Tainted Grail: Upadek Avalonu / The Fall of Avalon (Krzysztof Piskorski, Marcin Świerkot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Porchpeople
Posty: 302
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Porchpeople »

Neo13 pisze: 05 gru 2018, 17:31 Czekam na info odnośnie tłumaczenia. Jak będzie PL to na pewno zakupie w innym wypadku z uwagi na ilość tekstu odpada :/
Na głównej stronie kampanii już jest flaga PL - z tego co widać będzie 6 wersji językowych.
Neo13
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2017, 14:21
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Neo13 »

Są już flagi na stronie kampanii, więc tłumaczenia raczej potwierdzone.
The Matrix has you
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: wirusman »

Licznik oszalał:) ktoś ze Śląska bierze?
rowerzysta37
Posty: 24
Rejestracja: 05 gru 2018, 18:15
Lokalizacja: Lędziny

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: rowerzysta37 »

moje uszanowanie wszystkim
Tak ja właśnie wsparłem.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: sewhoe »

Jestem w szoku patrząc na tempo kampanii. CMON płacze jeśli śledzi.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 245
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 47 times
Been thanked: 32 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Malibu »

Magia dodatkowej darmowej figurki dodawanej przez pierwsze 24h ;) oraz dobrej gry
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Acererak »

Przyznam się, że tego się nie spodziewałem i ten jeden raz jestem w stanie zrozumieć szok i zaskoczenie AR. W takim tempie backerów będzie jeszcze więcej niż przy Nemesis. Może i magia dodatkowej figurki, ale myślę że też krótkiej pamięci ludzi po tym co AR wyprawiało i ile projektów ma obecnie w toku, z czego ukończone są na razie tak naprawdę tylko dwa.
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Probe9 »

Milion $ w niecałe 3h, rekord ? :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: czeczot »

Acererak pisze: 05 gru 2018, 19:06 z czego ukończone są na razie tak naprawdę tylko dwa.
Ale kolejne 3 ma wysłane podstawki bez dodatków, nemesis bez wersji językowych :)

CMON Zombicide: Green Horde zebrało 5 mln $ za 27 200 kopi, Nemesis około 4 mln $ ale kopi miał więcej bo 30 500. Nie wierze że przebiją 5 mln ale ja wsparłem.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2018, 21:33 przez czeczot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Muad'Dib »

Panowie, do komentowania kampanii jest inny temat. Tyle razu to było poruszane na forum, oddzielny dział z oddzielnymi tematami.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Miszon »

Mam pytanie: jak oceniacie poziom skomplikowania gry? Oraz to, czy można w nią grać z dziećmi (zarówno jesli chodzi o to, żeby dziecko nie tylko siedziało i patrzyło jak gram, ale coś tam mogło zrobić poza rzuceniem kośćmi/dociągnięciem karty, jak też w kwestii kontentu, czyli "straszności"/brutalności rozgrywki)? Jeśli bym kupił, to raczej głównie po to, aby pograć z synem, w przyszłości z córką, bo dużych gier kampanijnych lub nie do grania z kolegami mam już wystarczającą liczbę na kilka lat grania ;-) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Probe9 »

Dużo zależy od wieku dziecka :) Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to spora ilość tekstu, wiadomo, że można dziecku wszystko czytać ale na dłuższą metę i tak może to być dla niego nieco nudne. Inna sprawa to klimat, który też pewnie nie każdemu dziecku przypadnie do gustu. Generalnie nie jest to raczej gra familijna, ale oczywiście wszystko zależy od dzieci.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Miszon »

To może być ćwiczenie w czytaniu, ale oczywiście jak bardzo dużo to będę czytał.
Chodzi o to, żeby nie było jakichś drastyczności czy coś w ten deseń (poza zabijaniem ;-) ).

Wiek powiedzmy lat 8. Druga opcja to 12.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: pavel »

Miszon pisze: 15 gru 2018, 12:50 To może być ćwiczenie w czytaniu, ale oczywiście jak bardzo dużo to będę czytał.
Chodzi o to, żeby nie było jakichś drastyczności czy coś w ten deseń (poza zabijaniem ;-) ).

Wiek powiedzmy lat 8. Druga opcja to 12.
Poza zabijaniem, hmm... ćwiartowanie, gotowanie zwłok czy coś takeigo ? ... Rhado stwierdził, że jest ona mroczniejsza, brutalniejsza od 7th continent. Więc dla dzieci odpada na moje. 8 lat mój Ty Boże...
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Miszon »

Hah, oczywiście kwestia jak to jest opisane. Bardziej Descent czy Magia i Myszy, czy raczej This War of Mine.
OK, zatem odpada.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
tedoka
Posty: 54
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: tedoka »

Rhado z tego co mnie pamięć nie myli mówił też coś o gwałtach, więc to zdecydowanie gra kierowana do starszego oebiorcy.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Miszon »

U, no to widzę faktycznie ostro.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Bartoszeg02 »

Mam takie pytanie. Czy w wersji polskiej będzie jedynie to co znajduje się w pudełku Core? Nie bardzo jeszcze wiem jak działają te zbiórki z KS :) innymi słowy żeby dostać takich bohaterów jak Dagan czy Sloan to trzeba zdecydować się na wersję angielską ?
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: czeczot »

Nigdzie nie ma info że tylko część będzie tłumaczona na innej języki niż angielski wiec wszystko powinno być po polsku. Zresztą wcześniejsze gry tego wydawcy wychodziły w całości po polsku.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: seki »

Bartoszeg02 pisze: 18 gru 2018, 22:22 Mam takie pytanie. Czy w wersji polskiej będzie jedynie to co znajduje się w pudełku Core? Nie bardzo jeszcze wiem jak działają te zbiórki z KS :) innymi słowy żeby dostać takich bohaterów jak Dagan czy Sloan to trzeba zdecydować się na wersję angielską ?
Póki co tylko dodatkowy bohater Niamh jest zarezerwowany jako ekskluzywna część wydania KS. Nie jestem pewien co zrobią z osiolkiem ale nie oznaczyli go jako KS exclusive. Akurat ta dwójka bohaterów, o których wspomniałeś wchodzi w skład dodatku więc nie będzie ich w podstawce ale właśnie w dodatku. Wszystko ma być tłumaczone na PL więc dodatki też będą w normalnej sprzedaży.
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Probe9 »

Bartoszeg02 pisze: 18 gru 2018, 22:22 Mam takie pytanie. Czy w wersji polskiej będzie jedynie to co znajduje się w pudełku Core? Nie bardzo jeszcze wiem jak działają te zbiórki z KS :) innymi słowy żeby dostać takich bohaterów jak Dagan czy Sloan to trzeba zdecydować się na wersję angielską ?
Tłumaczeniu podlegają wszystkie elementy gry, w tym także wszystkie addony oraz SG.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Grzeju
Posty: 60
Rejestracja: 06 mar 2016, 22:47
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Grzeju »

Czy Wam też najnowszy płatny dodatek "Echoes from the past" przypomina jeden z elementów kampanii TWoM? Wkrada się rutyna...
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: ShapooBah »

Hype i fascynacja grą po mału opadają. Tak jak ja odpadam z wsparcia tej gry. Raczej nie jest to typ którego rozgrywka przykuła by moją uwagę. Długie kampanie i ściany tekstu zostawiam na RPGi, plastik jak to plastik, ciągnie ludzi, ale uważam za głupie kupowanie gry dla samego plastiku.

Decyzja pewnie zostanie przeze mnie przemyslania, ale po obejrzeniu filmików z rozgrywki wiem, że nie znajdę ludzi którzy chcieliby ze mną w tę grę wejść po kolana. Poza tym Poprzednie kłopoty związane z produkcją gier przez AR daje dziwne poczucie piramidy finansowej na trochę wiekszą, niż w przypadku GF skalę.
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Probe9 »

Od początku było w sumie wiadomo, że to będzie "taki" typ gry :) Dla jednych to plus dla drugich minus, ja akurat właśnie szukam czegoś mocno przygodowego z dużą ilością tekstu. Figurek mogłoby tam w ogóle nie być jak dla mnie.

A generalnie póki co stosunek "mięsa" do ceny jest całkiem ok. Za 300 PLN dostajemy póki co 3 kampanie co jak na grę z KS jest niezłym wynikiem.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Tainted Grail: The Fall of Avalon (Awaken Realms, K. Piskorski, M. Świerkot)

Post autor: Morsereg »

opadaja? no coz, statystyki tego nie potwierdzaja.
co do plastiku to nie ma go tam za wiele. zgadza sie, mozna dokupic potwory, ale po co? ;)

jesli chodzi o rozgrywke, to nie jest gra na duze grupy ludzi. gdzies widzialem, ze w 1-3 osoby gra sie najlepiej. wiec nie trzeba szukac za duzej ilosci osob.
i jakie klopoty zwiazane z produkcja wczesniejszych gier? wiem, ze jakies tam kwiatki byly z TWOM ale nemesisa dostalem w terminie.
ODPOWIEDZ