Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Inserty

Post autor: ponika »

Zabieram się powoli za inserty do m.in 7CŚ:P i K2, w planach kilka kolejnych. O technice klejenia i cięcia wiem już dużo, ale nie mam pomysłu jak najkorzystniej wszystko ułożyć. Macie jakieś źródło schematów? Ktoś gdzieś wrzuca swoje pomysły, plany i wymiary? Jaka strona którą możecie polecić?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Inserty

Post autor: playerator »

Na BGG w zakładce Images często można znaleźć fotki insertów, a w zakładce Forums, całe wątki im poświęcone.

No i oczywiście: https://www.google.com/search?q=7+wonders+insert :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Inserty

Post autor: ponika »

Dziękuję :)
Myślałam bardziej o schematach do druku i wycięcia w piance, ale wychodzi, że bez mierzenia i układania na własną rękę się nie obejdzie...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: kwiatosz »

Szukam pomysłu na organizer na karty Posiadłości Szaleństwa, ktoś ma może lepszy pomysł niż "szuflada" z przegródkami?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: miszczu666 »

Ja często próbuję się inspirować insertami z tej strony.
Wielokrotnie mi pomagała:
https://rpggeek.com/geeklist/115468/foa ... s/page/44?

Ewentualnie może takie coś ci pomoże.
Znalezione na szybko:
https://www.orderofgamers.com/downloads ... e_v1.1.pdf
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: kwiatosz »

miszczu666 pisze: 08 sty 2019, 13:56 Ja często próbuję się inspirować insertami z tej strony.
Wielokrotnie mi pomagała:
https://rpggeek.com/geeklist/115468/foa ... s/page/44?

Ewentualnie może takie coś ci pomoże.
Znalezione na szybko:
https://www.orderofgamers.com/downloads ... e_v1.1.pdf
Faktycznie sporo Posiadłości na tej liście, popatrzę, dzięki:)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
kodzio21
Posty: 14
Rejestracja: 10 mar 2018, 09:08
Lokalizacja: Gorlice

Re: Inserty

Post autor: kodzio21 »

A tu mamy ciąg dalszy gry pod tytułem "insert akrham horror"

1. TURA

1. Faza planowania

Obrazek

2. Faza akcji

a) początek


Obrazek

b) koniec


Obrazek

3. Faza utrzymania


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Inserty

Post autor: vegathedog »

Poczyniłem taki oto insert do Descenta, w którym w pudełku był totalny dramat. Użyłem podkładów pod panele grubości 4,8 mm i pistoletu do kleju. Czas ze 3h. Koszt takiego inserta z 10zł plus czas poświęcony. Teraz wszystko wygląda elegancko i się mieści.

Obrazek

Obrazek
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Inserty

Post autor: Golfang »

vegathedog pisze: 27 sty 2019, 20:59 Poczyniłem taki oto insert do Descenta, w którym w pudełku był totalny dramat. Użyłem podkładów pod panele grubości 4,8 mm i pistoletu do kleju. Czas ze 3h. Koszt takiego inserta z 10zł plus czas poświęcony. Teraz wszystko wygląda elegancko i się mieści.
Ten pistolet - to masz na myśli pistolet do kleju na gorąco? Nie topi tego podkładu?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Inserty

Post autor: vegathedog »

Golfang pisze: 27 sty 2019, 20:59
Ten pistolet - to masz na myśli pistolet do kleju na gorąco? Nie topi tego podkładu?
Tak chodziło o klejenie na gorąco. Taki pistolet widziałem w promocji w Auchan za 10zł. Ja kupiłem za 18 w Obi i już sporo nim skleiłem.

Dla chcącego pewnie nic trudnego. Jak się nie jedzie samą główką pistoletu po piance tylko nakłada klej to nie. Tego kleju też nie trzeba nie wiadomo ile, bo on trzyma jak diabeł tą piankę.

Finalnie insert wyszedł elegancki jak widać. Składa się z czterech oddzielnych części. Każda ma inną wysokość.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Inserty

Post autor: 13thSON »

@vegathedog
Świetny insert, sam jestem w trakcie robienia mojego do Imperium Atakuje, bo po wyciągnięciu wszystkiego z wyprasek ledwo byłem w stanie pomieścić wszystko w pudełku. Największym dramatem było dla mnie trzymanie figurek w 1 worku foliowym. I tu mam pytanie do Ciebie, bo widzę że figurki masz pomalowane - a nie chciałeś dla każdej zrobić osobnej przegródki ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Inserty

Post autor: Golfang »

vegathedog pisze: 28 sty 2019, 08:19
Golfang pisze: 27 sty 2019, 20:59
Ten pistolet - to masz na myśli pistolet do kleju na gorąco? Nie topi tego podkładu?
Tak chodziło o klejenie na gorąco. Taki pistolet widziałem w promocji w Auchan za 10zł. Ja kupiłem za 18 w Obi i już sporo nim skleiłem.

Dla chcącego pewnie nic trudnego. Jak się nie jedzie samą główką pistoletu po piance tylko nakłada klej to nie. Tego kleju też nie trzeba nie wiadomo ile, bo on trzyma jak diabeł tą piankę.

Finalnie insert wyszedł elegancki jak widać. Składa się z czterech oddzielnych części. Każda ma inną wysokość.
Ja składam inserty nie z kartonu piankonowo-papierowego (3mm) - ale kleiłem dotychczas zwykłym klejem Magic... Kupiłem własnie na allegro pistolet i spróbuję jak będzie tym szło.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Inserty

Post autor: Jareks1985 »

wiem, że to trochę nie w temacie, ale watro przyjrzeć się tym insertom.
https://mepel.pl/pl/searchquery/folded+ ... lded,space
mam dwa i jestem bardzo zadowolony. Cena niższa niż w drewnianych wersjach.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Inserty

Post autor: Curiosity »

Jareks1985 pisze: 28 sty 2019, 09:48 wiem, że to trochę nie w temacie, ale watro przyjrzeć się tym insertom.
https://mepel.pl/pl/searchquery/folded+ ... lded,space
mam dwa i jestem bardzo zadowolony. Cena niższa niż w drewnianych wersjach.
Po zdjęciach widać, że te inserty nie akceptują koszulkowania. Insert do kart do "Zakazanych Gwiazd" jest robiony "na styk".

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Inserty

Post autor: Jareks1985 »

na stronie producenta, jest informacja, ze wszystkie inserty sa projektowane pod karty w koszulkach
https://www.foldedspace.net/store/forbidden-stars/
i potwierdzam mam karty w koszulkach i jest sporo miejsca

zresztą karty na zdjęciu, które wkleiłeś, są w koszulkach
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Inserty

Post autor: szurubur »

Bardziej bym się zastanawiał gdzie w tym insercie upchnąć żetony rozkazów które są w numizmatycznych pudełeczkach na monety ^^



Ogólnie tak się zastanawiam, czy warto brać się za robienie insertów. Niektórzy tutaj podawali, że koszt takiego jednego inserta to ok 50-70 zł
Pytanie, czy nie lepiej dopłacić te 30-40 zł i kupić gotowca, który przypuszczam będzie bardziej profesjonalnie zrobiony. Stwierdzam tez, że samo zabezpieczenie gry kosztuje drugie tyle co sama gra hehe ;p
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Inserty

Post autor: szurubur »

Bardziej bym się zastanawiał gdzie w tym insercie upchnąć żetony rozkazów które są w numizmatycznych pudełeczkach na monety ^^



Ogólnie tak się zastanawiam, czy warto brać się za robienie insertów. Niektórzy tutaj podawali, że koszt takiego jednego inserta to ok 50-70 zł
Pytanie, czy nie lepiej dopłacić te 30-40 zł i kupić gotowca, który przypuszczam będzie bardziej profesjonalnie zrobiony. Stwierdzam tez, że samo zabezpieczenie gry kosztuje drugie tyle co sama gra hehe ;p
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: Blue »

Tak jest, tylko że akurat insert to nie tylko zabezpieczenie, ale i wygoda rozkładania/składania. Zamiast rozpakowywać wszystkie strunówki, wyznaczać miejsca na stole na poszczególne żetony itp itd, to szufladkę wyciągasz i gotowe, w trakcie rozgrywki też może pomóc np w takiej posiadłości szaleństwa, gdzie jednym rzutem oka można zobaczyć gdzie jest potrzebna figurka. Składanie też prostsze Jak się dużo gra w dany tytuł to pewnie warto.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Inserty

Post autor: Curiosity »

szurubur pisze: 28 sty 2019, 10:34 Niektórzy tutaj podawali, że koszt takiego jednego inserta to ok 50-70 zł
To chyba koszt robocizny był wliczany :)
Jareks1985 pisze: 28 sty 2019, 10:28 zresztą karty na zdjęciu, które wkleiłeś, są w koszulkach
Chyba masz rację. Na powiększeniach to lepiej widać. Zwracam honor.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Inserty

Post autor: vegathedog »

13thSON pisze: 28 sty 2019, 08:39 I tu mam pytanie do Ciebie, bo widzę że figurki masz pomalowane - a nie chciałeś dla każdej zrobić osobnej przegródki ?
To pudełko jest za małe, żeby oddzielić każdą figurkę 5mm odstępem. Podełko ma 10,5 cm wysokości. Najwyższa z figurek ma ok. 7,5cm wysokości. 2 warstwy pianki na spody zabierają 1cm. I tak insert wystaje 0,5cm nad pudełko a na nie jeszcze idzie instrukcja i 2 księgi scenariuszy. Inaczej albo nie upchałbym kafli terenów albo figurek dużych. Wszystkich figurek jest chyba 38, czyli oddzielając każdą od siebie straciłbym 5mm na przestrzeni wewnętrznej. Oddzielone mam 5 grup, więc musiałbym dodać jeszcze ok 30 ścianek do inserta.

Cieszę się, że w ogóle to wszystko udało mi się pomieścić w tym pudle. Może w sieci jest gdzieś plan na insert jak figurki umieścić oddzielnie. Ja ten insert tworzyłem od zera i kilka razy na papierze go modyfikowałem jak odkrywałem ograniczenia wymiarowe elementów.
Golfang pisze: 27 sty 2019, 20:59 Ja składam inserty nie z kartonu piankonowo-papierowego (3mm) - ale kleiłem dotychczas zwykłym klejem Magic... Kupiłem własnie na allegro pistolet i spróbuję jak będzie tym szło.
Będzie pan zadowolony. Dokup tylko sztyfty kleju.
Ja jestem tym sposobem klejenia zachwycowy. Klej tworzy bardzo sztywną linię połączenia, bo po zastygnięciu w sumie tworzy się plastik.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2019, 11:20 przez vegathedog, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Inserty

Post autor: 13thSON »

Curiosity pisze: 28 sty 2019, 10:52
szurubur pisze: 28 sty 2019, 10:34 Niektórzy tutaj podawali, że koszt takiego jednego inserta to ok 50-70 zł
To chyba koszt robocizny był wliczany :)
Prawda, ja za płytę 5mm dałem 18 zł, na dno wziąłem karton 2mm (ok 5zł) + klej Magic 3,50 zł. Nożyk miałem poremontowy, linijkę też jakąś znalazłem. Insert nie jest może super profesjonalnie zrobiony, bo mimo że się starałem to brak mi umiejętności żeby to zrobić tak jakbym chciał. Najważniejsze jest natomiast, że spełnia swoją funkcję i nie wyobrażam sobie grać w IA bez insertu.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Inserty

Post autor: vegathedog »

Dziś udało mi się zrobić insert do kolejnej gry, w której w pudełku panuje agonia. Keyflower razem z farmerami. Ciasno w pudle i te nieszczęsne domki zajmują dużo miejsca, ale się jakoś udało. Poniżej efekty. Urodą insert nie grzeszy, ale w pudle zapanował porządek i w sumie o to chodziło. Kafle posortowane porami roku.
Obrazek

Obrazek
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Inserty

Post autor: Golfang »

vegathedog pisze: 30 sty 2019, 22:38 Dziś udało mi się zrobić insert do kolejnej gry, w której w pudełku panuje agonia. Keyflower razem z farmerami. Ciasno w pudle i te nieszczęsne domki zajmują dużo miejsca, ale się jakoś udało. Poniżej efekty. Urodą insert nie grzeszy, ale w pudle zapanował porządek i w sumie o to chodziło. Kafle posortowane porami roku.
A co to za płyty z których robisz? Jaka grubość? Ja na początku robiłem z piankowo-kartonowej 5mm (1 insert taki zrobiłem) - ale następne robiłem już z 3mm (oszczędza się na całej szerokości około 1 cm... zawsze coś :)
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Inserty

Post autor: vegathedog »

Jest to podkład piankowy pod podłogę, grubość 4,8mm. Taki insert to groszowy koszt. Jakieś 10 pln. Po zrobieniu jest sztywniutki. Nic się nie wygina, wygląda również całkiem nieźle. Sam jestem pod wrażeniem tego, co można zrobić ze zwykłej pianki. Podejrzewam, że materiał, o którym piszesz jest fajniejszy, lecz nie wiem, gdzie można taką piankę z kartonem dostać i jaki jest koszt.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Inserty

Post autor: alpha »

Mam pytanie odnośnie płyt piankowo-kartonowych: Czy płyta o grubości 3mm jest wystarczająco wytrzymała żeby insert wieloczęściowy wyciągać na stół? Nie rozleci się to z czasem? Czy 3mm jest sztywny i mocny, czy też raczej nastawić się na 5mm na konstrukcję, a 3mm na ścianki w środku?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
ODPOWIEDZ