Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hh453 »

DziejopisWawel pisze: 28 lis 2018, 17:45
Hh453 pisze: 28 lis 2018, 17:39 Czym się różnią te pierwsze, że są prawie 2 razy tańsze?
Jest tam napisane iż pierwsze zawierają 50 sztuk a drugie 100.
Faktycznie , nie zauważyłem. Kicha, że są niedostępne nigdzie arcane tinmen standardowe 63x88, nawet za granicą..
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Hh453 pisze: 28 lis 2018, 17:50
DziejopisWawel pisze: 28 lis 2018, 17:45 Czym się różnią te pierwsze, że są prawie 2 razy tańsze?
Jest tam napisane iż pierwsze zawierają 50 sztuk a drugie 100.
Zasadniczo różnią się też czymś więcej. Te w kartonie to koszulki non-glare więc matowe. Niby dobre rozwiązanie ale przy kartach z drobnym tekstem nie da się nic przeczytać. Za to fajnym bajerem jest pudełko – mieści 50 zakoszulkowanych kart – nic nie lata w pudełku z grą :)

Tutaj https://www.strefamtg.pl/pl/2187-arcane-tinmen jeszcze są. Ostatnio były braki, znów się pojawiły, więc pewnie wrócą.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
emka
Posty: 308
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 42 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: emka »

Jiloo pisze: 28 lis 2018, 16:06 Mam w domu nówki tych i tych, mogę jakąś fotkę wieczorem cyknąć, to przy okazji pokażę różnice w wielkościach.
To ja poproszę o takie zdjęcie porównawcze :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Losiek »

Hh453 pisze: 28 lis 2018, 17:50 Faktycznie , nie zauważyłem. Kicha, że są niedostępne nigdzie arcane tinmen standardowe 63x88, nawet za granicą..
Ostatnio faktycznie był z tym problem ale teraz są w mepelu.
zakupjac
Posty: 109
Rejestracja: 31 sie 2017, 12:52
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: zakupjac »

W Planszostrefie też są.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Przepraszam, wczoraj zrobiłem foty, ale nie miałem czasu wrzucić.
Poniżej porównanie koszulek w rozmiarze CCG Arcane Tinmen (po lewej) vs Rebel Premium.
Gra: London 2nd ed. – w koszulki Rebela karty wchodzą bez problemu.
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Fajne porównanie. Dziękuję. To pofalowanie rebela tragiczne. Mam kilka nie otwartych jeszcze paczek CCG z nowych partii. Jak będę coś koszulkiwal to dam znać czy u mnie jest podobnie.
Koszulkowalem niedawno Brzdeka. Jeśli dobrze pamiętam to były to CCG i nie stwierdziłem pogięcia.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

seki pisze: 29 lis 2018, 16:56 Koszulkowalem niedawno Brzdeka. Jeśli dobrze pamiętam to były to CCG i nie stwierdziłem pogięcia.
Może być tak, że już dotarła jakaś nowa partia i jest lepiej. Ja kupowałem od razu jak ukazała się 3 edycja (już ta ze zmienionym logo i chyba z nowej fabryki) i wszystkie paczki tak miały. Oczywiście zaznaczam, że to się prostuje na kartach – oraz jak widać na zdjęciach – jak jest karta w koszulce i leży nic nie widać.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Acownik »

Mam pytanie o koszulki matowe - czym różnią się od zwykłych?

Czy ktoś tu używa kart Dragon Shield? Czy faktycznie są lepsze od FFG?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

Acownik pisze: 29 lis 2018, 18:43 Mam pytanie o koszulki matowe - czym różnią się od zwykłych?
Koszulki matowe wymyślono po to, żeby uniknąć refleksów światła, które czasem mogą utrudniać czytanie kart. Kolejną ich zaletą jest lepsza stabilność stosu z kartami. Osobiście nie jestem ich fanem, przy drobnym druku czasem ciężko przeczytać tekst.

Na zdjęciach koszulka ultra-pro (ma matową tylko jedną stronę). Na zdjęciach matowość widać tylko pod specyficznym kątem, na żywo jest trochę inaczej – bardziej widać „mleczność” koszulki, kolory karty są mniej nasycone.
Spoiler:

Czy ktoś tu używa kart Dragon Shield? Czy faktycznie są lepsze od FFG?
Koszulki Dragon Shields mam tylko na dwóch grach. Android Netrunner – mam dwie paczki koszulek – niebieska i czerwona i jak buduję deck to wsadzam karty w koszulki, ale nie trzymam całej gry zakoszulkowanej. Generalnie tak są te koszulki zazwyczaj wykorzystywane – do gier CCG.

Druga gra to drukowana przeze mnie polska edycja San Juan (na zdjęciach). Drukowałem dwustronnie na papierze 300 g/m2 więc dzięki koszulkom chciałem uzyskać dobre zabezpieczenie kart i większą sztywność.

Nie wiem czy wszystkie DS są takie – moje mają matową i porowatą tylną stroną i gładki front. Koszulki są super wytrzymałe, sztywne i dobrze się tasują. A przy tym są bardzo dobrze dopasowane do rozmiaru kart CCG. Czy są lepsze do FFG? Ną na pewno nieco mniejsze (co może być zaletą), ale osobiście nie inwestowałbym w te koszulki na cale gry. Są stanowczo za drogie.
Spoiler:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: RaYell »

Co sądzicie o koszulkach Sloyca? Nigdy ich nie używałem a muszę kupić z 8 paczke Standard USA i nie wiem czy je brać czy dopłacać do Rebeli.

Głównie chodzi mi czy się nie kleją podczas tasowania. Zaliczyłem kiedyś faila, że kupiłem chyba z 12 paczek Rebeli CCG Light, bo się połasiłem na cenę, które szybko trafiły do kosza bo karty się kleiły tak jakby były klejem posmarowane.
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Casiliasplp »

Majestat ktoś wie jakie koszulki ?
Hala Madrid
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: RaYell »

RaYell pisze: 30 lis 2018, 13:44 Co sądzicie o koszulkach Sloyca? Nigdy ich nie używałem a muszę kupić z 8 paczke Standard USA i nie wiem czy je brać czy dopłacać do Rebeli.
Wziąłem na próbę i muszę powiedzieć, że te karty to wielkie G. Nie ma opcji żeby karta weszła do niej bez wyginania. Próbowałem na 3 grach i z każda jest to samo. Na szczęście mam możliwość ich zwrócenia.
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hh453 »

Hej, wie ktoś gdzie można jeszcze kupić arcane tinmen standard ccg ? Bo nie widzę nigdzie dostępnych, a 2 paczki mnie nie satysfakcjonują.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Hh453 pisze: 09 gru 2018, 12:04 Hej, wie ktoś gdzie można jeszcze kupić arcane tinmen standard ccg ? Bo nie widzę nigdzie dostępnych, a 2 paczki mnie nie satysfakcjonują.
Widzę, że są dostępne w mepelu

https://mepel.pl/koszulki-arcane-tinmen-standard
Hh453
Posty: 128
Rejestracja: 24 lut 2017, 14:16
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Hh453 »

o dzięki, a te koszulki ktoś testował https://www.ebay.co.uk/itm/MTL-Card-Sle ... 2575632202 ?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Rykas »

Jak się mają koszulki do zombicide czy karty w koszulkach mieszczę się w planach gracza?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Rykas pisze: 11 gru 2018, 12:15 Jak się mają koszulki do zombicide czy karty w koszulkach mieszczę się w planach gracza?
Mieszczą się bez problemu. Używam rebeli premium.
utsyzyf
Posty: 57
Rejestracja: 09 lut 2018, 22:54

Re: Koszulki na karty

Post autor: utsyzyf »

To ja spytam, czy ktoś wie, jakie koszulki najlepiej pasują do gry "Czy wiesz, ktory zwierz? "
Pytam bo przy zabawie z dzieckiem karty mogą szybko się pobrudzić (zwłaszcza białe tło).
W-wa Ursynów
aleplanszowki.pl - 2% ; grybezpradu.pl - 5%; am76.pl - 7% ; planszostrefa.pl - 5% ;mepel.pl - 3%; 3trolle.pl - 5%
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: DEyON »

Szukam koszulek w rozmiarze CCG, które staną się moim nowym "go to" zestawem. Do tej pory były to koszulki Rebel CCG standardy, 7 zł za 100 sztuk. Ale Rebele zostały skrócone i mają teraz gorszą mleczną barwę. Jeśli zależy mi na jakości to idę teraz w koszulki Percival Premium CCG, ale potrzebuje tez tanszego wariantu i Rebele odpadają.

W tym przedziale cenowym widze jeszcze tylko koszulki Sloyca. Czy ktoś używa koszulek Sloyca CCG i może pokazać zdjęcie jak koszulki Sloyca CCG leżą w grze Lord of the Rings LCG albo Arkham Horror LCG?
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gosiek »

W spojlerze kilka fotek Stolyca CCG. Rozmiar zbliżony do starych rebeli, zostaje jakiś milimetr zapasu na górze karty. Wg mnie są nieco bardziej matowe niż poprzednie partie rebeli. Jakość przeciętna, ale na razie żadna mi się nie rozkleiła, z tym, że nie były zbyt intensywnie użytkowane.
Kilka postów wyżej ktoś tu na Stolyce standard USA narzekał, że kiepskie.
Spoiler:
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: playerator »

Gosiek pisze: 19 gru 2018, 19:10 (...) zostaje jakiś milimetr zapasu na górze karty. (...)
I po 2mm z każdego boku... Taki nadmiar nie przeszkadza w tasowaniu?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Gosiek »

Mi nie przeszkadza, że są trochę za szerokie, stare rebele były podobne. Ale ja mam w stolycach na razie tylko Arkham LCG i za dużo tasowania za sobą nie mają.

W spojlerze jeszcze fotka porównawcza stolycy z rebelami. Tylko weźcie poprawkę na to, że stare rebele nie trzymały norm i potrafiły zmieniać wymiar z partii na partię.
Spoiler:
c08mk
Posty: 2462
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: c08mk »

Stary Rebel wygląda lepiej. Mam tylko nowy i nie pasuje na wszystkie gry. Gry od GMT czy Lock and Load mają odrobinę dłuższe karty i wystają nowego Rebela.
playerator pisze: 19 gru 2018, 20:43 I po 2mm z każdego boku... Taki nadmiar nie przeszkadza w tasowaniu?
W twardych koszulkach premium nie przeszkadza.
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: DEyON »

Jak ktos mogl wpasc na skrocenie tych koszulek Rebela to ja nie wiem... Sloyca prezentuje sie calkiem niezle. Sa jeszcze Paladyny, ktore tez maja dobra dlugosc ale tam za 110 szt. trzeba dac 14 zł.
ODPOWIEDZ