Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: EVOCATVS »

Tak czysto teoretycznie, to teraz GW może wydać Tallismana, tyle że np. w Warhammerowej otoczce?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Deem »

EVOCATVS pisze: 17 gru 2018, 23:16 Tak czysto teoretycznie, to teraz GW może wydać Tallismana, tyle że np. w Warhammerowej otoczce?
Tak czysto praktycznie, Talisman jest GW, więc mogą go wydać nawet bez zmiany settingu. Na naszym podwórku problemem może być to, że niezbyt im po drodze z wersjami PL.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: EVOCATVS »

To mam nadzieję, że coś w tym temacie zadziałają, bo o ile samej gry nie potrzebuję, to figurki od nich chętnie bym przytulił :D
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Goldberg »

Eeeeeee ale poprawcie mnie jeśli się mylę....ale czy takim talizmanem w uniwersum 40k nie był Relic?
Evo: mówisz o grach strikte wydanych przez GW bo tylko do takich oni dają figurki.
Więc jeśli wydadzą coś w setingu talizmana (w co wątpię) to dostaniesz istniejące figurki od gw (stawiam na klampfity Ala nekromanta, orkowy bochater itd)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: EVOCATVS »

Relic jest takim Talismanem w świecie WH40k, podobno jest też wersja w czasach Herezji Horusa, ale nie wiem czy planszowa, czy tylko na PC/Androida. Tyle, że to bezpośrednio od GW nie wychodziło, więc słabo z figurkami było.
Co do świata Warhammera Fantasy, to podobno któraś edycja Talismana była w nim osadzona. Jeśli teraz zdecydowaliby się sami to wydać, to raczej osadzą to w realiach Age of Sigmar, żeby obydwie marki nawzajem się napędzały. Figurki na pewno nowe "ulepią", bo robią tak z każdą grą od siebie od dłuższego czasu, więc istniejące rasy/klasy dostaną nowe modele, a jako że, zazwyczaj są bardzo ładne, to część pewnie byłaby mi niezbędna :D
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Goldberg »

EVOCATVS pisze: 18 gru 2018, 01:03 Co do świata Warhammera Fantasy, to podobno któraś edycja Talismana była w nim osadzona.
Tak, 3ed była w nim luźno osadzona...
AoS....no niezłe gów** (wybacz ale pisze to jako ktoś kto w 94 roku kupił sobie polskie wydanie w miękkiej okładce) :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Bludgeon »

EVOCATVS pisze: 18 gru 2018, 01:03 Relic jest takim Talismanem w świecie WH40k, podobno jest też wersja w czasach Herezji Horusa, ale nie wiem czy planszowa, czy tylko na PC/Androida.
To istnieje tylko cyfrowo.
EVOCATVS pisze: 18 gru 2018, 01:03 Jeśli teraz zdecydowaliby się sami to wydać, to raczej osadzą to w realiach Age of Sigmar, żeby obydwie marki nawzajem się napędzały.
Zdecydowanie AoS byłby lepszym fitem do talismana niż Stary Świat.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Goldberg »

:shock: ze jak?
AoS to gonwo jakich mało!
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: anonim »

Shaydar pisze: 17 gru 2018, 22:24 Myślicie, że pojawi się jakaś nowa edycja talismana, czy to już definitywny koniec i więcej nie będzie się pojawiać?
Pytam, bo nie wiem, czy kupować podstawkę, czy poczekać na jakąś reedycję ;)
Możesz kupować podstawkę bo nic nie stracisz a wręcz sporo zyskasz na sprzedaży gdy w sklepach się skończy.
Goldberg pisze: 17 gru 2018, 23:06 Oficjalnie koniec nakładu w Galakcie - źródełko więc wyschło definitywnie....
Czekamy na festiwal szalonych cen :) Po cichu liczę że swoją podstawkę i parę dodatków sprzedam na tyle dobrze że kupię jakiegoś Kickstarter and we strechgolami xD
Już masz festiwal mięc możesz sprzedawać.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: gogovsky »

Goldberg pisze: 18 gru 2018, 23:16 :shock: ze jak?
AoS to gonwo jakich mało!
still better than TMiM;D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Shaydar
Posty: 13
Rejestracja: 13 gru 2018, 11:30

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Shaydar »

anonim pisze: 18 gru 2018, 23:31
Shaydar pisze: 17 gru 2018, 22:24 Myślicie, że pojawi się jakaś nowa edycja talismana, czy to już definitywny koniec i więcej nie będzie się pojawiać?
Pytam, bo nie wiem, czy kupować podstawkę, czy poczekać na jakąś reedycję ;)
Możesz kupować podstawkę bo nic nie stracisz a wręcz sporo zyskasz na sprzedaży gdy w sklepach się skończy
No właśnie wzięłam się wczoraj za zakup i w 4 sklepach anulowali mi zamówienie, bo nie było już na stanie :D na szczęście dorwałam ostatnią sztukę przy piątym podejściu ^^"
Odpakowywać póki co nie będę, bo nie mam potrzeby grania na ten moment. Kupiłam bardziej z sentymentu i dla świętego spokoju, bo pewnie później będę sobie pluć w brodę, że jednej z moich pierwszych "konkretnych" planszówek nie mam w kolekcji :D A jak zmienię zdanie, najwyżej sprzedam i będzie ładna kaska do gloomhaven w edycji pl :P
Turnavine

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Turnavine »

https://www.games-workshop.com/en-PL/talisman

Chyba, że chodzi o wersję polską, ta faktycznie będzie coraz mniej dostępna. Do kilku dodatków też GW nie odzyskało praw.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Bludgeon »

gogovsky pisze: 18 gru 2018, 23:33
Goldberg pisze: 18 gru 2018, 23:16 :shock: ze jak?
AoS to gonwo jakich mało!
still better than TMiM;D
czyli razem powstanie jakaś kupa-mutant :D
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Goldberg »

Heh....generalnie ta gra do jakichś wybitnych nie należy, pamiętam jak kilka lat temu w sklepie na wieczorkach z planszowkami (zaczynały się o 1815) jak ktoś się spóźnił za kare szedł do stolika w koncie grać w talizman z synem właściciela xD
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Negreanu1
Posty: 32
Rejestracja: 11 sty 2015, 23:44

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Negreanu1 »

witam, dlaczego nagle wszyscy wyrzedają masowo talismana ze wszystkimi dodatkami ? Rozumiem zbieg okolicznosci ale zbyt duzo tych ofert nagle
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Bludgeon »

Negreanu1 pisze: 13 sty 2019, 00:14 witam, dlaczego nagle wszyscy wyrzedają masowo talismana ze wszystkimi dodatkami ? Rozumiem zbieg okolicznosci ale zbyt duzo tych ofert nagle
To dobrze, bo inni masowo kupują. Gry trafią w kochające ręce.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Katia »

Negreanu1 pisze: 13 sty 2019, 00:14 witam, dlaczego nagle wszyscy wyrzedają masowo talismana ze wszystkimi dodatkami ? Rozumiem zbieg okolicznosci ale zbyt duzo tych ofert nagle
Nakład się skończył, więc niektórzy wykorzystują okazję, aby nieco zarobić. :D
3trolle - 6%
Apostolus
Posty: 195
Rejestracja: 23 mar 2015, 20:08
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Apostolus »

Wiem, że może ktoś mnie odeśle do działu [Kupno], ale chciałbym zapytać, czy może nie zostało komuś z Was 20 sztuk koszulek do kart Poszukiwaczy (takich, jak te - https://mepel.pl/koszulki-na-karty-swan ... in-cienkie lub https://3trolle.pl/7124-sloyca-koszulki ... results=16). Będę bardzo wdzięczny za odzew.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: rastula »

W niedzielę rozegrałem pierwszą partię w T.M&M z moim 5 1/2 synem. Dorzuciłem Żniwiarza. On Krasnoludem , ja Mnichem... Posiekł ojca na progu krainy wewnętrznej synalek... ... jakieś 1,5 godziny - z tłumaczeniem zasad ;)...


Bawiłem się doskonale, on chyba też ... :)

Nigdy nie wątpiłem, że popularność tej gry nie jest przypadkiem - OK , to nawet nie gra ale po prostu taka paragrafowa przygoda i interakcja - do rodzinnej zabawy idealna...

PS
oczywiście pomalowane figurki, metalowe monety i jakieś kryształki mocy/siły zamiast czapeczek krasnali nie zaszkodziły rozgrywce :D.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Lost Death »

u mnie dwóch synów 3 i 5 lat, z niecierpliwością poczekam jeszcze 2-3 lata i rowniez bedziemy łupać. Myślę, że ta gra jest idealna żeby wprowadzić nowe osoby do gier planszowych i świata fantasy :)
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Acererak »

Wydawnictwo Galakta z przyjemnością informuje o nawiązaniu bezpośredniej współpracy z firmą Games Workshop, dzięki której możemy przekazać doskonałą wiadomość dla wszystkich miłośników gry Talisman 4. edycja – jeszcze w tym roku na sklepowe półki powróci polskie wydanie tej legendarnej gry fantasy!

Janusze biznesu wyją z rozpaczy :D Teraz warto uzbroić się w cierpliwość. Swoją drogą ciekawe czy ta współpraca obejmie również jakieś inne produkty GW.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Sarseth »

Dopiero teraz wszedłem na allegro xD
THE HELL
miasto - 600zł od rubicopl (jak i wilkołak!!! jak i las)
/oferta/talisman-podstawka-9-dodatkow-planszetki-4-7801990882 - 2200zł
kraina odmętów nowa - 990
puszka pandory + podstawka - używane 750 zł

CO TU SIE DZIAŁO!? XDDD
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Bludgeon »

Acererak pisze: 31 sty 2019, 10:11 Wydawnictwo Galakta z przyjemnością informuje o nawiązaniu bezpośredniej współpracy z firmą Games Workshop, dzięki której możemy przekazać doskonałą wiadomość dla wszystkich miłośników gry Talisman 4. edycja – jeszcze w tym roku na sklepowe półki powróci polskie wydanie tej legendarnej gry fantasy!

Janusze biznesu wyją z rozpaczy :D Teraz warto uzbroić się w cierpliwość. Swoją drogą ciekawe czy ta współpraca obejmie również jakieś inne produkty GW.
Nie wiadomo czy wszystkie dodatki będą przedrukowane. Po angielsku wróciły tylko niektóre. Janusze wciąż mogą żyć nadzieją :D
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: kozz84 »

Śmiejecie się z Januszy, ale jak zobaczyłem te ceny to sam się zastanawiam czy nie sprzedać swojego egzemplarza. Gra od co najmniej 2 lat tylko leży, kurzy się i zawala mi miejsce na półce. Mam tyle innych gier teraz, a zanim dzieci podrosną, żeby móc zagrać w talisman to i tak wyjdzie już 5 edycja.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Blue »

To sprzedawaj, nie ma sie co czaić. Skoro bedzie dodruk, to trza korzystać z koniunktury ;).
ODPOWIEDZ