. Nawet czasu na film z rozgrywki nie mam.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Deem »

@wirusman
Warto obejrzeć. Miałem podobne skojarzenie co Ty (chyba ciężko od niego uciec), ale mam wrażenie, że to „kolejny stopień ewolucji” dla 7th Continent. Mechanika budowania postaci, walki i dyplomacji wydaje się dużo ciekawsza.

Jak usłyszałem, że AR robi nową grę to zareagowałem „meh”. Po poznaniu podstaw rozgrywki, bardzo czekam.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: kamron6 »

Na początku ich strona mnie mocno zniechęciła - znowu jakieś figurki i nawalanie się kartami, jak generyczna kampania z KSa, ale okazało się że to taki mix 7th i TWoM i Mage Knighta ... Dla osób lubiących gry przygodowe w stylu solo/koop wydaje się must have.

Nazwa za to okropna, jak ja nie znoszę podtytułów :D
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Curiosity »

A mi się nie podoba, że AR rozkręca zbiórkę, mając jeszcze rozgrzebane i niedokończone aż 3 inne projekty.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Deem »

Curiosity pisze: 19 lis 2018, 19:06 A mi się nie podoba, że AR rozkręca zbiórkę, mając jeszcze rozgrzebane i niedokończone aż 3 inne projekty.
Z czegoś trzeba je sfinansować, więc mając zamówione Nemesis, wesprę je wspierając Grala, aby potem mieć nadzieję, że inni wesprą ich następną kampanię i Grala też dostanę :twisted:
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Acererak »

Curiosity pisze: 19 lis 2018, 19:06 A mi się nie podoba, że AR rozkręca zbiórkę, mając jeszcze rozgrzebane i niedokończone aż 3 inne projekty.
Trzy? LoH, Nemesis, The Edge (a tutaj jeszcze z pierwszą edycją się nie uporali, czyli w sumie jednak dwa projekty), SiegeStorm (przecież to ta sama firma de facto) i w pewnym sensie TWoM - konkretnie upgrade pack, na zapisach do którego na razie się skończyło i od miesiąca cisza. To troszeczkę więcej niż 3 projekty ;) I dlatego, że się z Tobą zgadzam to tym razem z bólem serca (bo gra zapowiada się miodnie) mówię stop i przez KS na pewno tej gry nie zafunduję. Zakup kiedyśtam w innej formie (czyli przez sklep) natomiast wydaje się bardzo prawdopodobny o ile w sklepach się pojawi.

Deem pisze: 19 lis 2018, 19:13 Z czegoś trzeba je sfinansować, więc mając zamówione Nemesis, wesprę je wspierając Grala, aby potem mieć nadzieję, że inni wesprą ich następną kampanię i Grala też dostanę :twisted:
O, brzmi prawie jak jakaś piramida finansowa :twisted:
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Coin22 »

Ja się napaliłem na tę grę, ale jednak to chyba nie dla mnie bo mam problem ze story driven games, że nie mam z kim grać w kółko i kontynuować tych kampanii i może być problem by z tą samą ekipą siadać i kontynuować...
Awatar użytkownika
EmilYo
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: EmilYo »

W Tainted Grail można grać akurat solo.
keldorn
Posty: 558
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: keldorn »

A ktoś możne powiedzieć czy wiadomo coś na temat wersji PL? Nie ukrywam ze przy tak dużej ilości tekstu gra po EN całkowicie u mnie odpada.
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Probe9 »

Chyba jeszcze nic nie było oficjalne ogłaszane, ale z dotychczasowej praktyki można wnioskować, że taka wersja powinna się pojawić.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Neo13
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2017, 14:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Neo13 »

Czekam na info odnośnie tłumaczenia. Jak będzie PL to na pewno zakupie w innym wypadku z uwagi na ilość tekstu odpada :/
The Matrix has you
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: karawanken »

Neo13 pisze: 05 gru 2018, 17:31 Czekam na info odnośnie tłumaczenia. Jak będzie PL to na pewno zakupie w innym wypadku z uwagi na ilość tekstu odpada :/
Mam dokładnie to samo
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Probe9 »

W FAQ wrzucili już:
Will there be other language versions?
Based on the success of funding we will be offering new language versions so stay tuned for updates in following days!
Minęło 30 min od startu kampanii a już mają 450k $, więc myślę, ze ogłoszenie pozostałych wersji językowych to kwestia czasu :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ