Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Którą z gier byście wybrali??

Blood Rage
33
38%
Rising Sun
17
20%
Lords of Hellas
36
42%
 
Liczba głosów: 86

Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: Xardas123 »

Witam serdecznie. Żona chce uszczęśliwić mnie kolejną planszówką na gwiazdkę, stąd moje 3 typy gier.
Sam nie potrafię się zdecydować i potrzebuje waszej pomocy :) Jeżeli ktoś zna coś równie ciekawego i godnego polecenia
to takie propozycje są również mile widziane.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: warlock »

Przede wszystkim napisz w jakim składzie osobowym będziesz grał najczęściej ;).
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: Xardas123 »

Najczęściej 3 osoby, potem rzadziej 4, potem 2 a powyzej 4 bardzo rzadko.
Z podobnych gier mam już Inis, Cyklady, The Godfather( nieograne) , The Others oraz PLO(nieograne)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: warlock »

Szczerze? Nie kupowałbym kolejnej gry z tego gatunku bez ogrania tego co masz, nie ma sensu ;). Wiem, że ciężko się powstrzymać w okresie świątecznym, ale lepiej ogać PLO ;).
Wojtek.k
Posty: 274
Rejestracja: 09 mar 2017, 08:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 33 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: Wojtek.k »

Skreśl Rising Sun, dobrze chodzi od 4 osób w górę.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: Xardas123 »

warlock pisze: 06 gru 2018, 11:21 Szczerze? Nie kupowałbym kolejnej gry z tego gatunku bez ogrania tego co masz, nie ma sensu ;). Wiem, że ciężko się powstrzymać w okresie świątecznym, ale lepiej ogać PLO ;).
Niby tak, ale w sumie po co mi kolejne skarpetki, bokserki, kosmetyki itd :) a tak naprawdę to planszówek nigdy za wiele;)

Widzę że bój toczy się głównie miedzy BR a LOH;) i również są to póki co moje 2 główne typy.
Która z nich jest asymetryczna ? Chyba LoH?.
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: schen »

Nie mają te gry typowej asymetryczności. Jednostki te same, cele te same, zdolności bohaterów w LoH są trochę inne i początkowe warunki, potem dochodzą różnice w artefaktach, błogosławieństwach, ale w sumie podobnie dochodzą jakieś różnice w BR podczas draftu. W PLO masz imho znacznie większą asymetryczność ;) Anyway z obu tych gier LoH bardziej do mnie przemawia :)
chiranjiv
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2016, 19:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: chiranjiv »

Zdecydowanie LOH.

Graliśmy w w/w jednak na dłużej został tylko LOH. RS przegrywa z Szogunem, więc szybko zszedł ze stołu, BR jest prosty, fajny żeby zagrać z kimś świeżym w temacie planszówek, dzięki kartom można obrać fajne strategie na grę, np poprzez przegrywanie. Jednak od dawna tylko LOH.
LOH zapewnia dla każdego coś miłego:
Lubisz walczyć z potworami, budować postać? - LOH.
A może wolisz walki armii o dominację na planszy? LOH.
Chcesz się zabunkrować w jednym regionie i nie patrzeć na innych? LOH.
Często w trakcie gry tworzą się nowe możliwości na zmianę strategii, a to przeciwnik się odkryje, a to uda się dobić potwora, ktoś się wykrwawi pod monumentem.
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 320
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 194 times
Been thanked: 234 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: BasiekD »

Kup sobie farby i pomaluj cyklady ;) masz już w co grać a tutaj coś nowego.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: Xardas123 »

BasiekD pisze: 06 gru 2018, 18:26 Kup sobie farby i pomaluj cyklady ;) masz już w co grać a tutaj coś nowego.
Farby i pędzle mam od dawna, leżą nawet jeszcze spakowane figsy od WH Fb oraz Chronopii ;)
Ogólnie to ciekawsze figsy są z the others do pomalowania niż z Cyklady wg mnie. Niestety narazie brak czasu na to mam ;/
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: Halloween »

Blood Rage ma już swoje lata. Rising Sun miało być odświeżeniem/nastepcą ale lepiej działa jako gra polityczno-negocjacyjna.

Także z tej trójki : Lords of Hellas wydaje sie być najlepszy, choć w niego nie grałem
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: Xardas123 »

Dzięki wszystkim;) Muszę się zastanowić co wybrać tylko BR czy LOH, "walka" między nimi była wyrównana od samego początku. Oczywiście dam znać w wątku;) co "wybrała" mi żona.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: gregos »

To może dorzucę mały ciężarek przechylający skalę wagi wyboru na LOH - wg mnie jest to zdecydowanie lepsza gra.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: Xardas123 »

Narazie też myślę że będzie to LoH ale mam jedno ale;) = pytanie.

Czy mając cyklady gdzie również mamy mitologię grecką jak w loh to czy nie są do siebie zbyt podobne te gry?
Czy nie będzie też tak że mając LoH chwycę za nią a Cyklady pójdą w odstawkę( tego bym nie chciał)?
I tu pojawia sie u mnie + dla BR bo nie mam jeszcze żadnej gry uniwersum wikingów.

Dodatkowo w 2019 na mojej liście jest Nemezis i Kemet a to co mam na podobe tych wszystkich gier jest w bodajże 2 poście.

EDIT:czy można gdzieś kupić loh z ks tą wersję zw stretch goals? albo czy można wogóle te stretch goals gdzieś kupić??
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: Largo »

Grałem w Cyklady i bardzo je lubię i widziałem, jak wygląda rozgrywka w LoH. Wg mnie to dość odległe mechanicznie, jak i tematycznie gry. Cyklady to przede wszystkim licytacja i na tym wszystko się opiera, a tematyka to stricte klasyczna grecka mitologia. LoH to świetne area control z fajnymi mechanizmami. Sam czaję się na zakup :P Jeżeli chodzi o tematykę to LoH jednak dla mnie słabo zalatuje taką antyczną Grecją w sensie stricte. Jest to raczej wariacja na ten temat. Warto mieć obie w kolekcji w mojej opinii.
Natomiast Blood Rage totalnie mi nie podszedł mimo, że uwielbiam mitologię nordycką. Klimat jako taki jest, ale jest to tak naprawdę gra karciana z figurkami. Wszystko opiera się na drafcie i odpowiedniej kombinacji kart przez, co nowe osoby słabo zaznajomione z grą są niszczone przez innych graczy. Gdzieś na forum przeczytałem, że jest to taka gra euro w rzeczywistości przebrana za coś innego i też tak to odebrałem.
Podsumowując. Bierz LoH :)
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: Confidential »

Choć w ankiecie zagłosowałem na "Blood Rage", podkreślę to, o czym kilka osób już wspomniało: w "Lords of Hellas" jest kilka dróg do zwycięstwa, podczas gdy "Blood Rage" to zwykła naparzanka. Sam musisz stwierdzić co wolisz.

"Rising Sun" budzi bardzo mieszane uczucia u graczy - dlatego też nie radziłbym Ci kupować jeśli nie jesteś do tego tytułu przekonany. Lepiej będzie jeśli skupisz się najpierw na pozostałej dwójce i "Kemecie".
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: Xardas123 »

Confidential pisze: 10 gru 2018, 15:43 Choć w ankiecie zagłosowałem na "Blood Rage", podkreślę to, o czym kilka osób już wspomniało: w "Lords of Hellas" jest kilka dróg do zwycięstwa, podczas gdy "Blood Rage" to zwykła naparzanka. Sam musisz stwierdzić co wolisz.

"Rising Sun" budzi bardzo mieszane uczucia u graczy - dlatego też nie radziłbym Ci kupować jeśli nie jesteś do tego tytułu przekonany. Lepiej będzie jeśli skupisz się najpierw na pozostałej dwójce i "Kemecie".
Kemeta mam na liście zakupów w przyszłym roku:) podobnie jak nemezisa i mage knighta:)
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: gregos »

A więc w dalszym ciągu LOH powinien być wyborem nr 1 z ankietowanego zestawienia.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: Xardas123 »

Jednogłośnie wygrywa LOH, ale pojawił się nowy gracz czyli Zombiecide czarna plaga;)
Założę drugi wątek i będziecie mogli wybierać jedną z tych 2 gier. Mam jeszcze chwilę czasu do świąt;)

Moderację proszę o zamknięcie tego wątku i ankiety.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Mam sobie wybrać prezent od żony:) Co byście wybrali Blood Rage, Rising Sun, Lords of Hellas (Ankieta)

Post autor: Confidential »

Xardas123 pisze: 11 gru 2018, 07:55 Jednogłośnie wygrywa LOH
Patrząc na wyniki ankiety wcale nie powiedziałbym, że tak jednogłośnie :wink:
ODPOWIEDZ