Szukam strategii i przygodówki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Szukam strategii i przygodówki

Post autor: EVOCATVS »

Ostatnio zacząłem powoli poszerzać swoją kolekcję i potrzebuję pomocy w wyborze gier z ww. gatunków.

1. Co do gier strategicznych, to preferuję takie, w których walka jest dobrze rozbudowana i można dzięki niej odnieść zwycięstwo, a losowość nie jest na wysokim poziomie. Na razie, z tego co znalazłem, najbardziej chyba podszedłby mi Kemet (zwłaszcza pod względem klimatu), a jako że ma być niedługo dodruk, to można go brać pod uwagę.
Z pozostałych tytułów myślę jeszcze o Blood Rage, Cry Havoc i Cykladach.

2. Z przygodówkami jest trochę gorzej, bo tutaj nie mam praktycznie rozeznania w temacie. Odpadają raczej dungeon crawlery, bo w to miejsce mam już mocnego kandydata. Chciałbym coś na zasadzie Talismana, czyli chodzenie po mapie, zbieranie itemów, rozwój postaci itd. tyle że z dość rozsądną ilością losowości i procesem decyzyjnym większym niż idę w prawo/lewo. Dobrze by było też gdyby gra nie wymagała dużej liczby dodatków. Co do klimatu to specjalnych wymagań nie mam, najważniejsze, żeby było dobrze czuć przygodę :D Myślałem o Mage Knighcie, ale po rozeznaniu się w nim to wydaje się trochę zbyt ciężki na tę kategorię.
Cyel
Posty: 2575
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1222 times
Been thanked: 1429 times

Re: Szukam strategii i przygodówki

Post autor: Cyel »

1. Gra o Tron zatem. A z twistem, może Imperial/ Imperial 2030 ?
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Szukam strategii i przygodówki

Post autor: duulamon »

2. Runebound oczywiście.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Szukam strategii i przygodówki

Post autor: EVOCATVS »

Z Grą o Tron to trochę słabo, bo gra dobra, ale 6 graczy rzadko będę miał, a w mniej to już nie to samo. W ogóle zapomniałem dodać, że najczęściej gram w 3-4 osoby. Imperialom się przyjrzę, bo nie słyszałem o nich wcześniej.

Runebound może się nadać. Dodatki ma mocno niezbędne?

edit:
A Mare Nostrum: Imperia łapałoby się w moje wymagania, bo temat gry dosyć mocno mi się podoba? Niby walka jest trochę losowa, ale w akceptowalnej formie, bo te kostki mają mniejszy "rozrzut" niż standardowe i można lepiej wynik oszacować.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Szukam strategii i przygodówki

Post autor: Rocy7 »

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Szukam strategii i przygodówki

Post autor: AnimusAleonis »

EVOCATVS pisze: 16 lis 2018, 23:00 2. Z przygodówkami jest trochę gorzej, bo tutaj nie mam praktycznie rozeznania w temacie. Odpadają raczej dungeon crawlery, bo w to miejsce mam już mocnego kandydata. Chciałbym coś na zasadzie Talismana, czyli chodzenie po mapie, zbieranie itemów, rozwój postaci itd. tyle że z dość rozsądną ilością losowości i procesem decyzyjnym większym niż idę w prawo/lewo. Dobrze by było też gdyby gra nie wymagała dużej liczby dodatków. Co do klimatu to specjalnych wymagań nie mam, najważniejsze, żeby było dobrze czuć przygodę :D Myślałem o Mage Knighcie, ale po rozeznaniu się w nim to wydaje się trochę zbyt ciężki na tę kategorię.
7th Continent może? Fajna przygodówka i mniej skomplikowana (jeśli chodzi o zasady itd) niż Mage Knight.

I ok, od razu odpadnie z powodu ciężkości... i dostępności... i ceny :lol: ... ale Kingdom Death jest bardzo fajny. Miałem okazję w to grać i naprawdę super, z powodów które wymieniłem nigdy nie kupię sobie tego (i też dlatego że aby skończyć kampanie w tej grze to myślę tygodnie są potrzebne :lol: ) ale bardzo fajna gra.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: Szukam strategii i przygodówki

Post autor: EVOCATVS »

W sumie to obydwie mają trochę zaporowe ceny. I jeszcze nie wiem, czy wybranie czegoś po angielsku nie skończy się tym, że będę musiał sam w to grać :D Na razie najbardziej optymalnie chyba wypada Runebound + Nierozerwalne więzi. W ogóle mam takie wrażenie, że przygodówek na naszym rynku jest strasznie mało, w porównaniu do innych kategorii.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Szukam strategii i przygodówki

Post autor: AnimusAleonis »

EVOCATVS pisze: 20 lis 2018, 00:10 W sumie to obydwie mają trochę zaporowe ceny. I jeszcze nie wiem, czy wybranie czegoś po angielsku nie skończy się tym, że będę musiał sam w to grać :D Na razie najbardziej optymalnie chyba wypada Runebound + Nierozerwalne więzi. W ogóle mam takie wrażenie, że przygodówek na naszym rynku jest strasznie mało, w porównaniu do innych kategorii.
No tanie nie są, choć widziałem już 7 Kontynent używany po sporych dyskontach. Ale przyznam że ani jednego ani drugiego nie ma w kolekcji, ani nie zamierzam mieć. 7 kontynent użyczył mi znajomy na prawie miesiąc i nagrałem się wystarczająco. Z przygodówek za dużo nie ma i raczej nie będzie bo wymagają one właśnie ogromnych rozbudowanych mechanizmów, co czyni ceny zaporowymi, a te mechanizmy nawet gdy super są nadal jak Ford Model T w porównaniu do Ferrari którymi są gry komputerowe.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Piotrek1988
Posty: 14
Rejestracja: 08 mar 2012, 19:14
Lokalizacja: Krasiejów

Re: Szukam strategii i przygodówki

Post autor: Piotrek1988 »

Co do przygodówki rozważ Kupcy i Korsarze.
ODPOWIEDZ