[Warszawa] AGRESOR Inżynieria Środowiska PW sobota-niedziela

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: zephyr »

Wygląda na to że zobaczę One more barrel w wersji bardziej sensownej, bo też mam zamiar się pojawić, a po piątkowych doświadczeniach chętnie zobaczę czy gra była warta całego zachodu z instrukcją.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: samur »

Moge sie spoznic 15-20 minut. Mam nadzieje, ze kogos zastane ;)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Valmont »

Dostałem zielone światło, więc się zjawię na 10. Mam nadzieję poznać coś z Essen :P
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: siepu »

Cóż, próby włamu na teren budynku zakończyły się niepowodzeniem ;)
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Konrad »

A po co się włamywałeś? Graliśmy legalnie od 10.05 w 340.
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1181
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 280 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: siepu »

Konrad pisze:A po co się włamywałeś? Graliśmy legalnie od 10.05 w 340.
Bo już o 10:30 drzwi do budynku były zamknięte? ;)
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Valmont »

siepu pisze:
Bo już o 10:30 drzwi do budynku były zamknięte? ;)
Dzwonka do drzwi z tego co wiem nie odłączają. 8)
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: ragozd »

Mysmy z Samurem bez problemu o 10.30 przybyli
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: melee »

Cały dzień upłynął miło na wielu grach:

2 x Space Alert, pierwsza partia wprowadzająca, druga już masakrująca - ta druga extra!!! :)
1 x Dominion, tak serio to zupełnie nie rozumiem tych zachwytów.. może inaczej - widzę potencjał, coś czuję że na podstawie tej mechaniki ktoś w ciągu roku wypuści fajną grę
1 x Chicago Express, wyjątkowo udana partia, sporo dyskutowaliśmy o niej później, czas: niecała godzina
1 x Age of Steam, mapa America, dwie nowe osoby, dwie po kilku rozgrywkach, no i te dwie akurat trochę odskoczyły, różnica na koniec między nimi to 1/3 punktu! mniam
0,5 x Cavum, po półtorej godziny czytania/tłumaczenia zasad wymiękliśmy, może spróbujemy w piątek, po indywidualnym doczytaniu instrukcji ;)

Chłopaki jeszcze zostali na One More Barrel
Awatar użytkownika
KudrigY
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Warszawa / EMEA Region

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: KudrigY »

Dorzucę kilka swoich odczuć:

Space Alert - nieźle, ale chciałbym zagrać w "ciekawszą misję" żeby poczuć cały smaczek gry... U nas druga partia była niby prosta, ale ponieważ jeden gracz pomylił kierunek lewo/prawo, sabotażysta wysadził nas w powietrze... Z drugiej strony - konieczne odrębne pomieszczenie, bo albo wymagana jest zupełna cisza, albo wręcz przeciwnie, i gracze się przekrzykują.
Dominion - jak dla mnie rozczarowanie. Może za dużo grałem w karcianki typu MTG, DT, DE, stąd ta gra jakoś mi nie pasuje - zbyt mało strategii i myślenia, za dużo losowości...
Chicago Express - naprawdę fajnie się grało, byłoby pięknie gdybym nie zrobił idiotycznej wpadki i nie dał sobie odebrać zwyciestwa pod sam koniec, mimo fokusa na jednej linii :)
Age of Steam - pierwsza styczność z grą, koniecznie potrzebuję więcej w nią pograć żeby nie odstawać...
One More Barrel - było ciekawie, jeden gracz przez tragiczne rzuty kostką trochę został z tyłu, ale zobaczyliśmy kilka ciekawych akcji (ciekawe kto pobije 11 jednostek wojska uderzających na Bagdad :twisted: ). I z pewnością mamy już sensowne pojęcie jak "działa" cała mechanika - zdecydowanie zagram znowu. Ostatecznie drugie miejsce, przegrana o 1 pkt przy wynikach dwóch graczy około 400 punktów (wyliczaliśmy wynik metodą róźnic, bo mieliśmy już lekko dość na dziś - w sumie 11 godzin grania). Ogólnie polecam.

Ogólnie - dobrze spędzona niedziela 8)
Z powodu kryzysu finansowego światełko na końcu tunelu zostanie wyłączone...
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: samur »

To ja dorzuce cos od siebie ;)

Generalnie dlaczego nie ma wiecej takich niedziel? Ehh ten brak wolnego czasu :( Ale do rzeczy...

Juz czekajac na metro spotkalem Ragozda, wiec udalismy sie razem do Agresora :) Dotarlismy gdzies ok. 10:35 i bez problemu udalo sie nam dostac do srodka. Tam zastalismy juz rozgrywanego Space Alerta. Ja zagralem w takie gry:

TZAAR - czekajac az kilka osob skonczy grac w Space Alerta zagralismy 3 partie w Tzaara. Jak zwykle, ta gra mi sie bardzo podoba :) Jesli sie nie myle bylo 2:1 dla mnie. Ale moge sie mylic, wiec bez bicia ;)

Through the Ages - gralem z Ragozdem i Zephyrem. Ragozd doslownie przed koncem musial sie z nami pozegnac, ale jako ze Zephyr chcial sprawdzic mozliwosci swojej ekonomii - czy przegoni mnie w VPkach, to gralismy dalej. Coz, przegonil.. Ale juz coraz lepiej gram w ta gre, jeszcze kilka partii i moze stworze jakies sensowne panstwo.

Age of Steam - pierwszy raz gralem w ta gre, przegralem z kretesem ;) Ale chce zagrac raz jeszcze, bo gra jest naprawde ciekawa. Naprawde ciekawa :mrgreen:

Cavum - ehh tutaj odnioslem porazke w tlumaczeniu zasad. Coz, troche sie przeliczylem. Gralem jedna faze tej gry na Essen i przeczytalem instrukcje, ale to nie wystarczylo. Mam nadzieje, ze w piatek uda sie w nia zagrac, bo to naprawde dobra gra. Musze tylko poswiecic troche czasu na bardziej doglebna analize jej instrukcji i poukladanie sobie tego wszystkiego jakos w glowie.

One More Barrel - tym razem, nasza druga gra (w tym samym skladzie co pierwsza ;)) byla calkiem inna. Chce zagrac raz jeszcze - tylko tym razem musze podejsc do tej gry z bardziej przemyslanym planem. Bo teraz troche bladzilem, no i przewazyly szale jeszcze kostki, ktore raz wypadly w najgorszy z mozliwych sposobow.. W kazdym razie One More Barrel to moje kolejne udane odkrycie wsrod nowych gier! 8)

Gralem cos od 10:45 do 21:30 ;) Swietna niedziela. BTW dzieki za gre i sorry za Cavuma.
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: ragozd »

Co do TtA - niestety jakos tak puzno pozno zaczelismy i niestety musialem spadac szybko - ale odnioslem bardzo cenna lekcje - karty bardzo specyficznie sie rozlozyly i niestety zostalem zablokowany z mnostwem potencjalu ktorego nie moglem sensownie wykorzystac. Zbyt malo cudow wziolem wzialem chociazby :( Zephyr pieknie pokazal jak umiejetnie korzystac z przywodcow - swietne zagranie Vasco da Gamy i Robespierra.
Niestety wyszedlem z wiekszym deficytem gry w TtA niz zawitalem na PW :(
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: samur »

ragozd pisze:Co do TtA - niestety jakos tak puzno zaczelismy i niestety musialem spadac szybko - ale odnioslem bardzo cenna lekcje - karty bardzo specyficznie sie rozlozyly i niestety zstalem zablokowany z mnostwem potencjalu ktorego nie moglem sensownie wykorzystac. Zbyt malo cudow wziolem chociazby :( Zephyr pieknie pokazal jak umiejetnie korzystac z przywodcow - swietne zagranie Vasco da Gamy i Robespierra.
Niestety wyszedlem z wiekszym deficytem gry w TtA niz zawitalem na PW :(
Ojj to trzeba naprawic :D Mam nadzieje, ze uda sie zorganizowac ten wyjazd w dlugi weekend wtedy bedzie troche mozliwosci, zeby sobie pograc i w TtA :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Konrad »

Czy ktoś planuje pojawić się w najbliższy weekend na PW? Może jacyś chętni na Through the Ages, Struggle of Empires, Titan albo Dorn? :-)
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Jans »

Struggle dla mnie OK, choć będzie kłopot ze składem, więc nastawiam się na TtA. Pytanie kiedy (na razie mam zajętą niedzielę 12.30-14.30, ale mogę pokombinować) i kto jest klucznikiem.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: waffel »

Poszukuję na niedzielę klucznika i szóstego gracza do Here I Stand, może być to jedna osoba :) jako gracz HIS nie musi być doświadczony ale najlepiej niech przeczyta instrukcję w internecie.
Awatar użytkownika
Anon
Posty: 113
Rejestracja: 19 paź 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Anon »

waffel pisze:Poszukuję na niedzielę klucznika i szóstego gracza do Here I Stand, może być to jedna osoba :) jako gracz HIS nie musi być doświadczony ale najlepiej niech przeczyta instrukcję w internecie.
Ja się zgłaszam do obu ról.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: waffel »

Jesteś przyjęty :) potwierdzę godzinę na priwa ale pewnie o 10. Grałeś już kiedyś? Pytam w kontekście że ja np. gram pierwszy raz i zarezerwowałem sobie Ottomana bo ma podobno najprostsze zasady.
Awatar użytkownika
Anon
Posty: 113
Rejestracja: 19 paź 2007, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Anon »

waffel pisze:Jesteś przyjęty :) potwierdzę godzinę na priwa ale pewnie o 10. Grałeś już kiedyś? Pytam w kontekście że ja np. gram pierwszy raz i zarezerwowałem sobie Ottomana bo ma podobno najprostsze zasady.
Bede grał pierwszy raz ale powinienem dać sobie rade.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: yosz »

Przekażę tylko to co wczoraj mówił Trutu: w niedzielę Politechnika jest zamknięta. Za to na Warsaw Open możemy mieć w niedzielę ile stolików chcemy przez cały dzień. Trochę osób z Politechniki się ma zjawić w niedzielę.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: ragozd »

Czy ktos ma ochote na granie w niedziele? Najchetniej w TtA lub Dominion jesli ktos przyniesie
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Gregg
Posty: 62
Rejestracja: 08 mar 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Gregg »

Witam,

Zamierzam ponownie zawitać do Agresora. Proszę o info, czy i w jakich godzinach klub będzie otwarty w najbliższą sobotę/niedzielę? Adres (a raczej położenie sal), ten sam, co na pierwszej stronie wątku?

Dzięki,
Gregg

Przenosze do watku weekendowego, skoro pytanie dotyczy weekendu - Don Simon
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Jans »

ja bym chciał w końcu TtA przećwiczyć, tylko może być problem z czasem - najwcześniej 14.00
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: samur »

Jans pisze:ja bym chciał w końcu TtA przećwiczyć, tylko może być problem z czasem - najwcześniej 14.00
Zalezy kiedy, ale w weekend bede mial czas :) Kwestia tego, czy wpadne w sobote, czy w niedziele :)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Gregg
Posty: 62
Rejestracja: 08 mar 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Gregg »

Gregg pisze:Witam,

Zamierzam ponownie zawitać do Agresora. Proszę o info, czy i w jakich godzinach klub będzie otwarty w najbliższą sobotę/niedzielę? Adres (a raczej położenie sal), ten sam, co na pierwszej stronie wątku?

Dzięki,
Gregg

Przenosze do watku weekendowego, skoro pytanie dotyczy weekendu - Don Simon
Pytanie tylko po części dotyczyło weekendu. Pytałem także o to, czy aktualny jest adres i podane sale na pierwszej stronie wątku (tylko nie tego).
Zablokowany