Xwing 2.0

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Xwing 2.0

Post autor: Khag »

Chce kupić podstawkę, oraz jakieś nowe statki na początek. Niestety w klimacie star wars jestem ciemny (nie, nie chodzi o to że jestem po ciemnej stronie mocy). Nie orientuje się w frakcjach, szczególnie, że w x-wing m być ich kilka. Czy każda z frakcji ma jakieś określone mocne i słabe strony?
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Xwing 2.0

Post autor: Goldberg »

:shock: To czemu chcesz kupić te gre? :shock:
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Xwing 2.0

Post autor: Khag »

Czy, żeby kupić Azula muszę interesować się plytkarstwem?
Chce spróbować zgrać w bitewniak. Padło na xwing bo wygląda na prostego, ma już pomalowane figurki i każdy statek można zmodyfikować pod względem pilota i wyposażenia, a walki w kosmosie wydają się spoko.
Porostu ja wiem ze są Rebelianci, Imperium, łowcy głów.
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Xwing 2.0

Post autor: Goldberg »

Nie no, jasne, że nie...
Sam gram w bitewniaki od bardzo dawna (96?) i wiem np. że nie lubie "chinskich bajek" wiec nie tkne bitewniaka w tym klimacie (np. Infinity) pomimo , że kady go zachwala
Wybacz jeśli uraziłem
ps; poszukaj w necie czegos na temat full thrust ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Kretilla
Posty: 149
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Xwing 2.0

Post autor: Kretilla »

Do grania w domu, moim zdaniem lepiej zapewnić równie szeroki wybór dla każdej ze stron, niż skupiać się tylko na statystykach poszczególnych statków. Ja zaczynając granie w domu z X-wing 1.0 na początek kupiłem podstawkę oraz Tie Interceptor i Tie Advanced dla ciemnej strony i dodatkowy X-wing z Y-wingiem. Sądzę, że jest to na początek w sam raz zestaw do rozpoczęcia walk. Później kupować można po prostu zgodnie z tym co wychodzi, pamiętając o jako takiej równowadze w wyborze dla każdej strony. Może się mylę, ale z tego co widzę na razie 2 edycja ma, tak jak i 1. na początku, tylko statki do Rebelii i Imperium, więc nie przejmuj się obecnie łowcami (bo jak rozumiem nie masz statków z 1. edycji?)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Xwing 2.0

Post autor: KrzysiekL »

Khag pisze: 28 gru 2018, 22:24 Chce kupić podstawkę, oraz jakieś nowe statki na początek. Niestety w klimacie star wars jestem ciemny (nie, nie chodzi o to że jestem po ciemnej stronie mocy). Nie orientuje się w frakcjach, szczególnie, że w x-wing m być ich kilka. Czy każda z frakcji ma jakieś określone mocne i słabe strony?
Na Twoim miejscu kupiłbym na razie podstawkę i zobaczył, czy to w ogóle dla mnie, a później brałbym się za dodatki. ;)

Chcesz docelowo grać w domu czy turniejowo?
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Xwing 2.0

Post autor: Khag »

KrzysiekL pisze: 29 gru 2018, 11:24
Na Twoim miejscu kupiłbym na razie podstawkę i zobaczył, czy to w ogóle dla mnie, a później brałbym się za dodatki. ;)

Chcesz docelowo grać w domu czy turniejowo?
Tylko w domu, mam 3ke dzieci i parę innych zajęć.
Poznań i okolice.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Xwing 2.0

Post autor: KrzysiekL »

Khag pisze: 29 gru 2018, 13:11 Tylko w domu, mam 3ke dzieci i parę innych zajęć.
To i tak musisz mieć co najmniej dwie frakcje. :)
Osobiście do grania w domu kupiłem po kilka statków z trzech podstawowych frakcji. Jeżeli nie zamierzasz grać turniejowo, to nie bardzo widzę sens w zamykaniu się na jedną frakcję, lepiej poodkrywać grę samemu. Kupiłbym na początek po prostu te, które Ci się podobają.

Xwing 2.0 jest o tyle fajniejsze, że ma wprowadzone pewne uproszczenia doboru kart, co może być bardzo pomocne na początek, ale za to edycję 1.0 kupisz teraz za grosze w porówaniu do 2.0, a poza tym jednym uproszczeniem niczego jej nie do grania w domu nie brakuje. Warto rozważyć zakup dwóch różnych podstawek 1.0 i poznanie gry w ten sposób. Kluczowe to przez pierwsze gry nauczyć się w ogóle latać, a później można się brać za kombinowanie, które karty wybrać. ;)
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 633 times

Re: Xwing 2.0

Post autor: EsperanzaDMV »

+1 do opcji kupienia podstawek z edycji 1.0. Dwie takie podstawki (są różne - czerwona i niebieska mają wbrew pozorom inne statki) kupisz za dużo mniej niż jedną podstawkę do 2.0, a będziesz miał dużo frajdy z latania.
Na dragoneye widziałem podstawki do 1.0 za 39,90zł, grzech nie brać w takiej cenie, zapoznasz się z mechaniką gry, ze statkami, manewrami, ulepszeniami. Jeśli Ci się spodoba - zainwestujesz więcej, jeśli nie - wydasz po prostu mniej kasy. Ja osobiście tak zacząłem (od wyprzedaży edycji 1.0.) i nie narzekam na nic poza moim portfelem, bo gra tak mi się spodobała, że dokupiłem już Bohaterów Ruchu Oporu, Slave I, Asy Rebelii, Asy Imperium, HWK-290, Ściganych, Scurrg H-6, TIE Advanced i śmigam trzema frakcjami z kolegami z pracy :)
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Xwing 2.0

Post autor: shivetay »

Kup 1.0 zapłacisz połowę ceny, a jak się okaże, że jednak nie podeszła CI, to starta nie będzie duża ;)
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Xwing 2.0

Post autor: Khag »

Muszę sprawdzić różnicę między 1, a 2.0.
Poznań i okolice.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Xwing 2.0

Post autor: KrzysiekL »

shivetay pisze: 08 sty 2019, 18:53 Kup 1.0 zapłacisz połowę ceny, a jak się okaże, że jednak nie podeszła CI, to starta nie będzie duża ;)
A jak baaardzo podejdzie, to zawsze można kupić zestaw konwertujący do 2. edycji. ;)
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Xwing 2.0

Post autor: Khag »

KrzysiekL pisze: 08 sty 2019, 20:11 A jak baaardzo podejdzie, to zawsze można kupić zestaw konwertujący do 2. edycji. ;)
Czy do tych dwóch zestawów początkowych najwyżej konieczny będzie zakup jednego czy kilku zestawów korwentujacych?
Poznań i okolice.
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Xwing 2.0

Post autor: shivetay »

jak kupisz dwie podstawki to nie. 2x X i 4x Tie to zestaw do pogrania na próbę idelanie
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Xwing 2.0

Post autor: KrzysiekL »

Khag pisze: 08 sty 2019, 21:27
KrzysiekL pisze: 08 sty 2019, 20:11 A jak baaardzo podejdzie, to zawsze można kupić zestaw konwertujący do 2. edycji. ;)
Czy do tych dwóch zestawów początkowych najwyżej konieczny będzie zakup jednego czy kilku zestawów korwentujacych?
Zestawy konwertujące są per frakcja. Ale raczej nie ma sensu konwertować samej podstawki. Zakładam, że jakby się bardzo spodobało, to kupiłbyś co najmniej kilka statków dla każdej ze stron.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Xwing 2.0

Post autor: Khag »

Wymyśliłem coś absurdalnego. Dajcie znać co myślicie. Najbardziej podoba mi się Najwyzszy porządek, ale jest tylko jeden okręt. Czy można łączyć imperium z najwyższym porządkiem czy to wykluczone?

X-wing 2.0 :
- zestaw podstawowy (to chyba oczywiste)
- tia Advanced
- Renegaci Sawa (ma karty do 2.0)
- tia Reaper (ma karty do 2.0)

X-wing 1.0 :
- zestaw podstawowy (40zl)

Dlaczego podstawka 1.0? W domyśle musiałbym i tak dokupić kosci, a za 10 zł więcej mam 2 tia + 1 xwing + miarki.

Będzie z tego jakas fajna baza do potyczek?
Poznań i okolice.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Xwing 2.0

Post autor: Indar »

Nie można, to oddzielne frakcje - przynajmniej tak mówią zasady. Co w domu zrobisz jak ci przeciwnik pozwoli to już inna sprawa.
Co do zakupu to teoretycznie starczy, zrobisz z tego dwa składy po 200 pts. Ale będą to trochę na siłę dopakowane rozpiski - lepiej zainwestować w jeszcze dwa statki, np Y Wing do rebel i drugi Tie adv. Większe pole do wyboru.
Albo poszukaj na grupie handlowej kompletów kółek i kart do tie i X Winga, masz te statki ze starego pudła. Szkoda żeby leżały nieużywane.
ODPOWIEDZ