Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
mercano
Posty: 3
Rejestracja: 24 gru 2018, 12:55

Re: Chronicles of Crime (Kroniki zbrodni)

Post autor: mercano »

FoxGames pisze: 02 lis 2018, 21:49 Meldujemy, że gra Kroniki zbrodni ponownie dostępna na stronie empik.com, jak i w salonach stacjonarnych. Przypominamy, że wersja "empikowa" zawiera scenariusz Piekielna kuchnia, który osobno dostępny jest za 22 zł.
Kupiłem grę w Empiku tydzień temu. Proszę o podpowiedź gdzie mam szukać kodu do scenariusza "Piekielna kuchnia" bo mam wrażenie, że w moim pudełku nic takiego nie ma.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: krisow »

Nie wiem jak to jest w Empiku. Na festiwalu Gramy dostałem od sprzedawcy kartę z kodem QR, zeskanowałem go w aplikacji i scenariusz się odblokował.
Terry
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2017, 08:09
Lokalizacja: Żywiec
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Terry »

Też kupowałem w empiku i miałem w pudełku dodaną kartę z kodem qr do odblokowania scenariusza Piekielna Kuchnia
mercano
Posty: 3
Rejestracja: 24 gru 2018, 12:55

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: mercano »

No to w moim pudełku nic takiego nie było :cry:
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Paskuder »

mercano pisze: 27 gru 2018, 19:20 No to w moim pudełku nic takiego nie było :cry:
Sprawdź czy ci się gdzieś nie zawieruszyła, jest niewiele większa od paragonu...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
mercano
Posty: 3
Rejestracja: 24 gru 2018, 12:55

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: mercano »

Niestety nic takiego w moim pudełku nie ma. Teraz pytanie czy reklamować to w Empiku czy u dystrybutora?
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: ko2a »

Ja mam pytanie z innej beczki. Jeśli kupię poddtawke i kilka scenariuszy to przy sprzedaży dodatkowe scenariusze z aplikacji da się odsprzedać?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Paskuder »

ko2a pisze: 29 gru 2018, 14:22 Ja mam pytanie z innej beczki. Jeśli kupię poddtawke i kilka scenariuszy to przy sprzedaży dodatkowe scenariusze z aplikacji da się odsprzedać?
Nie, chyba że odsprzedasz również konto z apką.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: ko2a »

Czyli w teorii lepiej fake konto założyć?
N88
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2019, 20:19
Been thanked: 1 time

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: N88 »

krisow pisze: 24 gru 2018, 14:28 Nie wiem jak to jest w Empiku. Na festiwalu Gramy dostałem od sprzedawcy kartę z kodem QR, zeskanowałem go w aplikacji i scenariusz się odblokował.
Witam.
Mam problem znalazłam kartę z kodem ale Jak go zeskanować w tej aplikacji?
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: krisow »

Otwórz aplikację, na dole masz przycisk opcje, a potem odblokuj i skanujesz kod QR. Dodam, że u mnie nie chciało zeskanować. Aplikacja się wieszała przy wczytywaniu. Pomogło usunięcie i ponowna instalacja.
zielarz5
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2018, 13:25

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: zielarz5 »

Wiadomo coś o terminie nowych scenariuszy ?
Zastanawiamy się czy czekać czy też w oczekiwaniu nie kupić Detektywa ;P
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: vikingowa »

Bosze! Kup Panie Detektywa, nie czekaj😉
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Paskuder »

vikingowa pisze: 07 sty 2019, 14:47 Bosze! Kup Panie Detektywa, nie czekaj😉
Rację ma! Polać jej! Od przybytku głowa nie boli :wink:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
kamilpol1991
Posty: 28
Rejestracja: 07 lis 2016, 11:08
Lokalizacja: Kraków, Jasło
Has thanked: 1 time

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: kamilpol1991 »

A jeśli chodzi o poszczególne sprawy w Kronikach Zbrodni, która Wam się najbardziej podobała, która najmniej? :)
Awatar użytkownika
mBird
Posty: 130
Rejestracja: 16 lut 2017, 15:33
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: mBird »

Czy można gdzieś sprawdzić prawidłowe odpowiedzi? Odpowiedziałem prawidłowo na wszystkie pytania poza jednym: Czym dokonano zbrodni? Nie chcę mi się przechodzić tego od nowa, a jestem ciekaw, co pominąłem. W rozwiązaniu nie ma informacji na temat narzędzia zbrodni.
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: FoxGames »

zielarz5 pisze: 07 sty 2019, 12:20 Wiadomo coś o terminie nowych scenariuszy ?
Zastanawiamy się czy czekać czy też w oczekiwaniu nie kupić Detektywa ;P
Była mała obsuwa po stronie oryginalnego wydawcy, ale już wracamy na dobre tory. Do tłumaczenia gotowy jest scenariusz "Krew na białym kołnierzyku". Jak tylko skończymy pracować nad dodatkiem Noir (premiera w połowie marca - warto sprawdzić, bo dochodzi super opcja w postaci 4 czynności do wykonania: śledzenie, zastraszenie, przekupstwo, przemoc).

W marcu gra otwiera zupełnie nowe możliwości - dostępny będzie edytor scenariuszy. Tak więc do sieci trafiać bedą darmowe, fanowskie scenariusze (wystarczy ściagnąć plik na telefon i odpalić w apce). Myślcie już nad własnymi projektami, bo w połowie roku ogłosimy konkurs na polski scenariusz, a do wygrania będzie bardzo atrakcyjna nagroda :)
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: FoxGames »

EDYTOR SCENARIUSZY

Hej,

w sieci pojawił się juz ogólnodostępny program do tworzenia własnych scenariuszy. Jak się sami domyślacie otwiera to zupełnie nowe możliwiści przed grą.
Gotowy scenariusz będzie miał postać pliku. Ściągamy go, ładujemy z apki.

Program i wszystkie objasnienia znajdziecie tutaj:

https://luckyduckgames.com/communityedi ... 63MGQHkMDE

Zachęcamy do zapoznania się i myślenia nad własnym scenariuszem. Niebawem ogłosimy konkurs na własny scenariusz, w którym do wygrania będzie bardzo atrakcyjna nagroda.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Blue »

Jestem po jednym scenariuszu - Klątwa faraonów. I jak na razie uczycia mam mieszanie/słabe. Albo jestem za głupi, ale nie widzę jak można dojsc do twardych dowodów w jednej kwestii, są poszlaki i nikogo nie potrafie zmusić do gadania. Jak widzisz że ktoś kłamie, to tylko Ty to wiesz, na nic to nie wpływa, nie widze możliwości poinformowania kogos ze wiemy na 100% ze sciemnia i żeby zaczął śpiewać(no dobra raz sie udało po
Spoiler:
). Generalnie sprawa sie zakonczyła sukcesem, ale wszystko było oparte na poszlakach, jednych mocniejszych innych słabszych, bez mozliwosci pełnego sprawdzenia faktycznie w toku śledztwa jak było naprawdę. Więc odpowiadałem w głowie nie "ta a ta osoba zrobiła to i to", a "spodziewam się że ta i ta osoba zrobiła to i to". No i postać, która powinna sie raczej znajdować w miejscówce tylko w godzinach dziennych, była tam nawet o 2 w nocy. Rozumiem ze to moze wynikac albo z poziomu scenariusza(łatwy), albo z tego ze nie chcieli zeby gracz nie mial mozliwosci zagadania do niej(co imho w przypadku tego scenariusza nie jest wymagane zeby miec dosc przesłanek do jego zamknięcia), no ale sens tych godzin spada. Tak samo czasem postac mowi dwa razy to samo(parafrazując-Frank sie tym zajmuje, Frank chodź tu, pytam o kolejną rzecz i znow sprowadzanie Franka jakby juz nie stał obok) albo bylismy chwile wczesniej w danym miejscu, gadalismy z postacia, przyjezdzamy za poł godziny a ta wstaje, bo wlasnie spała... o 18 od razu jak wyszlismy ucięła sobie drzemkę. To ostarnie to trochę czepialstwo, ale no troche nie gra. Mam nadzieję ze inne scenariusze sa lepsze. Chyba ze to ja czegos nie kumam w tym mechanizmie gry.
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Skryty Planszoholik »

nas też to czasami denerwowało że wiemy coś na 100% a klient nam dalej łga prosto w twarz że nie wie o co chodzi i nic nie możemy z tym zrobić - ale to nie jest błąd w grze tylko jej cecha. Zawsze gdy tak się dzieje, zakładamy (i zazwyczaj wychodzi że słusznie) że musimy znaleźć inną drogę, aby to udowodnić. Owszem bywa to niezbyt realistyczne w tych momentach ale się nie obrażamy tylko szukamy dalej - tak to sobie założyli twórcy i tyle :)

ps. ̶k̶l̶ą̶t̶w̶a̶ ̶f̶a̶r̶a̶o̶n̶ó̶w̶ ̶-̶ ̶d̶l̶a̶ ̶n̶a̶s̶ ̶n̶a̶j̶s̶ł̶a̶b̶s̶z̶y̶ ̶z̶ ̶w̶s̶z̶y̶s̶t̶k̶i̶c̶h̶ ̶s̶c̶e̶n̶a̶r̶i̶u̶s̶z̶y̶ ̶z̶ ̶p̶o̶d̶s̶t̶a̶w̶k̶i̶,̶ ̶t̶a̶k̶ż̶e̶ ̶d̶a̶j̶c̶i̶e̶ ̶j̶e̶j̶ ̶j̶e̶s̶z̶c̶z̶e̶ ̶s̶z̶a̶n̶s̶e̶ ̶;̶)̶ - ups, pomyliłem, ten z Różą był dla nas najsłabszy, Klątka była przyjemna :)

ps2. Mega fajnie że powstał generator scenariuszy - szkoda że pewnie zdecydowana większość będzie ENG ale może dzięki ww konkursowi będzie można zagrać też w coś PL - trzymam kciuki :)

edit: na BGG są już pierwsze scenariusze fanowskie: "Napad na bank" i "Tajemnicza Chata" - można grać po polsku ale tłumaczone chyba za pomocą jakiegoś automatu :/, chyba że to apka sama tłumaczy, bo na bgg nie ma wzmianki, że jest PL
Ostatnio zmieniony 22 maja 2019, 08:27 przez Skryty Planszoholik, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: japanczyk »

Dla mnie słabe jest to, że nawet jak się znajdzie obciążające dowody, to nie da się skonfrontować z postaciami w ich sprawie.
Dalej odpowiadają tak jakby sie ich pytało o randomowe rzeczy, które kompletnie ich nie dotyczą, a powinna się chociaz odrobine zmienic ich odpowiedź, nawet jeśli wciąż by zaprzeczały.
Awatar użytkownika
Skryty Planszoholik
Posty: 119
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:37
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Skryty Planszoholik »

japanczyk pisze: 21 maja 2019, 15:49 Dla mnie słabe jest to, że nawet jak się znajdzie obciążające dowody, to nie da się skonfrontować z postaciami w ich sprawie.
Dalej odpowiadają tak jakby sie ich pytało o randomowe rzeczy, które kompletnie ich nie dotyczą, a powinna się chociaz odrobine zmienic ich odpowiedź, nawet jeśli wciąż by zaprzeczały.
w pełni rozumiem że to może kogoś irytować. Można pomarzyć że twórcy to dopracują, ale nie wiem czy jest to w planach. Mimo wszystko nam nie psuje to frajdy z gry, a czasami wręcz ją zwiększa, bo zaczyna się kombinowanie na zasadzie "dobra cwaniaczku, jeszcze znajdę sposób żeby cię uwalić" ;)
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: rav126 »

Hmm, czyli nie tylko ja mam takie wrażenie, że rozwiązywanie spraw opiera się na poszlakach i domysłach a nie na twardych dowodach? Szkoda, że żaden recenzent tego nie wyłapał :? Mam za sobą 3 scenariusze, i na razie szału nie ma... Może później będzie lepiej.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: Bary »

Skryty Planszoholik pisze: 21 maja 2019, 15:43 nas też to czasami denerwowało że wiemy coś na 100% a klient nam dalej łga prosto w twarz że nie wie o co chodzi i nic nie możemy z tym zrobić - ale to nie jest błąd w grze tylko jej cecha.
Powiedziałbym, że negatywna cecha. ;) Niestety tego typu gry mają wspomniany mankament. Czasami wiemy, że w prawdziwym życiu z podobnymi dowodami poszlibyśmy i po prostu przycisnęli/zgarnęli gościa, ale jednak gra każe nam iść konkretną ścieżką wytyczoną przez twórcę i odpalić jakiś trigger. Bywa tak w Kronikach, zdarza się w Sherlocku, a i Detektyw nie uniknął tego problemu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 347
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 244 times
Been thanked: 54 times

Re: Chronicles of Crime / Kroniki zbrodni (David Cicurel)

Post autor: narandil »

Bary pisze: 22 maja 2019, 07:59
Skryty Planszoholik pisze: 21 maja 2019, 15:43 nas też to czasami denerwowało że wiemy coś na 100% a klient nam dalej łga prosto w twarz że nie wie o co chodzi i nic nie możemy z tym zrobić - ale to nie jest błąd w grze tylko jej cecha.
Powiedziałbym, że negatywna cecha. ;) Niestety tego typu gry mają wspomniany mankament. Czasami wiemy, że w prawdziwym życiu z podobnymi dowodami poszlibyśmy i po prostu przycisnęli/zgarnęli gościa, ale jednak gra każe nam iść konkretną ścieżką wytyczoną przez twórcę i odpalić jakiś trigger. Bywa tak w Kronikach, zdarza się w Sherlocku, a i Detektyw nie uniknął tego problemu.
nic tylko odpalać generator i stworzyć scenariusz doskonały 8)

ja czekam na dodatek Redview (czy FoxGames może podać nam przybliżoną datę wydania? Jest szansa na 2019?) - zabawa w klimacie Stranger Things zapowiada się przednio; fajnie byłoby też zobaczyć przetłumaczone dodatkowe scenariusze widoczne w apce (narazie jest tylko Piekielna Kuchnia) - ale póki co można ogrywać Noir, więc nie narzekam
Ostatnio zmieniony 26 lis 2019, 08:14 przez narandil, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ