Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: alpha »

Goldberg pisze: 18 sty 2019, 08:02 Tylko blagam rebelu, zatrudnijcie porzadnych lektorow do czytania, bo pan czytajacy w MoM to jakaś żałość i paść, swoim nijakim glosem wali caly klimat.
Nie mam tej gry, nie słyszałem lektora, ale ciekawi mnie jak ten lektor brzmi. Próbowałem na YT znaleźć próbki, ale albo źle szukam, albo nie ma, bo wszyscy sami czytają na głos tekst, który pojawia się na ekranie. Można gdzieś tego posłuchać?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: carlos »

Zainstaluj aplikację MoM i odpal jakiś scenariusz.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

A potem porownaj sobie z eleganckim lektorem EN...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: olsszak »

Goldberg pisze: 18 sty 2019, 10:41 A potem porownaj sobie z eleganckim lektorem EN...
Gdzie te czasy co na przykład w Baldur Gates był Kowalewski czy Kolberger albo Fronczewski ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: carlos »

Z ciekawości sprawdziłem angielskiego lektora z MoM. Naprawdę wg Was on jest lepszy od polskiego? Jak dla mnie kompletnie nie buduje klimatu. Polski lektor jest naprawdę dobry. To już chyba jest czepianie się dla zasady...
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Quba40 »

carlos pisze: 18 sty 2019, 12:14 Z ciekawości sprawdziłem angielskiego lektora z MoM. Naprawdę wg Was on jest lepszy od polskiego? Jak dla mnie kompletnie nie buduje klimatu. Polski lektor jest naprawdę dobry. To już chyba jest czepianie się dla zasady...
Dokładnie co to za dziwna nagonka, lektor PL bardzo dobrze buduje klimat, czy się podoba czy nie to kwestia mocno subiektywna, ale nagranie jest na światowym poziomie.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Imho en jest duzooooo lepszy. W sumie, kwestia gustu
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Dr_Kecaj »

Początkowo Gandalf miał cenę 263 zł, dużo Niższa niż reszta, ale już wyrównał do 295 zł, zapewne widząc jak konkurencja wycenia. I tak pewnie się będą już kształtowały ceny.
Pytanie brzmi:
Czy można to interpretować, że sklepy mogłyby sprzedawac ta grę z zyskiem już za ~260zl, ale nikt nie chce się wylamac skoro reszta ustawia 300zl?
Kupię Szczura rogatego PL
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

Dr_Kecaj pisze: 18 sty 2019, 22:18 Początkowo Gandalf miał cenę 263 zł, dużo Niższa niż reszta, ale już wyrównał do 295 zł, zapewne widząc jak konkurencja wycenia. I tak pewnie się będą już kształtowały ceny.
Pytanie brzmi:
Czy można to interpretować, że sklepy mogłyby sprzedawac ta grę z zyskiem już za ~260zl, ale nikt nie chce się wylamac skoro reszta ustawia 300zl?
Nie wiem, błędy się zdarzają w wycenie. Plus.. to wolny rynek. Możesz zawsze od FFG kupić za około 370zł po przeliczeniu, bez przesyłki.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: awawa »

W stanach jest do dostania 20$ taniej niż na FFG, tyle że bez mat które FFG dodawało do preorderu i które są NEOPRENOWE @rebelu a nie żadne tekturowe szmatki ;) Pieniądze wróciły a ja czekam na pierwsze recenzje. Martwi trochę brak kostek, ale widocznie to jakaś moda po sukcesie Gloomhaven'a - szkoda że większość tytułów na tym kończy inspiracje.
Granie na Bemowie
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

awawa pisze: 19 sty 2019, 00:09 Martwi trochę brak kostek, ale widocznie to jakaś moda po sukcesie Gloomhaven'a - szkoda że większość tytułów na tym kończy inspiracje.
Chyba trochę za daleko poszedłeś z tą inspiracją Gloomhaven ;) To jest raczej wyciąganie mechanik z poprzednich gier od FFG - Runewars czy Runebound.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

awawa pisze: 19 sty 2019, 00:09 Martwi trochę brak kostek, ale widocznie to jakaś moda po sukcesie Gloomhaven'a - szkoda że większość tytułów na tym kończy inspiracje.
Nie ma co się martwić tym brakiem, mechanika personalizowanej talii walki ze wspomnianego Gloomhaven jest zdecydowanie dojrzalsza. Inna spawa, że w PpŚ ta talia będzie miała kilka funkcji i generalnie tutaj pierwsze skojarzenie miałem raczej z tytułami FFG- podobnie jak kolega powyżej.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Daetorian »

a zna ktoś pełną listę figurek ? Zpimpuje sobie wersję zamieniając figurki na te z GW :twisted:
kamilpr
Posty: 372
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: kamilpr »

Mam nadzieje, że gra obroni się mechanicznie.. Kupie ją ze względu na temat ale jak gra nie będzie po prostu bardzo dobra to klimat jej nie uratuje.
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Usul »

Dr_Kecaj pisze: 18 sty 2019, 22:18 Początkowo Gandalf miał cenę 263 zł, dużo Niższa niż reszta, ale już wyrównał do 295 zł, zapewne widząc jak konkurencja wycenia. I tak pewnie się będą już kształtowały ceny.
Pytanie brzmi:
Czy można to interpretować, że sklepy mogłyby sprzedawac ta grę z zyskiem już za ~260zl, ale nikt nie chce się wylamac skoro reszta ustawia 300zl?
Rebel ma za 310, mam 10% rabatu to 279... Wysyłka darmowa :-)
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Keysper »

Zastanawia mnie czy ta gra dorówna Wojnie o pierscien. Poluje na dodruk tej drugiej ale widząc dziś ze szykuje się wydanie tytułu władcy nawet do gry solo zaczynam mieć wątpliwości co do postanowień noworocznych... jak myślicie, podróże przez srodziemie będzie lepsza gra niż wojna o pierscien? Mając pieniądze na jedną z nich lepiej pójść w ciemno w nowy tytuł?
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lost Death »

to raczej zupełnie inne gry. Wojnę o pierścień możesz sobie porównać do Bitwy pięciu armii. Gracz vs Gracz. Podróże z tego co czytałem to po prostu kooperacyjna gra przygodowa.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Bary »

Lost Death pisze: 01 lut 2019, 02:43 to raczej zupełnie inne gry. Wojnę o pierścień możesz sobie porównać do Bitwy pięciu armii. Gracz vs Gracz. Podróże z tego co czytałem to po prostu kooperacyjna gra przygodowa.
No i pomijając kwestię kooperacji to PPS będzie najprawdopodobniej pozycją znacznie lżejszą.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Keysper pisze: 31 sty 2019, 23:08 Zastanawia mnie czy ta gra dorówna Wojnie o pierscien. Poluje na dodruk tej drugiej ale widząc dziś ze szykuje się wydanie tytułu władcy nawet do gry solo zaczynam mieć wątpliwości co do postanowień noworocznych... jak myślicie, podróże przez srodziemie będzie lepsza gra niż wojna o pierscien? Mając pieniądze na jedną z nich lepiej pójść w ciemno w nowy tytuł?
To cos bardziej w stylu Posiadlosci Szalenstwa II edycja, nie idzie tego porowac do gry o walorach strategii.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

Keysper pisze: 31 sty 2019, 23:08 Zastanawia mnie czy ta gra dorówna Wojnie o pierscien. Poluje na dodruk tej drugiej ale widząc dziś ze szykuje się wydanie tytułu władcy nawet do gry solo zaczynam mieć wątpliwości co do postanowień noworocznych... jak myślicie, podróże przez srodziemie będzie lepsza gra niż wojna o pierscien? Mając pieniądze na jedną z nich lepiej pójść w ciemno w nowy tytuł?
Zupełnie inne gry ;)
Masz z kim grać i chcecie się mierzyć w wielkiej strategii - jedna stała osoba, ale 2vs2 też jest ponoć bardzo przyjemne, jak i 1vs2 - WoP.
Masz lub nie masz z kim grać, ale chcecie lajtowo razem sobie po przeżywać jakieś przygody - PPS.
Rebel 6% (trójmiasto)
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: yoyocmg »

Ostatnio słyszałem plotkę, że Podróże przez Śródziemie mogą być wydawane w takim samym systemie co LCG. Pierwszy cykl i zarazem zamkniętą kampanię, miałaby tworzyć podstawka plus kilka dodatków. Dodam, że dodatki miałyby wychodzić często i byłyby dość drogie. Jak mówię to tylko plotka, ale jeżeli się potwierdzi, to u nas ta gra szybko umrze.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Raczej przyjma model wydawniczy jak z Posiadlosci...a przynajmniej podobny
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: awawa »

Wg mnie grafiki kafli z niemieckich przecieków wyglądają w zbliżeniu o niebo lepiej niż w promce na stronie na FFG
Spoiler:
Niestety przez ten cały falstart z matami zgasł cały mój entuzjazm. Wstrzelili się też w okres kiedy przyjdzie do mnie masa ciekawszych nowości z KS.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Goldberg pisze: 01 lut 2019, 11:40 Raczej przyjma model wydawniczy jak z Posiadlosci...a przynajmniej podobny
Tez tak sadze. A dodatkowo z wieksza iloscia dodatkow.
Apka i fizyczne.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Ja to widze tak:
Dwa pudełka na rok. Jedno mniejsze (+/- 100zl), drugie większe (+/- 200)
Do tego jakies DLC, tez ze dwa rocznie i tez pewnie wieksze/mniejsze
Generalnie jestem najarany....
Aplikacja to imho najlepsza rzecz jaka przydazyla sie grą planszowym od dawna! (Zdaje sobie sprawe , ze zaraz pewnie ktos mnie bedzie chcial wsadzic na stos....ale co tam) ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ