Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Ja, inkwizytor(tytuł roboczy)

Post autor: xelos80 »

gryAlibi pisze:A ja bym chętnie widziała coś w stylu cytadeli, gdzie podczas gry wymieniasz postaci zależnie od tego czego akurat potrzebujesz. Wprowadzić by trzeba było kilka osób ze świata Inkwizytora, dodać jakieś fajne umiejętności i wymiana postaci np. co kilka tur (podzielić grę można na miesiące i co 4 tury, czyli jedną porę roku następuje wymian postaci,)

Wysłane z mojego Lenovo A3500-F przy użyciu Tapatalka
Dla mnie to by było marnotrawstwo klimatu tego świata.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Ja, inkwizytor(tytuł roboczy)

Post autor: Kowal »

Ja powiem szczerze że nie ważne jaki typ przyjmie ta gra, ale najważniejsze żeby klimat i humor charakterystyczny dla książek wylewał się z planszy ;)
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Ja, inkwizytor(tytuł roboczy)

Post autor: Assaultmarine »

Fury of The Dracula bez "Tego Złego" tzn plansza gdzie nie do końca wiadomo co jest - sprytny system przesuwania żetonów po zakrytych kartach czy czymś tam i po sprawdzeniu odkrywamy karty pod żetonami (zasadzki, podpowiedzi - które można wymienić na podejrzenie kart, w końcu przedmioty itp - ważne żeby mógł się odpalać tylko jeden z każdego typu kart tzn 1 walka 1 podpowiedź 1 ekwipunek 1 lokacja itp w przypadku odkrycia większej ilości gracz decyduje; eventy rozpatrujemy w kolejności walka/lokacja/przemioty itd itp/ podpowiedź - po czym tasujemy karty z zakrytego stosu dodajemy nowe i korzystamy z możliwości na podpowiedzi). Akcje na planszy ułatwiałyby przygotowanie się do kolejnej konfrontacji z deckiem kart - po zdobyciu "iluś tam czegośtam :)" do pozostałej części należy wtasować karty głównego wątku po wykonaniu instrukcji na kilku z nich pojawiałaby się możliwość wykonania głównego zadania z wątku, który był wtasowany.

To tak na szybko
Awatar użytkownika
frusciante
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2015, 09:00

Re: Ja, inkwizytor(tytuł roboczy)

Post autor: frusciante »

kwiatosz pisze: Inny pomysł to niesymetryczna gra karciana, coś w stylu Android: Net Runner. Jeden z graczy to inkwizytor, a drugi to siły ciemności ;-)
+1

Już przy przymiarkach do Achai miałem ciche nadzieje na jakąś karciankę, może teraz? :)
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Ja, inkwizytor(tytuł roboczy)

Post autor: RedImp »

Pytanie do fanów serii Jacka Piekary.
Jakiś czas temu pytaliśmy fanów przez FB o specjalne zdolności postaci, jakie można znaleźć w książkach. Wychodzi na to, że mamy część magicznych i część po prostu wynikających z wyszkolenia czy predyspozycji fizycznych postaci. Jak macie sugestie to z chęcią je wysłuchamy. Poniżej ustalone na dzień dzisiejszy zdolności:

MORDIMER:
- podróż do Nieświata
- Żarliwa modlitwa - ochrony krąg
- Anioł stróż
- Gwizd – przegnanie psa
- Zastraszenie – okazanie narzędzi ;)

KOSTUCH
- Bezbłędna pamięć
- Odczytanie historii miejsc - magiczna
- Zastraszenie – piękne oblicze po zdjęciu kaptura
Kto wie czy nie należałoby dodać zapachu jak u Paskudnego Starego Rona, który przez lata wykształcił sobie własną osobowość. Bywa, że podąża za właścicielem, ale często prowadzi swoje własne życie. ;)

BLIŹNIACY:
- Magiczne przejście
- Niezwykła zręczność ( wspinaczka, strzelectwo, itp.)
- Istoty magiczne
mythil
Posty: 75
Rejestracja: 23 lis 2015, 17:01
Lokalizacja: Wołów k/Wrocławia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Ja, inkwizytor(tytuł roboczy)

Post autor: mythil »

Bardzo ciekawe byłoby także dorzucenie wad poszczególnych postaci, np bliźniacy: niepohamowana chuć, Mordimer: "Wasz uniżony sługa" arogancja itp. Dużo tego można z książek wywnioskować.

Może nie do końca specjalne umiejętności, ale w zależności od stylu gry, można na sprawę spojrzeć troszkę inaczej, jeśli dla przykładu będzie to gra kooperacyjna, jest możliwość użycia cech charakterystycznych dla danych postaci jako ich wady/zalety. Kostuch bardzo lojalny względem Mordimera, może otrzymywać profity za współdziałanie z nim. Bliźniacy z niepohamowaną chucią, mają problem z wykonywaniem akcji względem pięknych kobiet itd
bax1985
Posty: 46
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:36
Lokalizacja: Waganiec
Been thanked: 2 times

Re: Ja, inkwizytor(tytuł roboczy)

Post autor: bax1985 »

Czekam i czekam....
Oby było miodne
Dawajcie znać częściej z postępu w pracach nad grą... Kilka lat to trochę długo na informacje
Już myślałem że projekt umarł :cry:
Trzymam kciuki za udaną produkcję bo wyzwanie stoi ogromne przed Wami...
Ale patrząc na Achaję czy Pana Lodowego Ogrodu oraz czas pracy nad grą myślę że ogarniecie temat wzorowo :D

Dajcie info jak prace idą, na kiedy planujecie wydanie gry, coś o autorze, już nie pisze o mechanice na to przyjdzie czas :)
I jeszcze jedna sugestia
Grafika Mordimera na waszym FB nie trafia do mnie...
Ja zawsze wyobrażałem sobie Inkwizytora Madderina jako księdza lub mnicha w habicie i czarnym płaszczu z mieczem przy pasie. Niskiego wzrostu z blizna na twarzy i ewentualnie z buklakiem wina w ręku lub ściskającego drewniany krucyfiks zawieszony na grubym rzemieniu na jego karku, lub z zapaloną pochodnią w dłoni. Ale to mój subiektywny odbiór postaci w trakcie lektury. Dziwnie mi się patrzy na Inkwizytora w stroju przypominającym giermka...
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Ja, inkwizytor(tytuł roboczy)

Post autor: RedImp »

Głęboka analiza całego cyklu Inkwizytorskiego Jacka Piekary nadal trwa. Cały czas mamy obawy o to, jakimi postaciami będziecie grać.

1. Mordimer, Kostuch, Pierwszy oraz Drugi – najbardziej klasyczne, lecz najbardziej problematyczne gdyż Mordimer miał wielką władzę a pozostałe postacie są drugoplanowe i pełnią rolę pomocników.
2. Mordimer i inni inkwizytorzy np. z lokalnego oddziału Świętego Oficjum – układ równoważny, jeżeli chodzi o uprawnienia( pozostaje kwestia biskupiej licencji). W tym wariancie Kostuch i Bliźniacy mogą występować, jako opcja pomocników dla Mordimera ( jeżeli go stać lub jeżeli są dostępni w mieście)

Ogólnie w grze będzie chodziło o przeprowadzenie śledztwa, do którego możemy dedykować konkretne postacie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet ktoś grał łowcą czarownic(w ukryciu) z Palatynatu, jeżeli śledztwo jest prowadzony przy granicy z Palatynatem. Dodatkowa mechanika będzie pozwalała na wybór przez graczy ukrytych celów do realizacji, które pozwolą na szybszy rozwój postaci w trakcie śledztwa – dla przykładu ktoś może grać Inkwizytorem wewnętrznego kręgu, o czym nie wiedza inni i będzie miał na celu realizacje planów wewnętrznego kręgu oprócz głównego wątku śledztwa.

Jesteśmy ciekawi, jaki wy macie pomysł i odczucia. Czy dobrze bawilibyście się grając przykładowo Bliźniakami, którzy muszą pomagać Mordimerowi mając związane ręce w postaci lojalności względem jego osoby oraz władzy, jaką ma dzięki instytucji, do jakiej należy.

Czekamy na wasze głosy, które pozwolą nam przygotować scenariusze śledztw.
bax1985
Posty: 46
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:36
Lokalizacja: Waganiec
Been thanked: 2 times

Re: Ja, inkwizytor(tytuł roboczy)

Post autor: bax1985 »

No brzmi ciekawie... 😁
Jak dla mnie super sprawa, że prace nad grą są prowadzone i nie mogę się doczekać odfoliowania swojego egzemplarza...
A to czy będę grał Mordimmerem, Kostuchem czy Bliźniakiem myślę że będzie ok bo to wpływa tylko na plus dla gry, że macie zamiar dać do wyboru różne postacie i ich umiejętności.
Na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć kim bym chciał być i jaką umiejętność posiadać.
Myślę że fani cyklu Inkwizytorskiego docenią ogrom pracy jaki wkładacie w ten projekt i będą się świetnie bawić grając i Mordimerem i Kostuchem...
Odnośnie pierwszego wariantu można potraktować rozgrywkę jako kooperację w celu rozwiązania śledztwa
Drugi wariant to z kolei rywalizacja o to kto śledztwo rozwiąże pierwszy i zdobędzie przychylność biskupa...
A może upchnąć oba warianty 😁
Wiem wiem nie realne...
Czy jeden czy drugi, sprawi bardzo dużo "fanu"
Dajcie znać na co się zdecydowaliście
Kurde znów zaczynam czytać przygody Inkwizytora przez Was 😀
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Ja, inkwizytor(tytuł roboczy)

Post autor: ozy »

Ja za opcją 2gą. Jest kilka postaci jakie można by wykorzystać obok Mordimera dla bohaterów graczy. Szpieg z Palatynatu, Mag z Persji, Inkwizytor z Wewnętrznego Kręgu, Heinz Ritter jeśli chcesz mieć postać typu Jaskra. Wtedy spokojnie Szpieg i Mag mogą być postaciami kobiecymi, dla dodania kolorytu, a mieści się to w fabule książek.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Ja, inkwizytor(tytuł roboczy)

Post autor: japanczyk »

Ta gra w ogóle żyje?
Wrzuciliście kilka postów na bgg, zachęcaliście do głosowania na "najbardziej oczekiwana gre 2019" kiedy nie ma na jej temat zadnych informacji i.... nic, cisza
A miała Kickstartować w styczniu ;-)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Ja, inkwizytor(tytuł roboczy)

Post autor: Muad'Dib »

Niestety słabo to wyszło. Był szum na BGG, dużo polubień, zdjęcia w czołówce BGG a potem cisza. Kampania powinna była wystartować dosłownie zaraz potem. I nic :( naprawdę lubię gry RedImp ale marketingowo nic się nie uczą :(
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Ja, inkwizytor(tytuł roboczy)

Post autor: RedImp »

Naprawdę nie wiemy skąd ta informacja, że KS miał ruszyć w Styczniu. Nic takiego nie ogłaszaliśmy.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: kaimada »

Antioch Seleucyda pisze: 31 sty 2019, 18:54 Mamy za was grę zrobić, wy tylko wydacie i zgarniecie hajsiwo ?
A skąd Ci takie coś wpadło do głowy?
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 135
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Antioch Seleucyda »

Stąd ze dwa lata po.rzuceniu informacji o grze padają na.forum pytania o rzeczy podstawowe.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Deem »

Antioch Seleucyda pisze: 31 sty 2019, 23:40 Stąd ze dwa lata po.rzuceniu informacji o grze padają na.forum pytania o rzeczy podstawowe.
Ale spojrzałeś na daty powyższych postów?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
bax1985
Posty: 46
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:36
Lokalizacja: Waganiec
Been thanked: 2 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: bax1985 »

Panowie napiszcie coś o tym co się aktualnie dzieje w temacie danej gry. Na jakim jesteście etapie w tworzeniu gry, czy może jednak pomysł umarł bo cisza w eterze. Napiszcie jakie macie plany z powyższym tytułem.
Ja oczekuję z niecierpliwością
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 135
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Antioch Seleucyda »

Deem pisze: 31 sty 2019, 23:49
Antioch Seleucyda pisze: 31 sty 2019, 23:40 Stąd ze dwa lata po.rzuceniu informacji o grze padają na.forum pytania o rzeczy podstawowe.
Ale spojrzałeś na daty powyższych postów?
Aaaa, mój błąd, sory. Cztery lata po poinformowaniu o rozpoczęciu prac nad grą, nie dwa jak błędnie napisałem.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Muad'Dib »

Najwięcej informacji wrzucono na FB, nie tutaj :( Jak będę miał wolną chwilę tu postaram się tutaj przekleić co tam podano, choć też za dużo nie ma.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: kaimada »

Antioch Seleucyda pisze: 01 lut 2019, 08:28
Deem pisze: 31 sty 2019, 23:49
Antioch Seleucyda pisze: 31 sty 2019, 23:40 Stąd ze dwa lata po.rzuceniu informacji o grze padają na.forum pytania o rzeczy podstawowe.
Ale spojrzałeś na daty powyższych postów?
Aaaa, mój błąd, sory. Cztery lata po poinformowaniu o rozpoczęciu prac nad grą, nie dwa jak błędnie napisałem.
A może wytłumaczysz o co ci chodzi? Masz problem z tym, że wydawnictwo zapytało graczy o to co woleliby zobaczyć w grze, czy o to że ktoś może na grze zarobić?
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Posty: 135
Rejestracja: 24 maja 2013, 09:30
Has thanked: 17 times
Been thanked: 1 time

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Antioch Seleucyda »

Wydawało mi się że jasno wyraziłem swoje myśli, ale spróbuje jeszcze raz. Kompromitująco w moich oczach wyglądają pytania wydawcy o podstawy gry, jaka ona ma być, po kilku latach pracy nad tą grą. To kto w końcu robi grę, ja, czy autor ?
Idea zarobienia przez kogoś pieniędzy nie jest mi obmierzła, sam czasem zarabiam aby kupić chleb czy karty, ale jeśli chce mieć grę przez siebie zrobioną to ją robię sam i nie widzę powodu by płacić jakiemuś wydawnictwu za grę którą sam mu wymyśliłem i którą on sprzedaje innym.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych oraz wojennych grach historycznych.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Muad'Dib »

Antioch Seleucyda pisze: 02 lut 2019, 17:34 Wydawało mi się że jasno wyraziłem swoje myśli, ale spróbuje jeszcze raz. Kompromitująco w moich oczach wyglądają pytania wydawcy o podstawy gry, jaka ona ma być, po kilku latach pracy nad tą grą. (...)
Czy Ty w ogóle patrzysz na daty postów? Oni pytali o takie rzeczy kilka lat temu.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Morsereg »

straszne, ze autor chce zrobic gre dla graczy dlatego pyta ich o opinie co by chcieli w takiej grze miec.
jak on smial pytac o zdanie tych co chcieli by ta gre kupic.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: japanczyk »

Potwierdzili chyba date na październik:

https://www.brettspiel-news.de/index.ph ... erscheinen
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Inkwizytor / Inquisitor (Krzysztof Wolicki)

Post autor: Muad'Dib »

To mogło by znaczyć, że crowdfunding tuż tuż, RedImp zazwyczaj miał na Essen pierwsze kopie swoich gier.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ