Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
grasowanie.eu
Posty: 115
Rejestracja: 31 sty 2017, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: grasowanie.eu »

Tutaj znajdziecie wątek przeznaczony na dyskusje o polityce sprzedażowej Portalu:
viewtopic.php?f=64&t=62050

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Pozwoliłem sobie założyć nowy wątek, ponieważ jeszcze na 2019 r. Portal takiego nie miał.
Znamy zapowiedzi wydawnicze Portalu na rok 2019!
Właśnie zakończyła się prezentacja planów wydawniczych Portal Games, którą na Portalconie 11 poprowadził Ignacy Trzewiczek. Oto, co planuje wydać Portal jeszcze w tym roku:

- Zombicide: Zielona Horda – już jest w drodze do Polski, premiera zaplanowana na marzec 2019 r.
- Zombicide: Najeźdźca – przetłumaczony i wysłany do drukarni, premiera czerwiec 2019 r.
- Zombicide: Kompani i wrogowie – dodatek obecnie jest na etapie tłumaczenia, premiera w czwartym kwartale 2019 r.
- Root z dodatkiem (wprowadzającym m.in. dwie nowe frakcje) – polskie wydanie będzie miało "kwadratowe" pudełko z insertem, w którym ma się mieścić także dodatek, premiera w drugim kwartale 2019 r.
- Reykholt – gra Uwe Rosenberga, w której budujemy szklarnie, sadzimy warzywa i zbieramy plony w Islandii. Premiera zaplanowana już na Pyrkon 2019.
- Zbrodnie L. A. – dodatek do Detektywa Ignacego Trzewiczka, premiera w marcu 2019 r., równolegle z wydaniem amerykańskim i niemieckim. Dodatek wprowadza kilka nowych mechanik i przenosi nas do ameryki lat 80. Zbrodnie L.A. to 3 nowe sprawy.
- Architects of the West Kingdom (Architekci Zachodniego Królestwa) – gra, której autorem jest Shem Phillips, twórca m.in. Najeźdźców z Północy. W planach są też pozostałe gry z trylogii, w tym Paladins of the West Kingdom.
- Teotihuacan: Miasto Bogów – jedna z najbardziej oczekiwanych gier Essen 2018 r. Gra euro twórcy m.in.Tzolkina. Oficjalna premiera już w lutym 2019 r.
- Cthulhu: Death May Die – kooperacyjny przebój Erica Langa i Roba Daviou. Data wydania zależna od oryginalnego wydawcy, czyli CoolMiniOrNot.
- Narcos – gra na licencji serialu Netflixa o tym samym tytule. Ma zbliżoną mechanikę do Listów z Whitechapel, gdzie jeden z graczy ukrywa się przed pozostałymi.
- Seria Race for the Galaxy – będzie wydana podstawowa gra ze wszystkimi dodatkami. W tej serii będzie również nowość, czyli New Frontiers.
Ostatnio zmieniony 26 sty 2019, 13:02 przez grasowanie.eu, łącznie zmieniany 1 raz.
grasowanie.eu - recenzje i newsy ze świata gier planszowych i karcianych
grasowanie na Facebooku
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: ArnhemHorror »

Cieszy różnorodność wśród tych zarówno zeszłorocznych, jak i starszych hitów. Smuci brak jakiejkolwiek wzmianki o dodatkach do Monolith Arena.
P.s. Wczoraj, jeszcze przed portalconem, zapowiedziano polską wersję Underwater Cities.
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: rastula »

Bardzo dobre tytuły. 2 na pewno wchodzą na short listę zakupową.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Goldberg »

Zombicide Najezdzca....chodzi o gre standalone (Invader) czy dziwnie przetlumaczony dodatek do GH czyli No Rest For The Wicked?
No i co z mniejszymi dodatkami do ZBP takimi jak zapowiedziane juz na stronie www box abominacji?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
cube88
Posty: 41
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:41

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: cube88 »

wilecki pisze: 26 sty 2019, 12:00 Cieszy różnorodność wśród tych zarówno zeszłorocznych, jak i starszych hitów. Smuci brak jakiejkolwiek wzmianki o dodatkach do Monolith Arena.
P.s. Wczoraj, jeszcze przed portalconem, zapowiedziano polską wersję Underwater Cities.
Jeśli dobrze zrozumiałem o 16 będą kolejne zapowiedzi z "własnymi" tytułami. Tam może się jeszcze coś pokazać.
Awatar użytkownika
grasowanie.eu
Posty: 115
Rejestracja: 31 sty 2017, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: grasowanie.eu »

Goldberg pisze: 26 sty 2019, 12:30 Zombicide Najezdzca....chodzi o gre standalone (Invader) czy dziwnie przetlumaczony dodatek do GH czyli No Rest For The Wicked?
No i co z mniejszymi dodatkami do ZBP takimi jak zapowiedziane juz na stronie www box abominacji?
Racja, chodzi o Invader. Sorki, na szybko pisane.
grasowanie.eu - recenzje i newsy ze świata gier planszowych i karcianych
grasowanie na Facebooku
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: DEyON »

Szkoda, ze zamiast "No Rest for the Wicked" zdecydowali sie na gorszy dodatek "Zombicide: Kompani i wrogowi", albo mogli zapowiedziec oba zamiast Invaders.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Goldberg »

DEyON pisze: 26 sty 2019, 13:07 Szkoda, ze zamiast "No Rest for the Wicked" zdecydowali sie na gorszy dodatek "Zombicide: Kompani i wrogowi", albo mogli zapowiedziec oba zamiast Invaders.
Kompani i wrogowie jest dodatkiem zarowno do BP jak i GH....no rest to tylko GH....upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu. Imho marketingowo....b. dobry ruch
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
DEyON
Posty: 148
Rejestracja: 07 sty 2018, 17:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: DEyON »

Goldberg pisze: 26 sty 2019, 13:12
DEyON pisze: 26 sty 2019, 13:07 Szkoda, ze zamiast "No Rest for the Wicked" zdecydowali sie na gorszy dodatek "Zombicide: Kompani i wrogowi", albo mogli zapowiedziec oba zamiast Invaders.
Kompani i wrogowie jest dodatkiem zarowno do BP jak i GH....no rest to tylko GH....upiekli dwie pieczenie na jednym ogniu. Imho marketingowo....b. dobry ruch
No Rest for the Wicked to rowniez dodatek zarowno do BP jak i GH :)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: czeczot »

Chyba wszystkie dodatki do Czarnej Plagi pasują do Zielonej Hordy? Te gry jako całość chyba mogą być łączone?
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Marx »

Root grałem i jest przyjemny, ale czy aż taki hype zasłużony? imho nie
Narcos, no własnie jak dobra to będzie/jest gra? Temat świetny
Ciekawe czy w dalszej perspektywie zainteresują się Circadians: First Light.
Reykholt chyba bez zachwytów?
Teotihuacan super!!!!!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: longmen76 »

czeczot pisze: 26 sty 2019, 13:34 Chyba wszystkie dodatki do Czarnej Plagi pasują do Zielonej Hordy? Te gry jako całość chyba mogą być łączone?
Bohaterowie pasują bez problemu. Jeżeli chodzi o zombiaków też pasują tylko jest inny klimat w Czarnej Pladze a inny w Zielonej Hordzie.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: longmen76 »

Miałem nadzieję, że w końcu coś się wyjaśni w sprawie dodatków (głównie grzechów) to The Others i się nie doczekałem...
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Goldberg »

Co do Zombicide;
a zasady trochu sie nie roznia?
No i niby GH dzieje sie poza miastem (patrzac na kfle terenu), z polaczeniem klimatu nie mialbym problemu, ale jak to polaczyc zsadowo? Bo w GH sa chyba katapulty....i smok?
Grac na zasadach GH??? Hmmmmm , musze pomyslec...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: czeczot »

Portal jak zawsze pozamiatał. Rebel który jest większym wydawnictwem ma 1 tytuł na to półrocze który mnie interesuje.

A portal:
1. Zombicide: Zielona Horda - zombicide zawsze!
2. Zombicide: Najeźdźca - jak wyżej!
3. Root z dodatkiem - chętnie sam sobie wyrobie zdanie o tej grze.
4. Detektyw: zbrodnie LA - detektyw mi się podobał wiec dodatek to pozycja obowiązkowa
5. Narcos - uwielbiam serial więc gra to pozycja obowiązkowa
6. New Frontiers - tu sie wacham :)
7. Death May Die - podejrzewam że to nie będzie w tym roku
8. Mage Knight

gry o rolnictwie i budowie królestwa odpadają.

Może jeszcze będzie coś fajnego z własnych gier portalu. A jeszcze pewnie będą kolejne zapowiedzi na pionku na drugie półrocze na pionku.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: czeczot »

Bardziej mi chodziło o to że wszystkie przedmioty, bohaterów i wszystkie potwory z Czarnej Plagi możesz używać w Zielonej Hordzie.
Nawet dodatki jak łucznicy czy kruki wychodzą jako dodatki uniwersalne do obydwu gier.

Angielska instrukcja do Zielonej Plagi
"Zombicide: Black Plague is another core box for the fantasy era. Black Plague and Green Horde are set in the same universe and timeline, and are fully compatible"
Ostatnio zmieniony 26 sty 2019, 14:20 przez czeczot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4123
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 340 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: tomb »

czeczot pisze: 26 sty 2019, 14:10 Portal jak zawsze pozamiatał. Rebel który jest większym wydawnictwem ma 1 tytuł na to półrocze który mnie interesuje.
Jak to dobrze, że są różni wydawcy, bo ja mam odwrotnie.
czeczot pisze: 26 sty 2019, 14:10 6. New Frontiers - tu sie wacham :)
Nigdy się nie wachaj.

A przy okazji - powiedzieli coś na temat terminu New Frontiers? Nie wiem, czy odwoływać zamówienie na wersję angielską.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: czeczot »

New Frontiers - powiedzieli że to wydadzą po polsku w 2019, nie podali dokładnie kiedy.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2411
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Jiloo »

grasowanie.eu pisze: 26 sty 2019, 11:46 (...)- Seria Race for the Galaxy – będzie wydana podstawowa gra ze wszystkimi dodatkami. W tej serii będzie również nowość, czyli New Frontiers.
New Frontiers jest grą planszową w świecie Race for the Galaxy, ale to zupełnie osobna gra.

Ciekaw jestem czy Portal chce wydać faktycznie wszystkie 5 dodatków do RftG (a w zasadzie 6, bo nowy dodatek ma być w tym roku) czy tylko pierwszy ARC. Obrazek sugeruje to drugie.
Zobaczymy też jak się przyjmie po raz ta gra na naszym rynku. Czy nasi gracze po 12 latach od premiery wreszcie do niej dojrzali?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Goldberg »

Jiloo pisze: 26 sty 2019, 15:03

Ciekaw jestem czy Portal chce wydać faktycznie wszystkie 5 dodatków do RftG (a w zasadzie 6, bo nowy dodatek ma być w tym roku) czy tylko pierwszy ARC.
Wszystkie - tak mówil na YT pare godz temu :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: brazylianwisnia »

Narcos, Architekci, Teotihuacan, Underwater Cities, Mage Knight... Będzie kupowane. Ciekawe jak z cenami.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 242
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 47 times
Been thanked: 32 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Malibu »

Wow, Portal wchodzi na KS
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: KrzysiekL »

Malibu pisze: 26 sty 2019, 16:15 Wow, Portal wchodzi na KS
To akurat nie budzi zaufania. Wolałem wcześniejsze podejście, chociaż kampanie przedsprzedażowe to już był krok w tym kierunku... ;)

Po rozczarowaniu Awaken Realms raczej będę się trzymał na dystans... Chyba, że faktycznie mają prawie wszystko gotowe i wysyłka przynajmniej bez stretch goals będzie w ciągu kilku miesięcy.

BTW Pret-A-Porter nie miało być rethemowane?
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Pierrnik »

A były jakieś wzmianki o dodatkach do Aeons End'a?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Blue »

Malibu pisze: 26 sty 2019, 16:15 Wow, Portal wchodzi na KS
Z czym?
Zablokowany