This War of Mine: Gra planszowa / The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Acererak »

Czy ktoś tutaj otrzymał maila z gamefounda o możliwości zamawiania upgrade packa wersji polskiej? W komentarzach widzę, że niektórzy już zamówili, a nawet mają gotowe do wysyłki. A ja tymczasem dalej nic nie mam a na pewno wypełniałem ankietę. Oczywiście update'a na ten temat też nikt z AR nie raczył napisać ...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: rattkin »

Tak, ja dostałem, zamówiłem i już do mnie wysłano nawet ponoć. Mail był w piątek od contact@gamefound.com. Spam folder? Ogólnie to nie potrzebujesz żadnego maila chyba, wejdź na swoje konto na gamefound pod TWOM i zobacz czy są nowe produkty do dodania do koszyka. Url podany w mailu był taki.

Edit: nie doczytałem. Moja jest angielska. O polskiej jest w dołączonym FAQ -

When can I order Polish Language pack?
We will make them available next week.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Acererak »

rattkin pisze: 12 gru 2018, 17:07 Tak, ja dostałem, zamówiłem i już do mnie wysłano nawet ponoć. Mail był w piątek od contact@gamefound.com. Spam folder? Ogólnie to nie potrzebujesz żadnego maila chyba, wejdź na swoje konto na gamefound pod TWOM i zobacz czy są nowe produkty do dodania do koszyka.
Oj, wierz mi nie jestem nowy w Internetach. Zanim o takie rzeczy zapytam zawsze sprawdzam spamfolder. Faktycznie, maila nie trzeba ale tak jak piszą w FAQ (zupełnie bez sensu rozesłanym do osób, które nie zamawiały polskiej wersji, więc nie potrzebują odpowiedzi na to pytanie :D) polska wersja nie jest jeszcze dostępna.
Skydancer1974
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwie 2017, 08:40
Has thanked: 77 times
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Skydancer1974 »

Jestem posiadaczem wersji z kickstartera. Nie kupowałem dodatku "Opowieści ze zniszczonego miasta" bo miał się pojawić upgrade pack dla wspierających. Na stronie https://gamefound.com/projects/awaken-r ... om-upgrade można już takie zamawiać. Co powinienem kupić, jeżeli posiadam wersję podstawową gry bez dodatku Incidents. W sklepach w dodatku jest 5 scenariuszy, których nie mam, a chciałbym mieć. Poza tym, ktoś się orientuje jaki jest termin i koszt wysyłki ?
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Acererak »

Skydancer1974 pisze: 20 gru 2018, 17:01 Jestem posiadaczem wersji z kickstartera. Nie kupowałem dodatku "Opowieści ze zniszczonego miasta" bo miał się pojawić upgrade pack dla wspierających. Na stronie https://gamefound.com/projects/awaken-r ... om-upgrade można już takie zamawiać. Co powinienem kupić, jeżeli posiadam wersję podstawową gry bez dodatku Incidents. W sklepach w dodatku jest 5 scenariuszy, których nie mam, a chciałbym mieć. Poza tym, ktoś się orientuje jaki jest termin i koszt wysyłki ?
Na te pytania AR odpowiedziało częściowo w mailu i opisie produktów ;). Jeśli chcesz wszystkie scenariusze to musisz zaczekać, bo na razie AR omawia z wydawcą (tj. Galaktą ) czy może w ogóle sprzedać to co im zostało po kampanii, co swoją drogą dodatkowo świadczy o całkowitej utracie kontroli nad marką. Ciekawe czy w przypadku innych ich gier będzie tak samo. Koszt wysyłki do Polski wynosi niecałe 4 euro - śledzona i ekonomiczna kosztują tyle samo, więc można spokojnie brać śledzoną przesyłkę. Jaki termin to ciężko powiedzieć, ale przypuszczam że na pewno po świętach, a czy w tym roku to ciężko powiedzieć, bo niektórych przesyłki na wysyłkę już trochę czekają. Pytanie ile czasu zakup order packa będzie dostępny, bo o tym AR nie raczyło w mailu napisać (pomijam, że dalej oficjalnego update'a nie ma) - pewnie założyli, że każdy wie co ma brać i się nie zastanawia. https://gamefound.freshdesk.com/support/tickets/new - pod tym linkiem możesz ich o to zapytać. Jeśli decydujesz się nie czekać to bierzesz [PL] Core game upgrade pack. [PL] Full Upgrade Pack (single) bierzesz jeśli uda się im udostępnić domawianie Incidents. Oczywiście zakładam, że masz wersję PL, bo jeśli anglojęzyczną to bierzesz odpowiednie wersje bez znaczka [PL].
Skydancer1974
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwie 2017, 08:40
Has thanked: 77 times
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Skydancer1974 »

Mam polską wersję językową. W takim razie zaczekam chyba aż pojawi się możliwość zamawiania upgrade packa z całym dodatkiem Incidents, a jeżeli to nie nastąpi to pozostaje tylko wersja sklepowa. Trochę to frustrujące i powoduje, że raczej nie wesprę Tainted Grail, chociaż bardzo bym chciał.
Veto
Posty: 157
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Veto »

Zaczynam ogrywać dodatek.

Zagrałem dwa razy podstawowy scenariusz "Ostatni dzień" dokładając moduł kanałów który moim zdaniem nieco ułatwia rozgrywkę. No chyba, ze gram źle zabierając wodę po przeszukiwaniu miejsca na końcu kanałów :)

Zagrałem też 4 razu scenariusz "Uchodźcy" + moduł kanałów i za 4 razem w końcu udało się wygrać.
Nie chcę spoilerować, dlatego zadam bardzo ogólne pytanie do tych z Was którzy zrobili scenariusz "Uchodźcy" i jeszcze jakiś inny - czy zawartość kopert za wygranie scenariusza jest porównywalna?
Awatar użytkownika
Evenfall
Posty: 612
Rejestracja: 25 cze 2007, 10:31
Lokalizacja: Kobiór
Has thanked: 96 times
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Evenfall »

Ja też gram w dodatek. Na razie bez kanałów i farmerów. Raz porażka w Krew na śniegu (na razie oceniam scenariusz tak sobie) i raz wygrana w Ty i ja (i tu grało mi się super). Co do nagród, cóż...
Spoiler:
blastsoul
Posty: 40
Rejestracja: 25 wrz 2015, 16:00
Has thanked: 3 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: blastsoul »

Takie pytanko mnie naszło odnośnie upgrade packa, może ktoś wspomógłby swoim zrozumieniem angielskiego, bo ja chyba w sensie logicznym się pogubiłem.
Mam wersje KS podstawkę z odblokowanymi celami. Nie brałem dodatków płatnych (Incidents i Memories). Galakta wydała dodatek, z tego co rozumiem z wszystkim dodatkowym co było na KS plus lepsza jakość komponentów, figurka kota i takie tam.

Jeśli chciałbym zamówić upgrade packa to rozumiem, że wystarczy mi taki do core set ? To znaczy, że co tam niby jest ?
I czy jeśli mnie coś nie zamroczyło, upgrade pack full game oznacza upgrade pack dla tych co wzięli core plus dodatki z KSa płatne tak ?

Czy jest sens kupowania upgrade packa do full game do core boxa ? Chyba, że w nim są owe dodatki płatne ale nigdzie nie potrafię znaleźć jasnej informacji co jest w środku tylko liczby kart itp. Proszę o pomoc jakąś zbłąkaną duszę :)
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: wirusman »

Jakie rozmary ma pudełko z dodatkami? Jest takich samych rozmiarów co podstawka?
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Acererak »

wirusman pisze: 23 gru 2018, 19:50 Jakie rozmary ma pudełko z dodatkami? Jest takich samych rozmiarów co podstawka?
Masz na myśli upgrade packa czy "Opowieści..." od Galakty? Jeśli to pierwsze to nie ma żadnego pudełka ze względu na koszty (inaczej nie mogliby dać upustu cenowego), wszystko przyjdzie w kopercie. Co do "Opowieści..." to wypowiadając się na podstawie unboxingów, raczej powinno mieć podobne rozmiary do podstawki.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Odi »

Nie, opowieści są mniejsze. Mniej więcej rozmiar nowych-dużych pudełek do LCGów
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: wirusman »

Odi pisze: 23 gru 2018, 20:04 Nie, opowieści są mniejsze. Mniej więcej rozmiar nowych-dużych pudełek do LCGów
Chodzi o dodatek od galakty. Jestem już w takim czasie ze muszę patrzeć na rozmiar pudelek:)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Muad'Dib »

wirusman pisze: 23 gru 2018, 20:58 Chodzi o dodatek od galakty. Jestem już w takim czasie ze muszę patrzeć na rozmiar pudelek:)
Nowe kryterium przy zakupie gier :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: wirusman »

Muad'Dib pisze: 23 gru 2018, 22:55
wirusman pisze: 23 gru 2018, 20:58 Chodzi o dodatek od galakty. Jestem już w takim czasie ze muszę patrzeć na rozmiar pudelek:)
Nowe kryterium przy zakupie gier :)
Kryterium ważne. Jak jesscze masz 5 gier czekających na ks na wysyłkę w przyszłym roku.:)
Skydancer1974
Posty: 41
Rejestracja: 17 kwie 2017, 08:40
Has thanked: 77 times
Been thanked: 2 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Skydancer1974 »

blastsoul pisze: 23 gru 2018, 19:15 Takie pytanko mnie naszło odnośnie upgrade packa, może ktoś wspomógłby swoim zrozumieniem angielskiego, bo ja chyba w sensie logicznym się pogubiłem.
Mam wersje KS podstawkę z odblokowanymi celami. Nie brałem dodatków płatnych (Incidents i Memories). Galakta wydała dodatek, z tego co rozumiem z wszystkim dodatkowym co było na KS plus lepsza jakość komponentów, figurka kota i takie tam.

Jeśli chciałbym zamówić upgrade packa to rozumiem, że wystarczy mi taki do core set ? To znaczy, że co tam niby jest ?
I czy jeśli mnie coś nie zamroczyło, upgrade pack full game oznacza upgrade pack dla tych co wzięli core plus dodatki z KSa płatne tak ?

Czy jest sens kupowania upgrade packa do full game do core boxa ? Chyba, że w nim są owe dodatki płatne ale nigdzie nie potrafię znaleźć jasnej informacji co jest w środku tylko liczby kart itp. Proszę o pomoc jakąś zbłąkaną duszę :)
Też mam wersję pl z kickstartera bez płatnych dodatków. Powinieneś zamówić [PL] Core game upgrade pack (bez incidents). W rezultacie niewiele dostaniesz, w stosunku do tego co jest już w dodatku w sklepach w Polsce. To co jest w środku możesz porównać patrząc na zdjęcia. Ja w chwili obecnej nie widzę sensu kupowania upgrade pack. Czekam na pojawienie się Incidents i zamówię [PL] Full Upgrade Pack. Pytanie tylko czy i kiedy to nastąpi. Problem w tym, że nawet wtedy nie dostaniesz tego wszystkiego co jest w "Opowieściach ze zniszczonego miasta".
Awatar użytkownika
Ad-M
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2017, 08:04
Been thanked: 8 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Ad-M »

Otrzymałem dzisiaj "Full Upgrade Pack" w języku polskim. Ogólnie widzę, że jest spore niezrozumienie co te "Upgrade packi" zawierają.

"mały" Upgrade Pack zawiera Dwa główne komponenty i dodatkowe karty:
- ulepszenie do kanałów: dodatkowe 10 kart pomieszczeń i korytarzy, więcej skryptów, "nowe" tzn. ładniejsze kafle map kanałów( na oko wyglądają identycznie do kart map, po prostu są większe i z tektury).
- ulepszenie do Farmerów: arkusz targu i 15 karty towarów + nowe skrypty związane z targiem
- 3 dodatkowe karty do gry podstawowej, dwa cele i jedna akacja specjalna

Full Upgrade Pack zawiera to co powyżej, oraz dodatkowo:
- ulepszenie do Incidents: dwa scenariusze z odpowiednimi kartami, żetonami i kopertami

Jeśli nie posiadacie dodatku Incidents, to kupując "Full Upgrade Pack" dalej nie będziecie go posiadać, będziecie mieli 2 z 5 scenariuszy.
Jeśli posiadacie dodatek Incidents, to kupując "Full Upgrade Pack" skończycie z identycznym zestawem co posiadacze "opowieści ze zniszczonego miasta" (za wyjątkiem figurki kota.)

Podsumowując, polecam ludziom z edycją KS, którzy nie mają "Incidents" zakupić rozszerzenie wydane przez galaktę, jeśli chcą mieć wszystko. Ponad 60zł za Full Upgrade Pack tylko po to, żeby mieć wybrakowany zestaw nie brzmi moim zdaniem zbyt kusząco, gdy za 120zł macie cały zestaw wraz z dodatkowym kompletem figurek (oraz figurką kota 8) )

Nie znalazłem nigdzie pdf z instrukcją więc daję zdjęcie listy elementów "Opowieści ze..." - lista nie wyszczególnia żetonów i kart używanych w scenariuszach (a jest tam ich kilkadziesiąt)
Obrazek
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: rattkin »

Nie ma żadnego nieporozumienia. To nie są rozszerzenia, tylko zestawy uzupełniające. Dobijają ludziom z wersją z KS do wersji Galakty - ot i cała filozofia.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Gothik »

Ekhm... a skąd kolega ma ten full upgrade pack? Bo ze mną nikt z Galakty/AR się nie kontaktował w tej sprawie - A jestem KS-owym backerem z pełną opcją :(
Awatar użytkownika
Ad-M
Posty: 17
Rejestracja: 21 sie 2017, 08:04
Been thanked: 8 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Ad-M »

Przed świętami dostałem od nich na maila link do zamawiania wersji PL. Angielską już od jakiegoś czasu mieli. Po prostu zamawiasz z ich strony.
https://gamefound.com/projects/awaken-r ... 111&page=0

Btw. uważam, że nie przedstawili dostatecznie dobrze czym są te packi, bo spotkałem się z dużą ilością ludzi którzy nie ogarniali co się znajduje w packach, a co jest w dodatku od Galakty.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Acererak »

Gothik pisze: 14 sty 2019, 21:29 Ekhm... a skąd kolega ma ten full upgrade pack? Bo ze mną nikt z Galakty/AR się nie kontaktował w tej sprawie - A jestem KS-owym backerem z pełną opcją :(
A zapisywałeś się do powiadomienia na maila? Choć nawet i w takim przypadku zaproszenie raczej trafiało do spamu (ja znalazłem tam swoje).

Na gamefound można znaleźć, ale nie wiem czy jeszcze zamawianie działa: https://gamefound.com/projects/awaken-r ... 111&page=0

edit: Nie zdążyłem :P Jedyne co powiem w takim razie to to, że trzeba się nastawić na powtórzenie się kart z kanału w formie żetonów jak wspomniano wyżej, niektórych żetonów do scenariuszy i instrukcji/paragrafów. Fakt, AR słabo to opisało (i w ogóle słabo, bo żadnego update'a żeby każdy backer wiedział, że wystartowało też nie dali), przy czym ja akurat jedyne czego się nie spodziewałem to duble żetonów.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: playerator »

Rozumiem, że te upgrade packi to akcja jednorazowa. Myślicie, że w kolejnym pudełku z dodatkami Galakta znowu zmiksuje
całkiem nowe rzeczy z tymi z KS?
Tym razem, nie mając Incidents, zdecydowałem się kupić Opowieści. Nadmiarowych rolników przełożę sobie do Agricoli :mrgreen:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Marx »

Ok, zeby mieć pewność, jeśli do mojego KS'a z incident i memories wezmę full-upgade pack, to w konsekwencji będę miał cały nowy content, który zawarto w "Opowieści ze zniszczonego miasta" ? Dziekuję za odpowiedź ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: playerator »

Nie będziesz miał figurki i karty kota.

I właśnie to, że tych addonów nie można teraz dokupić osobno, jest kiepskie.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: This War of Mine: The Board Game (M. Oracz, J. Wiśniewski)

Post autor: Marx »

Mam kota z kartą z KS, i figurka jest fatalna! Pokazywałem? :D
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
ODPOWIEDZ