(Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
herem
Posty: 25
Rejestracja: 17 kwie 2018, 12:04
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: herem »

Możliwe że będę wcześniej. Mam też ze sobą:
- Condottiere
- Zapraszamy Ponownie do Podziemi
- Waleczne Piksele 1 & 2
sf13sh
Posty: 118
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:54
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: sf13sh »

Będziemy klasycznie ok. 18:30 :) Dzisiaj w plecaku:
- Terraformacja Marsa z dodatkami
- 7 Cudów Świata: Pojedynek
- Splendor z dodatkiem
Mój profil BGG
Spotkania legionowskie - drugie piętro dworca w środy i piątki 18:30-23:00
Awatar użytkownika
herem
Posty: 25
Rejestracja: 17 kwie 2018, 12:04
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: herem »

Jednak będę później. Jakoś 18.50
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Po stronie stołu Kosmicznego Nadzorcy Plantacji czas płynie szybciej. Terraformacja Marsa zakończona w mniej niż dwie godziny! Niestety, szybki rozwój cywilizacji ma też swoje wady, wojna atomowa na czerwonej planecie sprowadziła nas do Epoki Kamienia gdzie rozpoczęła się kolejna rywalizacja.

Dzięki i do zobaczenia!
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
lolowczyni
Posty: 111
Rejestracja: 17 gru 2017, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: lolowczyni »

Bardzo fajnie, że podczas jednego posiedzenia udało nam się zgrabnie zagrać w 2 dosyć długie gry! Terraformacja i Epoka kamienia w 4 godziny to niezłe szaleństwo :) ze swojej strony moge jedynie dodać, że robię sobie przerwę z TM :roll: Dzięki za super wieczór i przepraszam Karmę za zniszczenie jej niesamowitej budowli z figurek :D
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Pan Lodowego Ogrodu nadszedł w mroku i chłodzie. Zawładnął lewą częścią dłuuugiego stołu i jednym chuchnięciem zmroził całą krainę Midgardu. Tymczasem Ulaf, Passionaria, Pierre Van Habert i Ulrika Herem sadowili się przy stole i okopywali w Midgardzie.

Początkowo Vuko obserwował sytuację na planszy okiem czujnej kamery umieszczonej pod sufitem Cafe. W końcu zdecydował się rozprostować zmarznięte kości i stawy i ruszył w regiony zadając słynne pytanie - przepraszam czy tu biją? Nikt nie śmiał napomknąć go o reputację, za to on pytał o naszą z regularnością ostrych cięć katany masakrujących jednostki każdej nacji lub zamiatając je pod dywan.

I życie w Midgardzie toczyło się dalej. Oświecone czerwienią istoty pracowicie wędrowały z zasobami kamieni i narzędzi budując swoje pomniki w asyście poświaty Księżycowych Braci. Ulryka ze swoich wysokich wież zerkała poza horyzont zdarzeń, sięgając po pierrowe kubiki. Długie, niebieskie szyje Drakkarów łapczywie spoglądały na zielone, powabne kosteczki Calo. Habert Van Dyken kombinował jakby tu wypuścić regionalne, ostre paluszki krabowe, a Passionaira z głową pełną koszmarów pragnęła tylko jednego zamknięcia regionu (tudzież zewnętrznych drzwi do Gondoli). Kolejne fale wpływów przetaczały się i osadzały w regionach, targane to na wschód, to na zachód przez podmuchy gwichtów i populacji. Dominowanie (swoją drogą dobre określenie na granie w domino) udzielało się nam, raz po raz, z regularnością rozpatrywanych regionów. Każdy chciał coś zgarnąć dla siebie, chociażby zielony przyczynek do czynienia.

No właśnie! Czynić, czy nie czynić? - oto jest pytanie - z wieczora zadawane przez wszystkich naukowców zimnej krainy w rytm kolorowych kostek.

Były też i wypadki przy pracy w Midgardzie – chociażby Drakkary, które nie dogadały się tym razem, a to jednemu dno puściło i nie dopłynął na czas, a to drugi wdawał się w nieustanne bójki z Dzikimi Dziećmi i gryzł je po kostkach niczym zgłodniały wilczur.

Szczurzy Grajek też miał pecha, bo gdy właśnie wynurzał się z regionalnego lasu z melodią na flecie, spostrzegł zbliżającego się Vuko i musiał czym prędzej czmychać w knieje. Na (nie)szczęście, w ostatniej chwili Vuko skręcił na zachód i dorwał Kraba, który wnet został zamieniony w metalowe paluszki.

I prawie nadeszła pora pierwszego karmienia Ciernia uroczyskami, gdy Vuko opadł na wolne krzesło przy dłuuugim stole i rzucił, że musi nieco odpocząć, bo go nogi rozbolały od chodzenia po Midgardzie i przerywa rozgrywkę po 150 minutach.

Na koniec zmartwić muszę wielbicieli Martwego Śniegu, pierwszy w tym roku opad nie nastąpił.

Ps. Vuko wysłał sms-a, w którym napisał, że przegapiliśmy pierwsze punktowanie. Powinno ono nastąpić w rundzie, w której żeton inicjatywy gracza minął pole czerwonego statku.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Kto się pojawia jutro? Hutriel nadal dezerteruje?
@Habert: a może jakiegoś klasyka? Wysokie Napięcie, Marco Polo albo Uczta dla Odyna?
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Geoburak pisze: 04 gru 2018, 09:31 Hutriel nadal dezerteruje?
Namówiłeś mnie. :wink:
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Niestety, ja jutro nie mogę z wami pograć. Przyjdę tylko dostarczyć Kolonie do TM i się przywitać. Jest duża szansa, że będę w piątek.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

Habert.. z kominkami to na spokojnie.. mogę ja też gdzieś podjechać.
@ Hutriel: to jakie propozycje?
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Miałem tak długą przerwę od planszy, że nie mam śmiałości czegokolwiek proponować. Ostatnimi razami zabierałem ze sobą Le Havre i chyba nadal mam go spakowanego. To jak ktoś ma ochotę na przerabianie pszenicy na chlebek i krówek na krwiste stejki. ;) Niemniej nosem kręcić nie będę i zagram w cokolwiek.
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

W Le Havre nie grałem więc chętnie zagram :D
a od siebie też coś przyniosę :D
Ostatnio zmieniony 04 gru 2018, 13:53 przez Geoburak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

No ale czekaj... Ty ponoć Agricloli nie lubisz a tu tak trochę podobne klimaty. :)
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

ee.. to nie tak... swojego czasu w Agricolę bardzo dużo graliśmy i się trochę przejadła, trzeba dać jej odpocząć :D
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Najprawdopodobniej bede. Brac cos konkretnego?
Awatar użytkownika
Geoburak
Posty: 323
Rejestracja: 29 wrz 2017, 14:32
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Geoburak »

draken11 pisze: 04 gru 2018, 12:54 Najprawdopodobniej bede. Brac cos konkretnego?
może AnkhMorpork na drugie danie?
Awatar użytkownika
draken11
Posty: 124
Rejestracja: 08 wrz 2015, 23:28
Lokalizacja: Legionowo

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: draken11 »

Oki
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

Cześć,
tu Krzysiek.

Też będę w środę, możliwe że będę musiał wcześniej wyjść więc z chęcią pogram w krótsze rozgrywki.

Ze sobą zabieram gra na emocjach, siedem, forest, fluxx, dinopody.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Ja dzisiaj nie gram, będę pod koniec spotkania rozliczyć się z Burakami i podrzucić Red7 jak habert przez przypadek się pojawi :)

Miłego grania!
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1016
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 43 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: habert »

Ja będę na chwilę i podrzucę "towar" dla kilku osób. Upoważniam obecnych do odebrania w moim imieniu Red7.
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

Miasto Ankh-Morpork jak przystało na światowej sławy stolicę rządzi się surowymi prawami. Nie w głowie mieszkańcom spokojne życie, bez niepokojów i przepychanek politycznych. Z rozkazu Lorda Vetinari miałem dowiedzieć się kto, co, gdzie i jak oraz nie narozrabiać przy okazji. Niestety kłopoty to chleb powszedni, więc niepokoje wybuchały jeden za drugim, szczególnie na Wyspie Bogów, w komendzie głównej... W tle zaś inny Lord poszerzał swoje wypływ i plótł intrygę, na którą zdawało się że nic negatywnie nie wpłynie. Świetną policyjną passę zakończył nagły brak etatów i na agentów, i na skrytobójców. Cóż zostało tylko patrzeć jak miasto tonie w lukratywnych interesach i lokalnym chaosie.

Porzucają świat wielkich decyzji, wyruszyłem Brzdęk w poszukiwaniu przygody w bliżej nie określone ruiny i lochy. Zaciągnąłem się z małą nadzieją na zyskowne przywłaszczenie zakurzonych cacuszek. Niestety błądzenie po zapomnianych korytarzach i raz po raz zderzanie się z nieprzyjemną smoczą rzeczywistością uczyniło opatrywanie własnych ran co krok idealnym sposobem na zgubienie się. Nie wiadomo kiedy loch zaczął drżeć i walić się, z oddali złowrogie grzechotanie kostek nie raz i nie dwa przypominało że moje chwile są policzone. Ciężko określić co było bardziej zaskakujące - to że ledwo dysząc wygrzebałem się na światło dzienne przytulając jakąś zajebistą tarczę, czy to że w czarnym grzechoczącym worku od dłuższego nie było już ani jednej mojej kostki życia.

Po tak wstrząsających przeżyciach bardzo zapragnąłem wygodnego dachu nad głową, nie zwlekałem ani chwili gdy zaproponowano mi aż 7 Cudów Świata, w pojedynku. Nauczony poprzednimi politycznymi doświadczeniami, porzuciłem wielkie plany, naukę i szczytne cele. Rzuciłem się w wir walk, następnie siejąc chaos równo wśród wszystkich dostępnych kart. Przyszłość stała się jedną wielką niewiadomą, obciążoną stosem spieniężonych kart. Ten świat obył się bez wielu uznanych za niezbędne wynalazków, odkryć naukowych. Pędziliśmy w przyszłość w zawrotnym tempie. Rozwojem kultury zajął się jedynie mój Rywal. Świat miał na szczęście głównie solidne podstawy - takie jak produkcja gliny, kamienia, wraz z handlem i wojną. Aż mnie ciekawość zżera do czego moglibyśmy dojść w kolejnych epokach.

Bardzo dziękuję wszystkim za super rozrywkę oraz cierpliwość ;) Do zobaczenia w piątek!
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

Avess pisze: 06 gru 2018, 00:23 Dużo i pięknie
Mój Boże... gdybym nie widział Ciebie i Huberta w jednym pomieszczeniu byłbym święcie przekonany, że jesteś jego kolejną reinkarnacją. :wink:
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: vir3ns »

Wcześnie się wczoraj zwinęliście. 22:40, a tu już krzesła na stole? Habert by do tego nie dopuścił!
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: hutriel »

vir3ns pisze: 06 gru 2018, 12:32 Wcześnie się wczoraj zwinęliście. 22:40, a tu już krzesła na stole? Habert by do tego nie dopuścił!
Rzeczywiście coś jest na rzeczy. Wczoraj u mnie w domu po powrocie:
- Gdzie byłeś?
- W Nero na planszówkach.
- Niemożliwe, tak szybko nie kończycie.
Avess
Posty: 71
Rejestracja: 04 gru 2018, 23:16
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: (Legionowo) Regularne spotkania planszówkowe

Post autor: Avess »

To przez ten zanik prądu w Gondoli >;)
ODPOWIEDZ