(Wspieram.to) Czas Patriotów

Kampanie społecznościowe, wspieranie poszczególnych fundowanych tytułów
Dendroid

(Wspieram.to) Czas Patriotów

Post autor: Dendroid » 07 lis 2018, 22:28

8 listopada o 19 startuje na wspieram.to zbiórka na wydanie historycznej gry planszowej „Czas Patriotów”. Jest to familijna eurogra, w której gracze odtwarzają wydarzenia z listopada 1918 r. - mają za zadanie uwolnić spod okupacji niemieckiej i austro-węgierskiej główne miasta centralnej Polski. Mechanicznie jest to prosty deck-building połączony z worker placementem, Gra przeznaczona jest dla 2-5 graczy od 11 lat z czasem gry 40 minut przy dwóch osobach plus 20 minut każda kolejna.
Link do strony zbiórki https://wspieram.to/CzasPatriotow
Link do oficjalnej strony gry: http://czas-patriotow.pl
Link do filmu promującego grę: https://www.facebook.com/GraCzasPatriot ... 782875770/
Zapraszam również do obejrzenia wywiadu z autorem gry w TVP Wrocław https://wroclaw.tvp.pl/39816684/06112018 (48:52)
Obrazek
Historyczna gra planszowa Czas Patriotów
https://www.facebook.com/GraCzasPatriotow/

Dendroid

Re: (Wspieram.to) Czas Patriotów

Post autor: Dendroid » 12 lis 2018, 22:30

Mamy już 5000 zł. Zapraszam na konkurs z nagrodą - dowolną grą do kwoty 200 zł
http://czas-patriotow.pl/blog/czy-pi%C5 ... 82-konkurs

oraz nową recenzją od Humigraja
https://www.youtube.com/watch?v=u1y-jV1 ... SISvt38aBo

Dendroid

Post autor: Dendroid » 02 gru 2018, 22:23

Mamy już ponad 7000 oraz nową recenzję z serwisu Sterta Gier. Czy warto zainteresować się tą grą. Przeczytaj i oceń sam
http://www.stertagier.pl/2018/11/czas-patriotow.html

asd123

Post autor: asd123 » 07 gru 2018, 21:51

Gra wydaje się całkiem w porządku, czasowo wcelowana idealnie na 100-lecie niepodległości, a coś nie idzie...
Cena?

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 31 times
Been thanked: 16 times

Post autor: playerator » 08 gru 2018, 02:52

asd123 pisze:
07 gru 2018, 21:51
Gra wydaje się całkiem w porządku, czasowo wcelowana idealnie na 100-lecie niepodległości, a coś nie idzie...
Cena?
Pewnie gdyby krasnoludy albo inne elfy pomagały Piłsudskiemu, gra już dawno byłaby ufundowana :?

Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Użytkownik wspierający
Has thanked: 21 times
Been thanked: 21 times

Post autor: KurikDeVolay » 08 gru 2018, 08:09

To takie dziwne? Lekcje historii mnie zraziły. Wkuwanie dat, kartkówki, puste lanie wody przez nauczycieli. Nie lubię historii, jest mi zbędna, to i tematyka mierzi. Rozdrapywanie ran i mianowanie bohaterami/zbrodniarzami ludzi w zależności od punktu widzenia...

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Post autor: rastula » 08 gru 2018, 09:52

Nie lubisz historii, bo Cię w szkole zrazili, spoko, chociaż oczywiście nie masz racji ;)...

Historia ma dosyć miłośników żeby wesprzeć DOBRĄ grę. Tej widać czegoś zabrakło. Może promocji, może jakości...

Awatar użytkownika
playerator
Użytkownik wspierający
Has thanked: 31 times
Been thanked: 16 times

Post autor: playerator » 08 gru 2018, 14:30

KurikDeVolay pisze:
08 gru 2018, 08:09
To takie dziwne? Lekcje historii mnie zraziły. Wkuwanie dat, kartkówki, puste lanie wody przez nauczycieli. Nie lubię historii, jest mi zbędna, to i tematyka mierzi. Rozdrapywanie ran i mianowanie bohaterami/zbrodniarzami ludzi w zależności od punktu widzenia...
Żyj jak chcesz, twój wpis mówi mi, że tłumaczenie dlaczego nie masz racji jest absolutnie bezcelowe.

rastula pisze:
08 gru 2018, 09:52
(...) Historia ma dosyć miłośników żeby wesprzeć DOBRĄ grę. Tej widać czegoś zabrakło. Może promocji, może jakości...
Też myślę że promocji, może tej bardziej ukierunkowanej, skierowanej do grających (chociaż nie wiem, co tam na fejsie).
No i chyba trudniej ufundować grę, nie będąc "znajomym Królika" :wink:.
Ale dlaczego jakości..?

Awatar użytkownika
Naro
Użytkownik wspierający

Post autor: Naro » 11 gru 2018, 14:09

MEGA słaba reklama gry :!: Można się doszukać ledwie kilku wpisów na face tuż przed startem kampanii plus jeden/dwa w czerwcu - typowy przykład jak nie powinna ona wyglądać.
A pod względem graficznym aż oko boli.
Pozdrawiam
Naro
Sprzedam
"Golda i złota"

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Post autor: rastula » 11 gru 2018, 14:42

playerator pisze: Ale dlaczego jakości..?

Nie chciałem sugerować ani słabej reklamy , ani jakości - gra jakoś się w spektrum zainteresowań nie znalazła moich ( mimo lubienia historii) - tak więc to nie była opinia a jedynie wskazanie POTENCJALNYCH problemów wydawcy. Chociaż jw. piękna to ta gra nie jest...

Dendroid

Post autor: Dendroid » 14 gru 2018, 23:37

Jako autor gry mogę powiedzieć, że zawinił brak doświadczenia w tego rodzaju akcjach. Na pewno trudniej jest dotrzeć z grą jeżeli nie ma się wsparcia "planszówkowego celebryty" ani innej udanej gry na koncie. Niestety temat gry co było dla nas totalnym zaskoczeniem, wielu recenzentów, klubów gier itp. odstraszał. Promocja nie była szałowa, ale uznanie że była mega słaba jest chyba jednak zbyt krzywdzące. Ukazały się 3 recenzje i kilka ogólnych wpisów, obszerny wywiad na GF, zorganizowany był konkurs z atrakcyjną nagrodą, różne wpisy na grupach planszówkowych i historycznych na fb itp. No i sam serwis crowdfundingowy jak się niestety okazało po czasie wcale nie jest za bardzo zainteresowany wspieraniem projektu.
Odnośnie wersji graficznej to w projekcie zostało wyraźnie wskazane, że jest to wersja prototypowa. Z przykrością stwierdzam, że dla takich projektów jak nasz, crowdfunding przemienił się z platformy wspierania ciekawych projektów w serwis przedsprzedaży gdzie trzeba wystąpić już z gotowym produktem.

BrigadeGeneral
Been thanked: 2 times

Post autor: BrigadeGeneral » 09 sty 2019, 16:22

Dendroid pisze:
14 gru 2018, 23:37
Jako autor gry mogę powiedzieć, że zawinił brak doświadczenia w tego rodzaju akcjach. Na pewno trudniej jest dotrzeć z grą jeżeli nie ma się wsparcia "planszówkowego celebryty" ani innej udanej gry na koncie. Niestety temat gry co było dla nas totalnym zaskoczeniem, wielu recenzentów, klubów gier itp. odstraszał. Promocja nie była szałowa, ale uznanie że była mega słaba jest chyba jednak zbyt krzywdzące. Ukazały się 3 recenzje i kilka ogólnych wpisów, obszerny wywiad na GF, zorganizowany był konkurs z atrakcyjną nagrodą, różne wpisy na grupach planszówkowych i historycznych na fb itp. No i sam serwis crowdfundingowy jak się niestety okazało po czasie wcale nie jest za bardzo zainteresowany wspieraniem projektu.
Odnośnie wersji graficznej to w projekcie zostało wyraźnie wskazane, że jest to wersja prototypowa. Z przykrością stwierdzam, że dla takich projektów jak nasz, crowdfunding przemienił się z platformy wspierania ciekawych projektów w serwis przedsprzedaży gdzie trzeba wystąpić już z gotowym produktem.
Cześć. Śledziłem kampanię tej gry ponieważ mnie zaskoczyła - jako gra (tytuł) i jej obecność "z kapelusza. Ciekawość co do tego, czy wam się uda (szczerze trzymałem kciuki) sprawiła, że projekt poznałem. Recenzenci poświęcają swój czas na pracę nad Twoją grą, i nie ważne czy będzie to dobra czy zła recenzja - ich czas jest spożytkowany. Raczej unikają zaangażowania w projekty, które wymagają dużo pracu (np. graficznej) bo ich "robota" pójdzie na marne. Gra też musi jakoś zainteresować "czymś". Czy to grafika, czy temat, czy mechanika - no gdzieś musi być "haczyk na gracza.

Napisałem, że kampania była dla mnie zaskoczeniem - ano była. Spędzam na grupach planszowych i forach sporo czasu (tak 2h dziennie lekko), oglądam recenzje, czytam zapowiedzi - słowem, jestem bardzo na czasie, na pewno też dużo bardziej na czasie niż niedzielni gracze i powiem Ci, że kompletnie nie zauważyłem informacji o tej grze. Powinieneś mieć na uwadze, że gier wszelakich i kampanii CF jest bardzo dużo, i dotarcie do odpowiedniej ilości potencjalnych wspierających wymaga jakiegoś planu i przygotowania, bo inaczej jest spora szansa, że przepadniesz w natłoku informacji.

serwis wspieram.to to biznes - mają swoje wizje/doświadczenie i czasami się angażują w projekty na swojej stronie, ale raczej ich promocja to standardowa wzmianka na FB i mailing. Rzadko wychodzą ponad to, więc liczenie na ich zasięg jest oraz akcje jest raczej marnym życzeniem (swoją drogą, przez FB nie potrafią angażować swoich użytkowników, których jest grubo ponad 30k - czasami mam wrażenie, że FB po prostu jest i już).

Podsumowując - udana kampania to pewne czynności, które należy wykonać. Wiara w projekt jest ważna, entuzjazm pomaga - ale warto pamiętać, że akcja CF bazuje na ludziach i trzeba najpierw do nich dotrzeć, a następnie jakoś ich przekonać do wzięcia w niej udziału.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

adalbert
Użytkownik wspierający
Been thanked: 2 times

Post autor: adalbert » 23 sty 2019, 08:31

Ja zastanawiałem się nad wsparciem, ale utonąłem w natłoku innych wydatków i promocji. W tym czasie IPN wydał też Niepodległą o podobne tematyce. Z pewnością życzę wam jednak, aby ostatecznie doszło do wydania gry.
Chcesz coś zamówić? Napisz PW. Mam 7% w 3trollach, 11% w Planszostrefie, 10% w Planszomanii.
Chętnych do grania w Summoner Wars w Szczecinie (turniejowo lub "ot tak") proszę o kontakt.

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times

Post autor: ShapooBah » 23 sty 2019, 09:40

Ja, przyznam szczerze, w ogóle nie skojarzyłem tej gry z tematem o historyczenj euro grze z działu pomysły i idee. Więc wygląda to trochę jakby wasza promocja faktycznie lekko kulała. Nie mniej proponuje spróbować jeszcze raz, może w okresie wiosennym, kiedy większość wydatków czeka na lepsze czasy. Życzę wam mimo wszystko jak najlepiej, a z doświadczeniem jakie nabyliście przy tej kampanii spokojnie uzbieracie całość. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 28 times

Post autor: Gromb » 23 sty 2019, 10:26

Na wiosnę planowany jest dodruk Niepodległej z przeredagowanymi zasadami i kilkoma zmienionymi kartami, więc to dla was najgorszy możliwy okres. Niepodlegla to bardzo dobry tytuł i jest już na rynku, dlatego cokolwiek podzieje się z Czasem Patriotów, to będzie on w jej cieniu. Mimo to, trzymam za was kciuki.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father

ODPOWIEDZ