Wypraski.

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
tricitdex
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2018, 21:33

Wypraski.

Post autor: tricitdex »

Mam pytanie czy zn

Mam pytanie czy znacie jakąś firmę która może zrobić wypraskę ?
Czyli wytłaczana z Cieńskiego plastiku ?
Ostatnio zmieniony 18 lut 2019, 19:58 przez tricitdex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Wypraski.

Post autor: Blue »

1. A formę masz? ;) Pewnie nie, to licz minimum kilkaset złotych za formę.
2. Proces produkcyjny wypraski dla 1 sztuki się nikomu nie opłaci z praktyki, często wymagane poprawki matrycy, wypracowanie pracy materiału(np kilka pierwszych sztuk na odrzut) itp.

I tyle ;).

Chyba najtaniej to wyjdzie zrobić laserem ze sklejki/plexy i poskładać/skleić niż robić prawdziwą wypraskę. Nawet druk 3d czy CNC z litego drewna by pewnie wyszło taniej.

Prawdziwa wypraska jest tańsza w produkcji(i nie trzeba składać), ale jak klepiesz tego tysiące, a nie sztuki. Mam dwie maszyny do tłoczenia plastiku próżniowo i laser, więc powiedzmy że mniej więcej wiem jak to wygląda ;).

Ew samemu można powycinać z gąbki/pianki modelarskiej(tzw płyta piankowa - to są takie z przyklejonym papierem kredowym, sztywniejsze) i pokleić, nataniej i prosto :).
Ostatnio zmieniony 30 lis 2018, 18:20 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Golfang
Posty: 1980
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Wypraski.

Post autor: Golfang »

Tutaj masz wątek na temat insertów oraz robienia ich ze wspominanej płyty piankowo-kartonowej.
viewtopic.php?f=61&t=51771

Generalnie zrobiłem już kilka insertów - v_commandos, robinson cruzoe, horror w arkham lcg w pudełku po butach (bo pudełko po grze jest kompletnie nie używalne po zakupie kilku dodatków) oraz gears of war (gdzie jest sporo figurek). Jestem zadowolony z każdego z nich - może nie są dzieła mistrza - ale są praktyczne i wystarczające. Cenowo wychodzą między 10 - 15 zł + własna praca. Jedyna uwaga/porada - ja zacząłem od robienia insertu v_commandos z płyty 5 mm - bez sensu. Pozostałe robię już tylko z 3 mm. Płyty 5 mm używam tylko na część elementów inserta/wypraski, gdy wiem że potrzebuję tam usztywnienia (większość całości jest z 3 a tylko część z 5).
----------------
10% flamberg.com.pl
tricitdex
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2018, 21:33

Re: Wypraski.

Post autor: tricitdex »

Blue pisze: 29 lis 2018, 22:09 Mam dwie maszyny do tłoczenia plastiku próżniowo
A jakie minimum szt. było by mniej więcej opłacalne i ile by wyniosło? Może być na PM
tricitdex
Posty: 11
Rejestracja: 27 lis 2018, 21:33

Re: Wypraski.

Post autor: tricitdex »

Nie wiem czy widzieliście ale o taką wypraskę mi chodziło: https://www.facebook.com/Talisman-Magia ... 9030053222

Już sobie zamówiłem także jutro będę miał ją u siebie :D
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 946
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 309 times
Been thanked: 201 times

Re: Wypraski.

Post autor: Losiek »

Czyli po prostu o (takie staropolskie słowo) insert :twisted:
ODPOWIEDZ