Lacerta - plany wydawnicze 2018

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
thigrand
Posty: 57
Rejestracja: 05 lut 2018, 13:37
Has thanked: 1 time

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: thigrand »

ulusiek pisze: 11 lis 2018, 22:57
ChlastBatem pisze: 11 lis 2018, 21:46 Duży minus dla Lacerty za odwołanie wydania Riverboat oraz Nusfjord!
Na szczęście 2 minusy dają plus :D
Ale przy iloczynie, nie w wyniku sumy.
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: Quille »

Będzie polskie wydanie drugiej części małej, dwuosobowej Kawerny?
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: predki »

Lacerta miała tak zaskoczyć pozytywnie po Essen. Miesiąc minął i na razie jedyne, co zakomunikowali, to rezygnację z wydania Nusfjordu i Riverboat.
Myślałem, że wydadzą Reef, a tu okazuje się, że to będzie FoxGames.
Trochę tytułów (np. Mombasa, GAH) Lacerty krążyło po wyprzedażach z okazji BF.
Zaczyna wyglądać to coraz gorzej z jedynym Azulem: Witraże z Sintry w zapowiedziach.
Gatzky
Posty: 216
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:47
Has thanked: 14 times
Been thanked: 35 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: Gatzky »

Droga Lacerto,
jak wygląda szansa na nowy dodatek do O mój Zboże!?
fat1s
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2018, 21:36
Has thanked: 1168 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: fat1s »

To ja jeszcze raz podbiję pytanie o dodatki do nowej Agricoli.

Szykuję się do zakupu starego Torfowiska, ale jak będzie nowe wydanie to bym się wstrzymał.
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: dave8 »

fat1s pisze: 03 gru 2018, 12:32 To ja jeszcze raz podbiję pytanie o dodatki do nowej Agricoli.

Szykuję się do zakupu starego Torfowiska, ale jak będzie nowe wydanie to bym się wstrzymał.
Zadawałem to pytanie też wiele razy. Niestety to wydawnictwo to komunikacyjne dno. Niczego się od nich nie dowiesz.
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 119
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 24 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: battledwarf »

dave8 pisze: 03 gru 2018, 20:20
fat1s pisze: 03 gru 2018, 12:32 To ja jeszcze raz podbiję pytanie o dodatki do nowej Agricoli.

Szykuję się do zakupu starego Torfowiska, ale jak będzie nowe wydanie to bym się wstrzymał.
Zadawałem to pytanie też wiele razy. Niestety to wydawnictwo to komunikacyjne dno. Niczego się od nich nie dowiesz.
do pewnego momentu lacerta odpisywała na wszystko i miała bardzo dobrze poukładane nowinki i aktualizacje czy tez plany, od kiedy były zawirowania na rynku planszowym w pl spowodowane wejsciem asmodee mam wrażenie że ważą sie losy gier wydawnictw zagranicznych które do tej pory wydawała lacerta w pl, nie moga pewnie nic mówić bo sami nie wiedzą jak to będzie, a może szykuje się jakas fuzja... poczekajmy do końca roku i zadawajmy dalej pytania może w końcu doczekamy sie odpowiedzi jak już będą gotowi, ale nie zgodzę się że Lacerta to komunikacyjne dno, dajmy im czas. Ja też kupiłem stare Torfowisko żeby za kilka miesięcy nie kupić tego za cene dwukrotnie wyższą jak się okaże że na razie nie będa wydawane nowe wersje bo prawa przejmuje nowy wydawca.

Lacerto apel do Was dajcie znak co się dzieje kiedy się dowiemy czegoś więcej o tym o co pytamy, ja nie tracę nadziei i wierze w Was bo jesteście wydawnictwem zawsze wartym Uwagi. Trzymam kciuki że nie zamykacie się za chwilę :)
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
margrabius
Posty: 116
Rejestracja: 29 lut 2016, 17:34
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 11 times
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: margrabius »

Nie wiem po co się irytować. Asmodee pozamiatało rynek, a najbardziej dostały Lacerta i Galakta, dla których ta zima może być ostatnią. Bardzo żałuję bo gry Lacerty zajmują mi sporo miejsca w kolekcji ale takie są prawa rynku.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 348 times
Been thanked: 623 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: bogas »

margrabius pisze: 04 gru 2018, 07:48 Nie wiem po co się irytować. Asmodee pozamiatało rynek, a najbardziej dostały Lacerta i Galakta, dla których ta zima może być ostatnią. Bardzo żałuję bo gry Lacerty zajmują mi sporo miejsca w kolekcji ale takie są prawa rynku.
Czy to oznacza, że nikt z Lacerty nie może nic napisać? :shock: Ostatni ich post jest z 30 sierpnia! Chyba jednak sięgnęli komunikacyjnego dna :(
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: dave8 »

Dokładnie. Artifex zapowiedzieli ponad rok temu i co? zero konkretów od tego czasu. Miało być info po Essen i też od miesiąca cisza. Dno jakich mało.
szymuss
Posty: 407
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: szymuss »

A przepraszam ,ze nie ,,w temacie'' Asmodee jakas fuzja na rynku europejskim czy Polskim? Rebel chyba nie dostal po lapach zbytnio wiec czemu glownie o Galakcie i Lacercie piszczecie? pzdr
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 771
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: raphaell7 »

szymuss pisze: 04 gru 2018, 16:52 A przepraszam ,ze nie ,,w temacie'' Asmodee jakas fuzja na rynku europejskim czy Polskim? Rebel chyba nie dostal po lapach zbytnio wiec czemu glownie o Galakcie i Lacercie piszczecie? pzdr
Asmodee przejęło w tym roku Rebela :)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: czeczot »

I teraz Rebel ma pierwszeństwo do wydawania wszystkich tytułów z asmodee i jej spółek córek po polsku. Czyli Lacercie niewiele zostało do wydawania. Galakta ma Ares (wojna o pierścień) jakieś zaczęte linie wydawnicze FFG (posiadłość szaleństwa itp) których przejęciem Rebel nie jest zainteresowany więc pewnie sobie lepiej poradzi. Przynajmniej przez jakiś czas. Podejrzewam że Galakta będzie też wydawać gry FFG których na razie nie będzie chciał wydać Rebel.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: Paskudnik »

A co to w praktyce oznacza dla graczy? Czy kolejne "Rosenbergi" (i inne gry, w których specjalizowała się Lacerta), będzie teraz wydawać Rebel?

Nie pojmuję, dlaczego np. gry w/w autora mogą wydawać takie <przymiotnik><inwektywa> organizacje jak GFP, na których nie można w żaden sposób polegać, podczas gdy sprawdzone wydawnictwo, które robiło to od lat, miałoby takiej możliwości zostać pozbawione. Ale nie mam pojęcia, o co chodzi z sytuacją z Asmodee :P

Lacerto, trzymam kciuki i życzę, żebyście co roku mogli dostarczać kolejne powody do pozostawania moim ulubionym wydawnictwem ;)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
fat1s
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2018, 21:36
Has thanked: 1168 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: fat1s »

Może o "rosenbergi" trzeba by zapytać w wątku Rebela?
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: Paskudnik »

fat1s pisze: 04 gru 2018, 20:32 Może o "rosenbergi" trzeba by zapytać w wątku Rebela?
To idź tam zapytaj :P
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
fat1s
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2018, 21:36
Has thanked: 1168 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: fat1s »

Dobra, wyjaśnię, bo widzę, że to trudne:

Sens mojego pytania sprowadza się do tego czy jest jakiekolwiek uzasadnienie, żeby tę kwestię poruszać w wątku Rebela. Nie jestem na tyle zaznajomiony z sytuacją na rynku wydawnictw i nie wiem, które z nich ma prawa do których tytułów.

Oczekiwałem odpowiedzi w stylu:
"Tak, pytaj, pewnie oni to teraz będą wydawać", albo "Nie, no co ty, Rebel nie miał i nie ma nic wspólnego z Agricolą".

A zapytałem w tym wątku, bo jednak tutaj więcej osób interesuje się tematem wspomnianej gry.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: KamradziejTomal »

Dobra, wyjaśnię, bo widzę, że to trudne:

Sens mojego pytania sprowadza się do tego czy jest jakiekolwiek uzasadnienie, żeby tę kwestię poruszać w wątku Rebela. Nie jestem na tyle zaznajomiony z sytuacją na rynku wydawnictw i nie wiem, które z nich ma prawa do których tytułów.

Oczekiwałem odpowiedzi w stylu:
"Tak, pytaj, pewnie oni to teraz będą wydawać", albo "Nie, no co ty, Rebel nie miał i nie ma nic wspólnego z Agricolą".

A zapytałem w tym wątku, bo jednak tutaj więcej osób interesuje się tematem wspomnianej gry.
Trudne to widzę, że jest czytanie i korzystanie z lupki... temat ma tylko 6 stron. Wystarczy przeczytać, żeby wiedzieć dlaczego ludzie nie wiedzą czy linia wydawnicza Agricoli zostaje u Lacerty czy przeszła do Rebela (razem z planowanymi dodatkami). Nowe "Rosenbergi" nikt jeszcze nie wie kto wyda...

Ostatnia informacja od wydawnictwa w tej sprawie na stronie 3:
Plany wydawnicze uaktualniamy w pierwszym poście, ciężko za Wami tu nadążyć, dlatego czasem zostajecie bez odpowiedzi. Jeśli chodzi o Agricolę, to mieliśmy ją w planach na ten rok, ale na razie wstrzymaliśmy prace (pisałam o tym jakiś czas temu). Niestety jeśli chodzi o ten tytuł musimy przyjąć zasadę 'nie mówię tak, nie mówię nie' ;) Chcielibyśmy zrobić dodatki w przyszłym roku, ale nie chcemy Wam tego obiecywać, bo rożnie może być.
I potem na następnej stronie jeszcze informacja:
Cokolwiek więcej będziemy mogli powiedziec po Essen, tak więc nie traćcie nadziei, bo to już niedługo
Miesiąc temu przy okazji ogłaszając na FB, że jednak nie wydadzą Reykholt oraz Riverboat pozostawili takie info:
Niedługo ogłosimy tytuły gier, które planujemy wydać w przyszłym roku, mamy nadzieję, że to osłodzi chociaż troszkę tę gorzką informację.
Pozostaje tylko dalej czekać...
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: Paskudnik »

@KamradziejTomal: Czytałem tamte posty na stronie 3 - były pisane jakiś czas temu i sądziłem, że jest jakiś rozwój w tym temacie. Stąd moje pytanie :P Niemniej dziękuję :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: czeczot »

Paskudnik pisze: 04 gru 2018, 19:40 Ale nie mam pojęcia, o co chodzi z sytuacją z Asmodee :P
Asmodee kupiło bardzo dużo wydawnictw planszówkowych na całym świecie. Np FFG, Days of Wonder itd łącznie z polskim Rebelem. Teraz sytuacja wygląda tak że Rebel ma pierwszeństwo w wydaniu wszystkich gier z grupy firm które należą do Asmodee. Jak Rebel zrezygnuje to może wydać inna firma w Polsce. Lacerta np. straciła na rzecz Rebela wszystkie gry z seri pandemic. Asmodee kupiło też wydawnictwo LookOut które wydawało gry rosenberga wiec skoro to jest firma z grupy Asmodee to pierwszeństwo ma Rebel.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: Paskudnik »

czeczot pisze: 05 gru 2018, 21:58Asmodee kupiło bardzo dużo wydawnictw planszówkowych na całym świecie. Np FFG, Days of Wonder itd łącznie z polskim Rebelem. Teraz sytuacja wygląda tak że Rebel ma pierwszeństwo w wydaniu wszystkich gier z grupy firm które należą do Asmodee. Jak Rebel zrezygnuje to może wydać inna firma w Polsce. Lacerta np. straciła na rzecz Rebela wszystkie gry z seri pandemic. Asmodee kupiło też wydawnictwo LookOut które wydawało gry rosenberga wiec skoro to jest firma z grupy Asmodee to pierwszeństwo ma Rebel.
Dzięki :)

OK, ta kwestia jasna. Jeszcze tylko nie rozumiem, dlaczego to miałoby spowodować, że Lacerta zniknie z rynku - wezmą gry jakichś innych producentów i heja (wiem, że to nie takie proste, ale na pewno się da). Poprawcie, jeśli się mylę, ale chyba Rebel dokonuje dość mocnej selekcji tego, co będą wypuszczać w każdym roku - moce przerobowe nie są nieograniczone. Więc na moje oko to target Lacerty pewnie trochę się zredukuje, ale jeszcze zostanie co im wydawać ;) I oby tak właśnie było.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
kmd2000
Posty: 324
Rejestracja: 26 sty 2017, 23:59
Lokalizacja: Warszawa, Praga Południe
Has thanked: 130 times
Been thanked: 125 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: kmd2000 »

Niestety, ale to potwierdzić może już tylko sama Lacerta.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: mikeyoski »

czeczot pisze: 05 gru 2018, 21:58 Teraz sytuacja wygląda tak że Rebel ma pierwszeństwo w wydaniu wszystkich gier z grupy firm które należą do Asmodee. Jak Rebel zrezygnuje to może wydać inna firma w Polsce.
A skąd masz takie info? Czy to wyłącznie Twoja interpretacja? Jakoś nie przypominam sobie, żeby Rebel zdradzał szczegóły współpracy z Asmodee
toblakai
Posty: 1254
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: toblakai »

W którymś wywiadzie ktoś z Rebela mówił, że mają pierwszeństwo do wydawania gier z katalogu Asmodee. Choć pewnie 'pierwszeństwo' to też za moce słowo - oni są ich polskim oddziałem, kto jak nie oni mają wydawać te gry?

Oczywiście tyczy się to nowych serii - nie pamiętam, aby ktokolwiek z Rebela powiedział, że Asmodee otwiera przed nimi swój katalog jak bombonierę mówiąc 'wybierajcie!' ;) Czy mogą komuś po prostu podebrać serię ot tak to nie wiadomo.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2018

Post autor: mikeyoski »

No właśnie nie przypominam sobie, żeby Rebel wypowiadał się, że mają taką dowolność, że to wydamy, a tego nie - niech ktoś inny wydaje.
Zablokowany