Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kamilpr
Posty: 372
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Brass: Lancashire

Post autor: kamilpr »

Możecie podać jakie średnio wyniki padają w Waszych grach? Albo jakieś widełki od ilu to dobry wynik, jakieś rekordy :p
adalbert
Posty: 940
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Brass: Lancashire

Post autor: adalbert »

Ostatnio graliśmy w 3 osoby. Wyniki oceniam na mieszczące się w normie, choć na pewno mogło być lepiej: 158, 154 (wg innego obliczenia 157, ale nie chciało nam się ponownie przeliczać) i bodaj 142.
murtagh
Posty: 29
Rejestracja: 17 paź 2018, 22:17
Been thanked: 1 time

Re: Brass: Lancashire

Post autor: murtagh »

Cześć!
Czy wiadomo kiedy mniej więcej w 2019 roku wyjdzie Brass w wersji PL? (który kwartał?)
I jeszcze jedno pytanie: w jakiej cenie była dostępna w Polsce angielska wersja sklepowa Brass: Lancashire?

Zastanawiam się nad zakupem, a widzę że na forum część osób sprzedaje edycje z KS zafoliowane i dlatego chciałem porównać cenę z wersją sklepową.
Albo wstrzymam się i poczekam na wersję PL (jeśli nie będzie to aż IV kw. 2019).
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Brass: Lancashire

Post autor: michal2014 »

murtagh pisze: 29 paź 2018, 18:31 Cześć!
Czy wiadomo kiedy mniej więcej w 2019 roku wyjdzie Brass w wersji PL? (który kwartał?)
I jeszcze jedno pytanie: w jakiej cenie była dostępna w Polsce angielska wersja sklepowa Brass: Lancashire?

Zastanawiam się nad zakupem, a widzę że na forum część osób sprzedaje edycje z KS zafoliowane i dlatego chciałem porównać cenę z wersją sklepową.
Albo wstrzymam się i poczekam na wersję PL (jeśli nie będzie to aż IV kw. 2019).
W Gamelord Brass był w dobrej cenie http://www.sklep.gamelord.pl/pl/p/Brass-Lancashire/4973 - 169zł.
Za taką cenę nie ma się nad czym zastanawiać.
I czemu czekać na wersję PL. Ta gra jest niezależna językowo.
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brass: Lancashire

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Jakiś link do instrukcji PL? Bo na BGG tylko mi się trafiły jakieś skróty zasad.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
murtagh
Posty: 29
Rejestracja: 17 paź 2018, 22:17
Been thanked: 1 time

Re: Brass: Lancashire

Post autor: murtagh »

Angielska instrukcja jest do ogarnięcia, a cena w gamelordzie rzeczywiście świetna. Jutro zadzwonię zapytać jak z dostępnością. Jedyne co w tym sklepie jest nie do przyjęcia, to brak szyfrowania przy rejestracji/logowaniu :shock:
MalkolmR
Posty: 45
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:48

Re: Brass: Lancashire

Post autor: MalkolmR »

Przymierzam się do kupna nowego Brass'a ale problemem jest słaba znajomość angielskiego, jest jednak dostępna polska instrukcja z poprzedniej edycji, można się na niej opierać, czy weszły jakieś nowe zasady, ktoś się orientuje?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Brass: Lancashire

Post autor: warlock »

Poczekaj do przyszłego roku, Phalanx wydaje to po polsku.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Brass: Lancashire

Post autor: RaYell »

MalkolmR pisze: 08 lis 2018, 08:12 Przymierzam się do kupna nowego Brass'a ale problemem jest słaba znajomość angielskiego, jest jednak dostępna polska instrukcja z poprzedniej edycji, można się na niej opierać, czy weszły jakieś nowe zasady, ktoś się orientuje?
Zasady są niemal identyczne jak w starym wydaniu. Wszystko w grze poza instrukcją i kartami pomocy jest niezależne językowo. W instrukcji jest nawet rozdział poświęcony temu co zrobić, żeby zagrać w Lancashire'a z zasadami z klasycznego Brassa.

Tak naprawdę to są tam tylko te różnice:
- w Lancashire nie ma wirtualnego połączenia między Liverpoolem a Brikenhead.
- w Lancashire przygotowując grę wybierasz tylko te karty, które mają symbol odpowiedniej ilości graczy, w klasyczną wersję grało się wszystkimi kartami
- stary Brass był grą dla 3-4 graczy, wariant 2-osobowy był nieoficjalny. Lancashire oficjalnie wspiera 2 osobową grę, a jako smaczek na odwrocie mapy jest przedruk fanowskiej wersji 2-osobowej mapy z oryginału w nowej szacie graficznej (mapa z symbolem wykrzynika w lewym górnym rogu).
MalkolmR
Posty: 45
Rejestracja: 14 sty 2016, 20:48

Re: Brass: Lancashire

Post autor: MalkolmR »

Bardzo dziękuję :)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Brass: Lancashire

Post autor: KrzysiekL »

MalkolmR pisze: 08 lis 2018, 08:12 Przymierzam się do kupna nowego Brass'a ale problemem jest słaba znajomość angielskiego, jest jednak dostępna polska instrukcja z poprzedniej edycji, można się na niej opierać, czy weszły jakieś nowe zasady, ktoś się orientuje?
Tylko przygotuj się na to, że stara instrukcja jest naprawdę trudna do strawienia. Nową napisali praktycznie od nowa i nadali jej zupełnie inną, bardziej użyteczną, strukturę.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3185
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Brass: Lancashire

Post autor: Yavi »

Recenzja gry Brass: Lancashire na blogu Planszówki we dwoje! :)
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Brass: Lancashire

Post autor: YoYo »

Yavi pisze: 20 sty 2019, 19:23 Recenzja gry Brass: Lancashire na blogu Planszówki we dwoje! :)
Dzieki. Bardzo ladne to wydanie. Czekam na wersje PL i na pewno ją wezmę.
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Post autor: predki »

Phalanx rozpoczął przedsprzedaż. Ale ceny skalkulowali słuszne.
W przedsprzedaży każda gra kosztuje 249,95, ale normalna SCD ma wynosić 279,95.
Jak na mój gust trochę drogawo. W wersji retail nie ma żadnych cudownych komponentów - dwustronna plansza, 4 plansze graczy, 5 arkuszy tektury i 66 kart w Lancashire. Wszystko produkowane przez GPI w Chinach.
Można powiedzieć, że nie powinno się przeliczać ceny na komponenty ale za retail Lancashire zapłaciłem 181 zł, a za KS Birmingham 281 zł.
Choć widzę, że są już sklepy gotowe sprzedawać za 180 zł.
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Post autor: michal2014 »

_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Post autor: YoYo »

predki pisze: 22 sty 2019, 21:12 Phalanx rozpoczął przedsprzedaż.
Ano też widzę, co gorsza czerwiec. Za dużo jest zapowiedzi obecnie na czerwiec, strach się bać przełomu 2 i 3 Q :lol:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Post autor: rastula »

To widzę że na KS była tanioszka, bo mnie z żetonami wyszło 52,50 USD...czyli taniej niż retail w promocji w PL... Wow!
tehzomfg
Posty: 20
Rejestracja: 16 maja 2016, 09:58

Re: Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Post autor: tehzomfg »

Welcome to Phalanx :P
rastula pisze: 22 sty 2019, 22:37 To widzę że na KS była tanioszka, bo mnie z żetonami wyszło 52,50 USD...czyli taniej niż retail w promocji w PL... Wow!
Shut up and take my...ummm...what...broke again?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Post autor: warlock »

rastula pisze: 22 sty 2019, 22:37 To widzę że na KS była tanioszka, bo mnie z żetonami wyszło 52,50 USD...czyli taniej niż retail w promocji w PL... Wow!
Retail w promocji kosztuje 179 zł, to jak Ci wychodzi drożej niż 52,50 USD :)? Ale oczywiście nie masz tu żetonów, więc pełna zgoda, że KS to był super deal ;).
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Post autor: hutriel »

No i pamiętajmy że taka cena (52,50 USD) wychodziła przy zakupie dwupaku. :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Post autor: rastula »

chętnego do dwupaka znalazłem w 30 sekund ;)...


gdybym się wtedy miał zakładać to bym postawił na SCD na poziomie tych najniższych teraz w przedsprzedaży 169-179 jakieś...a tu SCD prawie stówę więcej. No cóż, kilku kolegów sobie teraz w brodę pluje , ze poskąpili 52,50 ;)...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Post autor: rastula »

warlock pisze: 23 sty 2019, 11:08
rastula pisze: 22 sty 2019, 22:37 To widzę że na KS była tanioszka, bo mnie z żetonami wyszło 52,50 USD...czyli taniej niż retail w promocji w PL... Wow!
Retail w promocji kosztuje 179 zł, to jak Ci wychodzi drożej niż 52,50 USD :)? Ale oczywiście nie masz tu żetonów, więc pełna zgoda, że KS to był super deal ;).

w ofercie za 179,99 dochodzi 14,99 za kuriera... kurs dzisiejszy 52,50 198,10 - więc faktycznie w PL taniej ( ale bez żetonów) ;D...
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Post autor: Jareks1985 »

a te żetony, faktycznie takie niezbędne?, czytałem, ze nic ciekawego nie wnoszą prócz tego, ze ładnie wyglądają :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Post autor: warlock »

Jareks1985 pisze: 23 sty 2019, 14:25 a te żetony, faktycznie takie niezbędne?, czytałem, ze nic ciekawego nie wnoszą prócz tego, ze ładnie wyglądają :)
Błyskawiczne wydawanie reszty/rozmienianie i możliwość sprawdzenia, ile kasy jest w stosie na planszy/zasobach rywali jednym rzutem oka bardzo ułatwia rozgrywkę ;). Sam mam zestaw metalowych monet do starego Brassa, które bezgranicznie uwielbiam, ale żetony są jeszcze praktyczniejsze (choć mniej klimatyczne od ciężkiego żelastwa :D).
Ostatnio zmieniony 23 sty 2019, 14:56 przez warlock, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Brass: Lancashire (Martin Wallace)

Post autor: rastula »

Jareks1985 pisze: 23 sty 2019, 14:25 a te żetony, faktycznie takie niezbędne?, czytałem, ze nic ciekawego nie wnoszą prócz tego, ze ładnie wyglądają :)

najlepiej gra się prawdziwymi pieniędzmi z epoki...


oczywiście nie są niezbędne... są tylko tak 10 razy fajniejsze od kartonowych pieniędzy...generalnie w ogóle to niezbędna ta gra nie jest - starego brassa można kupić taniej duzo z drugiej ręki ;)
ODPOWIEDZ