Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
teschen
Posty: 110
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Na skrzydłach / Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: teschen »

Trafiłem na info o tej grze całkiem przypadkiem. Okładka mnie kompletnie zauroczyła. Jak zobaczyłem resztę komponentów to zrozumiałem, że po prostu muszę ją mieć!

Obrazek

W swojej turze gracze wybierają i wykonują jedną z akcji dostepnych na ich planszetkach. Wszystko sprowadza się do kart ptaków (170 różnych)i tego gdzie je umieścimy. Czym więcej ptaków w danym środowisku (leśne, trawiaste, wodne) tym mocniejsze się to środowisko staje co z kolei wpływa na akcje które wykonujemy w kolejnych turach. Aby zagrać kartę ptaka musimy zapłacić jego koszt w jajkach i jedzeniu, które to składniki pozyskujemy tylko w konkretnych środowiskach (jedzenie w leśnym, jajka w trawiastym, a karty ptaków w wodnym). Dodatkowo wiele ptaków ma "specjalne zdolności", które uruchamiają się gdy je uruchomimy, a uruchamiają się gdy użyjemy określonego środowiska. Gra to nic innego jak budowanie silniczka, który zapunktuje na koniec gry. To tak w skrócie. Więcej informacji możecie zdobyć na facebookowej grupie https://www.facebook.com/groups/wingspa ... e/?fref=nf

Bardzo było by miło gdyby udało się to wydać po polsku. Jamie Stegmeier powiedział, że jest na to spora szansa! Termin wydania: marzec/kwiecień 2019

Trochę zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 sty 2019, 21:00 przez teschen, łącznie zmieniany 1 raz.
veetee
Posty: 139
Rejestracja: 28 maja 2015, 21:33

Re: Wingspan (Stonemeier Games)

Post autor: veetee »

Mnie bardzo zaciekawiła ta gra. Nie mam problemu z kupowaniem gier od SM po angielsku (mam Scythe, i Viti: EE), ale tutaj chyba poczekałbym na wersję polską ze względu na nazwy ptaków, zwłaszcza naszych rodzimych (zakładam, że jakieś się trafią). :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: BartP »

Gra wygląda ślicznie, ale ma trochę mało interakcji. Niby wspólna pula kości i kart, ale to raczej będzie incydentalna interakcja. Bardziej liczę na ten wariat, w którym wybieramy większościowe punktowanie celów pod koniec rund. Z chęcią zagram, ale samemu rozglądał się za nią nie będę.
teschen
Posty: 110
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: teschen »

https://youtu.be/lgDgcLI2B0U Watch it Played
https://youtu.be/Xc_Pg3xE604 Rhado

Ptaszki ćwierkają, że grę po polsku wyda Rebel!
veetee pisze: 03 sty 2019, 11:23 Mnie bardzo zaciekawiła ta gra. Nie mam problemu z kupowaniem gier od SM po angielsku (mam Scythe, i Viti: EE), ale tutaj chyba poczekałbym na wersję polską ze względu na nazwy ptaków, zwłaszcza naszych rodzimych (zakładam, że jakieś się trafią). :)
Rodzimych ptaków raczej w podstawce nie będzie. Te 170 ptaków pochodzi głównie z ameryki płn. co nie oznacza, że dodatki kontynentalne nie powstaną, jeśli gra odniesie sukces, a tego jestem pewien! :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: brazylianwisnia »

Ta gra wygląda fenomenalnie. Piękna jakość wykonania, budowanie silniczka, combos. Jak tego nie uwielbiac? Tematyka idealna by namówić kobietę na partyjke :-)
Interakcja rzeczywiście jest średnia - podbieranie ptaków, pokarmu, rywalizacja o bonusy ale też działania innych graczy odpalajace nasze combosy. Czyli nie tak mało ale też bez szału. Mi to pasuje.
Jeśli to prawda że Rebel wyda to wspaniała wiadomość! Maja Terraformacje Marsa a teraz będą mieć drugą ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: jax »

WatchItPlayed mnie nie przekonał.
Muszę obejrzeć Rahdo żeby zobaczyć tej grze ciężkie/interesujące wybory i decyzje.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Skid_theDrifter
Posty: 581
Rejestracja: 25 mar 2017, 19:53
Has thanked: 26 times
Been thanked: 182 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Skid_theDrifter »

teschen pisze: 03 sty 2019, 11:46 Ptaszki ćwierkają, że grę po polsku wyda Rebel!
Lepiej żeby to ćwierkanie się potwierdziło do marca, bo jak nie to biorę wersję oryginalną (groźba niespecjalnie ważna ekonomicznie). To jest gra która znajdzie u mnie miejsce na 100%, a że byłem ostatnio powściągliwy zakupowo mam zamiar to sobie wynagrodzić w nadchodzących miesiącach. Jest coś w tym stylu graficznym co przywołuje nostalgię, ale nie wiem co. Obrazki ptaków jak z dawnych książek przyrodniczych, zanim jeszcze druk zdjęć w takich produkcjach nie był podstawą? Może. W każdym razie estetyka w połączeniu z mechaniczną kombogennością sprawia, że jestem właściwie na 97.9% pewny, że to gra w moim stylu. Pozostałe 2.1% to wątpliwość względem tego,jak bardzo różne są te karty ptaków (mechanicznie), ale nawet jeśli nie jest tak pięknie jak bym chciał, gra dalej powinna być solidna.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: DarkSide »

teschen pisze: 09 gru 2018, 18:26 Czym więcej ptaków w danym środowisku (leśne, trawiaste, wodne) tym mocniejsze się to środowisko staje co z kolei wpływa na akcje które wykonujemy w kolejnych turach. Aby zagrać kartę ptaka musimy zapłacić jego koszt w jajkach i jedzeniu, które to składniki pozyskujemy tylko w konkretnych środowiskach (jedzenie w leśnym, jajka w trawiastym, a karty ptaków w wodnym). Dodatkowo wiele ptaków ma "specjalne zdolności", które uruchamiają się gdy je uruchomimy, a uruchamiają się gdy użyjemy określonego środowiska. Gra to nic innego jak budowanie silniczka, który zapunktuje na koniec gry.
Gra wbija na radar, ale na podstawie opisu nurtuje jedna kwestia. Czy aby nie zrobi się z tego wyścig kul śniegowych i jak ktoś się zagapi to lider zacznie odjeżdżać i "musztarda po obiedzie". Efekt jak w Rosyjskich Kolejach. :roll:
A jak wygląda kwestia negatywnej interakcji? Czy to może sandbox i po prostu "każdy sobie rzepkę skrobie"?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Gizmoo »

DarkSide pisze: 04 sty 2019, 07:19 "każdy sobie rzepkę skrobie"?
To. Interakcji tam nie zauważyłem. :D

Obejrzałem gameplaye i kilka recenzji. Nie wydaje się niestety odkrywcze, ale budowanie własnego silniczka wydaje się ciekawe. Bardzo ważny w grze jest timing i kolejność zagrywania kart. Jest do podjęcia dużo ważnych decyzji. Reasumując - wydaje się ciekawe, ale gra dla mnie ma jedną, bardzo poważną wadę - kompletnie nieciekawy dla mnie temat. Wiem, wiem - oryginalny, ale co zrobić, jak dla mnie zwyczajnie nie zachęcający do chwycenia po tytuł. Jestem graczem dla którego klimat rozgrywki jest bardzo ważny, a birdspotting to dla mnie równie porywające zajęcie, co uprawa sorgo. :lol:
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: detrytusek »

Gra wygląda obłędnie ale kilka zastrzeżeń. Obawiam się schematyczności. Wiem, że jest tam 170 kart ale chodzi mi o schematyczność mechaniczną. 64,3%* czasu budujemy silniczek, a potem z niego korzystamy. To jest nie do przeskoczenia, ponieważ interakcji jest mało, więc przeciwnik sam z siebie wiele nam nie podrzuci. Druga sprawa - domek jest śliczny i kompletnie bez sensu. Niewygodny bo kości nie wrzuca się od góry, a do tego tych kości się mało używa. Wieże są fajne pod warunkiem, że się z nich korzysta. Trzecia sprawa - jak to w karciankach - losowość. Widziałem, że kart spełniających któryś cel końcowy jest 9% czyli w 170 kartach jest ich 15. Szansa, że Ci dojdzie kilka z nich jest nikła tym bardziej, że jest to szybka gra i wiele kart się nie przewala.
Mimo wszystko chciałbym spróbować ale tylko wersję PL.

(* wstaw dowolną liczbę)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: brazylianwisnia »

Dlatego idealne sa tutaj porównania do Terraformacji. Gra ma dokładnie te same mocne jak i słabe strony jak TM. Luck of the draw to stały punkt karcianek i nie ma co tego nawet poruszać. Fajne są te informacje jakie mamy szanse i możemy się zdecydować na mniejszą nagrodę wybierając łatwiejszy cel. Schemat także jest taki sam jak w TM więc jeśli tam komuś nie przeszkadza że zawsze buduje silniczek i go odpala w każdej partii to tutaj też to nie bedzie problem.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: tomb »

Muszę przyznać, że wasze obiekcje, mimo że zapewne zasadne, w ogóle do mnie nie trafiają, ponieważ tematyka i wygląd gry "kupuje mnie". Rysunki wydają się być dobrze zrobione (porównując na szybko z netem), mechanika jest tu dla mnie drugoplanowa - choć nie wygląda to na grę-nic. Jednak jeśli nie będzie rodzimej wersji to chyba zrezygnuję z zakupu, bo widzę tu pewien potencjał edukacyjny, ale co mi po angielskich nazwach - to musi być po polsku. Nawet jeśli ptaki są, z tego co sprawdziłem, północnoamerykańskie.

To już wyszło, czy dopiero będzie?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: BartP »

tomb pisze: 04 sty 2019, 13:46 mechanika jest tu dla mnie drugoplanowa
Łojezus co za bluźnierstwo :D.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Pan_K »

tomb pisze: 04 sty 2019, 13:46 To już wyszło, czy dopiero będzie?
Będzie dopiero w marcu w sklepach. Tak mi powiedziano w wątku planszostrefy (choć nie Adam). Ale w tej chwili możesz kupić preorder na stronie Stonemaier Games. Z przesyłką do Polski wychodzi 71$ i dostawa w połowie stycznia. Trochę sporo, bo przesyłka to 22$. Niby można wziąć 2 sztuki na osobę, ale dostawa wtedy skacze do 32$. Sama gra u wydawcy w tej chwili o 5$ taniej niż potem w retailu. Jeśli komuś się nie pali, to nie wiem, czy się opłaca.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: zakwas »

Gwoli upewnienia się: nadal nie ma potwierdzonego info o wersji PL?
teschen
Posty: 110
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: teschen »

Jamie Stegmeier w grupie na fb napisał, że w Polsce grę wyda Rebel. Wydaje się to dosyć pewne. Pytanie jak wysoko w priorytetach wydawniczych będzie wingspan.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: detrytusek »

Wersja PL w marcu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: REBEL.pl »

Potwierdzamy, gra ukaże się po polsku naszym nakładem. :)

Polski tytuł będzie brzmieć "Na skrzydłach", a premiera planowana jest na marzec tego roku.
https://www.wydawnictworebel.pl/games/n ... -1262.html
Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Coen »

No i super :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: Pan_K »

Świetnie!
A jaki rząd cenowy?
Nawiasem mówiąc, prawie dziś kupiłem wersję angielską od SM. Niewiele brakowało...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Wingspan (Elizabeth Hargrave)

Post autor: brazylianwisnia »

Skoro SCD oryginału jest niskie to tutaj pewnie będzie jeszcze lepiej. Strzelam że w tanich sklepach, po znizkach gdzieś między 110 a 140zl.
Super wiadomość że Polska wersja już blisko. Czuje hype ;-)
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Na skrzydłach (Wingspan - Elizabeth Hargrave)

Post autor: warlock »

Wskakuje jako must-have ;). Wspaniała wiadomość ;).
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Na skrzydłach (Wingspan - Elizabeth Hargrave)

Post autor: jnowaczy »

super decyzja. Bo gra naprawde przyjemna, zwłaszcza tryb solo jest bardzo dobry. Dawno nie miałem tak dobrej symulacji drugiej osoby w grze.
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
teschen
Posty: 110
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Na skrzydłach (Wingspan - Elizabeth Hargrave)

Post autor: teschen »

Dodam tylko, że grę przetestować można na tabletopia.com.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1504
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 176 times
Been thanked: 533 times

Re: Na skrzydłach (Wingspan - Elizabeth Hargrave)

Post autor: Ayaram »

A ja jestem pod mega mocnym wrażeniem, że grę z tak z pozoru nieciekawym tematem, można wydać w tak ciekawy sposób, że chcę się to kupić zanim się zobaczy zasady. wow.
ODPOWIEDZ