Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: miszczu666 »

xINGRAMx pisze: 23 sty 2019, 16:45
z czego zrobiles organizer? :D
Jako że część postów w wątku o samej grze została przeniesiona tutaj, to wrzucę zdjęcia ponownie.



Płyta piankowo kartonowa grubości 3mm + klej Magic.
Plany znalezione na poniższej stronie, i zmodyfikowane (plany są na płytę grubości 5mm, ja wolę używać 3mm).
Teraz jest jakaś nowsza wersja tych planów uwzględniająca dodatek, ja swojego insertu już nie zmieniałem.

https://www.pubmeeple.com/foam-core-sta ... rebellion/

Same plany: https://www.pubmeeple.com/wp-content/up ... ellion.pdf

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sty 2019, 23:51 przez miszczu666, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 305
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 55 times
Been thanked: 41 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: xtomashx »

Dodatek wróci razem z podstawką. Podobno 2q tego roku ale kto wie kiedy tak naprawdę będzie.

Kozak insert. Ja nie mam szans na zrobienie czegoś takiego. Będę musiał chyba wykorzystać polecane organizery na śrubki :)
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: Szklo »

Pytanie odnośnie insertu- pierwszy raz będę próbował zrobić coś takiego. Czy płyta 70 cm x 100 cm wystarczy? Klej Magic- gdzie takie coś dostać?
Również z niecierpliwością czekam na info o dodruku dodatku, tym bardziej że na stronie Galakty, w sekcji dodruki, widnieje tylko podstawka.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: ariser »

Klej np. tutaj:
https://mepel.pl/klej-magic
Podejrzewam, że w większości papierniczych też go dostaniesz. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia (Corey Konieczka)

Post autor: miszczu666 »

Szklo pisze: 24 sty 2019, 10:06 Pytanie odnośnie insertu- pierwszy raz będę próbował zrobić coś takiego. Czy płyta 70 cm x 100 cm wystarczy? Klej Magic- gdzie takie coś dostać?
Również z niecierpliwością czekam na info o dodruku dodatku, tym bardziej że na stronie Galakty, w sekcji dodruki, widnieje tylko podstawka.
Jak dobrze pamiętam, to mi wystarczyła takiej wielkości płyta. Ale w planach jest coś ala podstawka pod wszystko, która znajduje się na dnie pudełka i podnosi nieco zawartość tak, plansza z instrukcjami były na wysokości pudełka. Zapomniałem to zrobić, a potem już mi się nie chciało.

Klej Magic można chyba dostać praktycznie w każdym sklepie z artykułami szkolnymi.

No i podkreślam, plany na stronie są dla płyty o grubości 5mm. Ja musiałem wszystko przeliczyć i jeszcze poprawiać na bieżąco, bo robiłem z płyty grubości 3mm.
Dobrze jest jeszcze po sklejeniu elementów wzmocnić łączenie szpilkami, które po godzince można spokojnie wyjąć.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: Szklo »

Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedną prośbę- widzę u ciebie oznaczenia na ściankach kieszeni co do nich włożyć- masz jakiś plik do druku?
Swój insert zrobię z pianki 5mm dla większej wytrzymałości- ze zmianą wielkości kieszeni dla kart- tak żeby mieściły się w koszulkach.
Jeśli wystarczy materiału zrobię też ten podnośnik.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: miszczu666 »

Szklo pisze: 28 sty 2019, 10:59 Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedną prośbę- widzę u ciebie oznaczenia na ściankach kieszeni co do nich włożyć- masz jakiś plik do druku?
Swój insert zrobię z pianki 5mm dla większej wytrzymałości- ze zmianą wielkości kieszeni dla kart- tak żeby mieściły się w koszulkach.
Jeśli wystarczy materiału zrobię też ten podnośnik.
Ściągnij sobie arkusze gracza (na przykład stąd: https://boardgamegeek.com/filepage/1661 ... czone-arku )
Wystarczy wydrukować w odpowiednio mniejszej skali, pociąć i przykleić (ja kleiłem zwykłym klejem szkolnym w sztyfcie).

A w kwestii kart w koszulkach, to jak dobrze pamiętam wystarczy zrobić dolne pudełka (te z jednostkami) 1cm wyższe niż w planach. Chyba nawet jest to wspomniane w pliku z planami do insertu.

I nie ma co się martwić wytrzymałością. Mój z pianki 3mm trzyma się wyśmienicie, a niejedną partię już przeżył. Nawet teraz na Portalconie 2 partie się zagrało :D

Dodatkowo (trochę autoreklamy), polecam karty pomocy mojego tłumaczenia.
viewtopic.php?f=1&t=39126&p=1106305#p1106305
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
tejot
Posty: 353
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: tejot »

Hej - zacząłem również robić tę wypraskę (w wersji nieco zmodyfikowanej bo chcę uwzględnić dodatek) i mam pytanko odnośnie samego projektu ze strony, którą poleciłeś: w tej części wypraski, w której mają mieścić się figurki Rebelii przewidziano ścianki zwane: SPACE UNIT RISERS(3) 67x20 oraz GROUND UNIT RISERS(2) 60.5x18. Na obrazku jednak ani na zdjęciach ich nie widać (przynajmniej ja ich nie dostrzegam), a ich wymiary nie bardzo pasują żeby gdzie można było je umieścić (jeśli są to jakieś dodatkowe "podziałki" to wystawałyby ponad pudełko). Będę bardzo wdzięczny za pomoc w wyjaśnieniu do czego one służą i gdzie je należy wstawić?

Podobne elementy występują w części dla Imperium (ASSAULT CARRIER RISERS(2) 27x10). Niby projekt opisuje że są to jakieś elementy opcjonalne, ale nadal nie wiadomo gdzie je wstawić? Może ktoś rozgryzł już ten problem?
Szklo
Posty: 36
Rejestracja: 17 lis 2009, 12:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 5 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: Szklo »

@ tejot- Wklejasz je pod "podłogę" na której leżą jednostki, tak żeby ją unieść do góry i żeby łatwiej było sięgać po jednostki. Jeśli zostawisz szpilki wbite w ta podłogę riser nie jest konieczny bo nawet przy nacisku z góry podłoga nie powinna się zapaść.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: miszczu666 »

tejot pisze: 25 lut 2019, 11:08 .... ścianki zwane: SPACE UNIT RISERS(3) 67x20 oraz GROUND UNIT RISERS(2) 60.5x18. Na obrazku jednak ani na zdjęciach ich nie widać (przynajmniej ja ich nie dostrzegam),....
Są to półki na których leżą okręty rebelii i transportowce imperium.
W przypadku Rebelii są one umieszczone w zaznaczonych na czerwono i czarno miejscach, i jest to nic innego, jak półka z przegródkami na nóżkach. Przekrój boczny jak poniżej na obrazku po prawej maźnięty na szybko w paincie.

Obrazek
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
tejot
Posty: 353
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: tejot »

Dzięki - teraz kumam.
tejot
Posty: 353
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: tejot »

Podpinam się pod post - również ukończyłem insert do Rebelii, z tym że w tym wypadku już z uwzględnionym dodatkiem.

Ja też bazowałem na projekcie Pub Meeple, ale wprowadziłem sporo modyfikacji.
Przede wszystkim dodałem dodatkowy poziom (gł. na dodatek), zmodyfikowałem wysokości (karty w koszulkach), częściowo zmieniłem grubości ścian, czy w końcu przeorganizowałem moduł "wspólny" i dodałem swoje pomysły (np. rożne kolory pianki dla graczy, ruchomy schowek na kostki, przekładki dla oddzielenia kart z dodatków).

Materiały:
- pianka 3mm i 5mm, biała i czarna;
- klej introligatorski CR;
- naklejki z kart graczy.

Narzędzia:
- nożyk Olfa;
- szpilki;
- mata samogojąca;
- kątownik 250mm;
- 2 linijki (30 i 50 cm);
- penseta.

#StarWarsRebelia #Imperiumuwładzy


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: miszczu666 »

tejot pisze: 23 kwie 2019, 14:31 Podpinam się pod post - również ukończyłem insert do Rebelii, z tym że w tym wypadku już z uwzględnionym dodatkiem.

Ja też bazowałem na projekcie Pub Meeple, ale wprowadziłem sporo modyfikacji....
No i bardzo elegancko. Teraz też bym robił inaczej.
A tak poza tym, dobrze widzę? Karty pomocy mojego tłumaczenia? :D
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
tejot
Posty: 353
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: tejot »

miszczu666 pisze: 23 kwie 2019, 15:02 A tak poza tym, dobrze widzę? Karty pomocy mojego tłumaczenia? :D
Ależ oczywiście - wydrukowałem i trzymam w reprezentacyjnym miejscu. Dzięki raz jeszcze!
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: Morgon »

Te szpilki to zamiast kleju czy jak? Mój insert do Eldritcha z małymi dodatkami trzyma się na samym magicu. Teraz robię drugi do Zakazanych Gwiazd, potem Rebelia. Trochę z tym roboty jest, ale satysfakcja bezcenna.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: miszczu666 »

Morgon pisze: 04 wrz 2019, 19:43 Te szpilki to zamiast kleju czy jak? Mój insert do Eldritcha z małymi dodatkami trzyma się na samym magicu. Teraz robię drugi do Zakazanych Gwiazd, potem Rebelia. Trochę z tym roboty jest, ale satysfakcja bezcenna.
Nie, szpilki tylko wbite na jakąś godzinkę, żeby dobrze dociskało sklejone powierzchnie. Potem wyjmuję.
Zostają później średnio estetyczne dziurki, ale mi nie przeszkadza.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 426
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: ScorpZero »

Nie chciałem zakładać nowego tematu, bo pytanie jest dosyć proste, więc stwierdziłem, że pozwolę sobie wykorzystać ten. ;-)

Otóż spodobał mi się pomysł, żeby przykleić magnesy neodymowe do podstawek liderów oraz podkładki od śrubek do pierścieni. Mam tylko jedną zagwozdke, bo nie wiem jakim klejem to połączyć, żeby metal-plastik i metal-papier się trzymały i jednocześnie nie zepsuły. Czy ktoś już może to robił i ma jakąś radę? Myślałem, żeby najzwyklejszego superglue użyć w sumie, ale nie jestem pewien, czy nie popsuje to w jakiś sposób podstawek.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: krwlng »

ScorpZero pisze: 07 lis 2020, 10:29
Spoiler:
Drukujesz/zlecasz druk tego: https://www.thingiverse.com/thing:1627183

Magnes - plastik (wydrukowane podkładki): klej cyjanoakrylowy (np. super glue, kropelka)/klej na gorąco
Podkładka metalowa - stojak: taśma klejąca dwustronna/dowolny klej
Rafal1970
Posty: 200
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 59 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: Rafal1970 »

Rozważam zakup insertu e -raptor do SW Rebelia. Czy warto ? Czy ktoś ma praktyczne doświadczenia z tym insertem?
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 226
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 34 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: DaaV »

tejot pisze: 23 kwie 2019, 14:31
Spoiler:
Hej @tejot, Twój insert wygląda nieziemsko! Rozważam by spróbować swoich sił i też taki stworzyć - ile czasu Ci to zajęło? Czy masz może plany pod Twoją wersję insertu?
tejot
Posty: 353
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: tejot »

Dzięki.
Zajęło to kilka długich wieczorów, ale wielu osobom już przesyłałem plany i wiem że niektórzy poradzili sobie o dużo szybciej 🙂👍
Jeśli chcesz plany napisz na prv, podeślę Ci linka
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 606
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 188 times
Been thanked: 171 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: Michito »

tejot pisze: 23 kwie 2019, 14:31
Narzędzia:
- nożyk Olfa;
- kątownik 250mm;
- 2 linijki (30 i 50 cm);
Hej, mógłbym prosić Cię o namiary na te narzędzia? Widziałem tu na forum różne opinie o używaniu skalpela vs nożyka segmentowego Olfy. Nie mogę też znaleźć w necie porządnego kątownika, gdzie skala zaczynałaby się od 0...
tejot
Posty: 353
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: tejot »

kupowałem to wieki temu, ale mam zwykły kątownik z casto - tego typu:
https://www.castorama.pl/katownik-300-m ... zYQAvD_BwE

ważne żeby to był kątownik do prac warsztatowych, gdzie rączka jest szersza od "linijki". Bardzo ułatwia robotę.

Linijki kupowałem w lepszych, stacjonarnych sklepach papierniczych, ale za tym się nachodziłem i mam kilka, bo istotne są takie elementy - nie powinny się ślizgać (czasem trafiają sie czymś powleczone), dobrze żeby miały rączkę (to nie jest niezbędne, ale ułatwia pracę), czasem aluminiowe zostawiają brzydkie ślady na piance, więc lepsze metalowe. Generalnie jednak poradzisz sobie każdą linijką.

Nożyk Olfa, a w zasadzie skalpel, mam taki: https://colorcorner.pl/pl/p/Precyzyjny- ... 2EQAvD_BwE
kupilem w zestawie z końcówkami i wymiennymi ostrzami na allegro.
Moonz
Posty: 281
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: Moonz »

Jest w stanie podesłać ktoś plany na ten insert od tejota? Kolega chyba nie zagląda zbyt często na forum, bo od dwóch tygodnie nie odczytał wiadomości. Byłbym wdzięczny za pomoc.
tejot
Posty: 353
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Star Wars: Rebellion / Rebelia insert

Post autor: tejot »

Hej,
faktycznie ostatnio nie zaglądałem :) Sezon urlopowy, te sprawy ;)
Już odpisuję ci na prv
ODPOWIEDZ