antyszczepionkowcy.biz (Aleksandra Stefaniak, Kuba Stefaniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
antyszczepionkowcy
Posty: 31
Rejestracja: 22 gru 2018, 07:18
Kontakt:

antyszczepionkowcy.biz (Aleksandra Stefaniak, Kuba Stefaniak)

Post autor: antyszczepionkowcy »

Hello World!

Dawno nie było żadnej Epidemii, prawda? Nowy rok to nowa szansa!

Od dzisiaj oficjalnie ruszają nasze przygotowania do wydania satyrycznej gry karcianej antyszczepionkowcy.biz. Już za chwilę, już za momencik, będzie można wesprzeć nasz projekt na polakpotrafi.pl gdzie 16.03 rozpoczniemy zbieranie funduszy na jego wydanie, a w między czasie:
- po zapisaniu się do newslettera na naszej stronie www.antyszczepionkowcy.biz już teraz możesz ściągnąć prototyp gry do samodzielnego druku (print & play) #rozdajo
- nie umiemy za bardzo w marketing ani w internety, więc zamiast dużo pisać to będziemy codziennie na nasz fanpage na FB wrzucać antyszczepionkowe memy, a tylko od czasu do czasu też opisy poszczególnych kart, inspiracji czy contentu z tworzenia gry: https://www.facebook.com/antyszczepionkowcybiz/
- jeśli ktoś chciałby zagrać już teraz, ale jest zbyt leniwą bułą, żeby samemu drukować i wycinać karty - nic straconego! Nasz prototyp trafi 13.01 na aukcję WOŚP.
- jako produkt uzupełniający mamy już przygotowaną aplikację na iOS do Molekularnego Strukturyzowania Wody, pewnie powiecie, że nie działa? A ja na to: działa tak samo dobrze jak urządzenie które niektórzy sprzedają po 2500pln, robienie drinków na imprezach już nigdy nie będzie takie samo

"Chcesz zarobić łatwe pieniądze? Zdobyć sławę? Zostać guru? Nie masz w sobie za grosz moralności? Dobrze się składa! Antyszczepionkowcy.biz nauczą Cię poprzez zabawę jak zrealizować swoje cele i jednocześnie rozwiązać problem przeludnienia!"


Więcej informacji na temat naszego projektu znajdziecie na: https://antyszczepionkowcy.biz/ mamy tam też śmieszny filmik i w ogóle to polecamy
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: rastula »

Poza lekarzem zatrudniłbym grafika :).

Cel godny, humor jakiś jest, ale i tak nie kupię, bo w tej chwili to raczej jest "polak nie potrafi" :).

Niemniej życzę powodzenia, bo ciemnotę trzeba każdy m sposobem zwalczać.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: maciejo »

Planujecie wariant solo ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8734
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: Curiosity »

antyszczepionkowcy pisze: 01 sty 2019, 11:22 - nie umiemy za bardzo w marketing ani w internety
Już nie bądźcie tacy skromni, bo na pepperze uzbieraliście prawie 1200 polubień i ponad 100 komentarzy. A to już jest coś.
Jeszcze tylko na wykopie za bardzo nie wyszło. Proponuję zrobić #rozdajo i kilka tysięcy plusów powinno wpaść.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
antyszczepionkowcy
Posty: 31
Rejestracja: 22 gru 2018, 07:18
Kontakt:

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: antyszczepionkowcy »

Czesc, dzieki za zainteresowanie :)

@rastula aktualna wersja prototypu to nie jest finalny produkt i w szacie graficznej jeszcze troche sie zmieni. Po przeanalizowaniu naszego targetu postanowilismy, ze nie chcemy isc w styl stricte komiksowy, bo część naszej grupy docelowej to np. srodowisko okolo naukowo-medyczne; niekoniecznie grajace regularnie w planszowki (gra typu gateway) i dla nich styl Munchkinowy moglby okazac sie niezrozumialy.
Do wydania mamy troche czasu i chcemy go spozytkowac m.in. na wrzucanie roznych kart w dwoch wariantach jako ankiete, co sie bardziej spodoba. Oczywiscie, jesli mialbys jakies konkretne sugestie to chetnie je przyjmiemy na klate :)

@maciejo:
Na chwile obecna nie mamy takich planow. Interakcje miedzy graczami stanowia bardzo duza czesc rozgrywki: mamy tu karty akcji, jest mozliwosc dokonywania zakupow w turze innych graczy (i nawet przelicytowania swoich ofert), jest rywalizacja o zasoby (ustawy znane od poczatku gry). Jezeli mialbys okazje przetestowac nasza gre i mial jakis pomysl w tym temacie to bardzo chetnie go przedyskutuje

@Curiosity
a dziekujemy :) z pepperem dobrze wyszlo, bo wrzucil to ktos niezwiazany z naszym zespolem; na wykopie chyba fakt ze sami nie jestesmy userami troche nam odjal anonimowosci, ale moze przy kolejnych materialach sie uda.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2019, 11:17 przez antyszczepionkowcy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: rastula »

Zasugerowałem bardzo konkretnie. Zatrudnijcie grafika, ktory nada kartom jednolity wygląd. Nie rozumiem o co chodzi z sugestią okołomunchkinową...(nie sugerowałem ani komiksów ani munchkina - od tego jest grafik, zeby wam to wymyśleć, zaproponować) czy chcesz powiedzieć że naukowcy są pozbawieni elementarnego gustu estetycznego. Może umieścić to w motto kampanii...

To dla was bezguścia ze studiów doktoranckich! Na pewno się ucieszą...:).


Ale spoko, może "waszemu targetowi" to wystarczy. Jak napisałem, ciekawy temat, poczucie humoru...jeśli musi być, powiedzmy to sobie wprost brzydko to ok, powodzenia.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: Pan_K »

Lekarze jako target? Zastanawiam się, po co taka gra lekarzom? Chyba nie trzeba ich przekonywać do idei szczepień? Czy zatem ma to być rozrywka polegająca na samozadowoleniu i niewybrednym obśmiewaniu antyszczepionkowców w hermetycznym gronie specjalistów? Nie brzmi to zbyt sympatycznie.

Sądziłem raczej, że tkwi za tym pomysłem jakaś głębsza idea edukacyjna. Taka jest zresztą sugestia na stronie...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: Brylantino »

Widzę, że już pojawiają się błędne założenia. Gra targetowana do lekarzy grających i nie grających? Słaba oprawa graficzna, bo taki target nie chce mieć ładnej gry? Z takim podejściem to nie wróżę sukcesu (czy chociaż ufundowania się gry). Niemniej powodzenia.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: Olgierdd »

Kolejny potworek typu "bitwa o Polskę", w którym pod płaszczykiem edukacji (a w tamtej grze patriotyzmu) będzie się szerzyć prostacką nienawiść.

Rastula pozwolę sobie zacytować Ciebie z tamtego wątku:
Największym problemem współczesnej twórczości jest zatarcie granicy pomiędzy "kontrowersyjnym" a "głupim"
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: rastula »

Skoro cytat ze mnie to w mojej opinii jedynom głupotą w tym "sporze" jest postawa antyszczepionkowców. Niestety mam codzienne kontakty ze skorumpowanymi przez big farm mordercami populacji zwanymi dla niepoznaki lekarzami i uległem ich śmiertelnej propagandzie :). O biologach nie wspomnę, bo to nawet nauka nie jest... Tylko Zięba...
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: feniks_ciapek »

Widzę, że eskalacja następuje szybko :)
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: krecony1 »

feniks_ciapek pisze: 03 sty 2019, 10:37 Widzę, że eskalacja następuje szybko :)
I zanim dowiemy się czegokolwiek o grze, wątek trafi do off-topik :twisted:
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: Brylantino »

No to jest kolejny problem z grą: wchodzisz na stronę, jest demo, wszystko super, ale brakuje jakiegokolwiek opisu podstawowego gameplayu... W ciemno nikomu się nie będzie chciało ściągać i drukować tego dema (tak jak np. mi). Sam z chęcią bym się dowiedział, jak się w proponowaną grę po prostu gra, ale póki co na zasadzie opisu.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: rastula »

Ja się w dyskusje żadne wdawać nie będę. Stanowisko mam jasne, gdyby nie cytat, to bym przemilczał, tak więc z mojej strony EOT, chyba że grafika zatrudnią ;).
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: Olgierdd »

rastula pisze: 03 sty 2019, 10:28 Skoro cytat ze mnie to w mojej opinii jedynom głupotą w tym "sporze" jest postawa antyszczepionkowców. Niestety mam codzienne kontakty ze skorumpowanymi przez big farm mordercami populacji zwanymi dla niepoznaki lekarzami i uległem ich śmiertelnej propagandzie :). O biologach nie wspomnę, bo to nawet nauka nie jest... Tylko Zięba...
No i właśnie na takich emocjach bazuje ta gra - czysta pogarda i nienawiść w bardzo trudnym temacie społecznym.

Trochę to truizm, ale zawsze się mówi, że planszówki mają łączyć zamiast dzielić. A tutaj będzie zwykłe dolewanie oliwy do ognia.

I na wszelki wypadek dodam, że nie jestem przeciwny idei szczepień.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: rastula »

Ja to mówię bez emocji zupełnie. Co do złych fluidów z samej gry to tyle samo w niej ich co w grach o okultyźmie, waffen SS , terrorystach, czy sowietach czyli tylko w głowie gracza i to bardzo specyficznych...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: Andy »

Olgierdd pisze: 03 sty 2019, 11:51Trochę to truizm, ale zawsze się mówi, że planszówki mają łączyć zamiast dzielić.
Nie chcę łączyć się nad planszówką z kimś, kto odmówił zaszczepienia się. Piszę to bez żadnych emocji, stwierdzam fakt.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
chiranjiv
Posty: 23
Rejestracja: 23 cze 2016, 19:40
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: chiranjiv »

"Chcesz zarobić łatwe pieniądze? Zdobyć sławę? Zostać guru? Nie dostałeś się na studia medyczne? Nie masz za grosz moralności?
Dobrze się składa!"

Cytat ze strony gry wydaje się oddawać idee powstawanie tej i innych gier "na czasie" np. "patriotycznych". :wink:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: rastula »

chętnie pogadam o idei "zero tolerancji" dla pewnych groźnych społecznie zjawisk, ale nie w temacie gry...
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: Neurocide »

Polish style wraca... to było dobre przed 2006 :) Widać, że ktoś kopiuje model biznesowy sławnej Kuźni Gier. Mam nadzieję, że to zdechnie, zanim złoży jaja.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1275
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 358 times
Been thanked: 213 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: ShapooBah »

Czy ja wiem, czy to polish style?

Na kickstarterze notorycznie pojawiają się gry dissujące Trumpa/UE/Putina

Jeżeli mechanika bedzie działać to gra bedzie dobra, jeżeli nie to bedzie słaba.

Tematyka może jednych odrzucić, innych zainteresować, a nie wiem czy pole do polemiki i edukacji bedzie, czy to płynięcie na fali często poruszanej tematyki.

Filmiki, filmiki i filmiki bez tego wsparcie bedzie na poziomie wspomnianych wyżej gierek dissujących Trumpa.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9425
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: MichalStajszczak »

Jak rozumiem, fabuła gry związana jest z Polską. To może warto uwzględnić rozkład odmów szczepień według województw.
Awatar użytkownika
antyszczepionkowcy
Posty: 31
Rejestracja: 22 gru 2018, 07:18
Kontakt:

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: antyszczepionkowcy »

@ Brylantino, @ShapooBah:
Nasza gra to w założeniu gateway, bazujący na mechanice push your luck. Dopiero pracujemy nad materiałami i przygotowujemy kampanię crowdfundingową, także dokładna zajawka mechaniki oczywiście też jest w planach, ale tak na szybko wymienię znane elementy które u nas się pojawiają:
-wykorzystanie kart w talii w jako pieniądze/karty właściwie zaleznie czy w uzyciu jest rewers czy awers; mechanizm odslaniania po jednej karcie i zarzadzania ryzykiem podobnie jak w Port Royale by Alexander Pfister
-rywalizacja o znane od poczatku gry Ustawy, po wprowadzaniu przez jednego gracza zasob wypada z puli a'la Splendor
-karty akcji umozliwiajace negatywne interakcje miedzy graczami - coś pomiędzy Kolejka a Wybuchające Koty
-losowe wydarzenia a'la Swiat Dysku
Wrzuciliśmy już do sieci draft video instrukcji dotyczącej prototypu. I tu ponownie chciałbym podkreślić, nie jest to video instrukcja docelowego produktu bo i zasady, i grafiki są ciągle na etapie zmian; to materiał roboczy dla osób chcących uczestniczyć w testach, ale może Ci trochę przybliżyć rozgrywkę: https://www.youtube.com/watch?v=eOkGkP24eKI

@Olgierdd
Z zasady nie wdajemy się w dyskusje światopoglądowe, więc prosze przyjąć moje jednorazowe sprostowanie: nasz projekt nie szerzy nienawiści i w żaden sposób nie atakuje przeciwników szczepień. Na każdym etapie podkreślamy, że nasza gra jest o oszustach, którzy zarabiają na manipulowaniu ludźmi.
Jeśli miałbym się odnieść do liczb, to np. ze 120 tys osób które podpisały się pod ostatnim projektem nt. zniesienia obowiązku szczepień szacujemy, że 119,7 tys to ofiary manipulacji, a ok 300 osób to oszuści o których opowiada nasza gra.
Jednym z naszych celów jest próba dotarcia do tych 119,7 tys i otwarcia im oczu. Bazujemy tu na pracach dr hab. Marcina Napiórkowskiego, zajmującego się zawodowo zwalczaniem teorii spiskowych.
O podstawach naukowych naszego projektu możesz przeczytać m.in. tutaj: https://mitologiawspolczesna.pl/smieszk ... ZD-7HRAa0o
Nasza gra moze sluzyc jako narzedzie do rozpoczynania dyskusji miedzy osobami, ktore zainteresuje tematyka, bo sa juz przekonane, a ich znajomymi ktorzy czy to sa przeciwnikami czy po prostu osobami niezdecydowanymi/niezrozientowanymi ktore boja sie, ze "prawda lezy po srodku"
Dlaczego 'jednym z'? Bo elementy edukacyjne i przedstawienie świata to tylko pewna metafora, która razem z mechaniką ma przede wszystkim stworzyć spójny produkt oferujący dobrą zabawę.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2019, 11:19 przez antyszczepionkowcy, łącznie zmieniany 1 raz.
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: feniks_ciapek »

Kurczę, idea mi się podoba, tylko przyłączam się do głosu o lepszą oprawę graficzną.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: antyszczepionkowcy.biz - prototyp gry

Post autor: sewhoe »

MichalStajszczak pisze: 03 sty 2019, 21:25 Jak rozumiem, fabuła gry związana jest z Polską. To może warto uwzględnić rozkład odmów szczepień według województw.
Na zasadzie: Podkarpacie - ciemnogród +1 do zgody na szczepienie? ;)
ODPOWIEDZ