gra logiczna, planszówka

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
MightyBaz
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2008, 10:46

gra logiczna, planszówka

Post autor: MightyBaz »

Mam pytanie, czy gry logiczne - coś pomiędzy warcabami, go i szachami są kręgu zainteresowań potencjalnych graczy? Gra ponoć jest miodna, przetestowana...trzeba tylko przygotować prototyp dla ewentualnego wydawcy...

Czyli jak doczytałem na forum należy profesjonalnie przygotować :
- planszę
- pionki
- zasady gry

Czy też wystarczy prezentacja graficzna? tzn: projekt planszy, pionków i opis mechaniki?
Możecie doradzić co i jak?

Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: gra logiczna, planszówka

Post autor: kolderek »

gry logiczne jak najbardziej są w kręgu zainteresowań potencjalnych graczy. wystarczy zobaczyć jakie są popularne gry:
- Abalone (PL, 2 os)
- Blokus (PL, 2-4 os)
- Quarto! (ENG, 2os)
- Quoridor (ENG, 2-4 os.)
- Ingenious (ENG/PL, 1-4 os)
- Rój (PL, 2 os)
- Tzaar (ENG, 2os)
- Dvonn (ENg, 2os)

ale jak to jest z wydawcami to nie mam pojęcia. najlepiej się skontaktować z wydawcą i spytać jak należy mu grę przedstawić :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: gra logiczna, planszówka

Post autor: mst »

IMHO jasno napisane, kompletne zasady to podstawa. Wyglad pionkow i planszy (zwlaszcza w grach logicznych) to raczej element marketingowy chociaz jesli ktos ma swoje zainteresowanie wydaniem gry ocenic to warto zrobic tak zeby mogl w nia zagrac. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
MightyBaz
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2008, 10:46

Re: gra logiczna, planszówka

Post autor: MightyBaz »

wielkie dzięki, sprobuje od razu w wersji elektronicznej
MightyBaz
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2008, 10:46

Re: gra logiczna, planszówka

Post autor: MightyBaz »

rozmawiałem z wydawnictwem - nie musi być prototyp fizyczny, tylko przyzwoity opis gry i jakieś przykładowe grafiki z rozgrywki.

Właśnie kończę rysowanie, kombinując z MS Visio, Excelem i Wordem - idzie jak krew z nosa - całość wyszła na trzy strony A4.
ODPOWIEDZ