(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

melusina pisze: No cóż...W ostatnio rozegranej grze właściciel Carcassonne rozjechał wyjadaczy Dominanta, więc szybko ogarnął sytuację :D
Możemy się zatem mile zaskoczyć i w tę środę :wink:

@piton: Czy warto kupić The Estates? Pojawi się znowu w mepel.pl, a zauważyłam, że wystawiłeś tej grze ocenę. Czaiłam się na nią tak długo, że w końcu wszystko wykupiono.
Co to za "wyjadacze" jak ich amator z innej ligi ogrywa :P wstyd :mrgreen:

Estates jest czystą licytacją. Działa raczej tylko na 4-5 osób (na tyle grałem i były duże emocje). Na 2 sobie tego nie wyobrażam (nawet nie zasiądę), na 3 będzie też raczej słabo. Gra się szybko około 35-45 minut na partyjkę.
Gra jest bardzo wredna, zacięta, dużo interakcji. Każda decyzja się liczy, wymaga nieszablonowego myślenia i nawet gry nad stołem (my mało gadaliśmy). Można skończyć z wynikiem ujemnym. Jak ktoś gra nieumiejętnie szybko się zniechęci do gry, nawet jak ma szanse wygrać potem (ale o tym nie wie bo się zniechęca).

Na pewno wymaga większego ogrania. Mi się bardzo podoba, trafia w mój gust, ale współgracze nie byli tak entuzjastycznie nastawieni. Przy dobrym towarzystwie, nastawionym na mocne licytacje i dobrze planującym ruchy, będzie świetna - jeszcze tego nie doświadczyłem, ale tak mi się zdaje patrząc na potencjał gry.
Jak ludziom nie podejdzie, nie potrafią licytować, planować, to szkoda wyciągać na stół, bo będzie męczarnia i nawet jedna osoba szybko zepsuje grę innym. Gra jest podatna na kingmaiking przez złe zagrania graczy, co też może bardzo frustrować.

Jest droga na te kilka elementów w pudełku. Spokojnie - będzie długo na rynku - jest raczej dla wąskiego grona graczy. Jak ludzie wykupią to pewnie pojawi się na rynku wtórnym. Bardzo dziwny/specyficzny tytuł.
Nie zachęcam do zakupu, można się srogo rozczarować. Jak będę za tydzień to zabiorę. Lepiej najpierw przetestować.
Mi się podoba, dla mnie fajna ze względu na negatywną interakcję - kupowałem świadomie, ale sam w to nie pogram ;)
Teresa
Posty: 381
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Aniu i Jacku - my z Marcinem będziemy i z przyjemnością zagramy w Dominanta, powinniśmy dojechać na 17:15-17:30. Napiszę sms, jak już będziemy pewni. To jak od razu zaczniemy, to powinniśmy zdążyć do 21.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

A ja znów nie mogę. Jakoś kiepsko rok mi się zaczyna :(
Dyspozycyjnym czasowo życzę multum pasjonujących rozgrywek w 2019 roku.
Pozdrawiam i do zobaczenia, Ewa
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

Mnie też niestety jutro nie będzie, ale mam nadzieję, że zobaczymy się za tydzień :)

PS: Gratuluję ukończenia planszówkowego wyzwania Piton i jestem pod wrażeniem ilości rozegranych przez Ciebie gier.
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

piton pisze: 07 sty 2019, 22:46 [
Pudel, następnym razem szybki Dominant u nas ;)

nie odmówię :mrgreen: z radości kupię flaszkę :lol:
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Powinienem być około 16.30-16.50.
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Ja też powinienem się pojawić koło 16.30-17
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Zagram dziś chętnie.
Jestem u siebie w gabinecie, więc jak coś to dzwonić 888 272 878
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

No i podominowaliśmy gatunkami. Dzięki. Jak zwykle przy stole fajniacko, a i gra niczego sobie. Dzięki Aniu za uraczenie nas pudełkiem pełnym drewna i tektury. Komplecik 6 osób, w 3 godz. się uwinęliśmy. Tereska wiła się i dużo punktowała z kładzenia kafelków terenu, Marcin się panoszył owadami po całym królestwie i po tundrze, Damian próbował go łapać w pajęcze sieci (ta karta przy końcu dała trochę punkciorów) i razem z gekonową Anią dużo się przepychali we trójkę w ich części wyspy. Staszek generalnie ssał, zawsze się do kogoś przykolegował (zabierzcie go ode mnie!) - goryl siedział na drzewie, jadł banana, a punkciki wpadały. Ja dopiero w dwóch, trzech ostatnich kolejkach zacząłem latać po planszy i robić nieco przewagi. Większość gry mi się nawet w miarę dominowało w swoich stronach, do czasu gdy w (przed?)ostatniej kolejce Staszek mnie oskubał z dominacji solidnie, szczęka mi opadła gdy został mi jeden stożek, ale twardo nie dałem po sobie poznać. Na szczęście Ania skubiąc na koniec wszystkich (choć głównie pająka) brała pod uwagę liczbę dominujących pachołków, a nie kosteczki i mi się upiekło ze dwa razy.

Było wyrównanie - każdy ma inne właściwości a balans jest, po tym poznać dobry tytuł.

Dzięki, koleżanki, za podpowiedzi. Proponuję powoli ograniczać i zobaczymy jak będzie.

Staszek na koniec poinformował zebranych, że w ferie będzie czynne, więc oby do ferii.

Zdrówka.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

No, było zabawnie, ale tylko dlatego, że zacząłem robić małpie figle. Inaczej wszyscy się zamyślili jak kalkulatory i było cicho tak, że słychać jak karton w kaflach się rozwarstwia... no i burczenie w brzuchach... :P

Piton, kiedyś przyniosłeś taką cywilizację karcianą (cośtam of History) i pamiętam, że grało się to całkiem nieźle. Masz to jeszcze?
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Że się wtrącę - może chodzi Ci o 'Krotką historię cywilizacji', którą uraczył nas kilka miesięcy temu? Troszkę wtórne. Mi przypominało '7 cudów świata- Pojedynek'. Jakby ktoś zerżnał trochę pomysł i postanowił, że zrobi to lepiej/inaczej.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Pozdro z pod "kupy biskupa" ;) fantastyczne góry!

@GAFIK
Tak mam "Krótką historię Cywilizacji" (egzemplarz Tycjana, ale jeszcze mam...) gra średnia - nie tak jak Jacek pisze, jakie to 7C??? c'mon
porównanie z duuu... ale ze Staszkiem średnie gry są bardzo dobre ;) zabiorę! pogramy!

Co do Dominanta - tak myślałem ;)
gafik pisze: o, było zabawnie, ale tylko dlatego, że zacząłem robić małpie figle. Inaczej wszyscy się zamyślili jak kalkulatory i było cicho tak, że słychać jak karton w kaflach się rozwarstwia... no i burczenie w brzuchach... :P
Kółko szachowe (albo milczące) wiecznie żywe :P Stazku szacun! Miszczu klimatu ;)

A jak liczyliście tylko dominację bez kontroli obszaru, to punktowanie też było z ... ale co tam, zabawa fajna, a tą Staszek zapewnił ;) no! prawie! a robi różnicę. heh?
taaa piton wins- nie pojawił się :mrgreen:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 11 sty 2019, 14:56 Pozdro z pod "kupy biskupa" ;) fantastyczne góry!
Uważaj, abyś gopr'u ze śmigłowcami i psami nie musiał wzywać. Jest lawinowy zakaz chodzenia po wklęsłym...
piton pisze: 11 sty 2019, 14:56 A jak liczyliście tylko dominację bez kontroli obszaru, to punktowanie też było z...
Oj Piton, my to rozumiemy się bez słów. Jak słowa się pojawiają to już znacznie gorzej. Pisałem o tym, że Ania skubała (w sensie: likwidowała przeciwnikom) kosteczki w związku z akcją z karty w fazie dominacji. To było przed punktowaniem ostatecznym.
piton pisze: 11 sty 2019, 14:56 taaa piton wins- nie pojawił się :mrgreen:
No to wszyscy wygrali, bo te dominowanie to tylko na 6 osób max.

PS. Piton, rytuał ukończony. Daj znać kiedy mógłbym zwrócić.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze: Oj Piton, my to rozumiemy się bez słów ...
no faktycznie ;) mea culpa - przepraszam za niezrozumienie komentarza i moje komentarze po niezrozumieniu :P

Planuję być na następnym spotkaniu (o ile zdarzenia losowe nie wystąpią), więc zabiorę co Gafik chce i odbiorę co Jacek ma :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

No to ja bym Lizbonę liznął...
Flow of History też.

Aha, ostatnio wlazłem na BGG a tam jakiś plastik na 1. miejscu :shock:
Poczytałem troszkę i okazuje się że to taki euro-plastik. Ma ktoś może?
karghard
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 15:04
Has thanked: 11 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: karghard »

Staszku, masz na myśli Gloomhaven? Też go obczajałem na YT i wychodzi na to, że to taki dungeon crawler tylko ruszasz się kartami, które później odrzucasz więc musisz dobrze zaplanować ruchy - stąd pewnie skojarzenie z euro. Ja nie mam bo cena kosmiczna ale jak ktoś przyniesie to też chętnie zagram lub popatrzę. Generalnie to coop więc każdy może grać swoim bohaterem albo jeden się rusza a wszyscy mu doradzają. Czyli taka rozkmina kto lepszy pomysł podrzuci tak się ruszamy. Podatne na lidera ale mimo wszystko może być ciekawie.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

@Gafik
Lizbony nie zabiorę teraz, zabiorę weselsze gry :P ostatnio mam nadmiar wrażeń umysłowych więc daj chwilę odpocząć ;)

iiiii brawo za spostrzegawczość :P ten stan rzeczy już trwa drugi rok...
Glumhejven - raczej ciężko o syndrom lidera. Każdy bohater ma swoje osobiste cele (potem się idzie na emeryturę), a poza tym można mówić szczątkowe informacje co będę robił, a nie namawiać się w 100%. Dochodzi do tego inicjatywa kto kiedy zaatakuje (może gra). Rozwój postaci, ukryte cele, tajemnicze pudła w grze. Mi to Mage Knighta przypomina. W sumie to jest euro, nawet nie hybryda.
Wygląda spoko i podobno starcza na milion lat zabawy i zstępuję milion gier, dlatego nie kupowałem. Muszę ograć swoje milion gier. W opo są egzemplarze, może ktoś grał...
Będzie po polsku w tym roku. Macie szansę.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: TuReK »

GH kończymy kampanię.
Niby dlaczego to jest euro? Bo nie ma kostek?
Z pustego i Saruman nie naleje
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

No i raczej nie jest to takie coś na raz, tylko potrzebna jest w miarę stała ekipa zaangażowanych i dysponujących wieloma tymi samymi wolnymi wieczorami hardkorowych śmiałków - a gra chyba ma trochę z legacy; więc to nie takie, Staszku, hopsiup pokażmietomożedziś.
piton pisze: 13 sty 2019, 18:40 zabiorę weselsze gry :P
Jestem zaintrygowany... Pewnie Agrikola okraszona soczystymi dowcipami o owcach.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

TuReK pisze: 13 sty 2019, 19:18 GH kończymy kampanię.
I jak wrażenia?
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: TuReK »

Dalej się dobrze bawię, rozwijanie i ulepszanie postaci jest super, akcje jako karty sprawdzają się mega. Można robić różne efektowne sztuczki, do tego kombinować strategicznie i taktycznie.
Tylko trochę się w ogólnej fabule pogubiliśmy, bo gramy raz w tygodniu albo rzadziej.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: TuReK »

A Mage Knight to śmierdząca, nudna, dłużąca się kicha i bynajmniej nie jest podobne do GH.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

j_g pisze: 13 sty 2019, 19:19 No i raczej nie jest to takie coś na raz, tylko potrzebna jest w miarę stała ekipa zaangażowanych i dysponujących wieloma tymi samymi wolnymi wieczorami hardkorowych śmiałków - a gra chyba ma trochę z legacy; więc to nie takie, Staszku, hopsiup pokażmietomożedziś.
Hehe... Nie takie krowy brało się na "hopsiup pokażmietomożedziś"... 8)

Piton, kiedy bedzie można PL kupić i po ile? W sumie to wolę in inglisz lenguiż...
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

gafik pisze: 13 sty 2019, 19:56 Hehe... Nie takie krowy brało się na "hopsiup pokażmietomożedziś"... 8)
Naprawdę, nie jestem przekonany czy wystarczy do tego tytułu być z bananem, siedzieć na gałęzi i wydawać z siebie "uuuk". Ale naprawdę się nie upieram, widziałem niejedno...
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 495 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

gafik pisze: 13 sty 2019, 19:56 Piton, kiedy bedzie można PL kupić i po ile? W sumie to wolę in inglisz lenguiż...
Przy okazji, jakby ktoś miał wizję i miejscówkę dla takiej przygody i zniósłby moje uczestnictwo w niej to jestem gotów się dołożyć. Jestem w miarę dyspozycyjny. Też chyba wolałbym po angielsku, ale być może polskie pudło będzie tańsze i bardziej dostępniejsze.
ODPOWIEDZ