Everdell (James A. Wilson)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Everdell

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Chcę to mieć :!: :!: :!:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Coin22
Posty: 406
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Everdell

Post autor: Coin22 »

Zagrałem, bardzo przyjemne połączenie hand management i worker placement.
Chcę to mieć, ale po polsku !
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 630 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Everdell

Post autor: pan_satyros »

W nowym odcinku naszego podcastu opowiadamy sporo o Everdell i dodatku Pearlbrook:
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2018/09 ... inozaurow/
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Everdell

Post autor: jnowaczy »

Mialem okazje wczoraj rozegrac dwie partie i trzeba przyznac, ze wizualnie to jest orgia dla oczu. Pieknie wykonany kawalek gry. Zasady latwe, praktycznie od razu zrozumialem o co w tej grze chodzi. Zaczelismy grac i pierwszy sezon nie zajal nawet 10 min. Pomyslalem, ze 20 min i po grze. Pozniej sie na szczescie rozkrecilo, drugi sezon ok 25 min a trzeci 30 min. Wrazenia pozytywne, gralo sie przyjemnie i nawet mi sie podobal ten mechanizm, gdzie jedna karta pozwala zarobic na druga karte i to sie nam fajnie zazebialo. Druga partia zajela nam ok 40-50 min. Karty na rece nie podeszly, na lace tez nie bylo z czego wybierac i do tego sie powtarzaly i... nie bylo co robic za bardzo. Budowalismy na sile, mozliwosci szybko sie wyczerpywaly i ta druga partie skonczylem z mieszanymi uczuciami i pytaniami czy ta gra mi sie podoba. Musze chyba jeszcze rozegrac wiecej parti by jednoznacznie odpowiedziec na to pytanie. Fajnie jak sie wszystko uklada, zazebia to wtedy rzeczywiscie jest banan na twarzy ale ta druga partia pokazala, ze przy zlym ukladzie moze byc problem
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Everdell

Post autor: REBEL.pl »

Z przyjemnością ogłaszamy, że polska edycja gry Everdell ukaże się w tym roku nakładem wydawnictwa Rebel. :)

https://www.wydawnictworebel.pl/games/e ... -1254.html

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Everdell

Post autor: Pan_K »

Pięknie :)

A "Rozpiętość Skrzydeł" też wydacie? ;)

EDIT: już widzę, że tak. Jeszcze piękniej :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Everdell

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

A wiadomo w której połowie roku?
Tę grę kupię za sam wygląd.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Everdell

Post autor: rastula »

Dr. Nikczemniuk pisze: 04 sty 2019, 18:28 A wiadomo w której połowie roku?
Tę grę kupię za sam wygląd.
Same here...ale ponoć nawet da się zagrać ;).
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 232
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 46 times
Been thanked: 24 times

Re: Everdell

Post autor: Malibu »

Ja mam teraz dylemat pomiędzy PL wersją a KS z dodatkiem, który można cały czas zamówić w Late pledge
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 232
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 46 times
Been thanked: 24 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Malibu »

Spodziewałem się mnie więcej takiej ceny czyli około 150zl, ale bardzo fajnie, ze drugi kwartał :)
autopaga
Posty: 1395
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 90 times
Been thanked: 310 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: autopaga »

Niestety chyba nie. Na stronie rebela jest IV.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Everdell podzieli los Na Skrzydłach?
Tzn. jeszcze nakład nie dojedzie do sklepów a już będzie wyprzedany... :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: EVOCATVS »

Obawiam się, że tak. Rebel ma ostatnio problemy z oszacowaniem nakładu, a na Everdell raczej mocny hype jest. Chociaż może po ostatnich wpadkach wydawcy część ludzi odpuści pierwszy rzut gry.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3345
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1104 times
Been thanked: 1267 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: seki »

EVOCATVS pisze: 13 wrz 2019, 15:46 Obawiam się, że tak. Rebel ma ostatnio problemy z oszacowaniem nakładu, a na Everdell raczej mocny hype jest. Chociaż może po ostatnich wpadkach wydawcy część ludzi odpuści pierwszy rzut gry.
Może tak być. Ja miałem preorder od ok 2 m-cy i anulowałem. Myślę, że osób świadomych co się dzieje z błędami nie ma jednak zbyt dużo i nakład może się wyczerpać. Jeśli nie kupię w tym, to w przyszłym roku. Myślę, że dla większości z nas nie będzie to problem. Każdy z nas ma na pewno w co grać.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Shimrod »

W końcu dotarła do mnie wersja z KS i po 3 rozgrywkach w gronie 3 i 4 osób muszę powiedzieć, że to dla mnie naprawdę trafiony zakup. Wspierałem trochę w ciemno, bazując na pięknych grafikach i mechanice worker placement, którą bardzo lubię. Za w sumie niemałą kasę dostajemy przepięknie wydane, przyjemne i niezbyt skomplikowane euro, które jednak daje sporo możliwości kombinowania. Nie spotkałem jeszcze osoby, której baśniowa szata graficzna nie przypadłaby do gustu, co pomaga przekonać do tej gry, nawet osoby zwykle unikające planszówek.

Co do błędów na kartach, to nie zdarzają się one tylko w Polsce. Pearlbrook, zawiera 3 poprawione karty z podstawowej wersji gry, dla posiadaczy dodruku uwzględniajacecgo zmiany na nich zawarte - nadmiarowe. Ukłon wydawcy w stronę posiadaczy pierwszego wydania gry.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 622 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: bogas »

seki pisze: Może tak być. Ja miałem preorder od ok 2 m-cy i anulowałem. Myślę, że osób świadomych co się dzieje z błędami nie ma jednak zbyt dużo i nakład może się wyczerpać. Jeśli nie kupię w tym, to w przyszłym roku. Myślę, że dla większości z nas nie będzie to problem. Każdy z nas ma na pewno w co grać.
A co to za błędy, bo ja z tych nieświadomych. Przecież gry jeszcze nie ma, więc skąd wiadomo, ze są jakieś błędy?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3345
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1104 times
Been thanked: 1267 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: seki »

bogas pisze: 04 paź 2019, 21:07
seki pisze: Może tak być. Ja miałem preorder od ok 2 m-cy i anulowałem. Myślę, że osób świadomych co się dzieje z błędami nie ma jednak zbyt dużo i nakład może się wyczerpać. Jeśli nie kupię w tym, to w przyszłym roku. Myślę, że dla większości z nas nie będzie to problem. Każdy z nas ma na pewno w co grać.
A co to za błędy, bo ja z tych nieświadomych. Przecież gry jeszcze nie ma, więc skąd wiadomo, ze są jakieś błędy?
Nie wiadomo. Ale niestety błędy w wydawanych grach są na tyle częste (nie dotyczy to tylko Rebela), że wśród świadomych graczy istnieje uzasadniony strach przed zakupem w przedsprzedaży.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2786
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 347 times
Been thanked: 622 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: bogas »

seki pisze: Nie wiadomo. Ale niestety błędy w wydawanych grach są na tyle częste (nie dotyczy to tylko Rebela), że wśród świadomych graczy istnieje uzasadniony strach przed zakupem w przedsprzedaży.
Czyli tak profilaktycznie czekasz na 2 ed. No trochę prawdy w tym jest o czym piszesz, chociaż Rebel raczej nie chowa głowy w piasek jak coś jest nie tak (patrz zestawy naprawcze do Na skrzydłach i Pandemika).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3345
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1104 times
Been thanked: 1267 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: seki »

bogas pisze: 04 paź 2019, 21:27
seki pisze: Nie wiadomo. Ale niestety błędy w wydawanych grach są na tyle częste (nie dotyczy to tylko Rebela), że wśród świadomych graczy istnieje uzasadniony strach przed zakupem w przedsprzedaży.
Czyli tak profilaktycznie czekasz na 2 ed. No trochę prawdy w tym jest o czym piszesz, chociaż Rebel raczej nie chowa głowy w piasek jak coś jest nie tak (patrz zestawy naprawcze do Na skrzydłach i Pandemika).
To zależy czy będą błędy i czy nakład wyczerpie się szybko czy nie. Istotne w tym wszystkim jest to jak bardzo chcemy mieć tę grę w momencie premiery. Jeśli chodzi o mnie to już przestało mi zależeć na szybkim zakupie tytułów, mam w co grać, masa tytułów na wishliście a kilkanaście pudełek stale czeka na odfoliowanie. Nic mi się nie stanie gdybym musiał czekać na dodruk nawet rok.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Shimrod »

seki pisze: 04 paź 2019, 21:54 To zależy czy będą błędy i czy nakład wyczerpie się szybko czy nie. Istotne w tym wszystkim jest to jak bardzo chcemy mieć tę grę w momencie premiery. Jeśli chodzi o mnie to już przestało mi zależeć na szybkim zakupie tytułów, mam w co grać, masa tytułów na wishliście a kilkanaście pudełek stale czeka na odfoliowanie. Nic mi się nie stanie gdybym musiał czekać na dodruk nawet rok.
Przy większych produkcjach błędów raczej nie da się uniknąć, bo mimo, że dane teksty czyta wiele osób, to jednak ich ilość powoduje, że łatwo coś przeoczyć. Podejście Rebela w dużej mierze zależy od oryginalnego wydawcy. Do tej pory uważałem je za wzorowe, vide wspomniane wyżej zestawy naprawcze, czy karty do Terraformacji Marsa, które za darmo wymianiali, ale coraz częściej publikują po prostu erratę w pdf (gry FFG, czy polska edycja D&D). Jeśli chodzi o Everdell, to Starling Games, samo dodawało poprawione karty w dodatkach, więc raczej nie będzie z tym problemu.

Co do nakładu, to dodruk wydaje się pewny. Nie wiem, jak wiele egzemplarzy zawierać będzie pierwsze wydanie, ale ostatnio nahypowane gry zwykle szybko się kończą, nawet jeśli wydawca zapewnia, że przewidział zwiększony popyt (jak "Na skrzydłach" od Rebela czy "Brzdęk" od Lucrum). A Everdell jest po prostu śliczne, co mocno wpływa na odbiór. Zresztą gdzieś widziałem banner reklamujący je jako najbardziej wyczekiwaną grę roku, co pewnie jest lekką przesadą, ale o czymś jednak świadczy.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Blue »

Jakie wymiary ma plansza do Everdell? Wygląda na sporą.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Shimrod »

Blue pisze: 08 paź 2019, 18:33 Jakie wymiary ma plansza do Everdell? Wygląda na sporą.
55 cm średnicy. Więc raczej średnich rozmiarów.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Paskuder »

Jak z jakością kart, trzeba koszulkawać? Te duże to jest standard ccg?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Paskuder pisze: 09 paź 2019, 22:48 Jak z jakością kart, trzeba koszulkawać? Te duże to jest standard ccg?
63,5x88
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ